کاشت مو تضمینی (100% تضمینی در تهران) ❤️

کاشت مو تضمینی
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 27 می 2024
0
(0)

داشتن موهای پرپشت و خوش‌حالت، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی چهره است. ۳ عامل وراثت، هورمون و سن نقش زیادی در میزان پرپشت بودن موها دارند. برخی از افراد به دلیل استرس، بیماری‌ها، عدم تعادل هورمونی و مصرف برخی از داروها، دچار ریزش مو و طاسی سر می‌شوند که در چنین مواردی تنها راه‌حل دائمی این مشکل، کاشت مو تضمینی است.

در سال‌های اخیر کاشت مو، پیشرفت‌های علمی فراوانی داشته و با جدیدترین متدها انجام میشود. در این روش، فولیکول‌های مو به‌صورت دائمی داخل پوست سر فرد قرار می‌گیرند و باعث روییدن موهای جدید می‌شوند. انتخاب بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو، اولین قدم برای رسیدن به یک نتیجه موفقیت‌آمیز است.‌ باتوجه‌به حساسیت بالایی که این فرایند دارد، کاشت مو باید در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام ‌شود. ازاین‌رو قبل از انجام کاشت مو، باید از معتبر بودن کلینیک و تجهیزات استاندارد آن اطمینان حاصل کنید.

برای انجام کاشت مو تضمینی، روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک از این روش‌ها، متناسب با شرایط بیمار و میزان بانک موی او انتخاب می‌شوند. درصورتی‌که در زمینه کاشت مو اطلاعاتی ندارید در این مقاله از کلینیک آنیل قصد داریم شما را با انواع روش‌های کاشت مو، به همراه مزایا و شیوه انجام آن آشنا کنیم.

کاشت مو یا پیوند طبیعی مو چیست؟

در روش کاشت مو، فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده (بانک مو) به قسمت هایی از سر که ریزش مو دارند، پیوند میخورد. طی این روش، ریشه‌هایی که به‌صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند؛ به وسیله دستگاه پیشرفته برداشت می‌شوند تا برای کاشت مو، مورد استفاده قرار گیرند.‌ کاشت مو تضمینی، به ترمیم و رشد دوباره فولیکول‌های آسیب‌دیده کمک می‌کند. از این شیوه برای بازسازی و کاشت ابرو، مژه، ریش و سبیل نیز استفاده می‌شود.

تکنیک‌های کاشت مو به دهه ۳۰ میلادی در ژاپن تعلق می‌یابد که در آن زمان، جراحان از گرافت‌های کوچک برای جایگزین‌کردن مناطق آسیب‌دیده ابرو یا مژه بهره می‌بردند. در اواخر دهه ۵۰، عصر مدرن کاشت مو در جهان غرب آغاز شد و اولین‌بار توسط متخصص پوست نیویورکی به اسم نورمن ارنریش، در بیمارانی با الگوی طاسی مردانه به کار گرفته شد.

بهترین روش کاشت مو تضمینی چیست؟

بهترین و جدیدترین روش‌های کاشت مو تضمینی، کاشت مو به روش SUT و میکروفیت است که نتایج بسیار خوبی داشته‌اند. این متد‌های کاشت مو، جای زخم و اسکار ندارند و با کمترین درد و ناراحتی همراه هستند. البته بهترین روش کاشت مو تضمینی، بستگی به شرایط شما دارد. در کلینیک‌های معتبر برای پیوند مو، ابتدا شاخصه‌های بانک مو متقاضیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مشخص شود، آیا متقاضی بانک موی مناسبی دارد یا خیر.

روش SUT و میکروفیت باوجود اینکه جزء بهترین روش‌های کاشت مو به شمار می‌روند؛ اما برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند، گزینه‌ مناسبی نیستند. روش‌های کاشت مو تنها محدود به این ۲ شیوه نمی‌شود و انواع گوناگونی دارد. در ادامه چند مورد از روش‌های پیوند مو ارائه شده است:

بهترین روش کاشت مو تضمینی

کاشت موی نواری

کاشت مو نواری که به‌عنوان پیوند واحد فولیکولی (FUT) نیز شناخته می‌شود، یکی از روش‌های رایج کاشت مو تضمینی است که نتایج مؤثری در ترمیم طاسی و پیوند مو دارد. در این روش، نوار باریکی از پوست که حاوی فولیکول‌های مو است، از پشت سر یا ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود. سپس این فولیکول‌های مو به ناحیه طاسی سر پیوند زده می‌شوند.

کاشت مو به روش FUE

در کاشت مو به روش FUE یا FIT که با نام استخراج واحد فولیکولی نیز شناخته می‌شود، جراح ۱ تا ۴ عدد تار مو را استخراج می‌کند و به ناحیه طاسی پیوند می‌زند. در این روش کاشت مو تضمینی، چون هر واحد فولیکولی به‌صورت جداگانه برداشته می‌شود؛ اسکارهای بسیاری در حد نقطه باقی می‌ماند که به‌مرورزمان از بین می‌رود. در هر جلسه از کاشت مو به روش FIT، پزشک متخصص حدود ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ فولیکول مو را جهت کاشت مو استخراج می‌کند.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT که به‌عنوان پیوند واحد سلولی نیز شناخته می‌شود، یکی از روش‌های نوین کاشت مو تضمینی است که برای بازگرداندن موهای ازدست‌رفته کاربرد دارد. این روش کاشت، مشابه روش  FUE (استخراج واحد فولیکولی) است، اما از دستگاه‌های پیشرفته‌تری برای برداشت و پیوند مو استفاده می‌شود. SUT جزو روش‌های غیرتهاجمی بوده که بدون ایجاد درد و خونریزی، نتایج خوب و پایداری را به همراه دارد.

کاشت مو به روش میکروگرافت

از طریق این روش کاشت مو تضمینی می‌توان تعداد ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ گرافت را پیوند زد. در روش میکروگرافت، از پانچ‌های اتوماتیک با قطر بسیار کم (حدود ۰.۷ تا ۰.۸ میلی‌متر) برای برداشت فولیکول‌های مو به‌صورت مجزا بهره می‌برند. انجام این کار باعث می‌شود تا به بافت اطراف فولیکول‌ها، آسیب کمتری وارد شود و تراکم کاشت مو نیز به طور قابل توجهی افزایش یابد.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو تضمینی به روش BHT یا Body Hair Transplant روشی برای ترمیم مو است که در آن برای پر کردن نواحی طاس یا کم‌پشت، از موهای سایر نقاط بدن به‌جای موهای سر استفاده می‌شود. این روش برای افرادی که به دلایل مختلف، بانک موی کافی در ناحیه سر ندارند، مناسب است.

در روش BHT، ابتدا فولیکول‌های مو را به‌صورت جداگانه از ناحیه اهداکننده که اغلب شامل قفسه سینه و ریش است، استخراج می‌کنند؛ سپس این فولیکول‌ها را به ناحیه گیرنده در پوست سر پیوند می‌زنند.

کاشت مو تضمینی به روش BHT

کاشت مو به روش میکروفیت

این روش، ترکیبی از روش‌های FIT و SUT است که در آن از تکنیک انتقال واحدهای فولیکولی بهره می‌برند. در میکروفیت از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌شود. این دستگاه سوراخ‌هایی با قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر بر روی پوست ایجاد کرده و فولیکول را از بافت اطراف آن جدا می‌کند. سوراخ‌های ایجاد شده در این روش کاشت مو تضمینی، بسیار ریز هستند؛ ازاین‌رو خونریزی نداشته و نیازی‌ به بخیه‌زدن ندارند.

کاشت مو به روش ترکیبی و سوپر ترکیبی

کاشت مو تضمینی به روش ترکیبی و سوپر ترکیبی، ۲ تکنیک نوین در زمینه ترمیم مو هستند که به علت ترکیب دو روش FUT و FUE، می‌توانند به تراکم موی بالا و طبیعی دست یابند. در روش ترکیبی با یک جلسه کاشت مو ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گرافت مو را می‌توان برداشت کرد. روش سوپرترکیبی برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند مناسب است؛ زیرا در این شیوه، با استفاده از موهای بدن در قسمت ریش یا سینه، کمبود بانک مو جبران می‌شود.

مزایای کاشت مو تضمینی چیست؟

کاشت مو تضمینی مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر است:

 • طبیعی بودن نتیجه: کاشت مو برای کسانی که می‌خواهند موی طبیعی داشته باشند، بسیار مفید است؛ زیرا موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد می‌کنند. 
 • بدون نیاز به دوران نقاهت: اکثر افراد می‌توانند ظرف چند روز پس از کاشت مو، به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.
 • بدون اسکار: درصورتی‌که تمامی روش‌های کاشت مو به‌صورت اصولی انجام گیرند، پس از جراحی هیچ جای زخمی روی پوست قابل مشاهده نخواهد بود.
 • بدون نیاز به بیهوشی: مراحل کاشت مو با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و در طول جلسه درمان هیچ دردی حس نمی‌شود.
 • عدم نیاز به هزینه‌های بعدی: روش‌هایی مثل پروتز یا اکستنشن به مراقبت و ترمیم دائم نیاز دارند؛ درحالی‌که کاشت مو بعد از مراقبت‌های اولیه به هزینه‌های دیگر نیاز ندارد.‌
 • بازیابی خط مو: کاشت مو می‌تواند برای بازیابی خط موی ازدست‌رفته در اثر طاسی یا ریزش مو استفاده شود. این موضوع به افراد کمک کند تا ظاهری جوان‌تر و طبیعی‌تر داشته باشند.
 • پرپشت‌تر کردن موها: کاشت مو به افراد کمک کند تا موهایشان پرپشت‌تر و حجیم‌تر به نظر برسد.
 • افزایش اعتمادبه‌نفس: کاشت مو می‌تواند با بازگرداندن موهای ازدست‌رفته، اعتمادبه‌نفس فرد را افزایش دهد.
 • نتایج دائمی: برخی از روش‌های درمان ریزش مو مانند داروها یا درمان‌های موضعی موقتی هستند ولی کاشت مو نتایج دائمی ارائه می‌دهد.

مزایای کاشت مو تضمینی چیست

مراحل کاشت مو به صورت تضمینی چگونه است؟

طریقه کاشت مو تضمینی به شرح زیر است: 

 1. آماده‌سازی بانک مو: در مرحله اول، پزشک متخصص پس از شستشوی سر و استریل کردن آن، موهای ناحیه اهداکننده را می‌تراشد. انجام این کار دسترسی به فولیکول‌های مو را آسان‌تر می‌کند. ناحیه اهداکننده بیشتر قسمت پشت یا دو طرف پوست سر است؛ زیرا این نواحی در برابر ریزش و طاسی مقاومت بیشتری دارند.
 2. برداشت گرافت‌ها از بانک مو: برای استخراج مو، ابتدا ناحیه مورد نظر بی‌حس شده و سپس به‌وسیله میکروپانچ، برش‌های کوچکی در اطراف هر فولیکول مو ایجاد می‌شود. میکروپانچ با ورود و چرخش درون پوست سر، سبب جدا شدن فولیکول از بافت اطراف آن می‌شود.
 3. آماده‌سازی گرافت‌ها: پس از برداشت گرافت‌ها، جراح متخصص فولیکول‌های مو را جهت کاشت به ظرف مناسبی منتقل می‌کند.
 4. آماده‌سازی ناحیه مورد نظر: پزشک پس از استخراج فولیکول مو، ناحیه اهداکننده را پانسمان کرده و سپس برش‌های کوچکی را به‌صورت حرفه‌ای در محل گیرنده به وجود می‌آورد. 
 5. انجام کاشت مو: در مرحله آخر، فولیکول‌های مو بادقت در محل گیرنده پیوند زده می‌شوند. حین انجام این کار، هر فولیکول مو باید در جهت و زاویه مناسب قرار بگیرد تا الگوی رشد طبیعی مو رعایت شود.

کاشت مو بدون تراشیدن سر چگونه است؟

یکی از روش‌های رایج کاشت مو تضمینی بدون تراشیدن موی سر، روش FUT است. امکان کاشت مو بدون تراشیده شدن موی سر، بستگی به میزان تجربه و مهارت پزشک دارد. درصورتی‌که می‌خواهید کاشت موی شما بدون تراشیدن سر، انجام شود باید برای انجام عمل پیوند مو، از یک جراح باتجربه کمک بگیرید؛ در غیر این صورت ممکن است که بعد از پیوند مو با عوارض زیادی مواجه شوید.

کاشت مو بدون تراشیدن سر با روش Micro Fit نیز قابل اجرا است. پیوند مو بدون تراشیدن سر به دلیل عدم تغییر در ظاهر موها و حفظ حالت طبیعی آن، مورد توجه بسیاری از افرادی قرار گرفته است. در این روش نیازی به تراشیدن کل سر نیست و در عوض فقط موهای ناحیه اهداکننده کوتاه یا تراشیده می‌شوند.

چه کسانی می توانند کاشت مو تضمینی انجام دهند؟

کاشت مو تضمینی تأثیر بسزایی روی افزایش اعتمادبه‌نفس و بهبود بخشیدن ظاهر افراد دارد. کسانی که دارای مشخصه‌های زیر هستند به‌عنوان یک کاندیدای ایده‌آل برای پیوند مو محسوب می‌شوند:

 • مردان مبتلا به ریزش موی آندروژنیک
 • زنانی با تار موی بسیار نازک و ظریف
 • افرادی با موهای کم‌پشت
 • ازدست‌دادن موها در اثر سوختگی یا آسیب وارد شده به پوست سر
 • افرادی با سلامت جسمی کامل و سیستم ایمنی قوی
 • افرادی با تراکم موی متوسط تا زیاد
 • مردانی با الگوی طاسی موی ژنتیکی
 • داشتن ریزش موی شدید طی ۵ سال اخیرکاشت مو تضمینی تهران

چه کسانی نمی توانند کاشت مو تضمینی انجام دهند؟

کاشت مو تضمینی برای همه کسانی که دچار طاسی سر هستند امکان‌پذیر است؛ ولی گاهی اوقات، افراد پس از مراجعه به کلینیک کاشت مو و دریافت مشاوره، متوجه محدودیت‌هایی جهت انجام این شیوه می‌شوند. از جمله کسانی که نمی‌توانند عمل کاشت مو انجام دهند عبارتند از:

 • افراد مبتلا به بیماری‌هایی مثل لوپوس، لیکن پلان یا پسوریازیس شدید
 • افراد مبتلا به دیابت
 • افرادی با اختلالات انعقاد خون و بیماری‌های عفونی مانند ایدز و سیفلیس
 • افرادی با بانک موی ضعیف
 • مادران باردار و شیرده
 • بیمارانی با اختلالات هورمونی مانند تخمدان پلی‌کیستیک و تیروئید
 • افرادی که در اثر مصرف داروهای شیمیایی دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افراد زیر ۳۰ سال
 • افراد مبتلا به بیماری‌های خاص مثل سرطان و بیماری‌های هورمونی

قیمت کاشت مو تضمینی در تهران چقدر است؟

نمی‌توان قیمت ثابتی را برای کاشت مو در نظر گرفت؛ زیرا نرخ انجام آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌طورکلی هزینه کاشت مو طبیعی در ایران بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است. از جمله فاکتورهای مؤثر بر قیمت کاشت مو تضمینی عبارتند از:

 • سابقه جراح: هر چقدر سابقه و مهارت یک جراح بیشتر باشد کاشت مو با موفقیت و رضایت بیشتری انجام خواهد شد. ازاین‌رو دستمزد جراحانی که در این زمینه، سابقه درخشانی دارند نسبت به جراح تازه‌کار بیشتر است.‌
 • تجهیزات کلینیک: تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده در کاشت مو تضمینی متنوع هستند. کلینیک‌هایی که خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهند و از دستگاه‌های مدرن بهره می‌برند، قیمت بیشتری را نیز دریافت می‌کنند.
 • میزان تراکم موی مورد نیاز: هر چه تراکم موی مورد نیاز شما بیشتر باشد، هزینه عمل نیز بیشتر خواهد بود.
 • روش کاشت مو: روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که حساسیت کار و دقت مورد نیاز در هر روش، روی هزینه کاشت تأثیرگذار است. برای مثال هریک از روش‌هایی FUT، FUE و SUT هزینه متفاوتی دارند.

هزینه کاشت مو 100% تضمینی با تراکم بالا و خط رویش طبیعی در کلینیک آنیل بین 20 میلیون تا 25 میلیون تومان می باشد.

قیمت کاشت مو تضمینی

نتیجه حاصل از کاشت مو چه زمان مشخص می شود؟

حدود ۵ تا ۶ ماه بعد از پیوند مو، موهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند و در ماه هشتم تا دهم، با رسیدن فولیکول‌ها به بلوغ، حالت ضخیم‌تر و‌ طولانی‌تر به خود می‌گیرند. البته نتایج نهایی کاشت مو، ممکن است ۱۲ الی ۱۸ ماه پس از پیوند مو ظاهر نشود. زمان مشاهده نتیجه پیوند مو در هر فردی متفاوت است؛ زیرا عواملی مختلفی مثل روش مورد استفاده برای پیوند و محل کاشت فولیکول در سرعت رشد مو تأثیرگذار هستند. برای مثال فولیکول‌های ناحیه پیشانی سریع‌تر از سایر مناطق سر رشد می‌کنند. در حالت کلی اغلب بیش از یک سال زمان می‌برد تا بتوان نتایج کامل کاشت مو را مشاهده کرد.

آنچه خواندید

کاشت مو تضمینی یک روش جراحی زیبایی است که برای بازیابی موهای ازدست‌رفته در پوست سر، انجام می‌شود. در این روش، فولیکول‌های مو (گرافت‌های مو) از ناحیه‌ای که دارای تراکم موی بالا است، برداشته شده و به ناحیه طاس یا کم‌پشت سر پیوند زده می‌شوند. موفقیت کاشت مو به عوامل متعددی از جمله سن، سلامت کلی، شدت ریزش مو و مهارت جراح بستگی دارد. در بیشتر موارد، نتایج کاشت مو دائمی است.

پیوند مو برای آن دسته از افرادی که از ریزش مو و طاسی سر رنج می‌برند و دارای موهای کم پشتی هستند بسیار مناسب است. درصورتی‌که به زیبایی چهره و موهای خود اهمیت می‌دهید و به دنبال ترمیم و اصلاح آن هستید باید در این زمینه از بهترین دکتر کاشت مو کمک بگیرید. کلینیک کاشت مو آنیل یکی از بهترین کلینیک‌های کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. این مرکز جزو مجهزترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های زیبایی به شمار می‌رود که همراه با کادری مجرب و متخصص، در زمینه کاشت مو سابقه درخشانی دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 0 / 5. تعداد رای: 0

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *