جراحی پلک -مراحل، عوارض و هزینه جراحی زیبایی پلک

 • خانه
 • -
 • جوان سازی پوست
 • -
 • جراحی پلک -مراحل، عوارض و هزینه جراحی زیبایی پلک
جراحی پلک -مراحل، عوارض و هزینه جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از تکنیک‌های بسیار کارآمد برای ایجاد جوان‌سازی و شادابی در حالت چشم‌هاست که می‌تواند زیبایی و جذابیت را به شما ارائه دهد. شایع‌ترین جراحی زیبایی در کشور ما پس از عمل زیبایی بینی، جراحی پلک می‌باشد.

افتادگی پلک یا پف چشم، تاثیر بسزایی در زیبایی چشم‌ها دارد و باعث پیر و خسته به نظر رسیدن چشم می‌شود. به همین دلیل افراد زیادی اقدام به جراحی زیبایی پلک می‌کنند تا بتوانند شادابی را به چشمان‌شان بازگردانند. زمانی که افتادگی پلک بیش از حد باشد، در صورتی که باعث بروز مشکلاتی مانند کاهش دید در فرد شود، در این حالت جراحی پلک حالت درمانی پیدا می‌کند.

جراحی پلک چیست؟

جراحی زیبایی پلک، یک عمل است که برای درمان انواع تغییرات پلک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تغییرات مربوط به افزایش سن که بر روی پلک‌ها نیز اثر می‌گذارد، می‌تواند شامل افتادگی پلک‌های فوقانی و همچنین ایجاد پف، چین و چروک در ناحیه تحتانی پلک باشد. چربی زیر پوست شما، به ویژه توده‌های چربی در ناحیه داخلی پلک فوقانی، گاهی جابه‌جا شده یا بیرون می‌زند و باعث ایجاد پف مداوم در این ناحیه می‌گردد.

در طول روند جراحی پلک، پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود تا پلک‌های افتاده را سفت کرده و اصلاح نماید. همچنین چین و چروک‌ها در ناحیه اطراف چشم نیز کاهش داده شده و چشمان شما جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

بررسی انواع جراحی پلک

عمل پلک بر روی پلک بالا و پایین قابل انجام است و نسبت به شرایط فرد متقاضی، ممکن است این عمل در پلک بالا، پلک پایین و یا هر دو پلک انجام شود.

 • جراحی پلک بالا

گاها افراد در پلک بالا احساس سنگینی می‌کنند و خیلی اوقات ابروهایشان را بالا می‌دهند تا در این نقطه احساس سبکی کنند یا ممکن است برخی اوقات، در دید به مشکل برمیخورند؛ به دلیل پفی که بالای پلکشان وجود دارد یا احساس کنند این پف بر روی مژه هایشان افتاده است. حتی ممکن است این اتفاق منجر به سردرد و ظاهر خسته شود.

جراحی پلک بالا، جهت رفع افتادگی پلک بالا و پف ایجاد شده در پشت پلک به کار می‌رود. پف پلک و افتادگی پلک با هم تفاوت دارند و روش‌های برش در آن‌ها متفاوت است. قبل از جراحی زیبایی پلک حتما باید به مراجعه کننده توضیح داده شود که این عمل برای پف پلک انجام می‌شود یا افتادگی.

برخی افراد فکر می‌کنند پف پلک همان افتادگی پلک می‌باشد. در واقع افتادگی پلک یعنی پلک به معنی واقعی کلمه، افتاده است و به سمت پایین آمده و قسمتی از کره چشم و یا قسمت رنگی چشم و در برخی، قسمت مردمک چشم را پوشش می‌دهد. در اصطلاح پزشکی به افتادگی پلک، پتوز گفته می‌شود.

 • جراحی پلک پایین

به طور کلی اشخاصی که بالای ۳۵ سال سن دارند و پوست پلک‌شان دچار افتادگی شده است یا دچار پف زیر چشم هستند، برای ایجاد تغییرات و از بین بردن ظاهر ناخوشایند آن، می‌توانند از جراحی پلک استفاده کنند. جراحی زیبایی پلک، در افرادی که پلک بالایشان دچار چین و چروک است و پوست اضافه روی مژه آن‌ها کشیده می‌شود، مناسب محسوب می‌شود. در صورتی که افتادگی پلک به قدری باشد که میدان دید محیطی فرد تحت تاثیر قرار گرفته باشد، این جراحی گزینه مناسبی خواهد بود.

نمونه کار جراحی پلک آنیل نمونه کار جراحی پلک

 • جراحی از طریق ملتحمه

این روش بیشتر در افراد جوان به کار می‌رود که پوست‌شان هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفتی دارد. در این روش، بدون آن که به پوست دست زده شود، از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه‌های چربی زیر پلک برداشته می‌شود. از مزیت‌های این روش می‌توان به آن اشاره کرد که نیازی به ایجاد برش روی پوست ندارد.

 • جراحی هر دو پلک

با گذشت زمان اطراف چشم، چین و چروک ظاهر می شود و فرد دچار پف زیر چشم و افتادگی پلک چشم می‌شود. برخی افراد نیز به صورت مادرزادی دچار افتادگی پلک می‌باشند. جهت برطرف کردن آن می‌توان از جراحی پلک استفاده کرد. بعضی افراد به خاطر افتادگی پلک جلوی دیدشان گرفته می‌شود و ممکن است فرد دچار سردرد شود. در برخی از اشخاص نیاز است تا این جراحی به صورت هم زمان هم روی پلک بالا و هم پلک پایین انجام شود. تشخیص نوع جراحی به عهده جراح پلک می‌باشد که نتیجه‌ای ایده‌آل و قابل قبول برای فرد در پی دارد.

جراحی پلک چگونه انجام می شود؟

این عمل اگر روی هر دو پلک فوقانی و تحتانی انجام شود، به طور معمول حدود دو ساعت زمان می‌برد. معمولا جراحی با اعمال تغییرات بر روی پلک فوقانی آغاز می‌گردد به گونه‌ای که برشی در طول خطوط طبیعی پلک‌ها زده می‌شود. داروی بی‌حسی در اطراف چشم تزریق می‌شود و بیمار آرام‌بخش خوراکی دریافت می‌کند؛ اگر عمل پلک در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام شود، داروی آرام‌بخش از طریق سرم دریافت می‌شود.

اگر هر دو پلک همزمان جراحی شود، جراح عمل را ابتدا روی پلک بالا انجام می‌دهد. معمولاً برش را در امتداد خطوط طبیعی پلک ایجاد می شود و از راه این برش‌ها، پوست از بافت زیری آن جدا میشود و پوست، چربی اضافی و در صورت لزوم عضله برداشته می شود.

در مرحله بعد، پزشک برش‌ها را با بخیه‌های بسیار کوچکی می‌دوزد که 3 تا 6 روز باقی می‌ماند. بخیه زدن پلک تحتانی، به تکنیک به کار گرفته شده بستگی دارد و گاها حتی نیازی به بخیه ندارد. برای برداشتن پف پلک و بافت اضافی از تیغ و قیچی جراحی، دستگاه‌های ایجاد برش با رادیوفرکوئنسی و لیزر استفاده می‌شود. جراح هنگام عمل تصمیم می‌گیرد که چه مقداری از بافت نیاز است که برداشته شود.

مراحل جراحی پلک چیست؟

روش‌های مختلفی برای جراحی پلک تحتانی وجود دارد. در یکی از این روش‌ها، جراح برش را داخل پلک پایین می‌زند تا بتواند چربی را خارج کند. این برش اصلا دیده نمی‌شود. جراح ممکن است خطوط ظریف روی پوست را با استفاده از لیزر co2 یا اربیوم صاف کند. در روش دیگر، برش در امتداد مژگان ایجاد می‌شود. جراح، پوست و چربی‌های اضافی و عضله‌های شل شده را از طریق این برش خارج می‌کند. این خط برش، بعد از مدت خیلی کوتاهی محو می‌شود. پس از هر یک از این روش‌ها، ممکن است جراح جوانسازی پوست با لیزر را توصیه کند.

چه افرادی به جراحی پلک نیاز دارند؟

اگر افتادگی پلک مانع از باز کردن کامل چشم‌ها شود یا پلک‌های تحتانی را پایین بکشد، می‌توان برای برطرف کردن این مشکلات، جراحی پلک انجام داد. با برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی، پلک پایین یا هر دو پلک، دید فرد بهبود یافته و چشم‌ها زیباتر و جوان‌تر به نظر می‌رسند‌. عمل جراحی پلک دارای مزیت‌های زیادی است و در واقع به همین دلیل، طرفداران زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. جراحی پلک مشکلات زیر را اصلاح می‌کند:

 • پوست شل و چروکیده‌ای که موجب ایجاد چین و چروک‌هایی در اطراف چشم می‌شود یا حالت و خطوط طبیعی پلک‌های فوقانی را مختل می‌کند و در برخی موارد نیز ممکن است که بینایی فرد را مختل کند.
 • تجمع رسوبات چربی که باعث ایجاد پف و افتادگی در پلک‌های بالایی و پایینی می‌شود.
 • کیسه‌های زیر چشم
 • افتادگی پلک‌های تحتانی طوری که سفیدی داخل چشم زیر مردمک دیده شود.
 • پوست اضافی و چین و چروک‌های ظریف پلک پایین

چه مواردی خطر عوارض جراحی پلک را بیشتر می کند؟

از جمله مواردی که باعث می شود تا خطرات این جراحی بیشتر شود، عبارت است از:

 • مشکلات تیروئید.
 • خشکی چشم.
 • کمبود اشک.
 • فشار خون بالا.
 • اختلالات گردش خون.
 • بیماریهای قلب و عروق.
 • دیابت.
 • جدا شدگی شبکیه.
 • گلوکوم.

جراحی پلک در چه مواردی بی تاثیر است؟

این عمل در حقیقت یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن افتادگی پلک است اما در ادامه مواردی را که سبب نازیبایی چهره و چشم‌ها می‌باشد که جراحی پلک تاثیری برای رفع آن‌ها نخواهد گذاشت را ذکر می‌کنیم.

جراحی پلک هیچ گونه تاثیری در رفع سیاهی دور چشم نخواهد داشت؛ بنابراین برای رفع حلقه‌های تیره دور چشم، باید از سایر روش‌های زیبایی استفاده نمایید. ممکن است اشخاص زیادی را ببینیم که دارای چین و چروک‌هایی میان دو ابروی خود در ناحیه پیشانی هستند. برای رفع این چروک‌های ریز و درشت، جراحی پلک گزینه مناسبی نمی‌باشد و باید از روش زیبایی بوتاکس استفاده نمایید.

جراحی پلک چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

جراحی پلک چه عوارضی دارد؟

عوارض خفیف پس از عمل عبارت‌اند از: دوبینی یا تاری دید گذرا، تورم و کبودی پلک، عدم تقارن محل برش در دو طرف، جوش‌های سفید کوچک در محل بخیه‌ها. دیگر عوارضی که فرد ممکن است دچار آن‌ها شود، عبارت‌اند از:

 • به طور کلی افراد بعد از جراحی زیبایی پلک، دچار مختصر قرمزی و تورم در نواحی مجاور موضع عمل مواجه می شوند. این مورد کاملا طبیعی است و افراد نباید از رویارویی با آن مضطرب شوند.
 • ریزش اشک بیش از حد از چشم‌ها نیز از دیگر اتفاقاتی است که جزء بدیهیات جراحی پلک به شمار می‌رود و حتی در برخی موارد، انجام این عمل جراحی ممکن است سبب بروز ناراحتی و درد در پلک‌ها نیز بشود. این اتفاق هم جزء فرایند جراحی پلک می‌باشد.
 • خشکی چشم‌ها که در واقع از عوارض معمول این جراحی قلمداد می‌شود و مصرف مرتب و به موقع پمادهای تجویز شده توسط پزشک معالج، می‌تواند در تسکین آن بسیار کمک کننده باشد.
 • حساسیت نسبت به نور و تاری دید، یکی دیگر از عوارض جراحی پلک است که افراد عموما با آن درگیر می‌شوند؛ البته باید متذکر شد که این حالات کاملا موقتی بوده و در صورت رعایت اصول مراقبتی بعد از عمل، طی چند روز، به طور کامل برطرف می‌شوند.

تمام عوارضی که نام برده شد، گذرا هستند و بعد از چند هفته برطرف خواهند شد. پس از جراحی در برخی افراد به خصوص موقع خواب، پلک‌ها کاملا بسته نمی‌شوند. این حالت معمولا خفیف است و پس از گذشت چند هفته به صورت تدریجی بهتر می‌شود. استفاده از اشک مصنوعی و پماد مرطوب کننده، موقع خواب، به کنترل کردن این حالت کمک خواهد کرد اما اگر شدید باشد و سبب باز ماندن پلک به مدت زیاد گردد، می‌تواند باعث ایجاد خشکی و زخم شدن قرنیه شود.

در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل، خونریزی شدید اتفاق بیافتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی، باعث کاهش دید شدید و دائمی شود. جراح پلک سعی می‌کند که پس از جراحی، دو طرف کاملا مشابه باشند، اما گاهی اوقات به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف، این قرینگی کامل ایجاد نخواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی پلک

حتما قبل از انجام عمل باید عکس‌برداری شود. هم به عنوان مستند سازی و هم برای دانستن جزئیات جراحی پلک، این عکس‌برداری مورد نیاز است. وقتی همه معاینات انجام گرفت و عکس‌برداری انجام شد، برای روز عمل اشخاص باید به نکات زیر توجه کنند.

 • این عمل بیشتر در خانم ها به دلیل مراجعه بیشتر آنها صورت میگیرد (البته در آقایان هم مراجعه زیاد است اما به طور کلی این عمل در خانم‌ها شایع تر است) و آن‌ها حتما باید این نکته را در نظر داشته باشند که در روز عمل به هیچ وجه نباید کوچک‌ترین آرایشی داشته باشند و مراقبت‌های بعد از جراحی پلک را کاملا انجام دهند.
 • از نکاتی که قبل عمل، باید به آن توجه کنیم می‌توان به این اشاره کرد که بعضی از داروها را نباید بیمار قبل جراحی مصرف کند. ممکن است نیاز باشد بعضی از آن‌ها حتی یک یا دو هفته قبل از جراحی مصرف نشود. داروهایی مثل آسپرین و شبیه به آن، نباید استفاده شود.
 • استفاده از این داروها باعث کبودی و خونریزی بیشتر و اختلال در حین عمل می‌شود. اگر بیمار از این داروها استفاده می‌کند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن‌ها را قطع کند. مصرف داروهایی مانند بروفن دیکلوفناک و از خانواده آن هم توصیه می‌گردد که از روزهای قبل جراحی پلک قطع شود و دیگر استفاده نشود.
 • مراجعه به پزشک عمومی برای اطمینان پیدا کردن از سلامت جسمانی مناسب برای قبل از عمل. بیمارانی که تحت نظر متخصص قلب، روزانه آسپرین یا وارفارین مصرف می‌کنند، باید با او مشورت کنند.
 • مصرف نکردن برخی داروها همچون عامل‌های غیراستروئیدی ضدالتهاب و وارفارین و مکمل‌ها
 • دریافت وقت بررسی قبل از جراحی.
 • بیمار به مدت 8 ساعت قبل از مراجعه برای جراحی زیبایی پلک، نباید چیزی میل کرده و ناشتا باشد.

مراقبت های بعد از جراحی پلک چیست و دوران نقاهت آن چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی پلک چقدر است؟

به طور معمول برخلاف تصور عامه مردم، دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک، نه تنها طولانی نبوده، بلکه بسیار کوتاه می باشد؛ همچنین لازم به ذکر است، افراد پس از عمل پلک، دوران سختی را سپری نخواهند کرد. آن‌ها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن، می‌توانند به انجام امور روزانه خود پرداخته و به کار بازگردند.

رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط جراح پلک، در دوران نقاهت این عمل زیبایی نیز همانند سایر عمل های زیبایی، حائز اهمیت می‌باشد؛ بنابراین به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید؛ چرا که، بی‌توجهی بیماران به آن نکات، می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک

از جمله مراقبت‌های لازم در دوره نقاهت جراحی پلک بالا یا پایین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما تا مدتی پس از عمل باید به صورت طاق باز بخوابید.
 • بیماران باید تا مدتی، باید از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنند.
 • در صورتی که بعد از جراحی زیبایی پلک درد داشتید با اجازه از پزشک می‌توانید برای تسکین درد خود، از مسکن استفاده کنید.
 • بیمار باید داروهایی که پزشک برایش تجویز کرده را سر ساعت مصرف کند.
 • بهتر است به مدت 2 هفته، از انجام هرگونه ورزشی اجتناب نمایید.
 • جراح به بیماران توصیه می‌کند تا مدتی بعد از جراحی پلک از عینک آفتابی استفاده کنند.
 • حین خواب بیمار باید سرش را بالاتر از بدن بگذارد.
 • بیماران باید تا مدتی، مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی را کنار بگذارند زیرا مصرف آن‌ها باعث طولانی شدن دوره بهبودی می‌شود.
 • پس از عمل زیبایی پلک، پدهایی بر روی پلک قرار می‌گیرند که بیماران باید هر 24 ساعت یک بار این پد‌ها را تعویض کنند.
 • برای جلوگیری کردن از بیشتر شدن تورم پلک، از کمپرس یخ استفاده کرد.
 • در روز اول پس از عمل ، هر یک ساعت به مدت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده نمائید.
 • معمولا بعد از جراحی، پانسمانی به روی پلک گذاشته نمی‌شود ولی به روی خطوط جراحی پماد زده خواهد شد. استفاده از این پماد کمی موجب تاری دید می‌شود که طبیعی است و به تدریج برطرف می‌شود.
 • در صورتی که پلک دچار خون‌ریزی شد، می‌توانید به آرامی گاز استریل را به روی زخم قرار داده و بلافاصله از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • روز پنجم پس از عمل، بخیه‌ها برداشته می‌شوند. رفع جای بخیه‌ها به 1 الی 2 ماه زمان نیاز دارد و هیچ گاه به طور کامل از بین نمی‌روند.
 • تا چهار هفته پس از عمل، از ماساژ و خارش پلک پرهیز کرده و به محل بخیه‌ها دست نزنید.
 • تا دو هفته پس از جراحی پلک، از به کار بردن مواد آرایشی بر روی محل عمل خودداری نمائید.
 • هفته اول از مصرف غذاهای که نیاز به جویدن دارند، خودداری نمایید.
 • مایعات زیادی بنوشید و از مصرف نمک خودداری نمایید.
 • تا 5 روز پس از جراحی زیبایی پلک، از خیس شدن صورت اجتناب نمایید. در روز پنجم، پیش از مراجعه به پزشک می‌توانید استحمام کنید.

هزینه جراحی پلک در سال 1401

هزینه جراحی پلک در سال 1401

عوامل مختلفی در تعیین هزینه جراحی پلک نقش دارد. برای مثال یکی از موارد مهم، نوع جراحی است. به این معنی که جراحی بر روی پلک فوقانی انجام می‌گیرد یا پلک تحتانی.

از دیگر عوامل مهم و تعیین کننده در هزینه جراحی، هدف از انجام آن است. عنوان مثال، این جراحی به منظور برطرف کردن افتادگی پلک انجام می‌شود یا هدف از بین بردن پف پلک می‌باشد. عوامل موثر دیگری که در ادامه به شرح آن ها می‌پردازیم شامل دستمزد جراح، هزینه‌های مربوط به کلینیک یا بیمارستان، موقعیت جغرافیایی و … هستند.

 • نوع جراحی

همانطور که پیشتر اشاره شد، جراحی پلک انواع متفاوتی دارد و بسته به ناحیه مورد نظر یعنی پلک بالا یا پایین، هزینه‌های متفاوتی را در پی خواهد داشت. همچنین برای هر فرد نیز نوع عمل ممکن است متفاوت باشد. برای مثال، در یک فرد نیاز به اصلاحات اضافی دیگری در حین عمل یا خارج کردن مقدار بافت چربی یا پوست بیشتری است که خود این مورد، جراحی را سنگین‌تر و سخت‌تر خواهد کرد.

 • دستمزد جراح

دستمزد یک جراح پلاستیک ممکن است بسته به مهارت، تجربه و شناخت او در زمینه عمل جراحی پلک متفاوت باشد. یک جراح چیره‌دست می‌تواند سلامت و پیشرفت شما را در راه زیبایی تضمین کند. یک پزشک با تجربه و مسلط به روند درمان، احتمال ایجاد آسیب و ناراحتی به ناحیه تحت عمل را به حداقل می‌رساند که این خود منجر به بهبودی سریع‌تر و التهاب و ناراحتی کم‌تر پش از عمل می‌شود.

 • هزینه های مربوط کلینیک یا بیمارستان

جراحی پلک معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام نمی‌شود. اما در صورتی که جراح شما دستور بیهوشی بدهد، هزینه‌های آن هم اضافه خواهد شد. در غیر این صورت، تنها بی‌حسی موضعی برای جراحی پلک انجام می‌شود. اتاق عمل بیمارستان، کلینیک یا درمانگاه نیز بسته به فناوری و تجهیزات، مهارت و تخصص کارکنان و خدمات ارائه شده در یک مرکز جراحی متفاوت است.

 • هزینه های جانبی

هزینه‌های جانبی جراحی پلک مانند آزمایشات پزشکی، داروها،ویزیت‌های پس از عمل و مراجعه به پزشک را نیز می بایست در نظر گرفت. این موارد به ظاهر جزئی، ممکن است در نهایت به مبلغ قابل توجهی تبدیل شود.

انتخاب بهترین جراح پلک

چگونه بهترین جراح پلک را انتخاب کنیم؟

به دلیل اینکه عمل جراحی پلک دارای پیچیدگی بسیار بالایی می باشد، انتخاب بهترین جراح پلک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نداشتن سابقه، تخصص و مهارت کافی پزشک، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به ارمغان آورد. با توجه به اینکه افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار می باشند، برای انتخاب بهترین جراح پلک می بایست به نکات زیر توجه نمود:

 •  داشتن تخصص در جراحی زیبایی پلک و یا متخصص جراحی پلاستیک.
 • داشتن مهارت در روش های مختلف جراحی پلک.
 • توضیح مراحل درمان توسط پزشک برای رفع هرگونه ابهامی برای بیمار.
 • مدرک بین المللی.
 • نمونه کارهای موفق و رضایت بیمار قبلی.
 • موارد دیگر.

جراحی پلک یا لیفت ابرو؟ کدام را انجام دهم؟

به طور کلی، انتخاب هر یک از این موارد، کاملا به شرایط بیمار و تصمیم پزشک بستگی دارد. در صورتی که پلک ها دچار افتادگی باشند، بهترین انتخاب، جراحی پلک است. اما باید به این نکته توجه کرد که روش های ترکیبی در جوانسازی و شادابی پوست تاثیر بسیار زیادی دارند.

جراحی پلک یا لیفت ابرو؟

در صورتی می توان از ترکیب این دو روش استفاده نمود که ابروها در جایگاه مناسبی قرار نداشته باشند.  یعنی اگر ابروها در مکان طبیعی خودشان قرار گرفته باشند، در این صورت نیازی به لیفت ابرو نبود و تنها جراحی پلک کافی می باشد.

فیلم جراحی پلک

سوالات متداول جراحی زیبایی پلک

پاسخ به برخی از سوالات متداول در خصوص جراحی پلک:

آیا جای بخیه بعد از عمل جراحی پلک باقی می ماند؟

از آنجایی که خط برش، دقیقا روی خط طبیعی پلک است و بخیه‌ها به شدت ریز و ظریف هستند، امکان مشاهده بخیه بعد از عمل بسیار کم است. در برخی از مواقع، در عمل پلک پایین حتی نیازی به بخیه نیست و هیچ جای زخم و بخیه‌ای باقی نخواهد ماند. در صورتی که عمل به درستی انجام شود، هیچ اثری از برش جراحی و جای بخیه نخواهد ماند. البته عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند باعث باقی ماندن جای بخیه در پلک‌ها شود، که عبارت‌اند از:

 • جنس و کیفیت نخ بخیه.
 • تکنیک مورد استفاده جراح.
 • محل اجرای برش.
 • اندازه و عمق برش ایجاد شده.

جمع بندی

در این مقاله از آنیل به بررسی موارد زیر پرداختیم:

 • از جراحی پلک برای برای درمان انواع تغییرات پلک استفاده می‌شود.
 • جراحی پلک می‌تواند روی پلک بالا، پایین یا هردو و همچنین از طریق ملتحمه، انجام شود.
 • افرادی که پوست چروکیده یا اضافی روی پلک‌ها دارند، می‌تواند از جراحی پلک استفاده کنند.
 • جراحی پلک عوارضی مانند دوبینی، تاری دید گذرا دارد.
 • دوره نقاهت جراحی پلک بسیار کوتاه می‌باشد.
 • هزینه‌های این عمل به عواملی مانند نوع جراحی، دستمزد جراح و غیره بستگی دارد.

آیا جراحی پلک نیاز به بیهوشی دارد؟

در کل، جراحی پلک یک پروسه سرپایی است و می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی به همراه تزریق آرام‌بخش به انجام برسد. تکنیک بیهوشی در جلسه مشاوره از سوی جراح، پس از بررسی شرایط بیمار مشخص می گردد.

جراحی پلک چقدر زمان میبرد؟

اگر جراحی بر روی هر دو پلک پایین و بالا انجام شود، حدود دو ساعت زمان می‌برد.

5/5 - (2 امتیاز)

دکتر روح الله نقی پور

متخصص جراحی پلاستیک قبولی در رشته پزشکی دانشگاه ارومیه. تحصیل در رشته جراحی عمومی و کسب بورد تخصصی در سال 92. فارغ التحصیل بورد فوق تخصصی با کسب رتبه دوم کشوری عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران عضو بنیاد ملی نخبگان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط سئواینجا