تزریق چربی به گونه چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی به گونه
دسته‌بندی تزریق
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

تزریق چربی به گونه، یکی از روش‌های زیبایی است که در این فرآیند؛ چربی‌ها از مناطق خاصی از بدن مانند شکم و یا ران، جمع‌آوری شده و به گونه‌ تزریق می‌شوند تا حجم و شکل آن را تغییر دهد. تزریق چربی به گونه، می‌تواند به افزایش حجم و بهبود شکل گونه‌ها، بخصوص در افرادی که دارای گونه‌های لاغر و فرورفته می‌باشند و همچنین دارای چین و چروک‌های زیادی در منطقه گونه‌ها هستند، کمک زیادی کند.

بطورکلی برای انجام این فرآیند تزریق، یک پزشک یا جراح زیبایی، ابتدا چربی را از مناطق دیگری از بدن انتخاب و جمع‌آوری می‌کند، سپس این چربی‌ پالپ شده و به گونه‌ها تزریق می‌شود. در نتیجه به شکل‌دهی بهتر گونه‌ها و کاهش چین و چروک در اطراف دهان و همچنین ایجاد پوستی زیباتر، کمک می‌کند.

البته لازم است که قبل از تصمیم به انجام این کار، حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا از نحوه انجام تزریق، مزایا و معایب و همچنین عوارض مرتبط با این روش، آگاه شوید. ما در این مقاله از کلینیک آنیل، سعی داریم شما را بصورت کامل، با کلیه مسائل مربوط به تزریق چربی به گونه آشنا کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نحوه تزریق چربی به گونه

نحوه تزریق چربی به گونه

فرآیند تزریق چربی به گونه‌، به عنوان یک روش زیبایی برای افزایش حجم و بهبود شکل گونه‌، انجام می‌شود. این عمل، توسط پزشکان و یا جراحان زیبایی، با دقت و باتوجه به جزئیات انجام می‌شود که نحوه تزریق چربی به گونه و مراحل عمومی انجام آن، به شرح زیر است:

 • آماده ‌سازی چربی
  ابتدا پزشک متخصص، چربی را از نقاط دیگری از بدن شما مانند شکم، جمع‌آوری می‌کند. این برداشت چربی، ممکن است با استفاده از تکنیک‌های خاصی مانند لیپوساکشن (جذب چربی) انجام شود.
 • پالپ چربی
  پس از جمع‌آوری چربی، آن را پالپ می‌کنند. پالپ چربی برای جدا کردن سلول‌های چربی از مایعات و بافت‌های دیگر است تا چربی، آماده تزریق شود.
 • تزریق چربی
  پزشک معالج، چربی را به گونه‌ها تزریق می‌کند و برای این کار، معمولاً از سوزن‌های بسیار ریزی استفاده می‌کند تا چربی بصورت دقیق در زیر پوست گونه‌ها تزریق شود.
 • توزیع چربی
  پزشک پس از تزریق، چربی را به دقت در اطراف گونه‌ها پخش می‌کند تا حجم و شکل گونه‌ها را به شکل دلخواه، درآورد.
 • مراقبت پس از عمل
  پس از انجام تزریق چربی به گونه، مراقبت‌های پس از عمل نیز مهم هستند تا از عوارض ناخواسته‌ای مانند التهاب و عفونت، جلوگیری شود و به گونه‌ها شکل مناسبی داده شود.

قابل ذکر است که قبل از تصمیم به انجام عمل تزریق چربی به گونه، حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا در مورد مزایا، معایب و ریسک‌های احتمالی این روش، آگاهی داشته باشید.

تزریق چربی به گونه چقدر ماندگاری دارد؟

زمان ماندگاری تزریق چربی به گونه‌ در افراد مختلف، متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین عوامل موثر بر زمان ماندگاری تزریق چربی به گونه‌ عبارتند از:

 1. نحوه انجام عمل
  کیفیت و دقت در انجام عمل تزریق چربی به گونه، می‌تواند بر ماندگاری نتایج آن بسیار تاثیرگذار باشد. اگر پزشک معالج، چربی را بطور دقیق و با تکنیک‌های مناسبی تزریق کند، نتیجه حاصله بهتر و ماندگارتر خواهد بود.
 2. جذب چربی
  بخشی از چربی‌هایی که تزریق می‌شود، ممکن است که در طی مدت زمان معینی جذب و یا تخلیه شود؛ مثلا برخی از سلول‌های چربی، ممکن است که بعد از تزریق، رسوب کنند و جذب نشوند که می‌تواند بر زمان ماندگاری چربی در گونه، موثر باشد.
 3. مراقبت‌های پس از عمل
  مراقبت‌های پس از عمل تزریق چربی به گونه، می‌تواند به بهبود و ماندگاری نتایج، کمک کند. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به استفاده از فشار دهنده‌ها برای کمک به توزیع چربی بهتر و جلوگیری از جذب غیرمطلوب چربی، اشاره کرد.

بطورکلی، ماندگاری نتایج تزریق چربی به گونه، با در نظر گرفتن عوامل مختلف؛ ممکن است که از چند ماه تا چند سال متغیر باشد.

نحوه تزریق چربی به گونه

مزایای گونه با تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به گونه‌ باعث زیبایی فرم گونه پس از تزریق می‌شود که مزایای زیادی برای افرادی که به دنبال بهبود شکل و حجم گونه‌های خود هستند، دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای گونه با تزریق چربی، عبارتند از:

 • افزایش حجم و پر شدن خطوط و چین و چروک‌ها
  با تزریق چربی، می‌توان حجم گونه‌ها را افزایش داد و خطوط ناشی از چین و چروک‌های موجود در این منطقه را پرکرد که این کار می‌تواند تاثیر چشمگیری در زیبایی ظاهر گونه‌ها، داشته باشد.
 • بهبود شکل گونه‌‌ها
  تزریق چربی، شکل گونه‌ها را بهبود می‌بخشد و یک ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر می‌سازد.
 • طبیعی بودن
  چربی‌ای که به گونه تزریق می‌شود، از بدن خود شخص گرفته می‌شود؛ بنابراین خطر عکس‌العمل‌های نامطلوب، به حداقل رسیده و باعث نتایج طبیعی می‌شود.
 • راحتی و عملکرد سریع
  تزریق چربی به گونه، معمولاً یک فرآیند آسان و سریع است که می‌تواند توسط یک پزشک زیبایی، در کمتر از یک ساعت انجام شود. همچنین شخص مراجعه کننده، می‌تواند طی چند ساعت پس از عمل به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد.
 • احتمال عوارض کمتر
  خطر عوارض و مشکلات پس از تزریق چربی به گونه، در مقایسه با روش‌های دیگری مانند جراحی‌های پلاستیک، بسیار کمتر است.

عوارض تزریق چربی به گونه چیست؟

تزریق چربی به گونه‌ که یک عمل زیبایی صورت است، ممکن است همراه با عوارض و مشکلاتی نیز باشد. این عوارض می‌توانند متناسب با نحوه انجام عمل، واکنش بدن به چربی تزریق شده و مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی، متفاوت باشند. برخی از عوارض شایع تزریق چربی به گونه‌ عبارتند از:

 1. التهاب و عفونت
  مانند هر نوع جراحی دیگر، خطر التهاب و عفونت در محل تزریق چربی وجود دارد که ممکن است باعث تورم، درد و استفراغ شود.
 2. تجمع مایعات
  ممکن است در محل تزریق چربی، مایعات برای مدتی تجمع کنند و باعث تورم و درد موقت گونه‌ها شوند.
 3. جذب ناکام چربی
  بخشی از چربی که تزریق می‌شود، ممکن است به درستی جذب نشود و در نتیجه، نتایج پایداری نداشته باشد و نیاز به تزریق مجدد چربی را به همراه داشته باشد.
 4. تغییرات حساسیتی
  برخی افراد، ممکن است که به مواد مورد استفاده برای پالپ کردن چربی، حساسیت نشان دهند که می‌تواند به علائمی مانند قرمزی، خارش یا تورم در محل تزریق، منجر شود.
 5. نتایج ناامیدکننده
  در برخی موارد، اگر تزریق چربی به نحو مناسبی انجام نشود؛ نتایج پایداری نداشته و گونه‌ها از ظاهری طبیعی، برخوردار نخواهند بود.

بنابراین با توجه به عوارض تزریق چربی به گونه، همواره قبل از تصمیم به انجام این تزریق؛ شما بایستی با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا به کاهش خطرات و افزایش احتمال موفقیت این فرآیند، کمک کند.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به گونه چه کسانی هستند؟

تزریق چربی به گونه‌، معمولاً برای افرادی توصیه می‌شود که به دنبال بهبود حجم، شکل و ظاهر گونه‌های خود هستند. این فرآیند، می‌تواند برای افرادی که دارای مشکلات زیر هستند مناسب باشد:

 • افرادی با گونه‌های کوچک یا نیمه‌خالی
  معمولا افرادی که به دلیل افزایش سن و یا موارد دیگر، چربی گونه‌هایشان را از دست داده‌اند؛ به دنبال افزایش حجم گونه‌های خود و تزریق چربی به گونه هستند.
 • افرادی با گونه‌های فرسوده
  افرادی که گونه‌های آن‌ها به دلیل کهولت سن و یا فعالیت‌های خاصی مانند سیگار کشیدن و یا به دلایل دیگری، فرسوده شده‌‌ است.
 • افرادی با گونه‌های ناهمگن
  افرادی که از داشتن گونه‌های نامتقارن، رنج می‌برند و به دنبال داشتن تعادل و همسانی بیشتری در ابعاد و شکل گونه‌های خود هستند.
 • افرادی با خطوط یا چین و چروک، اطراف گونه‌ها
  تزریق چربی به گونه، یک روش خوب برای پرکردن خطوط و چین و چروک‌های اطراف گونه‌ها است.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به گونه

بهترین سن برای تزریق چربی به گونه ها

برای بهره‌مند شدن از مزیت‌های این عمل زیبایی، بایستی سن مناسبی را برای تزریق، انتخاب کرد. توجه داشته باشید که بهترین زمان برای انجام هر عمل زیبایی، بعد از اتمام سن بلوغ است. در سنین قبل از ۱۸ سال و در دوران بلوغ، رشد اندام‌ها و یا بافت‌های بدن، هنوز ادامه دارد و اسکلت صورت، بطور کامل فرم نگرفته است. برای همین اگر تزریق چربی به گونه، در این سنین انجام شود؛ پس از سپری شدن دوره بلوغ ممکن است که چهره، فرم زیبایی پیدا نکند. بنابراین تزریق چربی به گونه قبل از ۱۸ سالگی، توصیه نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی: در مورد ماندگاری تزریق چربی به صورت و مراقبت های بعد از آن بیشتر بخوانید.

کاربردهای تزریق چربی به گونه

همچنانکه در ابتدای این مقاله توضیح داده شد، تزریق چربی به گونه مزایای بسیاری را برای افراد واجد شرایط تزریق، به همراه دارد که خلاصه برخی از کاربردهای این تزریق شامل موارد زیر است:

 • رفع چین و چروک‌های عمقی صورت
 • حجم دهی به گونه‌های لاغر
 • فرم دهی صورت
 • درمان قسمت‌های خالی صورت مانند گودی زیرچشم

آنچه در مقاله تزریق چربی به گونه خواندید:

با معرفی انواع روش‌های جوان‌سازی و حجیم کردن مناطق مختلف صورت، تحولی عظیم در عرصه زیبایی در سراسر دنیا به وجود آمده است. یکی از روش‌های پر طرفدار و کم‌عارضه حجیم سازی صورت، تزریق چربی به گونه است. تجربه این تزریق، نشان می‌دهد که علاوه بر خاصیت حجم‌دهی؛ موجب رفع موقتی چین و چروک‌های اطراف گونه و نیز جوانسازی پوست نیز می‌گردد. در این روش، با توجه به اینکه از سلول‌های چربی بدن خود شخص استفاده می‌شود، دارای عوارض بسیار کم‌تری نسبت به سایر روش‌های درمانی است. توجه داشته باشید که چند نکته مهم برای این تزریق وجود دارد که معتبر بودن کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید، مهم‌ترین نکته می‌باشد. دومین نکته، مهارت و تبحر پزشک معالج است و سومین نکته، یافتن بهترین محل برای استخراج بافت چربی و مراقبت‌های و بعد از عمل می‌باشد.

سوالات متداول

آیا تزریق چربی روش ایمنی است؟

بله، تزریق چربی به گونه اگر به درستی و توسط یک پزشک متخصص و با استفاده از تکنیک‌های بهداشتی صورت گیرد، به عنوان یک روش ایمن محسوب می‌شود؛ اما ضروری است که موارد مهمی در این عمل در نظر گرفته شود. شما باید توجه داشته باشید که برای انجام این تزریق، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید که دارای تجربه کافی و آموزش لازم در این زمینه است. انتخاب یک پزشک با تجربه، می‌تواند خطرات و عوارض ناخواسته را کاهش دهد.

آیا جای زخمی از تزریق چربی در گونه باقی می ماند؟

پس از تزریق چربی به گونه، ممکن است جای زخمی که ناشی از محل تزریق بر روی گونه بوده است؛ ظاهر شود که در اغلب موارد، موقتی بوده و از بین می‌رود. در مواردی ممکن است که جای زخم ناشی از تزریق باقی بماند که این مسئله، بستگی زیادی به ویژگی‌های مهارتی و تکنیک پزشک انجام دهنده تزریق دارد. برای اینکه دغدغه باقی ماندن جای زخم ناشی از تزریق چربی را نداشته باشید، متذکر می‌گردد که انتخاب یک پزشک با تجربه و ماهر، برای انجام تزریق چربی می‌تواند باعث به حداقل رساندن خطرات و عوارض مرتبط با ایجاد و ماندن جای زخم بر روی گونه شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *