بوتاکس لب + انواع بوتاکس لب و عوارض

بوتاکس لب چیست و چگونه انجام می شود؟
دسته‌بندی تزریق
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

تزریق بوتاکس لب، یکی از انواع عمل های غیرتهاجمی زیبایی به حساب می آید که عوارض به شدت کوچکی دارد. این فرایند با تزریق سم بوتولینوم آغاز می شود. لازم به ذکر است بوتولینوم، یک نوع باکتری است که باعث افزایش سطح ماندگاری در کنسروها می شود و با نام بوتاکس شناخته می شود. مهم‌ترین مزیت انجام تزریق بوتاکس، تغییر فرم لب‌ها و افزایش جذابیت آن‌ها است. این تزریق می‌تواند تنها بوتاکس لب بالا یا پایین باشد، اما به صورت معمول بوتاکس لب بالا و پایین با هم و یک جا انجام می‌شود.

با گذر زمان و بالا رفتن سن، خطوط لب افزایش پیدا می‌کند که ما آن‌ها را به عنوان چین و چروک می‌شناسیم. این خطوط رفته رفته عمیق‌تر می‌شوند که برای جلوگیری از آن می‌توان از بوتاکس استفاده کرد. همچنین میزان ماندگاری بوتاکس بستگی به برند استفاده شده و روش تزریقی دارد.

بوتاکس لب چیست

بوتاکس لب چیست؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که «بوتاکس لب چیست و چگونه انجام می شود»، باید بگوییم که عملکرد تزریق بوتاکس به این صورت است که وقتی زیر پوست جریان پیدا می‌کند، باعث تضعیف ماهیچه‌های اطراف دهان به مدت حدود ۳ تا ۱۰ ماه می‌شود. در این چند ماه ماهیچه‌ها قدرت خود را از دست می‌دهند و همین امر موجب می‌شود که چین و چروک و خطوط تا حدی کاهش پیدا کند. این تزریق هر چند ماه یک بار تکرار می‌شود که برای نتیجه بهتر، باید توجه داشت، که به صورت منظم برای تزریق بوتاکس لب مراجعه کرد.

به نقل از سایت ambrdfcs درباره این نوع بوتاکس:

To treat a gummy smile, this may also involve injections to relax the lip elevator muscles (levator labii superioris alaeque nasi), which extend from the sides of the nose to the upper lips. Injectors typically use somewhere between 2 and 8 units of Botox for this injection, a number that is determined in proportion with the amount of gum visible while smiling.

انواع مدل بوتاکس لب

برای تزریق بوتاکس، بازه سنی از ۱۸ سالگی تا ۶۰ سالگی در نظر گرفته می‌شود. بوتاکس انواع مخلتفی دارد که این تقسیم‌بندی بر اساس سلیقه فرد و پیشنهاد پزشک و همچنین انواع برند بوتاکس‌ها صورت گرفته است که در زیر به محبوب‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

انواع مدل بوتاکس لب

انواع بوتاکس لب (بر اساس سلیقه)

در این قسمت انواع مدل بوتاکس بر اساس سلیقه افراد را بر می شماریم:

انواع برند بوتاکس لب

در این بخش انواع بوتاکس بر اساس معروف ترین برندها را می شناسیم:

 • بوتاکس برند زئومین (Xeomin)

بوتاکس زئومین، یکی از انواع پرطرفدار لب است که تولید کشور آلمان است. این برند توانسته است مهر تاییدیه سازمان غذا و دارو ایران را دریافت کند. این برند، بوتاکس بسیار باکیفیتی تولید می‌کند و ماندگاری آن در حدود ۳ الی ۵ ماه است.

 • بوتاکس برند Azzalure

این برند بوتاکس لب توسط کشور انگلیس تولید شده است و ماندگاری آن در حدود ۶ ماه است. البته ماندگاری بوتاکس با توجه به منطقه جغرافیایی و نحوه نگهداری از آن متفاوت است.

 • بوتاکس برند مصپورت

این برند ساخت کشور ایران است و از بهترین ها شناخته می شود. با توجه به این که ساخت کشور ایران است، برای استفاده در ایران و آب و هوای ایران مناسب است. ماندگاری تزریق بوتاکس در بین ۳ تا ۶ ماه است.

بوتاکس لب چقدر دوام دارد؟

زمان ماندگاری تزریق با توجه به نوع پوست و ماهیچه‌های صورت، سن فرد، منطقه جغرافیایی و نحوه نگهداری از آن در افراد متفاوت است. در مناطق گرم، مدت زمان ماندگاری بوتاکس کاهش پیدا می‌کند. به صورت کلی بوتاکس بین ۳ تا ۱۰ ماه می‌تواند دوام داشته باشد و مطمئنا با رعایت نکات مراقبتی بعد از بوتاکس، می‌توان این زمان را افزایش داد. روش دیگری برای زیبایی حالت لب برای رفع افتادگی لب و کم کردن فاصله خط بالای لب با بینی لیفت سانترال لب است که با توجه به عوارض سانترال لب می توانید در انتخاب روش درمان آگاهانه اقدام کنید.

بوتاکس لب چقدر دوام دارد

عکس قبل و بعد بوتاکس لب در کلینیک آنیل

در این قسمت می‌توانید چند نمونه از عکس قبل و بعد بوتاکس لب را مشاهده کنید. کلینیک آنیل با بهترین متخصصین آماده ارائه هر گونه خدمات زیبایی به شما مراجعه کننده عزیز است.

قبل و بعد از بوتاکس لبنتیجه تزریق بوتاکس به لب

مراقبت های بعد از بوتاکس لب

همان‌طور که گفته شد یکی از عواملی که بر عمر بوتاکس تاثیر می‌گذارد، نحوه نگهداری بعد از تزریق است. در این بخش به توضیح مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس می‌پردازیم:

 • از دست زدن و لمس کردن لب و نواحی آن بپرهیزید.
 • دو هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف الکل و ترجیحا دخانیات پرهیز کنید.
 • دو هفته قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید.
 • بهتر است تا ۴۸ ساعت بعد از انجام بوتاکس، به صورت آب نزنید.
 • تا حدود ۶ ساعت بعد از تزریق دراز نکشید.
 • پس از انجام بوتاکس از خوابیدن روی صورت شدیدا خودداری کنید.

مطالعه بیشتر: تزریق ژل لب مدل عروسکی

عوارض بوتاکس لب

ممکن است تزریق بوتاکس لب در بعضی افراد عوارضی در پی داشته باشد. این موارد عبارت است از:

 • برخی از افراد پس از تزریق حالت تهوع می‌گیرند. این عارضه آن چنان خطرناک نیست اما بهتر است پس از بروز این مورد، به پزشک مراجعه شود.
 • بعضی از افراد حساسیت‌هایی را بعد از تزریق تجربه می‌کنند. این حساسیت ها ممکن است تبدیل به عفونت و یا واکنش های آلرژیک شوند
 • در برخی از افراد عوارض بوتاکس پشت لب منجر به کبودی و تورم می‌شود که کاملا طبیعی است. اما اگر تورم در بلند مدت اتفاق بیفتد، حتما باید به پزشک مراجعه نمود.عوارض بوتاکس لب چیست؟

بوتاکس لب برای چه کسانی ممنوع است؟

به طور کلی، این دسته از افراد نباید از بوتاکس استفاده کنند:

 • خانم های که در دوران بارداری و شیردهی هستند.
 • کسانی که بیماری های کلیوی دارند.
 • کسانی که بیماری هایی عصبی عضلانی نظیر میاستنی گراویس، als و غیره دارند.
 • کسانی که داروهای انعقاد خون مصرف می کنند مانند وارفاین و هپارین.

قیمت بوتاکس لب در کلینیک آنیل

هزینه بوتاکس تزریق ژل لب به عوامل مختلفی از جمله میزان تزریق مواد، تخصص پزشک، کلینیک و نوع برند بوتاکس بستگی دارد. قیمت بوتاکس به صورت میانگین در بازه‌ای بین ۹۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان قرار دارد. برای انجام بوتاکس می‌توانید با مرکز آنیل، بهترین مرکز بوتاکس در تهران، تماس بگیرید تا متخصصان برای شما زمان مشاوره رایگان اختصاص دهند و پیش از انجام بوتاکس لب تمام اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

 جمع بندی

آن‌چه در این مقاله خواندید:

 • به تزریق مقادیر مشخص  از سم بوتولینوم به لب برای حجم دادن و از بین بردن چین و چروک لب، بوتاکس ناحیه لب گفته می‌شود.
 • جریان بوتاکس در زیر پوست موجب ضعیف شدن ماهیچه ناحیه دور لب و لب می‌شود.
 • ماندگاری بوتاکس ناحیه لب در حدود ۳ تا ۱۰ تخمین زده می‌شود.
 • برخی از افراد بعد از انجام بوتاکس، درگیر عوارض آن می‌شوند که از جمله آن‌ها به این موارد می‌توان اشاره کرد: کبودی، تورم، ایجاد حساسیت‌های آلرژیک، قرمزی و حالت تهوع.

آیا بوتاکس لب درد دارد؟

برای انجام بوتاکس یک سوزن وارد لب و نواحی کنار آن می‌شود و مواد از طریق آن وارد پوست می‌شود. ممکن است برخی از افراد سوزش خیلی کمی از ورود سوزن سرنگ را حس کنند.

بوتاکس لب چقدر دوام دارد؟

عمر و ماندگاری بوتاکس از ۳ ماه تا ۱۰ ما متغیر است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *