لیفت سانترال لب

دلیل اهمیت لیفت سانترال لب از آن جایی مشخص می شود که لب بعد از چشم، به عنوان مهم ترین عامل در جذابیت صورت به شمار می رود. یکی از تغییرات طبیعی بدن این است که با افزایش سن، فاصله بینی و لب بیشتر می‌شود و دندان‌های بالایی تحت پوشش لب قرار میگیرد که جلوه ناخوشایندی را به همراه دارد؛ بنابراین با لیفت سانترال لب، این فاصله کاهش خواهد کرد. علاوه بر زیبایی و جوانسازی، تاثیر بسیار مثبتی در اعتماد به نفس افراد می تواند داشته باشد.

البته برای جوانسازی پوست اعمال دیگری مانند: میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق فیلر و … صورت می‌گیرد که شما می‌توانید با مطالعه مقالات مربوط به این عمل‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چگونگی انجام عمل لیفت سانترال لب

مانند اکثر عمل های زیبایی، شروع فرایند لیفت سانترال لب، ابتدا توسط تزریق مواد بی حسی صورت می گیرد. سپس پزشک مربوطه با استفاده کردن از قلم مخصوص، اقدام به مارک کردن بخش های مشخص شده جهت تشکیل الگو، می کند. سپس، بر اساس الگو، پوست اضافی برداشته می شود و آنرا بالا آورده تا با قسمت پوست زیری بینی بخیه بخورد.

فیلم جراحی لیفت سانترال لب در کلینیک آنیل

اقدامات مهم قبل از لیفت سانترال لب

درست است که لیفت سانترال لب، جز جراحی های کم ریسک کی باشد. اما مراجعه کننده، باید از میزان و محل ارتفاع لب محتاط باشد. در بعضی مواقع ممکن است نیاز به عمل دیاموند باشد. این عمل باعث بالا رفتن گوشه های لب می شود. پس از اینکه متقاضی با پزشک ملاقات می کند، معاینات اولیه آغاز می شود. در بعضی از کلینیک ها دستگاه های عکسبرداری 3 بعدی موجود است که می تواند متقاضی را از نتیجه حاصل، آگاه کند. قبل از عمل سانترال لب باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • در روز جراحی، از آرایش کردن خودداری کنید.
 • اگر دخانیات مصرف می کنید مانند سیگار، از چند روز قبل آن را متوقف کنید.
 • اگر دارویی را مصرف می کنید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید. به عنوان نمونه آسپرین باعث افزایش خونریزی می شود.
 • همچنین اگر به دارویی حساسیت دارید، با پزشک خود مطرح کنید.

کاربرد لیفت سانترال لب:

 ⭐لیفت لب بالایی و افزایش حجم آن

مزایا:

✅تاثیر مثبت در جوانسازی لب، بهبود چین و چروک در اطراف لب و نمایش زیباتر دندان های بالایی
مراقبت های پیش از لیفت سانترال لب:

🤩در روز جراحی از آرایش کردن، مصرف دخانیات و دارو اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از جراحی سانترال لب:

 😍از انجام فعالیت های سنگین و آرایش کردن به مدت 4 روز پرهیز کنید.

مراقبت های ضروری قبل از لیفت سانترال لب

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سانترال لب

دوره ریکاوری بعد از جراحی سانترال لب، معمولا یک بازه یک هفته ای می باشد. در این زمان، بهتر است مراقبت های سانترال لب را حتما رعایت کنید.

 • از انجام فعالیت های سنگین به شدت خودداری کنید.
 • اگر درد زیادی را احساس کردید، می توانید از مسکن هایی که بدون نسخه می باشند استفاده کنید.
 • تا یک مدت، فقط غذا های نرم را مصرف کنید و از باز و بسته کردن اضافی لب پرهیز کنید.
 • حداقل تا 3 الی 4 روز از آرایش کردن پرهیز کنید.
 • اگر در لب تورم مشاهده کردید، می توانید از کیت های سرمایشی برای کاهش تورم استفاده کنید.

لیفت سانترال لب برای چه کسانی مناسب می باشد؟

عمل سانترال لب

ممکن است بعضی افراد از قبل بر روی لب خود عمل های زیبایی دیگری انجام داده باشند. به عنوان نمونه، شخصی تزریق فیلر را بر روی لب خود انجام داده باشد، تمایل و جهت لب ها به سمت داخل می شود و برای حل این مشکل، از لیفت سانترال لب استفاده می شود. این عمل برای افراد زیر مناسب می باشد:

 • اشخاصی که دچار مشکلات ساختار لب و بینی هستند.
 • به طور کلی افرادی از وضعیت فعلی لب خود راضی نیستند. (حداقل سن 20 سال می باشد).
 • کسانی که می خواهند چروک های لب خود را از بین ببرند.
 • افرادی که لب های نازکی دارند.

کاندیدای ایده آل برای لیفت لب، افرادی هستند که به دنبال بهبود نمایش قرمز و افزایش حجم لب می باشند. در اینجا بیشتر بخوانید

The ideal candidate for a scarless lip lift is someone seeking improved red show and increased lip volume while desiring a subtle change. This option is particularly suitable for those dissatisfied with the results of lip fillers

لیفت سانترال لب برای چه کسانی مناسب می باشد؟

مطالعه بیشتر: ژل لب روسی

انواع عمل های لیفت سانترال لب و نحوه انجام آن ها

لیفت سانترال لب شامل عمل‌های مختلفی است

 • لیفت لب با برش زیر بینی

در این روش برش انجام شده در زیر بینی صورت می گیرد و تمامی قسمت های لب اعم از بالا، چپ و راست، به سمت بالا کشیده می شوند. این روش تحت عنوان شاخ گاوی نیز شناخته می شود.

 • روش ایتالیایی

مانند روش برش زیر بینی می باشد، تنها با این تفاوت که، در قسمت زیر بینی دو برش بسیار ریز صورت می گیرد که از دقت و ظرافت بیشتری برخوردار است. در خصوص این روش همان طور که در سایت melinic نیز اشاره شده باید گفت:

اصولا این روش برای افرادی انجام می‌شود که دارای لب بالایی کشیده، قوس (کمان کوپید) بیش‌ازحد برجسته در لب بالا، عدم تقارن در لب‌ها یا فیلتروم با اندازه بیش از 1.5 سانتی‌متر هستند.

 • روش مستقیم

در این نوع روش از لیفت لب، باعث حجیم تر و پررنگ تر شدن لب می شود. قسمتی از پوست بیرونی لب در این روش برداشته می شود و به بالا کشیده می شود.

 • لیفت گوشه لب

این عمل برای کسانی مناسب می باشد که لب هایشان به دلایلی نظیر شل شدگی ، حالت طبیعی خود را از دست داده است و یک حالت افتادگی را گرفته است. به زبان دیگر، گوشه لب اینگونه افراد به سمت پایین قرار گرفته است. در این روش، قسمت از پوست گوشه لب را جدا می کنند و به سمت بالا می کشانند. همچنین این تکنیک، برای زیباجویانی که در دارای خط حزن هستند، مناسب است.

 • لیفت سانترال لب بالا ( شاخ گاوی)

لیفت سانترال لب بالا یا به اصطلاح شاخ گاوی جراحی آن به نحوی است که زیر بینی فرد همانند طرح شاخ گاو برش می‌خورد و سپس اندازه گیری‌های خیلی دقیقی فاصله‌ی لب و بینی را تخمین می‌زنند و پزشک برش و شکاف را درست می‌کند. بخشی از پوست و لایه‌ی زیرین پوست برداشته می‌شود و سپس توسط بخیه شکاف ایجاد شده، بسته می‌شود.

 • لیفت لب گال – وینگ

در مواردی احتمال دارد فاصله‌ی بین لب و بینی فرد کاملا مناسب باشد اما مشکل ظاهری فرد، لب بالا نازک و باریک دیده می‌شود. در این مواردی پزشک با هدف برجسته کردن قسمت‌های لب، بخشی از پوست بالای لب را از زیر بینی به صورت عمودی بر جدا می‌کند و یک شکاف کوچک ایجاد می‌شود که دیگر نیازی به برداشتن بافت قاعده‌ی بینی در این موارد نیست.

مطلب پیشنهادی: برای مشاهده نمونه کارهای مرتبط، به گالری لیفت سانترال لب مراجعه کنید.

