تاثیر مزوتراپی مو چیست؟ درمان قطعی ریزش مو + تاثیر مزوتراپی مو

 • خانه
 • -
 • مو و ابرو
 • -
 • تاثیر مزوتراپی مو چیست؟ درمان قطعی ریزش مو + تاثیر مزوتراپی مو
تاثیر مزوتراپی مو چیست؟ درمان قطعی ریزش مو + تاثیر مزوتراپی مو

شواهد نشان می دهد، مزوتراپی مو درحال حاضر یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های درمان ریزش مو است. مزوتراپی مو یکی از روش های موضعی درمان پوست و مو است که کاربردهای متنوعی دارد. شما با این روش درمانی می توانید مشکلات زیادی چون کم آبی پوست، چین و چروک های سطحی، سلولیت و ریزش مو را درمان کنید. البته طبق بررسی مشخص شده است که مواد مورد استفاده در مزوتراپی، روی همه اثر یکسان ندارد.

با این وجود، بسیاری از افرادی که به آن‌ها توصیه می‌شود از مزوتراپی مو استفاده کنند، از این امر واهمه داشته و یا از درمان‌های جایگزین پرعوارضی مانند ماینوکسیدیل استفاده می‌کنند. در این مطلب به بررسی معایب و مزایای مزوتراپی می پردازیم تا ببینیم این روش برای چه کسانی مناسب است.

مزوتراپی چیست؟ کاربردهای مزوتراپی چیست؟

به درمان های تزریقی با کمترین میزان تهاجم، مزوتراپی می گویند. مزوتراپی از دو قسمت “مزو” و “تراپی” تشکیل شده است. مزو به معنای لایه میانی پوست است، چرا که تمام تزریق ها در این لایه انجام می شود. تراپی به معنای درمان است. مزوتراپی به معنای درمان لایه میانی پوست می باشد. این روش درمانی کاربردهای فراوانی در علم پزشکی دارد و با توجه به کاربرد آن، نوع موادی که به لایه میانی پوست تزریق می شود، متفاوت است. در گذشته مزوتراپی، برای کاهش درد در افراد استفاده می شد؛ اما امروزه این روش بیشتر در درمان های زیبایی کاربرد دارد. کاربردهای مزوتراپی به شرح ذیل است:

 • درمان سلولیت در ناحیه ران و باسن که موجب سفت شدن و لیفت می شود.
 • درمان ریزش مو و برای رشد سریع مو ها
 • آبرسانی به پوست و جوانسازی آن
 • برطرف کردن لک های صورت، شفاف و روشن تر شدن پوست های تیره
 • از بین بردن چربی های اضافه بدن، کاهش وزن و لاغری.
 • برطرف کردن جای زخم و اسکار (جای جوش)
 • درمان چربی پلک
 • اصلاح انحناهای سطحی بدن (به اصطلاح کانتور کردن)

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو راهی درمانی است که با تزریق در بخش میانی پوست سر انجام می شود. در مزوتراپی مو همه ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و غیره با سوزن های بسیار نازک به سر تزریق می‌شوند. در داروهای مزوتراپی مو که باعث افزایش گردش خون نیز می‌شوند، ویتامین های تغذیه کننده ریشه مو و آنتی اکسیدان ها، مستقیماً با سوزن های 2 یا 4 میلی متری به ریشه مو تزریق خواهند شد. این روش، یک روش اضافی برای درمان و کنترل ریزش مو است. این تزریق در دوز کم انجام می‌شود تا نتیجه مورد انتظار، به خوبی انجام شود.

تزریقات، زمینه تحریک بافت و متابولیسم سلولی را آماده می‌کند. بعد از گذراندن دوره درمان، قطعا موهای سالم تر و زیباتری را خواهید داشت. بعد از 6-10 جلسه، ریزش موی بیمار کاملاً متوقف خواهد شد. از آنجایی که مواد مزوتراپی در دوزهای کوچک به ریشه مو تزریق می‌شوند، هیچ خطری بیمار را تهدید نمی‌کند و نتیجه عمل به سرعت قابل مشاهده است. مزوتراپی یکی از شناخته شده ترین و کاربردی ترین روش های بالینی است و اگر با ترموتراپی مو و ماساژ مخصوص سر همراه شود، نتیجه بسیار بهتر نمایان می‌شود. هدف اصلی از مزوتراپی مو، رساندن مواد مغذی به سلول های پوستی و فولیکول های مو است تا آنها مجددا احیا شوند، تقویت شوند و موهای آسیب دیده رشد خود را آغاز کنند. موادی که از این طریق به پوست سر تزریق می شوند عبارتند از:

 • دوتاستراید
 • بیوتین
 • ماینوکسیدل
 • فیناستراید
 • سیلیسیم آلی
 • مواد معدنی و ویتامین ها
 • پی آر پی (PRP)

 

مزوتراپی و PRP مو در تهران

تاثیر مزوتراپی مو برای درمان آلوپسی

آلوپسی به معنای ریزش مو است و آلوپسی آندروژنیک رایج ترین نوع آلوپسی است. در بیماران مبتلا به آلوپسی، سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله می‌کند و باعث از بین رفتن آنها می‌شود. تا زمانی که سیستم ایمنی بدن با فولیکول ها مبارزه می‌کند، موهای جدید رشد نمی‌کنند. رایج ترین درمانی که برای آلوپسی در کشور مرسوم است، استفاده از ماینوکسیدل موضعی و فیناستراید خوراکی است. اما تحقیقات نشان داد که از سال 2019، با تزریق این مواد به پوست سر می توانند نتایج بسیار عالی را مشاهده کنند. در این روش، کوکتلی شامل ماینوکسیدل و فیناستراید، بیوتن و دی پانتنول، به صوزت دو هفته درمیان به پوست سر بیمار تزریق می شد. بعد از گذشت ده جلسه، نتایجی که در درمان آلوپسی با مزوتراپی مو دریافت کردند، بسیار شگفت آور بود. این روش بدون هیج عارضه ای و با بالاترین میزان تراکم توانست نظر خیلی از افراد را به خود جلب کند.

چرا ماینوکسیدیل و فیناستراید در درمان ریزش مو موثر نیست؟

نتایج استفاده از ماینوکسیدیل مانند هر داروی دیگری در افراد مختلف متفاوت است. اما به طور کلی اگر به طور منظم و دائم شروع به استفاده از ماینوکسیدیل کنید برای دیدن اولین نشانه‌ها از اثرگذاری باید 8 هفته صبر کنید

درباره استفاده از این دارو از (اینجا) بیشتر بخوانید، دلایل ریزش مو با الگوی ریزش مو مردان و زنان، به طور دقیق شناخته شده نیست. عواملی مانند:

 • عوامل ارثی و هورمون های آندروژنی
 • استرس و کم خوابی
 • کمبود مواد مغذی
 • اختلالات خونرسانی بدن
 • اختلال در هورمون ها

همگی جزء دلایل ریزش مو هستند. به همین دلیل نمی توان از داروی ماینوکسیدیل و فیناستراید توقع داشت که بتواند تمام عوامل ریزش مو را برطرف کند و برای همه آلوپسی ها مفید باشد. اگر این نوع دارو برای درمان ریزش موی شما هم موثر نبود، می توانید از روش هایی مانند: روش prp، مزوتراپی مو، نور درمانی، مصرف مکمل های ویتامینی و در نهایت کاشت مو را جایگزین کنید.

دلایل مزوتراپی مو

تاثیر مزوتراپی مو برای تقویت موی سر

زمانی که مواد مغذی و ویتامین ها به کف سر و سایقه های می نمیرسد، موها رشد نمیکنند، نازک و شکننده می شوند. مطالعات نشان می دهد که مزوتراپی مو برای تقویت موی سر بسیار موفق عمل کرده است. چرا که در این روش مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز برای رشد و تقویت مو تزریق می شوند (البته میزان مواد موجود در کوکتل مزوتراپی براساس نیاز بیمار تغییر میکند) و با ترمیم تدریجی هورمون رشد مو، ساقه های مو تقویت می شود و رشد موها به طرز باورنکردنی افزایش می یابد.

تاثیر مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو

مزوتراپی موی سر

اگر به دنبال درمان قطعی و صد در صدی ریزش موهای خود هستید، انجام مزوتراپی مو می تواند بسیار موثر باشد. مواد موجود در کوکتل های مزوتراپی مو که به پوست سر تزریق می شوند، سلول های کف سر را بازسازی می کند و موجب استحکام فولیکول های مو می شود. این روش نه تنها قطعی ترین روش درمان ریزش مو است، بلکه با تحریک فولیکول های مو، رویش مجدد موها هم شروع خواهد شد.

تاثیر مزوتراپی مو، روشی برای تقویت موهای کاشت شده

اگر موهای خود را کاشت انجام داده اید، انتظار ریزش مو را داشته باشید. این یک امر طبیعی است که دو هفته بعد از کاشت مو، موها شروع به ریزش میکنند و موهای جدید بعد از دو ماه رشد خود را آغاز خواهند کرد. زمانی که خون در کف سر به خوبی گردش میکند، مواد مغذی بیشتری به فولیکول های مو می رسد. در نتیجه موها با سرعت و میزان بیشتری رشد خواهند کرد. این دقیقا همان کاری است که مزوتراپی مو برای شما انجام میدهد: افزایش گردش خود در کف سر. برای اینکه نتیجه کاشت مو را افزایش دهید و آن را ماندگار کنید، پیشنهاد میشود 1 ماه بعد از کاشت مو، از مزوتراپی مو به عنوان یک روش ترمیمی استفاده کنید تا نتایج شما را شگفت زده کند.

مزوتراپی بهتر است یا prp (پی آر پی مو

در واقع نمی‌توان به راحتی تصمیم گرفت که کدام یک از این روش‌ها از دیگری بهتر هستند. با این حال، معمولا گفته می‌شود که پی آر پی روش بهتری است؛ زیرا هم می‌تواند در لایه‌های متنوع‌تری انجام شود (در حالی که مزوتراپی مو محدود به لایه‌ی درم یا میانی پوست است.) و هم از مواد موجود درون جریان خون خود داوطلب استفاده می‌شود.مزوتراپی مو قیمت

کاندیدای مناسب مزوتراپی مو

همانند دیگر روش‌های درمانی در حوزه سلامت و زیبایی، مزوتراپی مو نیز کاندیدهای مناسب خود را دارد. ما در ذیل به برخی از مواردی که مزوتراپی بهترین راه حل برای آنها است، اشاره می کنیم.

 • درمان ریزش مو بر اثر استرس و تلوژن افلوویوم: به طور کلی وجود استرس عوارض بسیار زیادی برای بدن دارد که ریزش مو نیز یکی از آنها می‌باشد. برای حل این نوع ریزش نیز مزوتراپی بهترین گزینه برای شما است. تلوژن افوویوم از دلایل ریزش مو بوده و برای نمونه ریزش موها پس از بارداری از این نوع است.
 • رفع مشکلات ساقه مو: بروز مشکل در ساقه‌های مو یکی از معضلاتی است که باعث ریزش مو می‌شود. با استفاده از روش مزوتراپی مو می‌توان به رشد موها و همینطور حفظ سلامتی آنها کمک نمود.
 • درمان ریزش موی سکه‌ای: یکی از بارزترین مشکلاتی که برای افراد مختلف ممکن است پیش بیاید، ریزش مو به صورت سکه‌ای یا آلوپسی آره‌آتا می‌باشد که مزوتراپی یکی از بهترین روش‌های حل این مشکل است.
 • افت سرعت رشد: به مرور زمان و با بالا رفتن سن و یا در شرایط متفاوت، برخی افراد با مشکل کم شدن سرعت رشد موها مواجه می‌شوند که مزوتراپی مو بسیار در رفع این مشکل تاثیرگذار است.

مزوتراپی مو به چه کسانی توصیه نمی شود؟

به طور کلی استفاده از روش مزوتراپی مو برای تمام افراد مناسب نبوده و در برخی از موارد محدودیت‌هایی برای انجام آن وجود دارد و یا نتیجه بخش نمی‌باشد. ما در ذیل به برخی از این موارد اشاره نموده‌ایم:

  • ریزش مو بر اثر وجود بیماری‌های زمینه‌ای مختلف مانند سفلیس از مواردی است که استفاده از مزوتراپی تاثیری در درمان آن نخواهد گذاشت.
  • وجود بیماری‌هایی مانند فشار خون، دیابت، ایدز، هپاتیت، غلظت خون و یا هموفیلی در افراد، باعث عدم تاثیرگذاری مزوتراپی برای این گروه از افراد می‌شود.
  • مردان در سن‌های بالای 40 سال و همچنین زنان بالای 60 سال که طاسی آندروژنی دارند، از افرادی هستند که مزوتراپی مو برای آنها تاثیرگذار نمی‌باشد.
  • متناسب نبودن جنس مو بر اثر وجود مشکلات ژنتیکی مختلف که این مورد نیز بر عدم نتیجه‌گیری موثر خواهد بود.
  • به طور کلی انجام مزوتراپی برای بانوان باردار توصیه نمی‌شود و همچنین در صورت انجام نیز نتیجه دلخواه به دست نخواهد آمد.
  • به افرادی که آلرژی و یا حساسیت‌های مختلف به برخی از داروهای خاص دارند، استفاده از این روش توصیه نمی‌شود.
  • افرادی که داروهای منعقد کننده خون را مصرف می‌کنند نباید از این روش استفاده کنند، چرا که ممکن است باعث خونریزی و یا هماتوم شود.

اثرات مزوتراپی مو

 مراحل انجام مزوتراپی مو

مزوتراپی یکی از روش های درمانی و زیبایی پوست و مو است. این روش در دسته روش های تزریقی قرار می گیرد. در این روش ما مواد ویژه ای با خاصیت درمانی را به پوست تزریق می کنیم. این مواد خاص با توجه به مشکل شما تعیین می شوند. موادی چون داروها، ویتامین ها، آنزیم ها، عصاره های گیاهی و …از جمله موادی هستند که در طی فرآیند مزوتراپی به روش موضعی به پوست تزریق می شوند. به طور کلی مراحل انجام مزوتراپی مو به شرح زیر می باشد:

آمادگی برای درمان (اقدامات مهم قبل از مزوتراپی)

 • قبل از مراجعه موهای خود را به خوبی بشویید.
 • از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و داروهای ضدالتهابی استفاده نکنید.
 • از مواد حالت دهنده مو، مواد تقویت کننده و ماسک مو  24 ساعت قبل و بعد مزوتراپی مو استفاده نکنید.
 • برای انجام مزوتراپی مو، نیاز به ضدعفونی کردن پوست سر نیست.

تزریق دارو مزوتراپی مو

مزو تراپی مو

مواد مزوتراپی (کوکتل ها) با کمک سوزنی مانند سوزن انسولین به پوست سر تزریق می شود. این کار یا به صورت دستی یا با کمک دستگاه مزوگان انجام می شود. این سوزن حدود 1 میلی متر وارد پوست سر می شود و محلول را به لایه میانی پوست تزریق میکند و باعث رشد موها و قدرت گرفتن فولیکول های مو خواهد شد.

چند جلسه مزوتراپی مو برای رسیدن به نتیجه لازم است؟

قطعا با تزریق یکبار مواد مزوتراپی شما نتیجه مطلوبی را نباید انتظار داشته باشید. تعداد جلسات مورد نیاز، توسط پزشک و با توجه به نیاز و شرایط پوست شما تعیین می شود. اما به صورت کلی، تعداد جلسات مزوتراپی مو بین 8 تا 15 جلسه خواهد بود. فواصل بین جلسات تزریق هم با توجه به تخیص پزشک متفاوت است. در جلسات ابتدایی مزوتراپی مو، تزریق به صورت هفته ای یکبار، بعد از 4 جلسه فاصله درمان و تزریق بیشتر می شود. به عنوان مثال هر دو جلسه یک بار تزریق انجام خواهد شد. سپس تزریق به صورت ماهانه انجام خواهد شد. البته شما در این بازه زمانی نتایج آن را خواهید دید. شما نیز می توانید نوع فعالیت دستگاه مزوتراپی مو را نیز مطالعه کنید.

هزینه و قیمت مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی مو شامل هزینه مواد اولیه (کوکتل مزو)، دستمزد پزشک، خدمات کلینیک مود نظر است. قیمت نهایی مزو می تواند شخص به شخص نیز متفاوت باشد، اینکه شما چه حجم از سرتان نیاز به تزریق دارد (اینکه قسمت های محدود است یا ناحیه گسترده ای از تاسی) روی هزینه مزوتراپی مو تاثیرگذار است.

مزو مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

برای کاهش عوارض، کوتاه شدن دوره نقاهت و افزایش نتیجه پیشنهاد می شود، مراقبتهای بعد از مزوتراپی را رعایت کنید. این مراقبت ها به شرح ذیل می باشد:

 • تا 3 روز پس از مزو حمام نکنید. در هفته اول بیش از 15 دقیقه در حمام نمانید.
 • برای شست و شو از آب گرم استفاده نکنید (زیرا باعث کبودی می شود).
 • تا  2 روز پس از جلسه درمانی ورزش نکنید. (ورزش باعث تعریق و خروج محلول مزوتراپی از پوست سر می شود).
 • تا 24 ساعت، از مصرف داروهای ضد التهاب (آسپیرین یا پروفن)، ویتامین E خودداری کنید. مصرف استامینوفن مشکلی ندارد.
 • اگر در پوست سر خود برامدگی حس کردید حتما با پزشک معالجتان تماس بگیرید. این برآمدگی به این معناست که پوست شما به دارو مزوتراپی حساسیت نشان داده است.
 • برای کاهش درد از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا دو هفته بعد از مزوتراپی مو در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

مزایای مزوتراپی مو

مزوتراپی روشی است که بر هر سه لایه پوست اثر می گذارد. تاثیر این روش بر روی پوست، لایه میانی و هم چنین بافت های پیوندی زیرین پوست بیشتر مشاهده می شود. همین مسئله باعث شده تا مزو برای درمان‌های متفاوتی چون ریزش مو، سلولیت و موارد دیگر موثر باشد. فواید مزوتراپی:

 1. بهبود خون رسانی
 2. تغذیه رساندن به بافت پوست و فولیکول مو
 3. جلوگیری از فرآیند تحلیل رفتن فولیکول
 4. تنظیم ترشح چربی پوست
 5. مفید برای نتایج کاشت مو
 6. هزینه مناسب
 7. بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی
 8. بدون نیاز به مراقبت های خاص
 9. عوارض محدود و بهبود سریع
 10. نقاهت کوتاه
 11. درمان ریزش مو و مشکلات سر مانند چربی یا شوره زیاد

عوارض مزوتراپی مو

با وجود غیرتهاجمی بودن درمان مزوتراپی مو با دستگاه ممکن است برخی داوطلبان با عوارضی هرچند جزئی مواجه شوند. شدت و ضعف این عوارض از فرد به فرد متفاوت است. رایج‌ترین و مهم‌ترین عوارض این درمان به شرح زیر هستند.

 • واکنش آلرژیک یا حساسیت به داروها که معمولا نادر و خفیف است.
 • برخی مواد استفاده شده در مزو همانند لیستسن گاهی باعث ورم و التهاب می‌شوند.
 • عفونت پوستی (این عارضه ناشی از خطای کادر درمانی و عدم رعایت بهداشت در محل انجام می باشد. دقت کنید تا مورد سو استفاده افراد نابلد و سودجو قرار نگیرید)
 • ظاهرشدن لکه های تیره یا روشن در محل تزریق به صورت موقت
 • کبودی و خون مردگی در محل
 • ایجاد زخم اسکار یا بدشکلی محل درمان
 • التهاب بافت چربی زیر پوست

شایان ذکر است که همه این عوارض نادر هستند. تنها التهاب  ممکن است، موقتا ظاهر شود. به هرحال اگر به یک مرکز بهداشتی و مجهز با کادری حرفه ای و با تجربه همانند کلینیک زیبایی آنیل مراجعه کنید دیگر نیاز به هیچ نگرانی نیست.

شما نیز میتوانید با مراجعه به صفحه عوارض مزوتراپی مو جهت کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید.

کاندید مناسب مزوتراپی مو

مواد تشکیل دهنده کوکتل مزوتراپی مو (محلول تزریقی)

یکی از عواملی که تاثیر بسیار زیادی در انجام مزوتراپی مو دارد، نوع ماده مورد نظر است. کوکتل مزوتراپی مو از برخی مواد خاص تشکیل شده است که ما در ذیل به معرفی آنها پرداخته‌ایم.

  • اسید آمینه و پروتئین‌ها: همانطور که می‌دانید مو به پروتئین کراتین نیاز بسیار دارد و این ماده در نخود و یا سویا به وفور یافت می‌شود. یکی از مواد اصلی کوکتل مزوتراپی که به صورت کاملا مستقیم به پوست سر تزریق می‌شود، کراتین می‌باشد. متیونین، سیستئين و تائورین از اسید آمینه‌هایی هستند که از مواد گوگردی بوده و وجود آنها بسیار به رشد مو کمک می‌کند.
  • ویتامین‌ها: از موادی که در کوکتل مزوتراپی وجود داشته و بسیار نیز موثر هستند، می‌توان به ویتامین B5 و C اشاره نمود. یکی از بهترین مزایای تزریق این مواد بهبود جریان خون در پوست است که باعث دریافت نتیجه بهتری از روش مزوتراپی می‌شود.
  • مواد مغذی گیاهی: از زمان‌های قدیم استفاده از مواد مختلف طبیعی برای درمان ریزش مو بسیار متداول بوده است. امروزه از این مواد در کوکتل مزوتراپی نیز استفاده می‌شود. جینسینگ، رزماری، جینکوبیلوبا و نخل اره ای از این مواد طبیعی هستند که استفاده از آنها در مزوتراپی به دلیل عوارض کمتر بسیار موثر و نتیجه بخش می‌باشد.

بهترین کوکتل مزوتراپی مو

یکی از نکات بسیار جالبی که در مورد سرم موتراپی وجود دارد، عدم یکسان بودن مواد تشکیل دهنده‌ی آن است. در حقیقت هر پزشک و داروساز می‌تواند اقدام به درست کردن سرم خود از طریق آزمون و خطا کند. هر پزشک مطرح و کارکشته در طول سالیانی که به فعالیت در حیطه درمان ناهنجاری‌های پوستی می‌پردازد، سرم خاصی را به عنوان بهترین سرم مزوتراپی مو به رسمیت می‌شناسد. با این حال، شرکت‌های بزرگ و چندملیتی دارویی نیز خود را از چنین بازاری محروم ننموده و سعی در ارائه‌ بهترین نمونه‌های سرم مزوتراپی مو به بازار را دارند. کشورهای اروپایی مانند همیشه در این عرصه پیشتازی کرده؛ با این حال کشورهای آسیایی پیشرفته هم توانسته‌اند محصولات خوبی را به بازار ارائه کنند. از مطرح‌ترین سرم‌های موجود در بازار باید به این موارد اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله بهترین کوکتل مزوتراپی مو در همین وب سایت مراجعه کنید.

 • BCN
 • کوکتل مزوتراپی توسکانی
 • مزو رویتاکر مو Haircare Revitacare
 • مواد تشکیل دهنده مزو مو رویتاکر
 •  بایواسکین
 • هیرپرو BSK9

مزوتراپی مو

بهترین سن برای انجام مزوتراپی موی سر

مشکلات ریزش مو ممکن در هر سنی برای هر فردی چه زن و چه مرد پیش بیاید. به صراحت نمی‌توان گفت دقیقا چه سنی برای مزوتراپی مو مناسب است! اما با توجه به پژوهش‌های انجام شده و مقالات منتشر شده، بهترین بازه سنی برای مزوتراپی مو با دستگاه 25 تا 35 سال است.

انجام مزوتراپی مو در کلینیک آنیل

مزوتراپی مو و PRP باید در کلینیک های تخصصی کاشت مو انجام شوند. نهایتا باید توجه کنید که برخی افراد هستند که نمی توانند از هر دو روش استفاده کنند و ممکن است شما جز آن دسته باشید. پس باید پیش از هر اقدام یا تصمیم نهائی با پزشکی متخصص و با تجربه مشاوره داشته باشید.

 • آیا شما از متقاضیان مزوتراپی مو هستید؟
 • آیا به دنبال مرکزی معتبر برای مزوتراپی موهای خود هستید؟
 • آیا به دنبال روشی مناسب برای درمان ریزش موی خود هستید و نمی دانید کدام روش مناسب شماست.

ما به شما کلینیک زیبایی آنیل یکی از به روزترین، مجهزترین کلینیک زیبایی در غرب تهران را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید جهت اخذ نوبت یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. زیباجوی عزیز می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر کلینیک آنیل، صفحات اجتماعی ما را دنبال کنید و یا از صفحه گالری آنیل دیدن فرمایید. اگر به دنبال مزوتراپی مو با تخفیف هستید، بازدید از پیشنهادات ویژه آنیل را از دست ندهید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مزوتراپی مو یا هرگونه مشاوره زیبایی با همکاران ما در کلینیک زیبایی آنیل یکی از معتبرترین کلینیک های زیبایی غرب تهران در تماس باشید تا از مشاوره رایگان کلینیک زیبایی آنیل بهره مند شوید. از دیگر خدمات قابل ارائه که به با مزوتراپی امکان پذیر می باشد می توان اشاره کرد به مزوتراپی لک صورت و مزوتراپی شکم

با توجه به تمام آنچه در صفحه مشاهده کردید لازم است درباره دیگر انواع روش های زیبایی اطلاعات لازم را دریافت کنید. برای شما کاربران و خوانندگان محترم سایت کلینیک آنیل که جویای زیبایی هستید لازم است در صفحه جراحی پلک و تمام مقالات مرتبط با آن جستجو کنید تا در صورت نیاز از این روش برای تغییر حالت چشم های خود استفاده کنید.

سوالات متداول

بهترین کوکتل برای مزوتراپی مو کدام یک هستند؟

ترکیبات زیادی هستند که جزو موثرترین ترکیبات به حساب می‌آیند ولی بهتر است این ترکیبات طبق نظر پزشک شما باشد، ولی یکی از بهترین کوکتل هایی که معمولا به مراجعان معرفی می‌شود، کوکتل مو رویتاکر است.

آیا مزوتراپی برای ریزش موی ارثی مناسب است؟

تا به حال نتایج ثابت شده ای برای درمان ریزش موی ارثی پیدا نشده است؛ اما معمولا پزشکان این روش را توصیه میکنند، تا حداقل ریزش را به تعویق بیندازد.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی معمولا عوارض خاصی ندارد؛ ولی اگر در پوست خود برآمدگی هایی دیدید احتمالا به معنای حساسیت شما نسبت به محلول مزوتراپی بوده است. در این زمان بهتر است سریعا به پزشک معالج خود مراجعه فرمایید

به چند جلسه درمان مزوتراپی مو نیاز است؟

تعداد جلسات مزوتراپی بستگی به شرایط شما و پاسخ دهی پوست شما دارد. جلسات مزوتراپی معمولا بین 8 تا 15 جلسه متغیر است. فواصل بین جلسات نیز متغیر است. بیشتر اوقات 4 جلسه اول با فواصل 7 روزه و جلسات بعدی با فواصل هفته ای و ماهانه انجام می شود.

قیمت مزوتراپی مو چه قدر است؟

قیمت مزوتراپی مو بسته به علت درمان محل تحت نظر و سرم استفاده شده متغیر است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مزوتراپی و اطلاع از شرایط، هزینه و قیمت مزوتراپی به کلینیک زیبایی آنیل یکی از معتبرترین کلینیک زیبایی در غرب تهران مراجعه کنید. هم چنین شما می توانید از مشاوره رایگان کلینیک زیبایی آنیل بهره مند شوید.

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

خیر مزوتراپی معمولا باعث درد نمی شود. سوزن های مزوتراپی بسیار نازک هستند. علاوه بر این در محلول تزریقی شما بی حسی هم استفاده می شود. در صورتی که شما با سوزن مشکل داشته باشید، اجرای مزوتراپی بدون آن هم امکان پذیر است. البته روش بدون سوزن اثرات ضعیف تری از شیوه اصلی آن داراست.

 

4.3/5 - (7 امتیاز)

35 دیدگاه ‌ها

 • سلام
  موادی که در مزوتراپی مو استفاده میشن برای تزریق به زیر پوست باعث واکنش حساسیتی بدن نمیشن؟
  خیلی ممنون از مطلب خوبتون.

  • سلام دوست عزیز.
   نه تنها این مواد مضر نیستند بلکه از مواد مغذی و مفید برای بدن هستند و باعث تقویت میشوند ولی قبل از هرکاری بهتره با پزشک متخصص این حوزه مشورت کنید

 • اگر قبل از مزوتراپی مو مو ها رنگ شده باشه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • چون تزریق مزوتراپی در پوست سر صورت می گیرد مشکلی ایجاد نمی شود.

 • میشه سرم مزوتراپی رو ازتون بخریم؟

  • خیر. مزوتراپی داخل کلینیک انجام می شود.

 • سلام.بعد از کاشت چند روز باید حمام رفت.من بعد از پانزده ذوز رفتم حمام..البته زخم و کبره نداشتم.و اقعا وضعیت سرم خیلی بددد بود.

 • سلام وقت شما بخیر
  آیا میشه جای بخیه ای که رو سر بر اثر شکستگی ایجاد شده مو کاشته بشه (قسمت جلوی سر)

  • پاسخ به این سوال نیاز به معاینه دقیق توسط پزشک دارد. با کلینیک تماس بگیرید. 44027502 و 44027589

 • راجع به مواد داخل مزوتراپی هم بگید.

 • ممنون از اطلاعات کامل و به روزتون.

  • خوشحالیم از رضایت شما دوست عزیز.

 • در مورد اینکه از چه موادی تو مزوتراپی مو استفاده می شود هم میشه اطلاعت بدید؟

  • مقاله ای در خصوص کوکتل مزوتراپی مو در سایت قرار داده ایم. برای راحتی شما دوست عزیز لینک مقاله را قرا می دهیم.

 • برای کاشت مو زنان هم از همین روش ها استفاده می شود؟

  • بله دوست عزیز. برای مشاوره میتوانید با مشاوران ما به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

 • سلم. من آرایشگرم بهم گفته که خودش سرم خوب می خره می تونه مزوتذاپی رو برام انجام بده. ثبلا هم برای چند نفر انجام داده اتفاقی براشون نیفتاده. به نظرتون خطرناکه برای مزو برم پیشش؟

  • پیشنهاد ما این است که برای مزوتراپی مو حتما به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید تا این کار توسط پزشک متخصص انجام شود.

 • سلام
  واقعا مزوتراپی باعث بازگشت رشد مو میشه؟
  خیلی وقته که دارم دنبال راهی میگردمکه قسمت جلوی سرم دوباره پر بشه همه راهی رو هم امتحان کردم از شامپوهای مختلف گرفته تا تونر و اینا
  واقعا تاثیر گذار هست؟ جواب میده؟
  ممنونم

  • سلام دوست عزیز بله مزوتراپی برای اکثر افراد درمانی مناسب محسوب میشود ولی بهتر است با پزشک نیز مشورت کنید.

 • عرض سلام و خسته نباشید. هزینه مزوتراپی جلوی سر را میخواستم بدونم چقدره؟

  • سلام بر شما دوست عزیز
   هزینه مزوتراپی به عواملی چون وسعت ناحیه تزریق و مواد مورد استفاده برای تزریق بستگی دارد. هزینه حدودی مزوتراپی مو جلوی سر حدود 450 هزار تومن می‌باشد.

 • سلام من بخاطر استرس های کنکور و درس ریزش شدید مو پیدا کردم ینی دست میکشم تو سرم کلی مو میاد تو دستم وحشت می کنم به توصیه دوستان و آشناها از تخم مرغ و شامپو وداروهای گیاهی استفاده کردم جواب نگرفتم. آیا مزوتراپی جوابگو مشکل من هست یا هزینه نکنم به یکباره برای کاشت مو اقدام کنم؟

  • سلام و عرض ادب خدمت شما.
   چون ریزش مو شما دلیل ارثی و هورمونی ندارد، مزوتراپی برای شما کافی است و باعث پرپشت شدن موهای شما می‌گردد.

   • سلام و خسته نباشید بابتسایت خوبتون.ایا همراه با داروی مزو میتوان از لیدوکائین تزریقی استفاده کرد؟اگر میشه چه دوزی و اگر نمیشه خودتون راهنمایی کنید.چون من قبلا تو کلینیک انجام دادم برام داروی بی حسی هم زده بودن

 • سلام
  ایا مزوتراپی مو، مو رو پر پشت میکنه؟ واقعا تاثیر داره؟

  • سلام دوست عزیز.
   بستگی به مواد موجود در کوکتل مزوتراپ یدارد. بله اگر مواد اولیه به درستی انتخاب شود موجل افزایش تراکم موها خواهد شد.

 • سلام من 5 ماه پیش کاشت مو انجام دادم، الان می تونم مزوتراپی کنم که موهام نریزه؟

  • سلام و درود برشما دوست عزیز
   با توجه به توصیه پزشک مزوتراپی را می توانید انجام بدهید.

 • سلام. من تنبلی تخمدان دارم و باعث ریزش مو شده، ایا مزوتراپی برای من موثر خواهد بود؟

  • سلام و عرض ادب
   به طور کلی روش درمانی مزوتراپی ترکیباتی از مواد مغذی است که با تزریق به لایه میانی مشکلات مو را از بین می برد.
   در پاسخ به سوال شما باید بگم که بله قطعا برای درمان ریزش مو موثر هست حتی اگر مشکل تنبلی تخمدان هم دارید، از ریزش بیشتر جلوگیری خواهد کرد.
   نگران نباشید این مشکل قابل حل هست، برای اینکه اطلاعات دقیق تری دریافت کنید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید همه جا نوشته شده ۳ماه بعد از کاشت مزوتراپی انجام بشه خوب هست در صورتیکه شما در جوابه یکی از دوستان گفتید مزو بعد از کاشت کلن توصیه نمیشه و تاثیری نداره!!؟ پس درست ماجرا همین هست ؟

  • سلام و عرض ادب
   مزوتراپی 1 ماه بعد از کاشت مو و کاشت ابرو توصیه می شود و تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد متفاوت است.
   همچنین از مزو اروپایی و کره ای استفاده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

ادمین وبسایت: لین آریا