کاشت ابرو

ابرو یک از ارکان زیبایی صورت به حساب می‌آید که تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی دارد. انتخاب مدل ابرو براساس بازه زمانی میتواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در گذشته داشتن ابروهای باریک و کشیده محبوب بود. در حالی که امروزه داشتن ابروهای پرپشت و طبیعی محبوبیت بیشتری دارد. بسیاری از افراد که اقدام به کاشت ابرو میکنند؛ ابروهای کم پشت و نازک دارند یا دارای ابروهای نامتقارن هستند.

در کاشت ابرو فولیکول‎ های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند، از قسمتی از سر گرفته می شود و در ناحیه ای که نیاز به کاشت دارد پیوند زده می‌شود. پس از کاشت ابرو طبیعی، تارهای موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح نمود.

شاید بارها پیش‌آمده باشد که از طراحی ابرو با مداد و یا راه‌های دیگر مثل تتو کردن و ترمیم آن خسته شده و به دنبال درمانی ریشه‌ ای برای ابروهای کم‌ پشت خود باشید. خوشبختانه با گسترش تحقیقات در پزشکی پوست و مو بستر داشتن ابروهای پرپشت و زیبا برای همه فراهم شده است.

کاشت ابرو طبیعی با استفاده از پیاز مو از هر روش جایگزین دیگری مؤثرتر خواهد بود. علاوه بر همه این ها شما با کاشت ابرو قادر به تغییر فرم و رنگ ابروها به شکل و رنگ موردنظر خود خواهید بود. البته لازم به ذکر است، کاشت موی طبیعی در ناحیه ابرو برای کسانی که از قبل ابروهای خود را تتو کرده اند نیز امکان پذیر است. پس برای یک تغییر اصولی و ماندگار مانند کاشت ابرو هیچگاه دیر نیست. همچنین این عمل درد و خونریزی بسیار ناچیزی دارد و مراقبت چندان سختی نمی خواهد.

مطلب پیشنهادی: هزینه کاشت ابرو

♥ برای مشاهده نمونه کارها به گالری کاشت ابرو مراجعه فرمایید. ♥

کاشت ابرو قبل و بعدهزینه کاشت ابروقبل و بعد کاشت ابروکاشت ابروتصویر کاشت ابرو

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

به دلیل اینکه صورت و ابروهای هر فرد بیشتر در کانون توجه قرار دارد و تناسب ابروها با فرم صورت و حالت چشم ها تاثیر زیادی روی زیبایی چهره خواهد داشت؛ کم پشتی ابروها میتواند تاثیر زیادی روی زیبایی افراد داشته باشد. بسیاری از افراد به دلایل مختلف احتیاج به کاشت ابرو دارند. از جمله عواملی که موجب ریزش یا از دست دادن ابرو می‌‌شود، میتوان به برداشتن یا اصلاح غیر اصولی ابروها، بیماری‌های مرتبط با تیروئید، هاشور، تاتو و فیبروز ابروها، سوختگی، عوامل ژنتیکی و… اشاره کرد.

اگر هر کدام از دلایل ذکر شده شامل حال شما می‌باشد، بهترین راهکار برای رسیدن به فرم ابروهای دلخواه شما، کاشت ابرو به صورت طبیعی است. روش‌هایی مانند تاتو، هاشور و اسامی مانند فیبروز و میکرونیدلینگ ابرو که اغلب در آرایشگاه‌های زیبایی انجام می‌شود، هرگز نتایجی طبیعی و دائمی به دنبال نخواهند داشت. برای افرادی که به منظور کاشت ابرو مراجعه میکنند؛ طبیعی بودن نتیجه کار اهمیت بالایی دارد. بعلاوه ماندگاری این روشها نسبت به کاشت ابرو کمتر است و بعد از مدتی اثر آنها از بین می‌رود. به طور کلی اگر در یکی از دسته های زیر قرار دارید کاشت ابرو را به شما پیشنهاد می کنیم:

 1. افرادی که به طور مادرزادی و یا ژنتیکی ابروهایی نازک و یا کم پشت دارند.
 2. افرادی که به علل مختلف مانند بیماری های زمینه ای (نظیر تیروئید) یا بیماری های پوستی، دچار ریزش در ناحیه ابروی خود هستند.
 3. افرادی که به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و… همه یا قسمتی از ابروی آن ها از دست رفته است.
 4. افرادی که ابروهای خود را تاتو و یا هاشور کرده اند و می‌خواهند ظاهر ابروهایشان طبیعی‌تر به نظر برسد.
 5. افرادی که به علت برداشتن بیش از حد ابروهایشان دچار نازکی و یا کم پشتی ابرو شده اند.
 6. افرادی که از فرم، حالت یا شکل ابروهای خود راضی نیستند و قصد ایجاد تغییر در آن را دارند.

فیلم کاشت ابرو (نمونه کار قبل و بعد)

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

کسانی که از آلوپسی آره‌آتا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس رنج می‌برند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. این اشکال طاسی ناشی از یک بیماری خود ایمنی هستند. یعنی گلبول‌های سفید (عوامل دفاعی بدن) به اشتباه به سلول‌های خودی (در اینجا فولیکول‌های مو) حمله کرده و به آن‌ها آسیب می‌زنند.

بیشتر بخوانید: شرایط کاشت ابرو قسطی

دلایل ریزش و کم پشتی ابروها

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارتند از:

 •  بیماری های تیروئیدی
 •  آلوپسی آره آتا
 •  سوختگی
 •  تاتو و یا هاشور ابرو
 •  عفونت
 •  کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 •  سابقه خانوادگی (وراثت)
 •  اختلال در رشد به صورت مادرزادی

به هر حال دلیل کم‌پشتی و ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است.

نمونه کاشت ابرو

فیزیولوژیک ابروها

موهای ابرو چهار ویژگی‌ بسیار مهم دارند که در کاشت ابرو باید توجه زیادی به آن‌ها شود:

 1. جهت رشد موهای ابرو در بخش های مختلف آن به شکل قابل توجهی متغیر است.
 2. موهای ابرو با زاویه زیادی نسبت به پوست صورت از قسمت فولیکول مو رشد می کنند.
 3. این عمل باعث می شود موهای ابرو روی پوست بخوابند و همانند موهای سر به سمت عمودی رشد نکنند.
 4. موهای ابرو برخلاف بیشتر موهای سر که به صورت دسته ای و یا حتی چندتایی رشد می کنند به صورت تک تارمو هستند.
 5. چرخه رشد موهای ابرو و چرخه رشد موی سر باهم تفاوت زیادی دارند.

این ویژگی‌های ساختمانی مو باعث می‌شود که کاشت ابرو نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالایی داشته باشد. علاوه بر این‌ها، طرح کاشت ابرو باید به نحوی باشد که طبیعی به نظر برسد و توازن هندسی صورت را به هم نزند.

4 نکته مهم برای کاشت ابرو به صورت طبیعی 

 • خواب و رویش ابرو

نکته بسیار مهمی که قبل از کاشت طبیعی ابرو باید مدنظر قرار داد این است که خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است. به عنوان مثال رشد در سر ابرو به سمت بالا بوده از نظر رنگی کمی روشن تر از سایر قسمت هاست. توانایی خواباندن موها در نواحی مختلف نیازمند دانش و مهارت خاص خود است. به طور کلی ابرو را به سه بخش تقسیم می‌کنند که شامل سر، تنه و دم می‌شود. لازم به ذکر است در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است.

الف) بخش سر ابرو:

این بخش داخلی‌ترین ناحیه‌ ابرو بوده و طولش ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند. موهای این قسمت به طور معمول نازک ‌تر و از نظر رنگ روشن‌ تر هستند. (زاویه خواب این ناحیه عمودی و به سمت بالا است.)

ب) بخش تنه ابرو:

بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد، تنه ابرو است. این ناحیه متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند، موها به صورت رو به بالا و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند. (زاویه خواب این ناحیه چیزی حدود ۵۰ تا۶۰ درجه و خوابیده بر پوست است.)

پ)بخش دم ابرو:

یک سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان، دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم ‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند. (زاویه این ناحیه ۱۰ درجه و مماس بر پوست است)

نمونه کاشت ابرو در آنیل

 • رشد موهای ابرو و زاویه آن:

موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مانند موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد میکنند، نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر سبب این موضوع می شود.

 • تفاوت گرافت های مو

برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند، موهای ابرو تار به تار و تکی رشد میکنند. موهای سر و بخش‌های مختلف بدن معمولاً به شکل دسته‌ای رشد می‌کنند. یعنی در هر واحد فولیکولی به طور معمول بین ۱ تا ۴ تار مو وجود دارد. بیشتر واحدهای فولیکولی موهای سر ما به شکل چند تار مویی هستند؛ برخلاف واحدهای فولیکولی موهای ابرو که اکثراً فقط یک تار مو دارند. لذا برای کاشت ابرو اگر واحدهای فولیکولی بیش از ۱ تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش‌های تک تارمویی تقسیم شوند.

 • سیکل رشد موها:

تفاوت زیادی بین چرخه رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد. همه این نکات نشان دهنده این است که کاشت ابرو نیاز به تجربه، تخصص و دقت بالایی دارد.

کاشت ابرو در کلینیک آنیل

مراحل کاشت ابرو

۱) طراحی و ترسیم ابرو:

معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

۲) استخراج گرافت ها:

برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه احیا کننده استفاده می‌شود. به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم ‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند، بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

۳) کاشت گرافت های مو:

بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی به آماده‌سازی گرافت‌ها در زیر میکروسکوپ، برای انجام کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند. با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز (که قطری بین ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند) سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ها را درون آن قرار می‌دهد.

در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

برای کاشت موی طبیعی در ناحیه ابرو از روش های مشابه در کاشت مو استفاده می کنیم، برای مثال در کاشت مو در ناحیه ابرو از روشی مانند روش FUE که بدون خونریزی و جراحی است استفاده می گردد.

در روش معمول و رایج کاشت ابرو از موهای پشت گوش، فولیکول های مو را استخراج کرده و به ابرو ها انتقال می دهند.پیش از پیوند موها در سوراخ های ایجاد شده بر روی پوست جهت مناسب رویش ابرو و خواب مناسب آن توسط متخصص بررسی می شود. موهای برداشته شده توسط میکروسکوپ مورد بررسی قرار می گیرند و در همین هنگام طرح دلخواه ابرو هم بر روی صورت فرد طراحی می شود. در نهایت دانه دانه گرافت های مو توسط متخصص موردنظر پیوند داده می شود.

برای کاشت ابرو معمولا از روش هایFUE ،FUT و SUT استفاده می گردد.

 • روش FUT یا همان روش برداشت نواری اولین روش کاشت موی مدرن است. این روش هنوز هم برای کاشت موی طبیعی به شکل رایجی استفاده می گردد. به مرور زمان به دلیل تهاجمی بودن این تکنیک پژو هشگران و متخصصان این حوزه روش استخراج واحد های فولیکولی مو را ابداع کردند که در دنیای امروز با نام FUE و در ایران با نام FIT شناخته می شود. در روش FUT ابتدا روی پوست سر برشی ایجاد کرده، نواری از پوست برداشت شده و جای زخم را بخیه می‌زنند.
 • در روش FIT، واحدهای فولیکولی به شکل دانه دانه از سر خارج می‌شود و به این ترتیب خبری از زخم، خونریزی و بخیه نیست. کاشت مو هردوی این روش‌ها موثر و پرکاربردند؛ ولی برای کاشت ابرو، امروزه بیشتر از روش FIT و سایر روش های برپایه آن استفاده می گردد.
 • روش هایی مانندSUT و سایر روش های ترکیبی جدید جزء زیرمجموعه های روش FIT محسوب می‌شوند.

بهترین روش کاشت ابرو در تهران

بهترین روش کاشت ابرو

در حال حاضر بهترین روش برای کاشت به صورت طبیعی، روش سوپر کاشت است که هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. این روش احتیاج به هیچ برش و بخیه برای برداشت فولیکول مو ندارد. از طریق سوزن های مخصوص انجام می‌شود و از طریق همین سوزن ها فولیکول به دست آمده را لا به لای ابرو کاشته می‌شود. 

بیشتر بخوانید: بهترین روش کاشت مو

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

 • مقاومت بدن خود را با خوردن میوه‌ها و سبزیجات بالا ببرید.
 • تا جایی که امکان دارد از لحاظ جسمانی و ذهنی خود را در آرام‌ ترین حالت ممکن قرار بدهید.
 • اگر سابقه مصرف داروی خاص یا بیماری خاصی را دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از چند روز قبل داروهای حاوی آسپیرین مصرف نکنید.
 • بیشتر ویتامین ها دارای آسپرین می باشند پس، از مصرف ویتامین ها خودداری کنید.
 • از ۳ روز قبل از اینکه کاشت خود را انجام دهید، در معرض نور خورشید قرار نگرفته و از اشعه آن دور بمانید.
 • از یک هفته قبل باید از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • در روز عمل از مصرف نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند باید خودداری کنید، چرا که این مواد خونریزی شما را بیشتر می کند.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • بعد از عمل باید هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار، مایع مخصوصی که در اختیار شما قرار داده می‌شود را روی ابروها اسپری کنید.
 • بعد از عمل به مدت ۲ هفته از شنا در استخر خودداری کنید.
 • تا زمانی که محل پیوند به طور کامل بهبود نیابد در محل های نمناک مانند سونا و یا تخت برنزه کننده حضور نداشته باشید.
 • همچنین از انجام فعالیت هایی که موجب تعریق بیش از حد می شود خودداری کنید.
 • هر نوع کرم یا لوسیونی که از طرف پزشکتان به شما ارائه شده است را استفاده کنید.
 • در هنگام دوش گرفتن بهتر است ابرو ها و محل پیوند مو مستقیما در برابر فشار آب قرار نگیرد.
 • اگر چشم های شما ورم داشت می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • دقت کنید که ابروهای خود را به هیچ وجه نمالید.
 • تا ۵ روز به حمام نروید و هم چنین، صورت خود را با دستمال های مرطوب تمیز کنید.
 • در صورت بروز هرگونه عارضه خاص بعد از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در مراقبت های کاشت ابرو

نمونه کار کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو و مژه

معمولاً جای بخیه در کاشت ابرو (transplant eyebrow) بر جا می‌ماند که با کرم‌های رفع اسکار و لیزر کمرنگ می‌شود. جای بخیه ظرف چند روز و قرمزی ناشی از ایجاد سوراخ‌های کاشت مو تا ۵ روز بعد از جراحی کاملاً از بین می‌رود. ممکن است تا چند روز پس از جراحی کمی تورم در قسمت پیشانی و یا خارش داشته باشید که در صورت غیرعادی بودن و تشدید آن حتماً با پزشک و مشاور خود مشورت کنید.

کاشت ابرو در تهران

 • آیا شما از متقاضیان کاشت موی طبیعی در ناحیه ابرو هستید؟
 • آیا به دنبال مرکزی معتبر برای کاشت موی طبیعی ناحیه ابروی خود هستید ؟
 • آیا به دنبال روش مناسب برای کاشت موی خود هستید و نمی دانید کدام روش مناسب شماست؟

ما به شما کلینیک زیبایی آنیل یکی از به روزترین و مجهزترین مراکز زیبایی واقع در غرب تهران را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید جهت اخذ نوبت یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. اگر به دنبال کاشت موی طبیعی با قیمت مناسب هستید بازدید از پیشنهادات ویژه آنیل را از دست ندهید.

سوالات متداول 

آیا فقط یکبار به کاشت مو نیاز است؟

بله، در اکثر اوقات تنها با یکبار کاشت مو به نتیجه دلخواه دست می‌یابید ولی در بعضی موارد نادر، مانند افرادی که به دلیل آسیب دیدگی ناشی از روش هایی مانند میکروبلیدینگ و خال کوبی، جای زخم دارند، ممکن است نیاز شود که فرآیند کاشت، دوباره انجام گردد

تا چند روز پس از کاشت ابرو می‌توانیم به زندگی روزانه بازگردیم؟

دوره نقاهت کاشت ابرو اگر مراقبت های بعد از آن به خوبی و به طور مناسب انجام گیرد، زیاد طول نمی‌کشد و چیزی حدود 3 روز طول می‌کشد.

آیا کاشت ابرو برای آقایان هم انجام می‌شود؟

بله کاشت ابرو را می‌توان برای خانم ها و آقایان به صورت کاملا طبیعی انجام داد.

4.3/5 - (6 امتیاز)

32 دیدگاه ‌ها

 • سلام لیست قیمت لطف می فرمایید؟

  • برای اطلاع از قیمت ها به این مقاله مراجعه کنید. هزینه کاشت ابرو

 • سلام میخواستم سوال کنم نتایج کاشت ابرو دائمی است یا موقت؟

  • نتیجه دائمی است.

 • باسلام واحترام
  کاشت ابرو از صفرتاصد چندجلسه زمان میبره ؟چون ازشهردیگه ای میخوام بیام واینکه درد داره یانه

  • به طور کلی در یک جلسه و نهایتا در دو جلسه انجام می شود.

 • سلام من خواهرم ابروهاش رو خیلی سال پیش کاشته به همه هم گفته طبیعیه. ولی من که خواهرشم مجبور شدم برم تاتو کنم میشه روی تاتو هم ابرو کاشت؟ خواهرم هم ابروهاش رو باید ود به زود کوتاه کنه همیکمی فر خورده ابروهاش. شما ضمانت میدی که ابرومن این شکلی نشه.

  • می توانید نمونه کارهای کلینیک آنیل را مشاهده کنید تا خیالتان بابت نتیجه راحت باشد.

 • سلام من تو بچگی ابروم شکسته بود و بخاطر بخیه ای که زدن، قسمت وسط ابروم خالیه. آیا میتونم روی بخیه ها کاشت ابرو انجام بدم؟

  • بله می توونید کاشت انجام دهید. اما برای پاسخ مطمئن تر نیاز به یک جلسه مشاوره است تا عمق زخم و بررسی کنیم

 • سلام و وقت بخیر. یه سوال داشتم خدمتتون. بنده به دلیل سانحه ای، ابروم شکشته و بدجور خالی شده. میخواستم بدونم برای اینکه بخوام مثل سابق پر پشت شه کدوم روش را انتخاب کنم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • لطفا وقت مشاوره حضوری بگیرید تا ابتدا میزان کمی موهای ابرو بررسی بشه بعد روش کاشت و انتخاب کنید

 • سلام و وقت بخیر. یه سوال داشتم خدمتتون. بنده به علت یک حادثه، ابروم سوخته و خالی شده. میخواستم بدونم برای اینکه بخوام مثل سابق پر پشت شه کدوم روش را انتخاب کنم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • ببینید باید تراکم و کم بودن ابروهاتونو ببینیم و نمیونیم به صورت قطعی روش معرفی کنیم. بعد از جلسه مشاوره بهترین روش معرفی خواهد شد

 • آیا بعد از تزریق بوتاکس می‌تونم کاشت ابرو انجام دهم؟

  • بعد از حداقل دو هفته می تونید کاشت انجام دهید.

 • چند وقت بعد از تزریق بوتاکس می‌تونم کاشت ابرو انجام دهم؟

  • حداقل بعد از دو هفته

 • سلام من 3 ماه ابرو کاشتم می تونم رنگ کنم؟ چقدر باید صبر کنم؟

  • بله می تونید حداقل بعد از یک ماه می توونید ابروهاتونو رنگ کنید.

 • سلام ممنون از مطالب مناسبتون.
  من ابروهامو پارسال تاتو کردم الان اصلا راضی نیستم امکانش هست روی تاتو ابرو بکارم؟ شما می توانید انجام دهید؟

  • سلام دوست عزیز از توجه شما ممنونیم.
   از نظر پزشکان کاشت ابرو روی تاتو و هاشور نتایج طبیعی‌تری دارد؛ زیرا زمان کاشت احتمال اینکه برخی از موهای کاشته شده رشد نکنند وجود دارد. بعد از تثبیت نتایج کاشت، فاصله‌های ریزی بین موها ایجاد می‌شود، ولی اگر قبلا تاتو ابرو داشته باشید این فواصل را به خوبی پوشش می دهد و طبیعی تر جلوه می کند.

 • سلام وقتتون بخیر خواستم بدونم هزینه کاشت ابرو چقدره؟ و آیا امکان پرداخت قسطی هزینش وجود داره؟

  • هزینه کاشت ابرو در کلینیک آنیل بین 3 تا 5 میلیون متغیر است. بله امکان پرداخت به صورت اقساط هم وجود دارد.

 • سلام اون قسمت از پشت سر و پشت گوش یا همون بانک که موهارو ازش بر میدارید دوباره درمیاد؟

  • سلام و عرض ادب
   در برداشت مو از طریق روش غیرجراحی تا ۳۰ درصد احتمال پر شدن ناحیه برداشت شده وجود دارد. با روش ‌های جراحی و برش نواری که فقط برای کاشت ابرو زخم کوچکی ایجاد می‌شود به مرور بهبود می‌یابد و در واقع اثری از برداشت نقطه ای یا نواری در اون قسمت باقی نمی‌ماند.

 • ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید.

  • سلام و عرض ادب
   خوشحالیم که تونستیم در این زمینه برای شما مفید باشیم.

 • سلام و عرض خسته نباشید
  ممنون از مقاله جامعتون
  فقط یک سوال دارم من ابرو هام خیلی ایراد داره. در چند جلسه میشه ابرو هام رو کاشت و ترمیم کرد ؟
  به نظرتون در یک جلسه امکان پذیره ؟
  باتشکر از شما

  • سلام بر شما.
   شما باید با پزشک متخصص مشاوره کنید. پزشک با درنظر گرفتن جمیع موارد، درباره روش کاشت و ترمیم ابرو و تعداد جلسات مورد نیاز تصمیم گیری خواهد کرد.

 • انجام کاشت ابرو چقدر طول میکشه؟

  • سلام دوست عزیز، کاشت ابرو بستگی به تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت دارد، که بین 5 الی 6 ساعت زمان می برد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.