هزینه لیفت سانترال لب

هزینه و قیمت لیفت سانترال لب 1402

محاسبه کردن هزینه لیفت سانترال لب به عواملی نظیر، نوع عمل انجام شده، میزان تجربه و تخصص پزشک که رابطه مستقیمی با دستمزد وی دارد، موقعیت محلی، دارو های استفاده شده. علاوه بر آن، ممکن است هنگام لیفت لب، عمل های دیگری هم نیاز باشد که باعث افزایش هزینه نهایی می شود. به این نکته باید توجه شود که، به دلیل اینکه اینگونه عمل ها، در دسته جراحی زیبایی قرار می گیرند، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

نمونه کار لیفت لب
نمونه کار لیفت لب در کلینیک آنیل

چند عامل در قیمت و هزینه لیفت سانترال موثر است که به اختصار می‌شود به روش انتخابی، کلینیک انتخابی و هزینه‌های اصلی و جانبی آن کلینیک، دستنزد پزشکی که این عمل را انجام می‌دهد و شهری که در آن می‌خواهید این عمل را انجام دهید، اشاره نمود. قیمت این عمل به همه این عوامل بستگی دارد و باید به صورت دقیق آنچه که با وضعیت خودتان هم خوانی دارد، در موردش تصمیم گیری کنید.

قیمت لیفت سانترال لب در سال 1402 در کلینیک زیبایی آنیل، 8.000.000 تومان می باشد.

مزایای لیفت سانترال لب

عمل لیفت سانترال لب یکی از روش های کم تهاجم می باشد که برای زیبایی و افزایش حجم لب مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای لیفت سانترال لب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاثیر مثبت در جوانسازی لب.
 • نمایش دندان های بالایی.
 • بهبود چین و چروک بین بینی و لب.
 • آسیب رسیدن به عصب لب و از بین رفتن احساس.
 • افزایش زاویه بین لب و بینی. آناتومی اطراف لب و بینی تاثیر خاصی در زیبایی هر فرد دارد.
 • افزایش برجستگی لب. (بویژه مناسب افرادی که فک بالایی عقب تری نسبت به فک پایین دارند)
 • جراحی لیفت سانترال لب باعث می شود که نوک بینی اندکی بالاتر برود؛ البته این روش جوانسازی مخصوص بالا بردن نوک بینی نیست.

مزایا لیفت سانترال لب

عوارض سانترال لب

جراحی سانترال لب، عمل خطرتاکی نیست و جزو روش‌های کم تهاجمی است. در خصوص عوارض لیفت سانترال لب باید بگوییم که عوارض این جراحی موقتی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست. انتخاب کلینیک مناسب و معتبر و رعایت مراقبت‌هایی که پس از این جراحی باید انجام دهید، باعث کاهش عارضه لیفت سانترال لب می‌شود. در ادامه برخی از شایع‌ترین عوارض لیفت سانترال لب را برای شما بیان کردیم که به شرح زیر است:

 • قرمزی در اطراف لب و ناحیه لیفت شده.
 • ایجاد ورم و پفی به مدت 1 روز.
 • احساس اندکی درد.
 • در صورت مراجعه به پزشک نامعتبر، احتمال بروز عفونت، اسکار و عدم تقارن در لب ها وجود دارد.
 • آب آوردن در ناحیه عمل نیز از عوارضی خواهد بود که ممکن است در صورت مراجعه به کلینیک و پزشک نامعتبر، به آن دچار شوید.

در مطلبی کامل به بررسی عوارض سانترال لب پرداختیم که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

ماندگاری سانترال لب چقدر است؟

اگر شما نیز جزء آن افرادی هستید که که به یافتن روشی برای جذابیت و زیبایی لب‌های خود هستید و درست نمی دانید دقیقا باید از چه روشی برای این کار استفاده کنید ما به شما توصیه می‌کنیم که از روشی دائمی به نام جراحی سانترال لب بهره‌مند شوید، زیرا ماندگاری لیفت سانترال لب به گونه ای است که در طولانی مدت باقی خواهد ماند و تنها در اثر حوادث و سوانح یا آسیب‌های جسمی، احتمال دارد ظاهر کلی لب های شما دچار تغییر شود.

اگز می‌خواهید زیبایی و جذابیت در لب را به همیشگی داشته باشید و به اجبار هزینه ی زیادی را در فواصل زمانی مختلف به خود تحمیل نکنید و صرفه جویی در وقت خود کنید، ما به شما توصیه میکنیم از روش سانترال لب بهره‌مند شوید. ماندگاری این روش کاملا دائمی است و از طرفی نیز ظاهری کاملا طبیعی به لب ها می‌بخشد.

آیا در عمل سانترال لب، بیهوشی واقعا نیاز است؟

اگر قصد انجام عمل سانترال لب را داشته باشید، شاید این سوال برای شما در ذهنتان شکل گرفته باشد که بیهوشی آیا واقعا نیاز است؟. در پاسخ به این سوال باید گفت این عمل با بی‌حسی موضعی به راحتی قابل اجراست و نیاز به بیهوشی نیست. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که در برخی از موارد که به بیهوشی نیاز دارد که با توجه به صلاح دید جراح پلاستیک، می‌توان از بیهوشی عمومی استفاده کرد.

آیا در عمل سانترال لب، بیهوشی واقعا نیاز است؟

آیا لیفت سانترال لب همراه با عمل بینی همزمان امکان پذیر است؟

اگر قصد دارید عمل بینی و  لیفت سانترال لب را همزمان انجام دهید، توصیه می‌شود در مورد انجام این جراحی حتما اطلاعات کافی داشته باشید تا بدون تردید این عمل را انجام دهید. یکسری مزایا و معایبی لیفت سانترال لب همراه با عمل بینی دارد که باید به شکل دقیق با توجه به این موارد تصمیم گرفت. برای گرفتن نتایج مطلوب و حداقل داشتن عوارض ناشی از این عمل همزمان، باید زیر نظر حراج ماهر و مجربی که متعهد و ماهر نیز می‌باشد، انجام شود تا بیمار مجبور به طی دوره نقاهت طولانی نباشد.

جمع بندی

با توجه به نکات گفته در ارتباط با انواع مختلف عمل لیفت سانترال لب، در می یابیم که، انجام این عمل، با توجه به روش های مختلفی که دارد، نیازمند تخصص و تجربه حرفه ای در این زمینه می باشد. چرا که در صورتی که افراد غیر متخصص این کار را انجام دهند، خسارات جبران ناپذیری به فرد وارد می شود.

کلینیک زیبایی آنیل با داشتن سال ها تجربه تخصص در انواع عمل های زیبایی اعم از، بوتاکس، بلفاروپلاستی، کرایوپلاستی، میکرونیدلینگ و غیره، می تواند با کیفیت ترین خدمات ممکن را به متقاضیان ارائه بدهد.

سوالات متداول

بعد از انجام لیفت سانترال لب چه مدت طول می کشد تا نتایج مشخص شود؟

نتایج اولیه و معمولی بعد از سه هفته نمایان می‌شود، اما بعد از حدود دو ماه که تورم کاهش یافت شما به وبی می توانید نتایج عمل را ملاحظه کنید.

آیا جای زخم عمل باقی می ماند؟

این عمل یک عمل زیبایی است، نوع بخیه‌ای که زده می‌شود کاملا ظریف و مخصوص جراحی‌های زیبایی است. همچنین بعد از عمل کرم‌های ترمییم کننده نیز تجویز می‌شود. بنابراین اثری از زخم و اسکار در محل عمل باقی نمی‌ماند.

چه میزان پوستی در این عمل برداشته می‌شود؟

میزان پوستی که باید برداشته شود را پزشک بعد از معاینه مشخص می‌کند. ولی حدودا بین 5تا7 میلی متر برداشته می‌شود.

آیا با جراحی لیفت سانترال لب می توان افتادگی گوشه دهان را اصلاح کرد؟

افتادگی گوشه دهان در هر شخصی نشان از غمگین بودن، افسردگی و افزایش سن و سال شخص دارد و اثرات ناخوشایندی در فرد ایجاد می کند. از آنجا که در جراحی لیفت سانترال لب، با برشی که در پایین بینی داده میشود، فقط بخش وسط لب را بالا خواهیم کشید و هیچگونه تغییری در بخش کناری لب و علی الخصوص گوشه دهان ایجاد نخواهد شد.

4.3/5 - (6 امتیاز)

7 دیدگاه ‌ها

 • فرق بین لیفت سانترال لب با تزریق ژل لب چیست؟

  • هریک از این عمل‌ها، برای یک گروه از افراد مناسب است. در بسیاری از مواقع کسانی که ژل تزریق کرده‌اند و جهت لب‌های آن‌ها تغییر کرده، برای اصلاح آن، می‌توانند از لیفت سانترال لب استفاده کنند.

 • ببخشید جلسه مشاوره هم دارید؟

  • سلام. بله شما می توانید با تماس با شماره های کلینیک، وقت مشاوره حضوری بگیرید. علاوه بر آن، می توانید پس از ورود به سایت، وارد قسمت «درخواست مشاوره از طریق واتساپ» شوید و مشاوره دریافت کنید.

 • سانترال لب را در چه سنینی می توان انجام داد؟

  • سلام دوست عزیز;
   سانترال لب را می‌توان از 18 تا 70 سالگی انجام داد.

 • سلام وقتتون بخیر
  برای سانترال لب هیچ نوع تزریقی انجام میشه؟ حجم دهی هم میکنه؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *