کاشت ابرو طبیعی + عوارض، مراقبت ها و هزینه 1403 ❤️

کاشت ابرو با رویش طبیعی و مراقبت های آن

کاشت ابرو طبیعی یکی از دیگر خدمات محبوب و پرطرفدار کلینیک آنیل به شمار می آید. کاشت ابرو شامل نکاتی است که در این مقاله به صورت جامع و کامل به آن پرداخته ایم. 

به دلیل اینکه، مو ابرو امکان رشد طبیعی خواهد داشت و احتیاج به ترمیم سالانه ندارد، کاشت ابرو نسبت سایر روش ها مفیدتر و مطلوب تر خواهد بود. خدمات کاشت ابرو در مجموعه آنیل با رعایت بهداشت، استفاده از تجهیزات روز صنعت پزشکی و البته پزشکان باتجربه در اختیار مراجعین قرار می گیرد. در ادامه توجه شما را به برخی از نتایج کاشت ابرو در کلینیک زیبایی آنیل جلب می کنیم.

♥ برای مشاهده نمونه کارها به گالری کاشت ابرو مراجعه فرمایید. ♥

کاشت ابرو چیست؟

ابرو جزو المان‌های زیبایی در چهره شناخته می‌شود. در این میان افرادی که با مشکل ابروهای کم پشت و بی رنگ مواجه‌اند، با بهرگی از متد کاشت ابرو، می‌توانند این معضل را رفع کنند. در کاشت ابرو، مو از سر برداشته می‌شود و بر روی بخش‌های از ابرو که خالی و کم پشت هست، قرار می‌گیرد. از جمله مزایای کاشت ابرو این است که همیشگی بوده و نیاز نیست که برای ترمیم مراجعه کنید و به ظاهر یکدست و طبیعی می‌رسید.

ابروها به عنوان یکی از عناصر اصلی صورت، نقشی حیاتی در جذابیت و زیبایی چهره دارند. در حالی که ریزش مو با شدت‌های مختلف، حتی تا مرحله طاسی کامل، برای بسیاری از افراد قابل پذیرش است. برخی با وجود این مشکل همچنان به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند و از حساسیت خاصی برخوردار نیستند. با این حال، ریزش ابرو موضوعی است که پذیرش آن برای بسیاری از افراد دشوارتر است و می‌تواند تاثیرات روانی عمیقی بر فرد بگذارد. این مسئله به دلیل برجسته بودن نقش ابروها در تعادل و هماهنگی اجزای صورت است که هر گونه تغییر در آن می‌تواند به شدت بر ظاهر و اعتماد به نفس فرد تاثیر بگذارد.
در کلینیک زیبایی آنیل، متخصصان با استفاده از پیشرفته‌ترین ابزار روز دنیا، ابروهایی کاملاً طبیعی برای شما ایجاد می‌کنند. شاید بسیاری از افراد به اهمیت ابرو در چهره توجهی نداشته باشند، در حالی که ابروها نقش بسزایی در زیبایی چشم و چهره فرد دارد.

عکس کاشت ابرو طبیعی در کلینیک آنیل

بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران
پیوند ابرو در کلینیک زیبایی آنیل
مراحل کاشت ابرو در کلینیک آنیل
کاشت ابرو طبیعی در کلینیک آنیل

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو (پلاگ) می گیرد. جراح پیوند مو و ریشه آن (فولیکول) می گیرد و به ناحیه ابرو می برد. پیوند مو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می شود.

هنگامی که گرافت های مو برداشته می شوند، قبل از اینکه توسط جراح در ابروهای شما کاشته شوند، آنها را تا یک ساعت در یک ظرف محلول نمک سرد قرار می دهند. کاشت ابرو معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین در طول عمل درد یا ناراحتی احساس نمی‌کنید.

پس از انجام عمل، ناحیه باز می ماند و پوسته ای در اطراف فولیکول های تازه پیوند شده شروع به تشکیل می شود. این پوسته ها بخش طبیعی از روند بهبود هستند و باید پس از چند روز از بین بروند.

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در این ناحیه وجود داشته باشد. معمولاً پزشک داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک‌ها و استروئیدها را برای مصرف خوراکی تا پنج روز پس از جراحی تجویز می‌کند. 

پس از کاشت اولیه، موهای تازه قرار داده شده می ریزند. این طبیعی است. رشد مجدد مو در ناحیه باید حدود 3 ماه پس از جراحی شما شروع شود.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

بسیاری از افراد به دلایل مختلف احتیاج به کاشت ابرو دارند. از جمله عواملی که موجب ریزش یا از دست دادن ابرو می‌‌شود، میتوان به برداشتن یا اصلاح غیر اصولی ابروها، بیماری‌های مرتبط با تیروئید، هاشور، تاتو و فیبروز ابروها، سوختگی، عوامل ژنتیکی و… اشاره کرد.

اگر هر کدام از دلایل ذکر شده شامل حال شما می‌باشد، بهترین راهکار برای رسیدن به فرم ابروهای دلخواه، کاشت ابرو طبیعی و دائمی است. روش‌هایی مانند تاتو، هاشور و اسامی مانند فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو که اغلب در آرایشگاه‌های زیبایی انجام می‌شود، هرگز نتایج طبیعی و دائمی به دنبال نخواهند داشت. به طور کلی اگر در یکی از دسته های زیر قرار دارید کاشت ابرو را به شما پیشنهاد می کنیم:

 1. افرادی که به طور مادرزادی یا ژنتیکی ابروهایی نازک یا کم پشت دارند.
 2. افرادی که به علل مختلف مانند بیماری های زمینه ای (نظیر تیروئید) یا بیماری های پوستی، دچار ریزش در ناحیه ابروی خود هستند.
 3. افرادی که به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و… همه یا قسمتی از ابروی آنها از دست رفته است.
 4. افرادی که ابروهای خود را تاتو و یا هاشور کرده اند و می‌خواهند ظاهر ابروهایشان طبیعی‌تر به نظر برسد.
 5. افرادی که به علت برداشتن بیش از حد ابروهایشان دچار نازکی و یا کم پشتی ابرو شده اند.
 6. افرادی که از فرم، حالت یا شکل ابروهای خود راضی نیستند و قصد ایجاد تغییر در آن را دارند.

فیلم کاشت ابرو (نمونه کار قبل و بعد)

 
 

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

کسانی که از آلوپسی آره‌آتا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس رنج می‌برند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. این اشکال طاسی ناشی از یک بیماری خودایمنی هستند. یعنی گلبول‌های سفید (عوامل دفاعی بدن) به اشتباه به سلول‌های خودی (در اینجا فولیکول‌های مو) حمله کرده و به آن‌ها آسیب می‌زنند.

دلایل ریزش و کم پشتی ابروها چیست؟

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارتند از:

 •  بیماری های تیروئیدی
 •  آلوپسی آره آتا
 •  سوختگی
 •  تاتو و یا هاشور ابرو
 •  عفونت
 •  کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 •  سابقه خانوادگی (وراثت)
 •  اختلال در رشد به صورت مادرزادی

به هر حال دلیل کم‌پشتی و ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است.

نمونه کاشت ابرو

نمونه کاشت ابرو طبیعی و دیگر خدمات زیبایی را می توانید در گالری مشاهده کنید و قیمت را در قسمت تعرفه ها مشاهده کنید.

فیزیولوژیک ابروها

موهای ابرو چهار ویژگی‌ بسیار مهم دارند که در کاشت ابرو باید توجه زیادی به آن‌ها شود:

 1. جهت رشد موهای ابرو در بخش های مختلف آن به شکل قابل توجهی متغیر است.
 2. موهای ابرو با زاویه زیادی نسبت به پوست صورت از قسمت فولیکول مو رشد می کنند.
 3. این عمل باعث می شود، موهای ابرو روی پوست بخوابند و همانند موهای سر به سمت عمودی رشد نکنند.
 4. موهای ابرو برخلاف بیشتر موهای سر که به صورت دسته ای و یا حتی چندتایی رشد می کنند به صورت تک تار مو هستند.
 5. چرخه رشد موهای ابرو و چرخه رشد موی سر باهم تفاوت زیادی دارند.

این ویژگی‌های ساختمانی مو باعث می‌شود که کاشت ابرو نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالایی داشته باشد. علاوه بر این‌ها، طرح کاشت ابرو باید به نحوی باشد که طبیعی به نظر برسد و توازن هندسی صورت را به هم نزند.

نکات مهم در کاشت ابرو طبیعی

مدل کاشت ابرو

 • خواب و رویش ابرو

نکته بسیار مهمی که قبل از کاشت ابرو طبیعی باید مدنظر قرار داد، این است که، خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است. به عنوان مثال رشد در سر ابرو به سمت بالا بوده از نظر رنگی کمی روشن تر از سایر قسمت هاست. توانایی خواباندن موها در نواحی مختلف نیازمند دانش و مهارت خاص خود است. به طور کلی ابرو را به سه بخش تقسیم می‌کنند که شامل سر، تنه و دم می‌شود. لازم به ذکر است در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است.

الف) بخش سر ابرو:

این بخش داخلی‌ترین ناحیه‌ ابرو بوده و طولش ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند. موهای این قسمت به طور معمول نازک ‌تر و از نظر رنگ روشن‌ تر هستند. (زاویه خواب این ناحیه عمودی و به سمت بالا است.)

ب) بخش تنه ابرو:

بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد، تنه ابرو است. این ناحیه متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند، موها به صورت رو به بالا و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند. (زاویه خواب این ناحیه چیزی حدود ۵۰ تا۶۰ درجه و خوابیده بر پوست است.)

نمونه کاشت ابرو در آنیل

پ)بخش دم ابرو:

یک سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان، دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم ‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند. (زاویه این ناحیه ۱۰ درجه و مماس بر پوست است)

 • رشد موهای ابرو و زاویه آن:

موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مانند موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد میکنند، نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر سبب این موضوع می شود.

 • تفاوت گرافت های مو

برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند، موهای ابرو تار به تار و تکی رشد میکنند. موهای سر و بخش‌های مختلف بدن معمولاً به شکل دسته‌ای رشد می‌کنند. یعنی در هر واحد فولیکولی به طور معمول بین ۱ تا ۴ تار مو وجود دارد. بیشتر واحدهای فولیکولی موهای سر ما به شکل چند تار مویی هستند؛ برخلاف واحدهای فولیکولی موهای ابرو که اکثراً فقط یک تار مو دارند. لذا برای کاشت ابرو اگر واحدهای فولیکولی بیش از ۱ تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش‌های تک تارمویی تقسیم شوند.

 • سیکل رشد موها:

تفاوت زیادی بین چرخه رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد. همه این نکات نشان دهنده این است که کاشت ابرو طبیعی نیاز به تجربه، تخصص و دقت بالایی دارد.

کاشت ابرو در کلینیک آنیل

کاشت ابرو در کلینیک آنیل تحت نظارت خبره ترین متخصصان و پزشکان کلینیک انجام می شود. دستگاه و تجهیزاتی که استفاده می شود با توجه به جدیدترین فناوری های روز دنیا است.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی مراحل بسیاری دارد که در زیر هر کدام از مراحل را به اختصار شرح دادیم:

۱) طراحی و ترسیم ابرو:

معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند، تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

۲) استخراج گرافت ها:

برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه احیا کننده استفاده می‌شود. به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم ‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند، بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

۳) کاشت گرافت های مو:

بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی به آماده‌سازی گرافت‌ها در زیر میکروسکوپ، برای انجام کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند. با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز (که قطری بین ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند) سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ها را درون آن قرار می‌دهد.

در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

کاشت ابرو طبیعی
زیباجوی کاشت ابرو کلینیک آنیل
مراحل کاشت ابرو در کلینیک آنیل
کاشت ابرو طبیعی

روش های کاشت ابرو طبیعی

روش های مختلفی برای کاشت ابرو طبیعی و دائمی وجود دارد. یکی از عواملی که نشان می دهد متد درمانی در کاشت ابرو مناسب بوده یا خیر، نتایج کاشت ابرو بعد از یک سال است. نتایجی که بعد از یک سال بدست می آید، نشان دهنده کیفیت درمانی است، اما حالا که تصمیم به اقدام دارید، کدوم روش را  انتخاب می کنید؟

با توجه به توصیه کلینیک زیبایی آنیل ما ترجیح می دهیم که از کاشت ابرو به روش FUT برای کاشت ابرو طبیعی استفاده کنیم. دلیل مهم و اصلی نزدیک بودن به حالت طبیعی ابرو است. این روش در کاشت مو هم استفاده می شود، چرا که کاشت با فلپ باعث رشد طبیعی مو می شود و کاشت به صورت دونه ای حالت مسواکی می گیرد و امکان حالت دادن مو به صورت طبیعی بسیار دشوار خواهد شد.

برای کاشت ابرو معمولا از روش هایFUE ،FUT و SUT استفاده می گردد.

کاشت ابرو به روش FUT

روش FUT یا همان روش برداشت نواری اولین روش کاشت موی مدرن است. این روش هنوز هم برای کاشت موی طبیعی به شکل رایجی استفاده می گردد. به مرور زمان به دلیل تهاجمی بودن این تکنیک، متخصصان این حوزه روش استخراج واحدهای فولیکولی مو را ابداع کردند که در دنیای امروز با نام FUE و در ایران با نام FIT شناخته می شود. در روش FUT ابتدا روی پوست سر برشی ایجاد کرده، نواری از پوست برداشت شده و جای زخم را بخیه می‌زنند.

کاشت ابرو به روش FIT

در روش FIT، واحدهای فولیکولی به شکل دانه دانه از سر خارج می‌شود و به این ترتیب خبری از زخم، خونریزی و بخیه نیست. کاشت مو هردوی این روش‌ها موثر و پرکاربردند؛ ولی برای کاشت ابرو، امروزه بیشتر از روش FIT و سایر روش های برپایه آن استفاده می گردد.

کاشت ابرو به روش SUT

روش هایی مانند SUT و سایر روش های ترکیبی جدید جزء زیرمجموعه های روش FIT محسوب می‌شوند.

بهترین روش کاشت ابرو در تهران

بهترین روش کاشت ابرو طبیعی کدام است؟

بهترین روش کاشت ابرو FUT است که قابلیت رشد مو به صورت کاملا طبیعی دارد. دلیل اصلی توصیه ما برای انتخاب این متد درمانی، امکان رشد مو به صورت کاملا طبیعی است. برای کاشت ابرو طبیعی یکی از مهم ترین نکات حالت طبیعی ابرو خواهد بود. بعد مدتی با رشد ابروها به صورت مسواکی متوجه خواهید شد که روش اشتباهی را انتخاب کردید. در این روش برای کاشت از فلپ استفاده می شود و در دیگر روش ها کاشت به صورت دانه دانه انجام می شود.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

 • خوردن میوه و سبزیجات از مهم ترین توصیه های قبل از کاشت ابرو است؛ زیرا مقاومت بدن را بالا میبرد.
 • تا جایی که امکان دارد، از لحاظ جسمانی و ذهنی خود را در آرام‌ ترین حالت ممکن قرار بدهید.
 • اگر سابقه مصرف داروی خاص یا بیماری خاصی را دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از چند روز قبل داروهای حاوی آسپیرین مصرف نکنید.
 • بیشتر ویتامین ها دارای آسپرین می باشند پس، از مصرف ویتامین ها خودداری کنید.
 • از ۳ روز قبل از اینکه کاشت ابرو را انجام دهید، در معرض نور خورشید قرار نگرفته و از اشعه آن دور بمانید.
 • از یک هفته قبل باید از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • در روز عمل از مصرف نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند باید خودداری کنید، چرا که این مواد خونریزی شما را بیشتر می کند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • بعد از کاشت ابرو باید هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار، مایع مخصوصی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، را روی ابروها اسپری کنید.
 • بعد از عمل به مدت ۲ هفته از شنا در استخر خودداری کنید.
 • تا زمانی که محل پیوند به طور کامل بهبود نیابد در محل های نمناک مانند سونا و یا تخت برنزه کننده حضور نداشته باشید.
 • همچنین از انجام فعالیت هایی که موجب تعریق بیش از حد می شود، خودداری کنید.
 • هر نوع کرم یا لوسیونی که از طرف پزشکتان به شما داده شده است را استفاده کنید.
 • در هنگام دوش گرفتن بهتر است، ابروها و محل پیوند مو مستقیما در برابر فشار آب قرار نگیرد.
 • اگر چشم های شما ورم داشت، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • دقت کنید که ابروهای خود را به هیچ وجه نمالید.
 • یکی دیگر از مراقبت های کاشت ابرو این است که تا ۵ روز به حمام نروید و صورت خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید.
 • در صورت بروز هرگونه عارضه خاص بعد از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو دارای خطراتی است که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت: مانند هر عمل جراحی، خطر عفونت وجود دارد. پیروی دقیق دستورالعمل های مراقبت پس از عمل برای به حداقل رساندن این خطر بسیار مهم است.
 • تورم و کبودی: تورم و کبودی اطراف چشم و پیشانی از عوارض شایع کاشت ابرو است. کبودی معمولاً ظرف چند روز تا یک هفته فروکش می‌کنند.
 • جای زخم: در حالی که کاشت مو FUE به کمترین جای زخم معروف است، هنوز خطر ایجاد زخم ریز در ناحیه اهداکننده وجود دارد. با این حال، اینها اغلب به راحتی با موهای موجود قابل پنهان هستند.
 • موهای زیر روییده: برخی از افراد ممکن است با شروع رشد فولیکول های پیوند شده، موهای رشد کرده را تجربه کنند. این می تواند منجر به قرمزی و التهاب شود اما به طور کلی یک مشکل موقتی است.
 • ریزش شوک: در برخی موارد، موهای ابروی موجود ممکن است به دلیل ضربه ناشی از پیوند دچار ریزش موقتی به نام “ریزش شوک” شوند. با این حال، موهای کاشته شده باید به موقع رشد کنند.
 • رشد ناهموار: دستیابی به رشد کاملا متقارن ابرو می تواند چالش برانگیز باشد. خطر رشد ناهموار مو برای رسیدن به نتیجه مطلوب وجود دارد.

بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران کجاست؟

کلینیک آنیل به عنوان بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران در منطقه غرب شناخته شده است. بهره گیری از بهترین خدما، تجهیزات و همچنین متخصصان باتجربه و استفاده از جدیدترین و مناسب ترین روش درمانی از جمله ویژگی هایی به شمار می آید که این کلینیک را با دیگر کلینیک های منطقه غرب تهران متمایز می کند.

در نهایت تمام اپراتورها به عنوان کارشناسان خبره آماده مشاوره و کمک به مراجعه کنندگان هستند تا پیش از کاشت ابرو طبیعی آگاهی لازم را داشته باشند. شما هم می توانید برای انجام کاشت ابرو با مشاورین ما در تماس باشید.

عوارض کاشت ابرو و مژه

یکی از عوارض کاشت ابرو این است که معمولاً جای بخیه در کاشت ابرو بر جا می‌ماند که با کرم‌های رفع اسکار و لیزر کمرنگ می‌شود. جای بخیه ظرف چند روز و قرمزی ناشی از ایجاد سوراخ‌های کاشت مو تا ۵ روز بعد از جراحی کاملاً از بین می‌رود. ممکن است تا چند روز پس از جراحی کمی تورم در قسمت پیشانی و یا خارش داشته باشید که در صورت غیرعادی بودن و تشدید آن حتماً با پزشک و مشاور خود مشورت کنید.

کاشت ابرو در تهران

 
 • آیا شما از متقاضیان کاشت ابرو طبیعی هستید؟
 • آیا به دنبال مرکزی معتبر برای کاشت ابرو طبیعی هستید؟
 • آیا به دنبال روش مناسب برای کاشت ابرو هستید و نمی دانید کدام روش مناسب شماست؟

هزینه کاشت ابرو کلینیک آنیل 1403

قیمت کاشت ابرو طبیعی در کلینیک آنیل 15.000.000 تومان می باشد.

عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه کاشت ابرو نقش دارد. از جمله مواردی که می تواند در قیمت کاشت ابرو تاثیرگذار باشد، عبارت است از:

 • یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت، تکنیک استفاده شده در کاشت ابرو است. هرچه قدر متد استفاده شده جدیدتر باشد، طبیعتا قیمت آن نیز بالاتر است.
 • مورد دیگر، تعداد گرفت های برداشت شده است. ممکن است زیباجو به تعداد گرافت های بیشتری در فرایند کاشت ابرو احتیاج پیدا کند که هزینه آن بیشتر می شود.
 • تخصص، مهارت و سابقه بهترین دکتر کاشت ابرو.
 • میزان تجهیزات کلینیک، کیفیت مواد استفاده شده در بی حسی موضعی، دیگر عواملی است که می تواند در قیمت کاشت ابرو تاثیرگذار باشد.

ما به شما کلینیک زیبایی آنیل، یکی از به روزترین و مجهزترین مراکز زیبایی واقع در غرب تهران را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید جهت اخذ نوبت یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. اگر به دنبال کاشت ابرو طبیعی با قیمت مناسب و یا همچنین کاشت ابرو قسطی هستید، بازدید از پیشنهادات ویژه آنیل را از دست ندهید.

نمونه و تصاویر کاشت ابرو طبیعی

برای اطمینان بیشتر متقاضیان سعی کردیم تمام گالری تصاویر کاشت ابرو را در این مقاله ارائه بدهیم تا با مشاهده نتایج با اطمینان بیشتری اقدام کنید.

* نکته: کاشت ابرو مردانه با مدل زنانه تفاوتی ندارد، صرفا با توجه به فلپ های استفاده شده می تواند ضخیم یا نازک باشد.

تصاویر کاشت ابرو
کاشت ابرو بعد از یکسال
کاشت ابرو به روش FUT
بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران
کاشت ابرو زنانه طبیعی

سوالات متداول کاشت ابرو

در این قسمت، پاسخ بعضی از پرتکرارترین سوالات مرتبط با کاشت ابرو آورده شده است:

 • ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

کاشت ابرو طبیعی می تواند در افراد مختلف، نتایج متفاوتی را به ارمغان بیاورد. ماندگاری کاشت ابرو به عواملی نظیر میزان قوی بودن فولیکول های برداشت شده، تکنیک استفاده شده و مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. به عنوان نمونه، فولیکول های مو معمولا از نواحی برداشت می شوند که نسبت به ریزش مقاوم هستند.

همچنین در صورتی که مراقبت هایی که پزشک آن ها را توصیه کرده است، به صورت دقیق انجام نشود، ممکن است ابروها دوباره دچار ریزش شوند.

 • آزمایشات لازم قبل از کاشت ابرو چیست؟

آزمایش های متنوعی قبل از کاشت ابرو انجام می شود که هدف اصلی آن ها، بررسی وضعیت سلامت پوست و خون است.  مهمترین این موارد، عبارت است از:

 • آزمایش تیروئید.
 • غلظت خون و عفونت ویروسی.
 • ECG, EKG یا همان الکتروکاردیوگرام.
 • علاوه بر موارد گفته شده تست های نظیر: HCV, ESR, BUN, AST نیز ضروری می باشد.

آیا فقط یکبار به کاشت ابرو نیاز است؟

بله، در اکثر اوقات تنها با یکبار کاشت ابرو به نتیجه دلخواه دست می‌یابید ولی در بعضی موارد نادر، مانند افرادی که به دلیل آسیب دیدگی ناشی از روش هایی مانند میکروبلیدینگ و خالکوبی، جای زخم دارند، ممکن است نیاز شود که فرآیند کاشت، دوباره انجام گردد

تا چند روز پس از کاشت ابرو می‌توانیم به زندگی روزانه بازگردیم؟

دوره نقاهت کاشت ابرو اگر مراقبت های بعد از آن به خوبی انجام گیرد، زیاد طول نمی‌کشد و چیزی حدود 3 روز طول است.

آیا کاشت ابرو برای آقایان هم انجام می‌شود؟

بله کاشت ابرو طبیعی را می‌توان برای خانم ها و آقایان به صورت کاملا طبیعی و دائمی انجام داد.

نظرات
46 دیدگاه در "کاشت ابرو طبیعی + عوارض، مراقبت ها و هزینه 1403 ❤️"
marjan گفت:

سلام لیست قیمت لطف می فرمایید؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

برای اطلاع از قیمت ها به این مقاله مراجعه کنید. هزینه کاشت ابرو

امید گفت:

سلام میخواستم سوال کنم نتایج کاشت ابرو دائمی است یا موقت؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

نتیجه دائمی است.

حسین گفت:

باسلام واحترام
کاشت ابرو از صفرتاصد چندجلسه زمان میبره ؟چون ازشهردیگه ای میخوام بیام واینکه درد داره یانه

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

به طور کلی در یک جلسه و نهایتا در دو جلسه انجام می شود.

شقایق برزگر گفت:

سلام من خواهرم ابروهاش رو خیلی سال پیش کاشته به همه هم گفته طبیعیه. ولی من که خواهرشم مجبور شدم برم تاتو کنم میشه روی تاتو هم ابرو کاشت؟ خواهرم هم ابروهاش رو باید ود به زود کوتاه کنه همیکمی فر خورده ابروهاش. شما ضمانت میدی که ابرومن این شکلی نشه.

سمیرا حسن آبادی گفت:

می توانید نمونه کارهای کلینیک آنیل را مشاهده کنید تا خیالتان بابت نتیجه راحت باشد.

مریم سادات گفت:

سلام من تو بچگی ابروم شکسته بود و بخاطر بخیه ای که زدن، قسمت وسط ابروم خالیه. آیا میتونم روی بخیه ها کاشت ابرو انجام بدم؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بله می توونید کاشت انجام دهید. اما برای پاسخ مطمئن تر نیاز به یک جلسه مشاوره است تا عمق زخم و بررسی کنیم

AMIR گفت:

سلام و وقت بخیر. یه سوال داشتم خدمتتون. بنده به دلیل سانحه ای، ابروم شکشته و بدجور خالی شده. میخواستم بدونم برای اینکه بخوام مثل سابق پر پشت شه کدوم روش را انتخاب کنم؟ ممنون میشم جواب بدید

سمیرا حسن آبادی گفت:

لطفا وقت مشاوره حضوری بگیرید تا ابتدا میزان کمی موهای ابرو بررسی بشه بعد روش کاشت و انتخاب کنید

AMIR گفت:

سلام و وقت بخیر. یه سوال داشتم خدمتتون. بنده به علت یک حادثه، ابروم سوخته و خالی شده. میخواستم بدونم برای اینکه بخوام مثل سابق پر پشت شه کدوم روش را انتخاب کنم؟ ممنون میشم جواب بدید

سمیرا حسن آبادی گفت:

ببینید باید تراکم و کم بودن ابروهاتونو ببینیم و نمیونیم به صورت قطعی روش معرفی کنیم. بعد از جلسه مشاوره بهترین روش معرفی خواهد شد

افسانه گفت:

آیا بعد از تزریق بوتاکس می‌تونم کاشت ابرو انجام دهم؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بعد از حداقل دو هفته می تونید کاشت انجام دهید.

افسانه گفت:

چند وقت بعد از تزریق بوتاکس می‌تونم کاشت ابرو انجام دهم؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

حداقل بعد از دو هفته

کبری صادقی گفت:

سلام من 3 ماه ابرو کاشتم می تونم رنگ کنم؟ چقدر باید صبر کنم؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بله می تونید حداقل بعد از یک ماه می توونید ابروهاتونو رنگ کنید.

سمیه گفت:

سلام ممنون از مطالب مناسبتون.
من ابروهامو پارسال تاتو کردم الان اصلا راضی نیستم امکانش هست روی تاتو ابرو بکارم؟ شما می توانید انجام دهید؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

سلام دوست عزیز از توجه شما ممنونیم.
از نظر پزشکان کاشت ابرو روی تاتو و هاشور نتایج طبیعی‌تری دارد؛ زیرا زمان کاشت احتمال اینکه برخی از موهای کاشته شده رشد نکنند وجود دارد. بعد از تثبیت نتایج کاشت، فاصله‌های ریزی بین موها ایجاد می‌شود، ولی اگر قبلا تاتو ابرو داشته باشید این فواصل را به خوبی پوشش می دهد و طبیعی تر جلوه می کند.

مهدیس گفت:

سلام وقتتون بخیر خواستم بدونم هزینه کاشت ابرو چقدره؟ و آیا امکان پرداخت قسطی هزینش وجود داره؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

هزینه کاشت ابرو در کلینیک آنیل بین 3 تا 5 میلیون متغیر است. بله امکان پرداخت به صورت اقساط هم وجود دارد.

سولماز گفت:

سلام اون قسمت از پشت سر و پشت گوش یا همون بانک که موهارو ازش بر میدارید دوباره درمیاد؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

سلام و عرض ادب
در برداشت مو از طریق روش غیرجراحی تا ۳۰ درصد احتمال پر شدن ناحیه برداشت شده وجود دارد. با روش ‌های جراحی و برش نواری که فقط برای کاشت ابرو زخم کوچکی ایجاد می‌شود به مرور بهبود می‌یابد و در واقع اثری از برداشت نقطه ای یا نواری در اون قسمت باقی نمی‌ماند.

مهرو گفت:

ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید.

آنیل گفت:

سلام و عرض ادب
خوشحالیم که تونستیم در این زمینه برای شما مفید باشیم.

زهرا گفت:

سلام و عرض خسته نباشید
ممنون از مقاله جامعتون
فقط یک سوال دارم من ابرو هام خیلی ایراد داره. در چند جلسه میشه ابرو هام رو کاشت و ترمیم کرد ؟
به نظرتون در یک جلسه امکان پذیره ؟
باتشکر از شما

آنیل گفت:

سلام بر شما.
شما باید با پزشک متخصص مشاوره کنید. پزشک با درنظر گرفتن جمیع موارد، درباره روش کاشت و ترمیم ابرو و تعداد جلسات مورد نیاز تصمیم گیری خواهد کرد.

صدیقه گفت:

انجام کاشت ابرو چقدر طول میکشه؟

آنیل گفت:

سلام دوست عزیز، کاشت ابرو بستگی به تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت دارد، که بین 5 الی 6 ساعت زمان می برد.

ساناز گفت:

سلام وقتتون بخیر
میخواستم بدونم بعد از کاشت ابرو جای بخیه هاش نمیمونه؟

دکتر بهاره پاسدار گفت:

سلام وقت شما هم بخیر
در واقع اینکه بخیه مشاهده می شود یا نه، به تکنیک دکتر بستگی دارد، با توجه به اینکه بخیه ها جذب بدن می شوند، پس از مدت کوتاهی جذب شده و قابل مشاهده نیستند.

سهیلا گفت:

آیا نتیجه کاشت ابرو دائمیه ؟

دکتر بهاره پاسدار گفت:

سلام و درود
بله نتیجه کاشت دائمی خواهد بود اما پس از حداقل 7 سال نیاز به ترمیم دارد، با گذشت زمان، افزایش سن، افتادگی پوست و دیگر عوامل میزان کیفیت کاشت کم می شود و برای تقویت کاشت ابرو می تونید از پزشک متخصص مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.

آنیتا گفت:

آیا ابروهای کاشته شده طبیعی به نظر میان؟

دکتر بهاره پاسدار گفت:

با درود
یکی از دلایلی که افراد کاشت ابرو را به روش های دیگر پر کردن ابرو ترجیح می دهند، شباهت بسیار زیاد به ابروی طبیعی است. در پاسخ به شما باید گفت، بله جای نگرانی نیست و ابروهای کاشت طبیعی به نظر میاد.

ثمره گفت:

بعد از کاشت ابرو چقدر نیاز داریم که استراحت کنیم؟

دکتر بهاره پاسدار گفت:

سلام خانم ثمره گرامی، برای استراحت حداقل 7 روز در خانه بمانید، در صورتی کار کنید که در محل کار، خم نمی شوید. در 24 ساعت اول اصلا خم نشید، حتی برای بستن بند کفش و ورزش را متوقف کنید به مدت 7 روز، برای شستشو هم فشار آب به صورت بکاهید.

روژان گفت:

چقدر بعد از کاشت ابرو می توونیم ورزش کنیم؟

روناک گفت:

برای کاشت ابرو باید بستری بشیم؟

زهرا گفت:

سلام وقت بخیر
من دچار ریزش ابرو شدم آیا کاشت همونقدر طبیعی هست که برای انجام اقدام کنم یا راه دیگه ای رو پیشنهاد می کنید؟

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
باید به صورت حضوری تشریف بیارید که هم جنس مو و بانک مو و ابروهاتون دیده بشه
برای رزرو وقت میتونید با شماره 02144027503 تماس حاصل فرمایید

سیما گفت:

سلام کاشت ابرو از چه سنی به بعد میتونیم انجام بدیم؟

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
از سن 18 سالگی به بالا میشه انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *