کاشت مو به روش نیوگرافت ( NEO GRAFT )

کاشت مو به روش نیوگرافت ( NEO GRAFT )
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده کلینیک زیبایی آنیل
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 2 مارس 2022

امروزه برای درمان طاسی و کم پشتی راه حل‌های زیادی وجود دارد که با توجه به شرایط شخص مراجعه کننده و تشخیص پزشک معالج برای فرد انتخاب و اجرا می‌شود. به‌همین علت این مقاله از آنیل را به کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) اختصاص داده‌ایم. در این مقاله به توضیح کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) و مزایا و معایب آن پرداخته‌ایم. کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) یکی از شیوه‌های نوین کاشت مو است که نتایج مطلوبی مثل رشد مو با تراکم بالا و با قطر مناسب در نتیجه کار می‌توان مشاهده کرد. در این روش ابتدا بانک موی فرد تعیین می‌شود، سپس فولیکول‌های مو از این ناحیه برداشت می‌شوند و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند. 

کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) چگونه انجام می‌شود؟

کاشت مو به روش نیوگرافت ( NEO GRAFT )از آن جهت مورد توجه قرار بیشتر افراد گرفته است، که تمامی مراحل این کار به صورت کاملا اتوماتیک انجام می‌گیرد. دو دستگاه اصلی به کار رفته در این روش، صندلی ارگونومیک و ربات هستند که امکان انجام برداشت مو، نگهداری مو و کاشت را به روش غیر دستی فراهم کرده‌اند. متخصص پوست و زیبایی از طریق رایانه با این ربات ارتباط برقرار می‌کند. وظیفه پزشک در این روش تنظیم پارامترهای معین و نظارت بر کار ربات است. این ربات به صورت کاملا هوشمند طراحی شده است.

در طراحی ربات دو بازو به کار رفته است که این بازوها مجهز به دوربین هستند و مراحل برداشت و کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) با دقت بالا انجام می‌شود. مرحله برداشت مو توسط سوزن‌های ربات انجام می‌شود. ربات دارای دو سوزن است که یکی از آن‌ها وارد عمیق‌ترین لایه‌ی رویی پوست می‌شود و سوزن دیگر فولیکول‌های مو را خارج می‌کند. انتخاب فولیکول‌ها به صورت رندومی انجام می‌شود.

کاشت مو به روش نیو گرافت

مزایای کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT)

کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) هم همانند سایر روش‌های کاشت مو مزیت‌های مربوط به خودش را دارد. این مزیت‌ها هم به نفع بیمار است و هم پزشک متخصص می‌تواند در حین انجام کار خود از انها بهره بگیرد. مهم‌ترین مزیت این روش غیرتهاجمی بودن آن است که همین امر پیش زمینه به‌وجود آمدن سایر مزیت‌ها شده است. در ادامه توجه شما را به سایر مزایای جلب کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) جلب می‌کنیم:

  1. دوره نقاهت کوتاه: 

این روش برای کسانی که تمایل دارند زودتر به زندگی عادی بازگردند و به کار و زندگی روزمره خود ادامه دهند، ایده‌آل است. غیرتهاجمی بودن این روش و استفاده از ربات‌ها، دوره نقاهت بعد از کاشت را کوتاه‌تر کرده است.

2. دقت بالا:


در روش‌های دیگر چون پزشک خودش و با دست این کارها را انجام می‌دهد، می‌تواند دچار لرزش دست شود و محل دقیق گرافت‌ها را تشخیص ندهد و یا به بریدگی بیشتری در پوست اقدام کند، اما در هنگام استفاده از ربات تمام این کارها با دقت بیشتری انجام می‌گیرد.

3. سرعت عمل بالا:

 ربات، سرعت عمل بسیار بالاتری نسبت به انسان دارد لذا سرعت کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) بالاتر از روش‌های دیگر خواهد بود.

4.عدم ایجاد جراحت در بانک مو:

در کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT) با استخراج فولیکول‌ها توسط دستگاه، دیگر نیازی به بریدگی در منطقه بانک مو نخواهد بود. وقتی در ناحیه بانک مو جراحتی ایجاد نشود، اسکار و جای زخم نیز تشکیل نمی‌شود.

5. موهای طبیعی:

از دیگر مزیت‌های این روش رشد موهای جدید به فرم طبیعی موهای قبلی است که دلیل آن برداشت فولیکول‌ها از موی سر خود فرد است. این روش بسیار کم خطر است و با دقت و محاسبات دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود. سرعت بالا از دیگر فواید بهترین روش کاشت مو است.

معایب کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT)

این روش از کاشت مو مانند سایر کار‌های جراحی دیگر، معایبی را نیز به‌دنبال دارند که البته معایب آن در مقایسه با مزایای آن ناچیز است و می‌توان از آنها چشم پوشی کرد. برخی از این معایب عبارتند از:

  1. ایجاد خارش در محل کاشت و برداشت مو: این عارضه طبیعی است و به مرور زمان بعد از گذشت دو هفته کاملا از بین می‌رود.
  2. شوک ریزشی: شوک ریزشی در تمامی روش‌های کاشت مو وجود دارد و موهای کاشته شده پس از حدود یک ماه دچار ریزش می‌شوند و این موها مجدداً رشد می‌کنند و فولیکول‌های ضخیمی را تشکیل می‌دهند.
  3. قرمزی در ناحیه سر: ممکن است در محل کاشت و برداشت مو مقداری التهاب و قرمزی ایجاد شود و محل مورد نظر نیز کمی عفونی شود که در بسیاری از موارد، این مشکلات بعد از چند روز رفع می‌شود اما در صورتی که رفع نشد، باید به پزشک خود مراجعه کنند تا دلایل آن را تشخیص دهد و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کند.
  4. هزینه کاشت مو: از معایب دیگر در هنگام استفاده از ، کاشت مو به روش نیوگرافت ( NEO GRAFT ) هزینه بالای آن، میزان تراکم و ریزش مو در طول زمانی مشخص است، افراد می‌توانند در هنگام مشاوره با متخصص خود از تمام این موارد مطلع شوند تا بتوانند با توجه به اوضاع جیب خود هزینه لازم را صرف کنند. البته کاشت مو قسطی نیز از دیگر مزیت‌های کلینیک کاشت مو  به‌شمار می‌رود.

کاشت مو

در نهایت

در این مقاله به بررسی نکاتی در مورد معرفی کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT ) پرداختیم، روشی نوین و پیشرفته که خیلی از افراد در ایران و خارج کشور از آن استقبال کرده‌اند.در معرفی این روش، روشی که وابسته به تنظیمات موجود در ربات را معرفی کردیم، رباتی که پزشک تنها یک تنظیم کننده برای عملکرد بهتر آن است. بهترین کلینیک کاشت مو در غرب تهران با در اختیار داشتن جدیدترین و پیشرفته‎‌ترین تجهیزات روز دنیا و پزشکان حاذق در زمینه کاشت مو و کاشت ابرو، صحیح‌ترین و بهترین روش‌های درمانی را به مراجعین عزیز ارائه می‌دهد.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
dots
مطالب مرتبط بیشتر بخوانید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *