کربوکسی تراپی صورت چیست؟ + قیمت 1403

کربوکسی تراپی صورت

اگر به دنبال راهکاری غیر از جراحی برای بهبود ظاهر پوست صورت و بدن خود هستید، کربوکسی تراپی می تواند یکی از اولین گزینه هایی باشد که از جانب مراکز معتبر و کلینیک های زیبایی به شما پیشنهاد می شود. کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که طی آن مقدار کمی گاز دی اکسید کربن توسط شخص متخصص به زیر پوست تزریق می شود. می توان از آن برای درمان ایرادات ظاهری پوست صورت و بدن نظیر ترک های پوستی، سیاهی زیر چشم، سلولیت و چربی اضافی در نواحی خاصی از بدن استفاده کرد.

کربوکسی تراپی چیست؟

کمبود اکسیژن در بافت ها عامل اصلی پیری پوست پس از سن سی سالگی است. Carboxytherapy یعنی اکسیژن رسانی به پوست با وارد کردن دی اکسید کربن (CO2) به آن. هنگامی که این گاز وارد سلول ها می شود، دی اکسید کربن به کربن و اکسیژن (O2) تجزیه می گردد. کربن بدون هیچ عواقبی توسط بدن جذب می شود. اکسیژن با نفوذ به لایه های عمیق پوست، نه تنها تمام فرآیندهای متابولیک و بازسازی پوست را فعال می کند، بلکه تولید کلاژن را نیز تحریک می نماید. کربوکسی تراپی صورت و بدن نه تنها با سلولیت و رسوبات چربی مبارزه می کند، بلکه بافت، رنگ و سلامت کلی پوست را نیز بهبود می بخشد.

کربوکسی تراپی چیست؟

هزینه و قیمت کربوکسی تراپی در کلینیک آنیل

نوع کربوکسی تراپیهزینه کربوکسی تراپی 1403
کربوکسی تراپی دور چشم ها600 هزار تومان
کربوکسی تراپی موها600 هزار تومان
کربوکسی تراپی صورت800 هزار تومان
کربوکسی تراپی بدن (هر ناحیه)800 هزار تومان
کربوکسی واژن900 هزار تومان
کربوکسی صورت با مواد آبرسان1.500.00 تومان
کربوکسی صورت بدون آبرسانی1.200.000 تومان
کربوکسی زیر چشم با مواد300 هزار تومان

بهترین زمان کربوکسی تراپی

با افزایش سن، قابلیت کشسانی پوست به میزان زیادی افت می‌کند و جاذبه نیز به طور مداوم پوست صورت را به پایین می‌کشد. تغییرات مرتبط با آسیب نور خورشید نیز سبب می‌شوند این افتادگی و پیری پوست قابل رویت‌تر باشد و یکی از علائم پیری پوست صورت، ایجاد خطوط پنجه کلاغی در دهه سی زندگی است که البته باید غبغب و افتادگی پوست فک پایین در دهه چهل زندگی و پف پای چشم در دهه پنجاه عمر را نیز به آن اضافه کنید.

بهترین زمان کربوکسی تراپی

در گذشته جایگزینی برای جراحی لیفت صورت و لیفت پلک یا جراحی پلک وجود نداشت و واقعا فقط یک انتخاب داشتید: یا علائم پیری را تحمل کنید یا عمل لیفت و تزریق ژل و فیلر انجام دهید. هم ناحیه‌ی اطراف چشم و هم قسمت فک پایین و غبغب، نواحی سختی از جهت درمان با روش‌های غیرجراحی هستند. اما امروزه با کمک ابزار‌های جدید و پیشرفته مانند کربوکسی تراپی و لیزر‌های سفت کننده‌ی پوست، هر کسی در دهه سی یا بالاتر زندگی خود می‌تواند کاندید جوانسازی پوست و سفت کردن آن در نواحی اطراف چشم و فک باشد و البته هر چه فرد جوان‌تر باشد، نتیجه‌ی کربوکسی تراپی بهتر خواهد بود.

تقریبا هشت دهم افراد بعد از دو جلسه‌ی اول کربوکسی تراپی شاهد بهبود‌های قابل توجهی از جهت قابلیت کشسانی پوست در اطراف چشم ها هستند. خیلی از این افراد حتی بهبود‌هایی در رنگ پوست، بافت و درخشندگی آن می‌بینند. اگر یک فرد سی ساله، اقدامی پیشگیرانه و غیر تهاجمی مانند کربوکسی تراپی برای حفظ جوانی پوست خود انجام دهد، روند پیری پوست او بسیار متفاوت با کسی خواهد بود که هیچ اقدامی نکرده است.

مزایای کربوکسی تراپی

از کربوکسی تراپی چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

تزریق کربن دی اکسید به پوست سلول های چربی را از بین می برد، جریان خون را تحریک می کند، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد و سلولیت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در نتیجه اگر به دنبال رفع مشکلات پوستی خود هستید، این درمان می تواند موثر باشد.

نحوه انجام درمان Carboxytherapy

درمان کربوکسی تراپی صورت و بدن شامل تزریق یک پک پزشکی استریل از گاز CO2 به زیر پوست با استفاده از یک سوزن بسیار نازک و ظریف است. گاز بسیار محلول به راحتی از طریق سلول های پوست پخش می شود. پوست صورت را سفت می کند و سلولیت و ترک های پوستی را کاهش می دهد. هجوم اکسیژن با پیری مبارزه کرده و پوست را احیا و آبرسانی می نماید. اما مهمتر از همه، فیبروبلاست ها را تحریک می کند تا تولید کلاژن و فیبرهای الاستیک را افزایش دهند.

به طور کلی کربوکسی تراپی دارای 3 مرحله است:

مرحله اول: استفاده از ژل CO2. علیرغم قوام نسبتاً متراکم، ژل به سرعت در پوست نفوذ می کند و مولکول های هیدروکربن را به عمیق ترین لایه های آن می رساند.

مرحله دوم: استفاده از فعال کننده کربوکسی ژل. ژل فعال کننده در پوست جذب می شود و اکسیژن را از ژل CO2 آزاد می کند.

مرحله سوم: استفاده از ماسک فشرده. این محصول عملکردهای محافظتی پوست را فعال می کند، فرآیندهای بازسازی سلولی را تسریع می بخشد، اثر درمانی دارد و وضعیت عمومی پوست را بهبود می بخشد.

هنگامی که Carboxytherapy روی صورت انجام می شود، پوست پلک ها را سفت می کند، درم صورت را ضخیم می نماید و سیاهی دور چشم را از بین می برد. به این ترتیب سلولیت و ترک های پوستی پاک می شوند. پوست حالت و خاصیت ارتجاعی خود را به دست می آورد. نتایج معمولا بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند.

مزایای کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی مزایای قابل‌توجهی برای پوست صورت و بدن به همراه دارد. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت گردش خون
 • اشباع شدن پوست با اکسیژن
 • دفع سموم
 • تسریع فرآیندهای بازسازی پوست
 • تجدید و آبرسانی پوست؛
 • بهبود جای زخم و کاهش میزان آکنه
 • کاهش حلقه های تیره زیر چشم
 • بهبود ظاهر ترک های پوستی
 • تحریک تولید کلاژن
 • و … .

اثرات کربوکسی تراپی هم فوری و هم طولانی مدت است. بلافاصله پس از جلسه درمان، می توانید متوجه شوید که بدنتان صاف تر و سفت تر به نظر می رسد.

عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی مانند هر مداخله درمانی دیگری ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد.

 • درد، کبودی و تورم در محل تزریق
 • عفونت یا التهاب پوست
 • واکنش آلرژیک به گاز یا سوزن
 • آسیب یا بی حسی عصبی
 • آمبولی یا تجمع گاز در رگ های خونی
 • تغییرات در فشار خون یا ضربان قلب

این عوارض نادر و معمولاً خفیف و موقتی هستند. با این حال، اگر هر یک از آنها را تجربه کردید، باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. کربوکسی تراپی برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند مانند دیابت، بیماری قلبی، بیماری ریوی، اختلالات لخته شدن خون یا عفونت های پوستی توصیه نمی شود. همچنین در صورت بارداری یا شیردهی باید از انجام کربوکسی تراپی خودداری کنید.

کاربرد کربوکسی تراپی

با افزایش سن، رگ های خونی ما ضعیف می شوند و به دلیل استرس، محیط زیست ناسالم، سبک زندگی کم تحرک، سیگار کشیدن و …، سلول ها کمبود اکسیژن را تجربه می کنند. نتیجه این تجربه نامطلوب، پیری زودرس، شکست های مختلف در سطح سلولی، احتقان و پژمردگی پوست است.

اثر و کاربرد کربوکسی تراپی صورت و بدن در درجه اول بهبود گردش خون در بافت ها و افزایش اکسیژن رسانی است. در طول این روش، گردش خون افزایش می یابد، که به حذف سریعتر مواد زائد از پوست کمک می کند. این امر منجر به افزایش خاصیت ارتجاعی، کاهش میزان چین و چروک و جلوگیری از پیری می شود.

کربوکسی تراپی کاربردهای زیادی برای رفع مشکلات پوستی مختلف دارد. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

رفع ترک‌های پوستی

ترک های پوستی در اثر کشیدگی سریع پوست به دلایل مختلفی نظیر بارداری، افزایش وزن یا جهش رشدی ایجاد می‌شوند. آنها به صورت اسکارهای خطی ظاهر می گردند که روشن تر یا تیره تر از پوست اطراف هستند. کربوکسی تراپی می تواند با افزایش تولید کلاژن و الاستین در بافت اسکار به کاهش اندازه و رنگ ترک ها کمک کند.

از بین بردن سیاهی زیر چشم

علت اصلی سیاهی زیر چشم گردش خون ضعیف است. کربوکسی تراپی به لطف روش منحصر به فرد خود باعث بهبود گردش خون و در نتیجه کاهش سیاهی زیر چشم می شود. همچنین می‌تواند با از بین بردن مایع اضافی از این ناحیه، پف و تورم را کاهش دهد.

حذف سلولیت

سلولیت وضعیتی است که در آن رسوبات چربی از طریق بافت همبند زیر پوست عبور کرده و ظاهری فرو رفته یا برجسته ایجاد می کنند. این بیماری در زنان شایع‌تر از مردان است و نواحی مختلف بدن مانند ران، باسن و شکم را درگیر می‌نماید. کربوکسی تراپی می تواند با شکستن سلول های چربی و سفت کردن پوست به کاهش سلولیت کمک کند.

رفع چربی اضافی

کربوکسی تراپی همچنین می تواند برای کانتور کردن بدن با از بین بردن چربی های ناخواسته از نواحی خاص مانند چانه، بازوها، کمر یا زانو استفاده شود. کربوکسی تراپی با تزریق دی اکسید کربن به لایه چربی باعث لیپولیز می شود که شامل تجزیه مولکول های چربی به اسیدهای چرب و گلیسرول می باشد. سپس این مواد توسط بدن متابولیزه می شوند یا از طریق ادرار یا عرق از بدن خارج می گردند.

کربوکسی تراپی واژن

امروزه از کربوکسی تراپی برای روشن سازی و جوان سازی پوست ناحیه تناسلی، نوک پستان و زیر بغل استفاده می شود. هم چنین از کربوکسی جهت جوانسازی و رفع خشکی داخل واژن، درمان ترشحات، درمان عفونت های واژینال، درمان نسبی بی اختیاری ادراری در زنان استفاده می شود. از دیگر مزایای کربوکسی در ناحیه تناسلی می توان به درمان تیرگی یا خشکی ناحیه تناسلی اشاره کرد.

کاربرد کربوکسی تراپی

کاندیدهای مناسب کربوکسی تراپی

این روش می تواند تمام انواع پوست را بدون درد و عارضه قابل توجهی درمان نماید. کربوکسی تراپی سال ها از سن پوست شما می کاهد و یکی از موثرترین روش های جوانسازی و زیبایی پوست است که با تحریک کلاژن سازی در عرض ۲ تا ۶ ماه شما را به بهبودی قابل توجهی می رساند. انجام مشاوره پزشکی پیش از کربوکسی تراپی ضروری است؛ چراکه برخی افراد هستند که کاندید مناسب کربوکسی تراپی نمی باشند.

کربوکسی تراپی به چه کسانی توصیه نمی‌‌شود؟

انجام این روش درمانی برای کسانی که شرایط زیر را دارند، توصیه نمی‌شود

 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد (مانند فشار خون کنترل نشده)
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • مشکلات انعقاد خون (مثل هموفیلی)
 • آمبولی ریه که اخیراً رخ داده باشد
 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • عفونت پوستی
 • دیابت کنترل نشده
 • بارداری یا شیردهی
 • افرادی که بیماری نارسایی کلیه دارند.
 • افرادی که تحت دیالیز هستند
 • افرادی که پس از جراحی خون فعال در محل زخم خود دارند.
 • بیماران مبتلا به سرطان
 • افراد کم خون
 • بیماران مبتلا به صرع
 • افرادی که بیماری مغزی دارند.
 • بیماران مبتلا به اب سیاه

آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی است؟

عوامل زیادی در ماندگاری کربوکسی تراپی موثر است. اولین فاکتوری که می تواند به مدت ماندگاری این شیوه درمانی وابسته باشد، ناحیه ای است که قصد ترمیم پوست و رفع مشکل آن را دارید. برخی نقاط که حساسیت بیشتری به سایر نقاط دارند، ممکن است از نظر مدت ماندگاری کربوکسی تراپی، ضعیف تر باشند. به طور کلی به همان میزان که کربوکسی تراپی زمان بیشتری را به خود اختصاص داده باشد، از نظر مدت ماندگاری قوی تر خواهد بود.

فاکتور مهم بعد در مدت ماندگاری درمان با کربن دی اکسید، می تواند سن فرد مراجعه کننده باشد. اگر فردی هستید که هنوز جوان هستید و هیچ مشکلی در پوست شما وجود ندارد بهتر است از این روش درمانی اجتناب کنید. این روش برای افراد بالای 30 سال توصیه می گردد.

آیا کربوکسی تراپی دائمی است؟

کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

با توجه به این که کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود، این درمان به عنوان یک درمان غیر‌تهاجمی در نظر گرفته می‌شود. چرا که بدن به صورت طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام کرده و خطری برای فرد ندارد. در پاسخ به این سوال که کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس باید گفت این روش در مقایسه با سایر روش‌های درمانی مانند تزریق بوتاکس یا تزریق ژل بهتر و ایمن‌تر است. چرا که برخی از افراد به دلیل حساسیتی که به مواد تزریق شده دارند، بعد از انجام عمل با عوارض متنوعی رو به رو می‌شوند. به علاوه درمان از طریق این شیوه بسیار سریع انجام می‌شود و جایی از آن در سطح پوست باقی نمی‌ماند. در یک جلسه کوتاه، ناحیه وسیعی را می‌توان از طریق آن درمان کرد.

کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس

کربوکسی تراپی برای لک صورت

استفاده از این روش درمانی به خصوص برای صورت طرفداران بسیاری دارد. با استفاده از این روش می توان چروک‌های پوستی و لک‌های صورت را از بین برد و طبق تحقیقات صورت گرفته این روش می تواند نتیجه بسزایی در کاهش و درمان لک صورت داشته باشد. به علت نتیجه بخش بودن این روش و همچنین ایمن بودن این روش نسبت به سایر روش‌ها، استفاده از آن می تواند نتیجه مطلوب را با کمترین ریسک داشته باشد.

مراقبت های کربوکسی تراپی

مراقبت های کربوکسی تراپی

در ادامه 6 مورد از مراقبت های کربوکسی تراپی را به شما معرفی میکنیم که با رعایت آنها بهترین نتیجه را از این روش جوانسازی خواهید گرفت:

 1. تا ۲۴ ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی از رفتن به حمام و استحمام با آب سرد و شنا خودداری کنید.
 2. تا یک ماه از بودن در معرض آفتاب و برنزه کردن خودداری فرمایید.
 3. از انجام فعالیت های سنگین و فعالیت های ورزشی سنگین خودداری فرمایید.
 4. به جلسات تعیین شده برای معاینه بعد از کربوکسی نزد پزشک خود بروید
 5. از پمادها و کرم های توصیه شده توسط پزشک حتما استفاده کنید.
 6. از مالیدن یا خارش پوست یا هرگونه تماس با آن خودداری فرمایید.

درمان ورم بعد از کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی به شکل معمول عوارضی ندارد ولی اندکی درد و تغییر رنگ پوست به قرمزی در جای تزریق، احساس کردن حرارت و گرما در بدن و شنیدن حالت صدای خش خش در سطح پوست و گاهی رنگ کبودی در جای تزریق از عوارض کوتاه مدت این روش درمانی است که به طور معمول در ظرف چند ساعت و یا نهایتا بعد از چند روز به شکل کامل رفع می‌گردد.

بهترین مرکز کربوکسی تراپی در تهران

 • آیا به دنبال جوانسازی پوست خود می باشید؟
 • آیا شما هم از متقاضیان کربوکسی هستید و به دنبال یک مرکز معتبر جهت انجام آن می باشید؟

کلینیک آنیل

کلینیک زیبایی آنیل جزو بهترین مراکز کربوکسی در تهران شناخته شده که در منطقه غرب تهران قرار گرفته است. این کلینیک با داشتن امکانات و تجهیزات مدرن توانسته است به خوبی در میان مردم محبوب شود. عمده فعالیت کلینیک آنیل در زمینه زیبایی بوده و به ارائه خدماتی چون کربوکسی تراپی، مزوتراپی مو و … می پردازد. محیط بهداشتی و همچنین وجود پرسنل مجرب و پزشکان متخصص در این مجموعه زیبایی موجب شده تا هر فرد بدون هیچ گونه دغدغه ای به آن مراجعه کند.

لازم به ذکر است که کلینیک آنیل در تهران، صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، قبل از پمپ بنزین پلاک 118، واحد 6 واقع شده است. شهروندان کشورمان می توانند با رزرو وقت قبلی به این کلینیک مراجعه کنند. لازم به ذکر است که شماره تماس این کلینیک 02144027589 می باشد. توجه داشته باشید که شما می توانید از طریق پیج اینستاگرام کلینیک آنیل به نشانی anylclinic از اطلاعات بیشتری در رابطه با این مجموعه بهره مند شوید. همچنین امکان بازدید از نمونه فعالیت های این کلینیک و رزرو زمان، می توانید به وب سایت https://anylclinic.com/ مراجعه نمایید.

جمع بندی و سوالات متداول

ما به شما کلینیک زیبایی آنیل ، یکی از معتبرترین و بهترین مرکز کربوکسی تراپی در تهران را معرفی می‌کنیم. جراحی پلک، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو و مو، تنها بخشی از خدمات ما می باشد. شما می‌توانید جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر صفحه گالری ما یا پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمایید. با ما همراه باشید تا تجربه حس خوش زیبایی را برای شما به ارمغان آوریم.

قیمت کربوکسی تراپی صورت چقدر است؟

قیمت کربوکسی تراپی صورت یا دیگر نقاطی که احتیاج به درمان دارند با توجه به محل درمان و شدت مشکل پوستی می تواند متفاوت است. به عنوان مثال بزرگی یا کوچکی مساحت قسمت مورد نظر و تعداد جلسات درمانی می تواند در هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. اما توصیه میکنیم کیفیت کار را فدای قیمت ارزان بعضی کلینیک‌های نامعتبر نکنید.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی صورت چقدر است؟

به طور کلی کربوکسی تراپی برای صورت دائمی نیست اما معمولا بیماران حدود 6 ماه نتایج کربوکسی تراپی را مشاهده می کنند، البته باید توجه داشته باشید که کربوکسی تراپی طبق هر فرد نتیجه متفاوتی خواهد داشت و کاملاً به خود شخص بستگی دارد.

نظرات
2 دیدگاه در "کربوکسی تراپی صورت چیست؟ + قیمت 1403"
دنیا گفت:

آیا کربوکسی تراپی برای جای جوش هم خوبه؟

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
بستگی به نوع پوست شما داره باید حتما به صورت حضوری به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *