بوتاکس چیست و درباره آن چه می دانید؟

 • خانه
 • -
 • تزریق
 • -
 • بوتاکس چیست و درباره آن چه می دانید؟
بوتاکس چیست و درباره آن چه می دانید؟

اگر شما هم از متقاضیان بوتاکس هستید با ما همراه باشید و تا انتها این مقاله را مطالعه کنید تا همه چیز را در رابطه با تزریق بوتاکس بدانید. امروزه بوتاکس یکی از رایج ترین روش‌های جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها است. این روش محبوب و رایج، قدمتی ۵۰ ساله دارد. نزدیک به ۱۵ سال است که از آن برای برطرف کردن خطوط پوستی هم استفاده می‌شود.

بوتاکس دارویی است تزریقی که با فلج کردن موقت عضلات باعث از بین رفتن خطوط می‌شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده است که باعث فلج شدن موقت عضلات می‌گردد و یا بهتر است بگوییم فعالیت آن‌ها را کند می‌کند. علت اصلی ایجاد چین و چروک‌های صورت حرکت و فعالیت‌های عضلات می‌باشد. در نتیجه اگر فعالیت آن‌ها را متوقف و یا کند کنیم خطوط محو خواهند شد.

سم بوتولونیوم چیست؟

بوتولونیوم به صورت طبیعی توسط یک باکتری به نام کلستردیوم بوتولونیوم تولید می‌گردد. در حالتی که بوتولونیوم توسط باکتری تولید می‌شود یکی از کشنده ترین سم‌های تولید شده در طبیعت به شمار می‌رود. برای یک انسان مصرف ۷۰ کیلوگرمی مصرف عادی و خوردن تنها ۷۰ میلی گرم از این سم می‌تواند کشنده باشد.

بوتولونیوم همان سمی است که در صورت نجوشاندن غذاهای کنسروی باعث بوتولیسم می‌شود که بیماری کشنده ای است. حتما به این فکر می‌کنید که آیا تزریق بوتاکس ایمن است؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که نترسید و اصلا نگران نباشید. بوتولونیوم استفاده شده در داروی بوتاکس خطرات سم اصلی که توسط باکتری اصلی تولید می‌شود را ندارد. به علاوه زمانی که این سم وارد گردش خون شما می‌شود می‌تواند کشنده باشد.

مطلب پیشنهادی: تزریق چربی

شایان ذکر است که در استفاده‌ درمانی بوتاکس تنها به صورت موضعی از این سم استفاده می‌گردد. همچنین باید بدانید که این باکتری باعث تولید انواع مختلف پروتئین می‌شود که می‌تواند باعث شل شدن عضلات شود. با تزریق این ماده پس از گذشت ۱ الی ۲ روز با ارسال سیگنال عصبی عضله مورد نظر مسدود شده و توانایی حرکت خود را از دست می‌دهد.

سم بوتولونیوم نوع A

حال حتما از خود می‌پرسید که سم بوتولونیوم نوع A چیست؟ در پاسخ به این پرسش مطرح شده باید بگوییم که این نوع از بوتولونیوم که تقریبا تمامی داروهای تزریقی بوتاکس از آن ساخته شده‌اند. نوعی ماده سمی ویژه اعصاب یا نوروتوکسین است که می‌تواند عملکرد اعصاب را به صورت موقت به حداقل برساند و یا متوقف سازد. عضلات بدن در صورتی منقبض می‌شوند که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن‌ها برسد. در صورتی که در محل عضله سم بوتولونیوم وجود داشته باشد عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله موقتا فلج می‌گردد.

بوتاکس چیست؟

کاربردهای بوتاکس

از کاربردهای محبوب و رایج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. درمان چین و چروک‌های طرفین چشم‌ها که به اصطلاح به آن‌ها چین‌های پنجه کلاغی گفته می‌شود.
 2. محو کردن خط اخم
 3. رفع خطوط افقی پیشانی
 4. از بین بردن چروک‌های گردن
 5. بالابردن گوشه‌های لب
 6. بالا بردن نوک بینی
 7. رفع افتادگی پلک
 8. درمان میگرن مزمن
 9. پریدن پلک
 10. مثانه پرکار یا بیش فعال
 11. تعریق بیش از حد یا هیپرهیدروز
 12. برخی اختلالات عصبی
 13. اسپاسم یا همان گرفتگی عضلات گردن

نواحی تزریق بوتاکس

 1.  لب
 2. صورت
 3. زیر چشم
 4.  ابرو
 5. زیر بغل
 6. خط خنده
 7. پیشانی
 8. گونه
 9. فرورفتگی چانه
 10. باندهای پلاتیسما (خط گردن یا همان باندهای عمودی گردن)
 11. گوشه فک
 12. خط فک

کاربردهای بوتاکس

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

برخلاف تصور عده‌ای که در این زمینه هیچگونه تجربه و علمی ندارند بوتاکس را در نواحی که چین و چروک وجود دارد انجام می‌دهند. این یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که افراد غیرحرفه‌ای در تزریق می‌توانند انجام دهند. در واقع محلی که عضلات دارای گرفتگی با نواحی که دارای چین وچروک هستند با هم متفاوت است. تزریق باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج نماید.

مطلب پیشنهادی: تزریق ژل لب روسی

به طور معمول بوتاکس در نواحی بین ابروها پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌شود. در سایر نواحی صورت بوتاکس تاثیر چندانی ندارد. در واقع مناطقی ازنظر سازمان FDA برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند، سه نقطه اطراف هر چشم و پنج نقطه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی است.

البته در مواردی نادر هم گزارش شده است که تزریق بوتاکس در نوک بینی برای بالابردن آن صورت می‌گیرد که این نواحی دارای مجوزی برای تزریق بوتاکس ازجانب سازمان مربوطه نیستند و به طور رسمی تایید نشده اند. شایان ذکر است که امروزه بر اثر پیشرفت علم و حضور پزشکان مجرب و دارای تجربه در کشورمان بهتر است در این مورد نگرانی خاصی نداشته و بیشتر مراقب باشید.

اگر بوتاکس در مناطق ممنوعه صورت بگیرد آیا خطرساز خواهد بود؟

همانطورکه گفته شد قسمت‌هایی از صورت هستند که تزریق بوتاکس در آن ناحیه باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. یکی از قسمت‌هایی که تزریق بوتاکس در آن قسمت باعث بروز مشکلاتی خواهد شد، خطوط کنار لب و یا گردن است. البته ممنوعیت قاطعی در رابطه با تزریق در این ناحیه وجود ندارد اما بهتر است که تزریق در این ناحیه انجام نشود. افرادی وجود دارند که تزریق بوتاکس در این ناحیه را انجام داده و از آن نتیجه گرفته اند.

در مقابل هم افرادی وجود دارند که پس از تزریق کردن در این ناحیه به جای گرفتن نتیجه مثبت از نتیجه منفی برخوردار شده اند. افراد باید با در نظر گرفتن این موارد، تحقیق و بررسی در رابطه با مسئله پیش رو اقدام به انجام هرگونه تزریق دراین ناحیه کنند. مشورت با افرادی که قبلا سابقه تزریق در این ناحیه را داشته اند و همچنین مشاوره با پزشکان متخصص در این زمینه می‌تواند کمک‌های بسیار شایانی به افرادی که قصد انجام دارند کند. این موارد مطمئنا در تصمیم آن‌ها تاثیرگذار می‌باشد.

پزشکی که چنین تزریقی را انجام می‌دهد، باید دقت زیادی در این خصوص داشته باشد؛ زیرا کوچکترین خطا و تزریق نامتقارن می‌تواند باعث ایجاد مشکل در تکلم فرد مراجعه کننده شود. بنابراین باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید. چرا که هیچ فردی دوست ندارد ظاهر زیبای خود را در اثر سهل انگاری یا هر اتفاق دیگری به خطر بیاندازد.

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

عوارض استفاده از تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

در صورتی که نکات گفته شده را رعایت نفرمایید و درمان و زیبایی خود را به روش بوتاکس در نواحی ممنوعه انجام دهید ممکن است با عوارض و خطرات جدی تری روبه رو شوید. برخی از عوارض جانبی تزریق ممکن است به تنهایی مشکل ایجاد نکند و ساده به نظر بیایند اما می‌توانند زمینه ساز بروز برخی خطرات جدی تر باشند.

بنابراین زمانی که هرکدام از علائم کهیر، خارش، خس خس سینه و نفس دشوار را بعد از انجام بوتاکس مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید. در قسمت زیر برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی را که امکان دارد پس از انجام درمان زیبایی تزریق نادرست یا حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست درصورت حساس بودن به ماده بوتاکس مواجه شوید گفته شده است.

 1. ضعف عضلانی غیرمعمول
 2. از دست دادن کنترل مثانه
 3. خشن شدن صدا
 4. افتادگی پلک
 5. تغییر دید
 6. احساس درد چشم
 7. خشکی چشم
 8. تحریک شدن چشم
 9. درد قفسه سینه یا فشار
 10. درد فک یا شانه
 11. ضربان قلب نامنظم

چه کسانی مجوز تزریق بوتاکس دارند؟

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و از آنجایی که حوزه خدمات زیبایی به یکی از پولسازترین صنایع تبدیل شده است این نکته را بدانید که در جایی که پول وجود داشته باشد افراد سودجو و کلاهبردار نیز حضور پیدا می کند. بنابراین برای دریافت خدمات زیبایی اطمینان کامل حاصل فرمایید که نزد پزشکی که در این زمینه تخصص و تجربه دارد بوتاکس تزریق کنید. متاسفانه طبق گزارشات و آمار افراد زیادی به دلیل مراجعه به کلینیک های زیرزمینی که عمدتا افراد غیر متخصص و غیر پزشک تزریق آن‌ها را انجاد داده اند دچار مشکلات غیر قابل جبرانی شده اند. گاهی حتی دیده شده است که این خدمات زیبایی توسط آرایشگران ارائه می شود.

خواهشی که ما از شما داریم این است که تحت هیچ شرایطی از جمله هزینه پایین و تحت تاثیر تبلیغات دروغینی که در فضای مجازی این روزها بسیار به چشم می خورد کارهای زیبایی حتی آنهایی که کم تهاجمی تر هستند را انجام ندهید. انجام خدمات زیبایی باید حتما نزد پزشک متخصص پوست و مو و یا پزشکان عمومی که دوره های تخصصی زیبایی را گذرانده باشند صلاحیت انجام تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را دارند.

ماندگاری تاثیر بوتاکس

طول مدت تاثیرگذاری بوتاکس و ماندگاری آن به طور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس ۳ تا ۷ روز لازم است. اما برای مشاهده نتیجه نهایی مدت ۲ هفته زمان لازم است. مدت اثر به طورمعمول ۳ تا ۴ماه است. ولی به ندرت زمان ۶ تا ۸ ماه هم مشاهده شده است و خطوط به تدریج به حالت قبل از درمان بازمی‌گردند. پس از چندین مرتبه تزریق اثر بوتاکس بیشتر از پیش باقی خواهد ماند. هم چنین فواصل بین دو تزریق هم طولانی تر خواهند شد.

ماندگاری بوتاکس

آسپیریشن (Aspiration) در تزریق بوتاکس

یکی از نکات در تزریق بوتاکس تکنیک صحیح پزشک در زمان تزریق میباشد. یکی از مواردی که باید رعایت شود، بخصوص در نقاط تزریق خط اخم، آسپیریشن قبل از تزریق مواد است. احتمالا به دنبال آسپیریشن،خون وارد سررنگ میشود. این نشان دهنده این است که احتمال دارد سوزن وارد مویرگهای محل شده باشد. لذا در این مورد میبایست محل تزریق را عوض کنیم ،در غیراین صورت احتمال عوارضی چون دوبینی، افتادگی پلک، سرگیجه در مراجعه کننده وجود دارد. آسپیریشن حین تزریق به این معناست، در مواردی که داروها نباید وارد عروق خونی شوند در هنگام تزریق میبایست پیستون سررنگ را مختصری به عقب برد بعد از چند ثانیه در صورت اینکه خون وارد سررنگ بشود باید محل تزریق تعویض شود.

هزینه بوتاکس صورت و سایر نواحی بدن

قیمت تزریق بوتاکس را عواملی چون نوع تزریق بوتاکس و اینکه به کدام از قسمت بدن تزریق می‌شود و براساس میزان سی سی مورد نیاز مشخص می‌شود. هزینه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک آنیل 550 هزار تومان، بوتاکس برای جلوگیری از تعریق کف دست 1,200,000 تومان است و بوتاکس زیر بغل 1,200,000 تومان است.

تزریق بوتاکس در کنترل تعریق بیش از حد

هیپرهیدروزیس بدون دلیل مشخص، یک عادت شایع تعریق بیش از حد در ناحیه کف دست زیر بغل صورت و کف پا است. این حالت در بعضی موارد شدید هم منجر به احساس ناراحتی و خجالت فرد و در نتیجه نیازمند درمان طبی می‌گردد. درمان‌های مرسوم این مشکل شامل استفاده موضعی از املاح کلرید الومینیوم و داروهای آنتی کلی نرژیک خوراکی است. درمان جراحی این مشکل هم شامل قطع عصب مربوط به غدد عرق (سمپاکتومی به روش آندوسکوپیک از طریق قفسه سینه) یا برداشتن موضعی غدد عرق درناحیه زیر بغل است.

موفقیت عمل جراحی فقط حدود ۶۶ درصد است. (زیرا موارد تعریق بیش از حد به صورت جبرانی بعد از عمل جراحی مشاهده شده است) علاوه بر آن جراحی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد، توکسین بوتولونیوم، آزاد شدن استیل کولین در غدد عرق را مهار می‌کند. این مسئله باعث تحولی عظیم در کنترل هیپرهیدروزیس شده است. تزریق در منطقه مورد نظر به صورت شبکه ای به فواصل ۱ تا ۲ سانتی متر انجام می‌شود.

پاسخ درمانی به دور تزریق شده بستگی دارد. میزان دور تزریقی درهریک از نواحی زیر بغل کف دست یا کف پا ۵۰ تا۱۰۰ واحد در هر طرف است. کاهش تعریق پس از ۱تا ۲ هفته مشاهده می‌شود و اثر آن ۳ تا ۹ ماه باقی می‌ماند. تزریق در ناحیه زیر بغل به صورت جلدی انجام می‌شود. تزریق در ناحیه کف دست جهت جلوگیر از ضعف عصبی عضلانی به صورت اینترادرمال انجام می‌شود که دردناک است نیاز به بلوک عصبی دارد. در سال ۲۰۰۴ تزریق بوتاکس به عنوان یک روش درمانی غیرتهاجمی در درمان علائم تعریق شدید ناحیه زیر بغل در افراد بالای ۱۸ سال توسط انجمن غذا و داروی آمریکا FDA مورد تایید قرار گرفت.

مطلب پیشنهادی: هزینه هایفوتراپی

عوارض بوتاکس

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس

درصورتی که تزریق توسط پزشک با تجربه و ماهر صورت گیرد عوارض آن کاملا نادر خواهد بود. شایع ترین عارضه احتمال کبودی موقت در محل تزریق خواهد بود. سر درد نادر بوده و درصورت ایجاد ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت بعد رفع خواهد شد. افتادگی پلک نیز در ۰٫۰۵ درصد ممکن است ایجاد شود. احتمال این حالت در افرادی که ابروهای آن‌ها پایین می‌باشد بیشتر است. این حالت موقتی بوده و معمولا طی ۳ تا ۶ هفته از بین می‌رود.

در صورت ایجاد چه علائمی فردی که تزریق بوتاکس انجام داده است باید پزشک خود را مطلع سازد؟

 • واکنش آلرژیک (اشکال در تنفس، بسته شدن گلو، تورم لب‌ها، تورم زبان و صورت، کهیر)
 • اشکال در صحبت کردن و بلع
 • ضعف شدید و غیر عادی عضلانی
 • درد قفسه سینه یا نا منظمی ضربان قلب
 • عفونت چشم،زخمی شدن، دو بینی و سایر مشکلات چشمی

معایب و فواید تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس بر اثر فلج شدن عضلات زیر پوست انجام می‌شود و به منظور صاف کردن چین و چروک‌های ایجاد شده بر اثر بالا رفتن سن و ایجاد ظاهری جوان تر شاداب تر برای افراد به کار می‌رود. از جمله چین و چروک‌هایی که در اطراف چشم و دهان در زمان خندیدن ایجاد می‌شوند می‌توان به خط اخم اشاره کرد که براثر اخم مکرر دربین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌شود. بوتاکس روشی موثر جهت جوانسازی و زیباسازی پوست صورت و بدن است که دارای مزایایی چون:

 • عدم نیاز به بستری و بیهوش شدن
 • روش غیرتهاجمی
 • هزینه کمتر نسبت به سایر جراحی‌های زیبایی
 • عدم وجود دوره نقاهت
 • درد بسیار کم
 • راحتی بیمار پس از انجام تزریقات
 • مشاهده نتیجه عمل بلافاصله پس از تزریق

مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس

 1. بعد از تزریق از مصرف الکل پرهیز کنید.
 2. از مهمترین نکات مهم پس از تزریق، لمس نکردن محل تزریق تا ۲۴ ساعت است. (زیرا این کار باعث حرکت و انتقال ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست می‌شود)
 3. یکی دیگر از نکات مهم پس از تزریق بوتاکس پرهیز ازفعالیت‌های سنگین است.
 4. در صورت کبودی می‌توانید از آرنیکا و یا ویتامین K5 استفاده کنید.
 5. یکی از مهمترین موارد برای مراقبت پس از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه بردارهایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری‌های شیمیایی است.
 6. بعد از تزریق در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می‌توانید آن را ترمیم کنید.
 7. درصورتی که بعد از تزریق متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 8. از مراقبت‌های پوستی پیلینگ شیمیایی میکرونیدلینگ و…. تا ۲۴ ساعت خودداری کنید.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

موارد منع مصرف بوتاکس

 • حاملگی و دوران شیردهی
 • وجود عفونت درمحل تزریق
 • افراد حساس به بوتولونیم یا همان ماده بوتاکس
 • افراد تحت درمان با داروی ضد مالاریا سیکلوسپورین دی پنی سیلامین هستند.
 • افرادی که بیماری‌هایی نظیر سندرم EATEN LAMBERT یا نوروموسکولر دارند.
 • افرادی که آنتی بیوتیک‌هایی مانند جنتامایسین استریسیتو مایسین و کانامیسین مصرف می‌کنند.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد با دوز بالا مصرف می‌کنند.
 • ابتلا به برخی بیماریهای عصبی یا روانی.
 • مصرف داروهای قلابی
 • بوتاکس برای افرادی که چین و چروک به شدت عمیق یا پوست خیلی ضخیم دارند نتیجه چندان مطلوبی نخواهد داشت
 • مصرف داروهای قلبی و عروقی

برندهای معتبر بوتاکس

برترین و مطرح ترین برندهای مصرفی بوتاکس عبارتند از:

 • مصپورت (masport)

این برند پرطرفدار ساخت کشور ایران بوده و امروزه باتوجه به قیمت، ماندگاری و عملکرد خوبش توانسته اعتماد اکثر مصرف کنندگان را به خود جلب کند. این بوتاکس خط اخم متوسط تا شدید بین ابروها را به خوبی پوشش می‌دهد و از بین می‌برد.

 • دیسپورت(dysport)

برند دیسپورت که یکی از برندهای تایید شده در سراسر جهان می‌باشد ساخت کشور انگلستان است. مزایای مهم این برند پخش یکنواخت و نتیجه تقریبا سریع آن می‌باشد.

 • نورونوکس(Neuronox)

بوتاکس نورونوکس ساخت کشور کره جنوبی می‌باشد و از تولیدات مدی توکس است که در سال ۱۳۹۰ توانست رضایت وزارت بهداشت و درمان ایران را کسب کند. علاوه بر رفع چین و چروک این ماده بر روی سر دردهای میگرنی، انقباض‌های عضلانی ناخواسته، بلفارواسپاسم، دندان قروچه، استرابیسم و دیستونی گردن نیز تاثیرگذار است.

 • زئومین(xeomin)

این برند که یکی دیگر از برندهای مطرح و معتبر دنیاست ساخت کشور آلمان می‌باشد که به گفته شرکت تولیدکننده آن یعنی MERZ خالص ترین نوع این سم را تولید می‌کند. از نکات جالب توجه این نوع بوتاکس این است که می‌توان آن را قبل از بازسازی در دمای اتاق نگه داشت که این برخلاف سایر بوتاکس‌ها است که باید حتما در یخچال نگه داری شوند. اما ماندگاری اثر این نوع بوتاکس کمتر از مصپورت است.

برندهای معتبر بوتاکس

سوالات متداول در مورد تزریق بوتاکس

آیا سن و یا جنسیت روی بوتاکس تاثیرگزار است؟

خیر مصرف آن برای افراد بالای ۲۰سال مجاز است. زن و مرد نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. هم چنین هیچ فرقی در جنسیت افراد نخواهد داشت.

چند وقت یکبار باید بوتاکس تزریق کرد؟

بستگی به مدت زمان آن دارد. مدت ماندگاری و تاثیرگزاری آن در افراد متفاوت است و در صورت کوتاه بودن باید تزریق مجددا انجام شود.

آیا بعد از بوتاکس فرد دچار زخم و کبودی خواهد شد؟

تزریق هیچگونه درد و زخمی ندارد. چنانچه این تزریق توسط یک پزشک با تجربه صورت گیرد تورم و کبودی نیز در متقاضی دیده نخواهد شد.

آیا شما هم از متقاضیان تزریق بوتاکس هستید و به دنبال یک مرکز معتبر جهت تزریق هستید؟ ما به شما کلینیک زیبایی آنیل ، یکی از معتبرترین و بهترین کلینیک زیبایی در غرب تهران را معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید جهت دیدن نمونه کارهای لیزر موهای زائد، کاشت مو و کاشت ابرو به صفحه گالری ما یا پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر امیر آذری فر

پزشک عمومی دارای مدرک دوره زیبایی و کاسمتیک از کمپانی پرومو ایتالیا از کشور ایتالیا دارای گواهینامه جهت انجام پروسیجرهای زیبایی درای 15 سال سابقه کار در فیلد زیبایی دارای مجوز پزشکی در تهران نماینده انحصاری کمپانی پرومو ایتالیا در ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط سئواینجا