ورم بعد از تزریق چربی [قرص ضد ورم + مدت بهبود]

ورم صورت بعد از تزریق چربی
دسته‌بندی تزریق
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 8 می 2023
5
(1)

ورم بعد از تزریق چربی یک پاسخ طبیعی بدن به عمل زیبایی تزریق چربی است. فرقی نمی کند که انتقال چربی را برای بهبود ویژگی های صورت، کانتور کردن بدن یا بزرگ کردن سینه ها انتخاب کرده باشید، درک نحوه مدیریت تورم بعد از تزریق برای اطمینان از یک تجربه مثبت ضروری است.

در دوره نقاهت تزریق چربی، جراح با دقت چربی اضافی را از یک قسمت از بدن شما خارج می کند و دوباره آن را در ناحیه دیگری که نیاز به تقویت دارد قرار می دهد. در حالی که این روش یک راه حل ایمن و موثر برای جوانسازی پوست و تقویت ارائه می دهد، می تواند منجر به تورم موقت شود که یک عارضه جانبی مورد انتظار است.

در این مقاله، علل تورم پس از تزریق چربی را بررسی می کنیم، اهمیت مدیریت موثر آن را به روش های پزشکی ارائه می دهیم و نکات و بینش های عملی را برای کمک به حداقل رساندن ناراحتی و بهبود سریع به شما ارائه می کنیم. توجه داشته باشید که با وجود عارضه های موجود برای تزریق چربی، به نسبت جراحی پلک عوارض و معایب کمتری دارد با وجود اینکه یک روش درمانی دائمی و ماندگار است.

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود؟

ورم تزریق چربی زیر چشم ، به عنوان یکی از عوارض جانبی رایج این روش زیبایی شناخته شده است. ورم بعد از تزریق چربی معمولاً به دلیل تزریق چربی در ناحیه زیر چشم ها به وجود می‌آید. این ناحیه از صورت دارای پوست باریک و ظریفی است که شاید به همین دلیل، به شدت حساس به تزریق چربی است.

بیشترین علت ورم در ناحیه زیر چشم، استفاده از روش‌های نامناسب تزریق چربی است. در برخی موارد، تزریق چربی در ناحیه زیر چشم می‌تواند به دلیل انتقال بیش از حد چربی به این ناحیه باشد. این اتفاق ممکن است در صورت عدم توجه به نکات فنی و بهداشتی در زمان تزریق چربی صورت رخ دهد.

مدت زمان لازم برای کاهش تورم صورت ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و به چندین عامل تاثیرگذار بستگی دارد. درک این عوامل می تواند به مدیریت انتظارات شما و برداشتن گام های مناسب برای تسریع روند بهبود کمک کند. بنابراین، بیایید عناصر کلیدی را که در تعیین زمان بهبودی نقش اساسی دارند، بررسی کنیم:

 1. سلامت کلی و سیستم ایمنی
 2. سن مراجع
 3. شرایط پزشکی زمینه ای

بهبود ورم تزریق چربی صورت

سلامت کلی و سیستم ایمنی:

سلامت کلی شما و استحکام سیستم ایمنی شما نقش مهمی در تعیین سرعت بهبودی بدن شما از تورم صورت دارد. یک بدن خوب تغذیه شده و یک سیستم ایمنی قوی می تواند روند بهبودی را تسریع کند و به بدن شما اجازه می دهد تا به طور موثرتر خود را ترمیم کند.

 سن مراجع:

افراد جوان‌تر معمولاً بهبودی سریع‌تری را در مقایسه با افراد مسن تجربه می‌کنند. با این حال، سن فقط یک عدد است و با مراقبت و حوصله مناسب، هر کسی می تواند بر تورم صورت غلبه کند.

شرایط پزشکی زمینه ای:

برخی شرایط پزشکی مانند اختلالات خودایمنی، آلرژی یا بیماری‌های مزمن ممکن است زمان بهبودی ورم صورت را طولانی‌تر کنند. این شرایط می‌توانند با مکانیسم‌های درمانی طبیعی بدن تداخل داشته باشند و به مراقبت و مدیریت بیشتری نیاز دارند.

ورم بعد از تزریق چربی کی میخوابه ؟

اکنون که عوامل موثر بر زمان بهبود تورم صورت را درک کردید، بیایید استراتژی های موثر برای تسریع روند بهبودی را بررسی کنیم. این نکات و ترفندها را برای خداحافظی با پف صورت، دقیق رعایت کنید تا در مدت چند روز یا حداکثر 1 هفته بهبود کامل را مشاهده کنید. لیستی از مراقبت های ضروری تزریق چربی را جمع آوری کردیم که مطالعه آن در سرعت بخشیدن به روند بهبود به شما کمک خواهد کرد.

 1. روش I.C.E. (Rest, Ice, Compression, Elevation): استراحت، یخ، فشرده سازی، ارتفاع

هنگامی که با تورم صورت به دلیل آسیب یا التهاب مواجه می شوید، R.I.C.E روش آزمایش شده است که می تواند در روند بهبود، معجزه کند. احتمالا هنوز برای شما مبهم است که چه نوع اقداماتی لازم است تا بهبود انجام شود؟ استراحت کنید، از یخ استفاده کنید، سر خود را خم نکنید و در صورت تایید پزشک از باند برای فشرده سازی استفاده کنید.

 1. عادات سبک زندگی سالم حداقل تا بهبودی کامل

برای عادات سبک زندگی سالم تغذیه مناسب با ترکیب انواع میوه و سبزیجات، پروتئین طبیعی مانند فیله و ماهیچه و غلات به بهبود کلی کمک می کند. این را به یاد داشته باشید که میزان تعیین شده ای چربی در بخش هایی از صورت شما قرار دارد. سازگاری چربی با صورت شامل واکنش های طبیعی است که به مراقبت های ویژه ای نیاز است.

 1. حذف سیگار و الکل

سیگار و الکل را از برنامه روزانه خود برای مدت کوتاهی قطع کنید. اگر به سیگار و الکل عادت دارید، حداقل در دوره نقاهت رعایت کنید.

عکس ورم صورت بعد از تزریق چربی

رفع ورم صورت بعد از تزریق چربی

مشاورین و متخصیص در کلینیک زیبایی آنیل ارائه دهنده خدمات درمانی جهت مراقبت های بعد هستند که پیشنهاد ما این است پیش از اینکه با تکیه به دانش خود اقدامی را انجام دهید، با پزشکان مجموعه تخصصی آنیل در تماس باشید.

برای رفع ورم صورت بعد از تزریق چربی ، چندین روش وجود دارد که به شرح زیر است:

 1. استفاده از کمپرس: استفاده از یخ به عنوان یک درمان سریع و موثر برای کاهش ورم پس از تزریق چربی محسوب می شود. شما می توانید یک کمپرس یخ را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی ناحیه ورم گذاشته و این عملیات را چندین بار در روز تکرار کنید.
 2. استراحت و خواب به مدت کافی: استراحت و خواب کافی، به عنوان یکی از روش های مؤثر برای رفع ورم پس از تزریق چربی در نظر گرفته می شود. بنابراین، بهتر است بعد از تزریق چربی، تا مدت یک هفته در استراحت مطلق باشید.
 3. مصرف آب به میزان کافی: مصرف آب به میزان کافی نیز می تواند در کاهش ورم بعد از تزریق چربی موثر باشد. بنابراین، توصیه می شود که در طول روز، مقداری بیشتری آب بنوشید تا به دفع سموم بدن کمک کنید و از ورم کاسته شود.
 4. مصرف آنتی هیستامین: در بعضی موارد، مصرف آنتی هیستامین ممکن است به عنوان یک روش درمانی مؤثر برای کاهش ورم پس از تزریق چربی استفاده شود. با این حال، پیش از مصرف هر نوع دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
 5. ماساژ نرم ولی موثر: ماساژ نرم ولی موثر نیز می تواند به شما کمک کند تا از ورم بعد از تزریق چربی پس از تزریق چربی رهایی پیدا کنید. برای ماساژ حتما از پزشک کمک بگیرید تا به شما روش صحیح ماساژ را یاد دهد.

رفع ورم صورت بعد از تزریق چربی

معرفی قرص ضد ورم صورت بعد از تزریق چربی

برای کاهش ورم بعد از تزریق چربی صورت پس از تزریق چربی، قرص ضد التهاب و تب مثل آسپرین یا ایبوپروفن معمولاً توصیه می‌شود. با این حال، در صورتی که مشکل زیادی وجود دارد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از نظرات و راهنمایی‌های او استفاده کنید. همچنین، استفاده از کمپرس یخ در محل تزریق و نگهداری از ناحیه تحت تزریق، به کاهش ورم کمک می‌کند. در صورتی که نیاز به اطلاعات دقیق تری دارید می توانید به صفحه مربوط به مراقبت های بعد از تزریق چربی را مطالعه کنید تا تمام نکات مهم را در این مورد بدانید.

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود ؟

پس از تزریق چربی در صورت، ورم و التهابی در ناحیه تزریق رخ می‌دهد که در طی دوره بهبود می توانید با استفاده از قرص های ضد التهاب و سرد کردن منطقه تحت تزریق، به کاهش ورم بعد از تزریق چربی کمک کنید. به این مورد توجه کنید که تزریق چربی به چانه و تزریق چربی به دست با دیگر نواحی بدن مراقبت های متفاوتی خواهند داشت و دوره نقاهت آن ها متفاوت خواهد بود. همچنین می‌توانید با پزشک خود در مورد راهکارهایی موثر در افزایش سرعت بهبود، مشورت کنید. با این حال، اگر ورم بعد از تزریق چربی بسیار شدید باشد یا هرگونه علائم غیرعادی داشته باشید، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.

در بعضی از موارد، تزریق چربی به صورت می‌تواند به عوارض زیبایی منفی (زشت) منجر شود. یکی از این عوارض زیبایی، زشت شدن صورت است که ممکن است به دلیل چندین علت رخ دهد. برخی از این علل عبارت‌اند از:

 • ورود چربی به عروق خونی که باعث تشکیل خونریزی و ورم شود.
 • تزریق نادرست چربی در لایه‌های اشتباه از صورت که موجب شکل دهی غیرطبیعی صورت می شود.
 • عفونت در محل تزریق چربی که ممکن است منجر به التهاب و ورم شود.
 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در چربی تزریقی.

مدت زمان بهبود ورم صورت بعد از تزریق

جمع بندی و سوالات متداول

برای پیشگیری از عوارض تزریق چربی، بهتر است یک پزشک تخصصی زیبایی پوست معتبر و با تجربه را برای انجام تزریق چربی انتخاب کنید. کادر پزشکی مرکز زیبایی آنیل ارائه دهنده خدمات زیبایی با سابقه درخشان پس از تزریق چربی، در رعایت دستورالعمل‌های پساعملیاتی از جمله استفاده از قرص‌های ضد ورم بعد از تزریق چربی ، پوشیدن یخچالی و استفاده از کرم‌های ضدالتهاب مراجعین را حمایت و پشتیبانی می کنند.

ورم تزریق چربی تا چند روز است ؟

ورم تزریق چربی حدود 1 تا 7 روز رفع می شود اما با توجه به فیزیک هر فرد، ممکن است از این بازه زمانی کمتر یا بیشتر شود.

علت ورم بعد از تزریق چربی چیست ؟

عوامل بسیاری موثر است که شامل روش تزریق، مهارت پزشک، میزان چربی تزریق شده و واکنش های آلرژیک است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 5 / 5. تعداد رای: 1

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات
2 دیدگاه در "ورم بعد از تزریق چربی [قرص ضد ورم + مدت بهبود]"
احمد گفت:

سلام وقت بخیر
قرص ضد ورم صورت بعد از تزریق چربی به جز آسپرین و ایبوپروفن میشه معرفی کنید چون من به هر دوتای اون قرصا آلرژی دارم؟

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
قرص ویتامین c و آناهیل برای رفع تورم و کبودی بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *