کربوکسی تراپی

زیبایی افراد ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند افزایش سن یا عوامل ژنتیکی کاهش یابد. این موضوع باعث ایجاد احساس نارضایتی در افراد می‌شود و این موضوع آن‌ها را به انجام روش‌های درمانی تشویق می‌کند.

کربوکسی تراپی یکی از این روش‌های درمانی بدون جراحی است که به واسطه نتیجه بخش بودن آن محبوبیت بالایی نیز دارد. این روش درمانی عموما برای رفع سلولیت، چروک و سیاهی زیر چشم استفاده می‌شود. اما این نکته قابل توجه است که این روش را می‌توان برای نقاط دیگری از بدن مانند پلک، گردن، صورت، بازوها و غیره نیز اعمال کرد.

بیشتر بخوانید: هایفوتراپی

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یا درمان با کربن دی اکسید یک روش بدون جراحی است که در آن کربن دی اکسید را به صورت جلدی و زیر جلدی تزریق می‌کنند. کربوکسی تراپی در واقع همان تزریق دی اکسید کربن است و به دلیل اینکه که مکانیسم کربن دی اکسید به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد؛ با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن درست در زیر سطح پوست، ما آن ناحیه را در افزایش گردش خون تحریک میکند و از آنجا که در اغلب موارد سیاهی زیر چشم، سلولیت و علائم کششی به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می‌شود. این روش می تواند مفید باشد.

تزریق کربن دی اکسید به این صورت است که مخزن گاز دی اکسید کربن با لوله های پلاستیکی به یک تنظیم کننده جریان متصل می شود و گاز بعد از حذف ناخالصی ها از طریق یک سوزن بسیار کوچک به پوست تزریق می‌شود. این روش تقریباً بدون درد است و برخی از پزشکان قبل از قرار دادن سوزن، کرم بی حس کننده را در محل تزریق مالش می دهند. کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً فقط ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

بهترین زمان کربوکسی تراپی

با افزایش سن، قابلیت کشسانی پوست به میزان زیادی افت می‌کند و جاذبه نیز به طور مداوم پوست صورت را به پایین می‌کشد. تغییرات مرتبط با آسیب نور خورشید نیز سبب می‌شوند این افتادگی و پیری پوست قابل رویت‌تر باشد و یکی از علائم پیری پوست صورت، ایجاد خطوط پنجه کلاغی در دهه سی زندگی است که البته باید غبغب و افتادگی پوست فک پایین در دهه چهل زندگی و پف پای چشم در دهه پنجاه عمر را نیز به آن اضافه کنید.

در گذشته جایگزینی برای جراحی لیفت صورت و لیفت پلک یا جراحی پلک وجود نداشت و واقعا فقط یک انتخاب داشتید: یا علائم پیری را تحمل کنید یا عمل لیفت و تزریق ژل و فیلر انجام دهید. هم ناحیه‌ی اطراف چشم و هم قسمت فک پایین و غبغب، نواحی سختی از جهت درمان با روش‌های غیرجراحی هستند. اما امروزه با کمک ابزار‌های جدید و پیشرفته مانند کربوکسی تراپی و لیزر‌های سفت کننده‌ی پوست، هر کسی در دهه سی یا بالاتر زندگی خود می‌تواند کاندید جوانسازی پوست و سفت کردن آن در نواحی اطراف چشم و فک باشد و البته هر چه فرد جوان‌تر باشد، نتیجه‌ی کربوکسی تراپی بهتر خواهد بود.

تقریبا هشت دهم افراد بعد از دو جلسه‌ی اول کربوکسی تراپی شاهد بهبود‌های قابل توجهی از جهت قابلیت کشسانی پوست در اطراف چشم ها هستند . خیلی از این افراد حتی بهبود‌هایی در رنگ پوست، بافت و درخشندگی آن می‌بینند. اگر یک فرد سی ساله، اقدامی پیشگیرانه و غیر تهاجمی مانند کربوکسی تراپی برای حفظ جوانی پوست خود انجام دهد، روند پیری پوست او بسیار متفاوت با کسی خواهد بود که هیچ اقدامی نکرده است.

کربوکسی تراپی برای لک صورت

بیشتر بخوانید: هزینه هایفوتراپی در سال 1402

از کربوکسی تراپی چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

تزریق کربن دی اکسید به پوست سلول های چربی را از بین می برد، جریان خون را تحریک می کند، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد و سلولیت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در نتیجه اگر به دنبال رفع مشکلات پوستی خود هستید این درمان می تواند موثر باشد.

مزایای کربوکسی تراپی

 1. بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت
 2. از بین بردن رسوبات چربی پس از لیپوساکشن
 3. از بین بردن چربی ها
 4. کمک به بازسازی کلاژن
 5. عدم آسیب به بافت های بدن
 6. ضخیم شدن وصاف شدن پوست
 7. مفید در درمان سلولیت ها

همچنین یکی دیگر از مزیت های كربوكسي تراپي ، بی خطر بودن آن است که در سایت oatext نیز به آن اشاره شده.

The advantages of carboxytherapy: in adequate indications, this method seems to be absolutely versatile, safe, physiological, selective, and minimum invasive, covering a very broad therapeutic range. The method is not money consuming, and thus very affordable for the patient

عوارض کربوکسی تراپی

این روش معمولا عارضه ای ندارد. اگر هم عارضه محدودی داشته بااشد در مقابل جراحی های زیبایی بسیار کم است. لازم به ذکر است بعد از انجام کربوکسی تراپی ممکن است در محل تزریق کمی کبودی وجود داشته باشد. هم چنین ممکن است در این محل احساس سوزش کنید. به جز موارد فوق عوارض جانبی خاص در رابطه با کربوکسی تراپی گزارش نشده است. در صورت هرگونه احساس غیر عادی در بدن بلافاصله با پزشک در میان بگذارید.

کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای کربوکسی تراپی در درمان‌های زیبایی، شامل موارد زیر است:

 • بهبود انعطاف پذیری و درمان افتادگی پوست
 • جوانسازی پوست
 • رفع تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • کاهش سلولیت و چربی‌های موضعی
 • درمان ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی
 • جوانسازی بخش‌های مختلف بدن مانند گردن، دکلته و پشت دست
 • برطرف کردن چین و چروک‌های صورت
 • موثر در درمان ریزش مو
 • بهبود نتایج لیپوساکشن
 • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه

کربوکسی تراپی در پزشکی زنان

امروزه از کربوکسی تراپی برای روشن سازی و جوان سازی پوست ناحیه تناسلی ،نوک پستان و زیر بغل استفاده می شود . هم چنین از کربوکسی جهت جوانسازی و رفع خشکی داخل واژن ،درمان ترشحات،درمان عفونت های واژینال،درمان نسبی بی اختیاری ادراری در زنان استفاده می شود. از دیگر مزایای کربوکسی در ناحیه تناسلی می توان به درمان تیرگی یا خشکی ناحیه تناسلی اشاره کرد.

مراحل کربوکسی تراپی

کاندیدهای مناسب کربوکسی تراپی

این روش می تواند تمام انواع پوست را بدون درد و عارضه قابل توجهی درمان نماید. کربوکسی تراپی سال ها از سن پوست شما می کاهد و یکی از موثرترین روش های جوانسازی و زیبایی پوست است که با تحریک کلاژن سازی در عرض ۲ تا ۶ ماه شما را به بهبودی قابل توجهی می رساند. انجام مشاوره پزشکی پیش از کربوکسی تراپی ضروری است چراکه برخی افراد هستند که کاندید مناسب کربوکسی تراپی نمی باشند.

کربوکسی تراپی به چه کسانی توصیه نمی‌‌شود؟

انجام این روش درمانی برای کسانی که شرایط زیر را دارند، توصیه نمی‌شود

 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد (مانند فشار خون کنترل نشده)
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • مشکلات انعقاد خون (مثل هموفیلی)
 • آمبولی ریه که اخیراً رخ داده باشد
 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • عفونت پوستی
 • دیابت کنترل نشده
 • بارداری یا شیردهی
 • افرادی که بیماری نارسایی کلیه دارند
 • افرادی که تحت دیالیز هستند
 • افرادی که پس از جراحی خون فعال در محل زخم خود دارند
 • بیماران مبتلا به سرطان
 • افراد کم خون
 • بیماران مبتلا به صرع
 • افرادی که بیماری مغزی دارند
 • بیماران مبتلا به اب سیاه

آیا کربوکسی تراپی دائمی است؟

عوامل زیادی در ماندگاری کربوکسی تراپی موثر است. اولین فاکتوری که می تواند به مدت ماندگاری این شیوه درمانی وابسته باشد، ناحیه ای است که قصد ترمیم پوست و رفع مشکل آن را دارید. برخی نقاط که حساسیت بیشتری به سایر نقاط دارند، ممکن است از نظر مدت ماندگاری کربوکسی تراپی، ضعیف تر باشند. به طور کلی به همان میزان که کربوکسی تراپی زمان بیشتری را به خود اختصاص داده باشد، از نظر مدت ماندگاری قوی تر خواهد بود. فاکتور مهم بعد در مدت ماندگاری درمان با کربن دی اکسید، می تواند سن فرد مراجعه کننده باشد. اگر فردی هستید که هنوز جوان هستید و هیچ مشکلی در پوست شما وجود ندارد بهتر است از این روش درمانی اجتناب کنید. این روش برای افراد بالای 30 سال توصیه می گردد.

کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس

با توجه به این که کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود، این درمان به عنوان یک درمان غیر‌تهاجمی در نظر گرفته می‌شود. چرا که بدن به صورت طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام کرده و خطری برای فرد ندارد. در پاسخ به این سوال که کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس باید گفت این روش در مقایسه با سایر روش‌های درمانی مانند تزریق بوتاکس یا تزریق ژل بهتر و ایمن‌تر است. چرا که برخی از افراد به دلیل حساسیتی که به مواد تزریق شده دارند، بعد از انجام عمل با عوارض متنوعی رو به رو می‌شوند. به علاوه درمان از طریق این شیوه بسیار سریع انجام می‌شود و جایی از آن در سطح پوست باقی نمی‌ماند. در یک جلسه کوتاه، ناحیه وسیعی را می‌توان از طریق آن درمان کرد.

کاربردهای کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای لک صورت

استفاده از این روش درمانی به خصوص برای صورت طرفداران بسیاری دارد. با استفاده از این روش می توان چروک‌های پوستی و لک‌های صورت را از بین برد و طبق تحقیقات صورت گرفته این روش می تواند نتیجه بسزایی در کاهش لک های پوستی داشته باشد. به علت نتیجه بخش بودن این روش و همچنین ایمن بودن این روش نسبت به سایر روش‌ها، استفاده از آن می تواند نتیجه مطلوب را با کمترین ریسک داشته باشد.

ورم بعد از کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی به شکل معمول عوارضی ندارد ولی اندکی درد و تغییر رنگ پوست به قرمزی در جای تزریق، احساس کردن حرارت و گرما در بدن و شنیدن حالت صدای خش خش در سطح پوست و گاهی رنگ کبودی در جای تزریق از عوارض کوتاه مدت این روش درمانی است که به طور معمول در ظرف چند ساعت و یا نهایتا بعد از چند روز به شکل کامل رفع می‌گردد.

مراقبت های کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی صورت

 1. تا ۲۴ ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی از رفتن به حمام و استحمام با آب سرد و شنا خودداری کنید
 2. تا یک ماه از بودن در معرض آفتاب و برنزه کردن خودداری فرمایید.
 3. از انجام فعالیت های سنگین و فعالیت های ورزشی سنگین خودداری فرمایید.
 4. به جلسات تعیین شده برای معاینه بعد از کربوکسی نزد پزشک خود بروید
 5. از پمادها و کرم های توصیه شده توسط پزشک حتما استفاده کنید
 6. از مالیدن یا خارش پوست یا هرگونه تماس با آن خودداری فرمایید

قیمت کربوکسی تراپی صورت چقدر است؟

قیمت کربوکسی تراپی صورت یا دیگر نقاطی که احتیاج به درمان دارند با توجه به محل درمان و شدت مشکل پوستی می تواند متفاوت است. به عنوان مثال بزرگی یا کوچکی مساحت قسمت مورد نظر و تعداد جلسات درمانی می تواند در هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. اما توصیه میکنیم کیفیت کار را فدای قیمت ارزان بعضی کلینیک‌های نامعتبر نکنید.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی صورت چقدر است؟

به طور کلی کربوکسی تراپی برای صورت دائمی نیست اما معمولا بیماران حدود 6 ماه نتایج کربوکسی تراپی را مشاهده می کنند، البته باید توجه داشته باشید که کربوکسی تراپی طبق هر فرد نتیجه متفاوتی خواهد داشت و کاملاً به خود شخص بستگی دارد.

انجام کربوکسی تراپی در تهران

 • آیا به دنبال جوانسازی پوست خود می باشید ؟
 • آیا شما هم از متقاضیان کربوکسی هستید و به دنبال یک مرکز معتبر جهت انجام آن می باشید ؟

 

ما به شما کلینیک زیبایی آنیل ، یکی از معتبرترین و بهترین مراکز زیبایی غرب تهران را معرفی می‌کنیم. جراحی پلک ، لیزر موهای زائد ، کاشت ابرو و مو، تنها بخشی از خدمات ما می باشد. شما می‌توانید جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر صفحه گالری ما یا پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمایید. با ما همراه باشید تا تجربه حس خوش زیبایی را برای شما به ارمغان آوریم.

4.1/5 - (13 امتیاز)

6 دیدگاه ‌ها

 • میشه یه فیلم از کربوکسی تراپی بذارید؟

  • به زودی قرار می دهیم.

 • سلام؛ هزینه کربکسی تراپی چقدر است؟

 • چند جلسه کربوکسی تراپی برای سلولیت جواب میده؟

  • سلام و عرض ادب
   حدود 8 تا 10 جلسه طول می کشه نتایج رو ببینید اما اینکه برای رفع کامل سلولیت چند جلسه لازم دارید، برای هر کسی متفاوت خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *