بهترین روش کاشت مو طبیعی با تراکم بالا

کاشت مو چیست؟

پیوند طبیعی مو یا کاشت مو یک تکنیک جراحی است که در این روش ریشه های مو از ناحیه اهدا کننده، برداشته می شود و به ناحیه ای که دچار ریزش مو شده قرار میگیرد. این روش بیشتر برای درمان ریزش مو مردان استفاده می شود.

اگر قصد کاشت مو دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با جدیدترین و بهترین روش کاشت مو، مزایا و معایب هر روش، هزینه کاشت مو در آنیل، مراقبت های بعد از کاشت آشنا شوید.

کاشت مو چیست؟

یکی از روش های بسیار موثر و محبوب برای بهبود وضعیت ظاهری و برطرف کردن ریزش مو، کاشت مو است. در این روش که توسط متخصصین پوست و مو انجام می شود، فولیکول های سالم از نواحی مختلف سر برداشته می شوند و در محل کاشت، قرار می گیرند.

آنیل به عنوان مرکز تخصصی کاشت مو  در غرب تهران، خدمات درمانی و زیبایی بسیار متنوعی ارائه می دهد. کاشت مو یکی از خدمات این کلینیک زیبایی است که با توجه به نتایج حاصل شده و همچنین تعرفه مناسب آن، توانسته نظر زیباجویان بسیاری را به خود جلب کند. 

کاشت مو در آنیل به روش های FUT، SUT، FIT، BHT، میکروگرافت و روش ترکیبی انجام می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی هریک از این روش ها پرداخته و مراحل کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل را بیان کنیم.

کاشت مو 100% تضمینی چیست؟

کاشت مو تضمینی را با کاشت مو به روش FUE می شناسند. در این روش از کاشت مو، موهای سالم از نواحی مانند پشت سر، یا مناطقی که بانک موی قوی دارد گرفته می شود. موهای استخراج شده به کمک ابزار و دستگاه های حرفه ای، به صورت دونه ای یا گروهی به محل کاشت اضافه می شود. براساس تجربیات زیباجویانی که کاشت مو انجام داده اند، به نظر می رسد، روش FUE کاشت مو، روش کاشت مو تضمینی است، چرا که موهای سالم از بدن خودتان استخراج شده است و بیشترین احتمال موفقیت رابه همراه دارد.

اما این نکته را در نظر بگیرید که کاشت مو تضمینی به صورت صد در صدی وجود ندارد و عوامل مختلفی در نتیجه کاشت مو تاثیرگذار است. به عنوان مثال، وضعیت پوست بیمار، بانک مو، میزان ریزش مو و دلایل آن، وضعیت سلامت فرد و.. 

عوامل دیگری که در نتیجه موفقیت آمیز کاشت مو تضمینی ممکن است دخیل باشد، تجربه و مهارت پزشک و مراقبت های بعد از کاشت مو است.

ریزش مو بعد از کاشت

ریزش پس از کاشت مو امری کاملا طبیعی است. این پروسه که به عنوان «شوک ریزش مو» (Shock Loss) شناخته می‌شود، بسیار رایج است. دلیل آن چیست؟ معمولا موهای اطراف منطقه‌ی کاشت شده ممکن است، به دلیل فشار، تغییر جریان خون یا حتی به خاطر عمل جراحی کاشت، دچار ریزش شوند.

باید توجه داشت که ریزش مو پس از کاشت به صورت موقت و معمولا در عرض چند هفته تا چند ماه اتفاق می‌افتد. شایان ذکر است که موهای محل کاشت تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند و ریزش آن‌ها بخاطر عواملی مانند فشارهای جراحی رخ می دهد.

معمولا موهایی که بعد از عمل کاشت میریزند، بعد از مدتی رویش مجدد داشته و به سیکل عادی رشد خود ادامه می دهند. این امر می‌تواند به دلیل فرایند مجدد رشد موی طبیعی باشد و به طور معمول بعد از چند ماه از کاشت، موهای جدید شروع به رشد می‌کنند.

 • نکته: هرچند که این اتفاق طبیعی است، اما بهتر است با پزشک یا متخصص صحبت کنید تا وضعیت شما مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. همچنین از این طریق راهنمایی‌های لازم برای مدیریت و پیگیری سلامت موهایتان را دریافت می کنید.

علت ریزش مو چیست؟

ریزش مو تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو، استفاده از شامپوهای نامرغوب و نامتناسب با مو، استفاده از رنگ موهای قوی، بیماری و شیمی درمانی و غیره می باشد. کاشت مو، تنها راه قطعی برای پرپشت کردن مو است.

در این روش، کاشت به وسیله موهای طبیعی خود شخص، انجام می‌شود. موهای پشت گردن و پشت گوش‌ها، مناسب‌ترین و بهترین ناحیه برای برداشت فولیکول مو است. در صورتی که شخص متقاضی پیوند مو، از موهایی مناسب برای کاشت برخوردار نباشد، موهای دیگر نقاط بدن مانند قفسه سینه، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

نمونه کارهای کاشت مو در آنیل

کاشت مو طبیعی در کلینیک زیبایی آنیل
کلینیک کاشت مو در تهران
مراحل کاشت مو در آنیل
هزینه کاشت مو طبیعی

مراحل کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل

پیش از انجام کاشت مو در کلینیک آنیل، جلساتی جهت مشاوره و معاینه برگزار می‌شود تا متخصص از وضعیت سلامت فرد، کیفیت بانک موی او، دلایل ریزش و انتظارات متقاضی مطلع شود.

مراحل کاشت موی طبیعی چیست؟

روشی که برای کاشت مو انتخاب می‌شود، به وضعیت زیباجو بستگی دارد. متخصص کاشت مو، پس از انجام بررسی‌های لازم در جلسات مشاوره، بهترین روش کاشت رو متناسب با وضعیت متقاضی تشخیص می‌دهد. با وجود روش‌های مختلف کاشت مو در کلینیک آنیل، مراحل کاشت یکسان است و اختلاف تنها در نحوه‌ برداشت فولیکول‌ها می باشد. در ادامه این مراحل را به صورت مختصر شرح داده‌ایم:

 • آماده سازی بانک مو

در مرحله‌ اول، بانک مو را جهت برداشتن گرافت‌ها آماده می کنند. در این مرحله‌ متخصص کاشت مو، ناحیه‌ اهداکننده را استریل و سپس آن را به طور موضعی بی‌حس می‌کند. زمانی که بخش اهداکننده کاملاً بی‌حس شد، مرحله‌ی دوم آغاز می‌شود.

 • برداشت گرافت ها از بانک مو

در مرحله‌ دوم، متخصص، گرافت‌ها را از بانک مو برمی‌دارد. در روش‌های مختلفی که برای کاشت مو وجود دارد، برداشت گرافت‌ها متفاوت است، با این حال این مرحله در تمامی روش‌ها مشترک است و نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد.

 • آماده‌سازی گرافت ها برای کاشت

در مرحله‌ سوم، گرافت‌های برداشت شده برای کاشت آماده می‌شوند. در این مرحله، پزشک متخصص گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ به شکل تار به تار در می‌آورد و برای کاشت آماده می‌کند.

 • آماده‌سازی ناحیه کاشت

در این مرحله، منطقه‌ کاشت آماده می‌شود؛ به این منظور، متخصص ناحیه‌ کاشت را استریل و آن را بی‌حس می‌کند.

 • انجام عملیات کاشت مو

در  آخرین مرحله‌، سوراخ‌های بسیار کوچکی در ناحیه‌ کاشت ایجاد کرده و گرافت‌های آماده شده را در محل مورد نظر می‌کارند. در انتها برش‌ها را بخیه زده و آن را پانسمان می‌کند.

انواع متدهای کاشت مو آنیل

کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل به تمامی روش‌های رایج (FUT،SUT،FIT،BHT) انجام می‌شود. لازم به ذکر است، نحوه برداشت گرافت به شکل 2 متد زیر انجام می شود.

کاشت نواری

در متد کاشت مو نواری که به روش FUT معروف است، از ایجاد برش در ناحیه بانک مو به منظور استخراج فولیکول‌ها استفاده میشود. پس از برش، فولیکول ها زیر میکروسکوپ رفته و آماده کاشت میشوند. متد نواری برخلاف روش های متد فولیکولی، شدت تهاجم بالاتری داشته و نیاز به ایجاد بخیه دارند.

متدهای روش نواری عوارض بیشتر و زمان ریکاوری طولانی‌تری دارند؛ با این وجود، کیفیت فولیکول های کاشته شده در مقایسه با سایر روش‌ها بیشتر بوده و نقطه قوت این متد محسوب می شود. کاشت مو نواری شامل تکنیک های زیر است:

 • روش FUT
 • روش ترکیبی
 • روش سوپر ترکیبی
انواع روش های کاشت مو

کلینیک زیبایی آنیل توانسته درمان و کاشت مو را به روش FUT و به شکل کاملا طبیعی انجام دهد تا متقاضیان خود را از نتیجه حاصل شده راضی نگه دارد. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

استخراج واحد فولیکولی

روش‌هایی که در این دسته قرار میگیرند، نیازی به ایجاد برش، خونریزی و بخیه زنی برای استخراج فولیکول ها ندارند. در متد فولیکولی، به کمک سوزن و دستگاهی مخصوص، حفره‌هایی به قطر یک میلی متر در سر ایجاد می شود؛ در این متد فولیکول‌ها بدون خونریزی استخراج شده و باعث آسیب دیدن پوست نمی شود. به همین دلیل، این روش‌ها به تکنیک های بدون جراحی معروف شده اند. کاشت مو از طریق استخراج فولیکولی شامل متدهای زیر است:

 • روش FIT
 • روش SUT
 • روش BHT
 • روش micro FIT
 • روش میکروگرافت

انواع روش های کاشت مو

آنیل به عنوان بهترین کلینیک زیبایی در غرب تهران، قادر به انجام تمامی روش های کاشت مو می باشد. انتخاب روش کاشت، با توجه به شرایط متقاضی در جلسات مشاوره ای توسط پزشک متخصص، تشخیص داده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بطور کامل به بررسی هریک از روش های کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل بپردازیم.

کاشت مو به روش FUT

FUT را می‌توان نخستین روش کاشت مو دانست؛ به همین دلیل این روش تا مدت‌ها بهترین و محبوب ترین روش کاشت به حساب می آمد. در این روش پزشک از پشت سر بیمار یا گوش او، نواری از پوست را جدا می‌کند. پزشک این نوار پوستی را زیر میکروسکوپ قرار می‌دهد و فولیکول‌های موجود در آن را جداسازی می‌کند.

مزایای روش FUT

 • از میان روش‌های برداشت گرافت، این روش بیشترین شانس را در برداشت گرافت سالم از بانک مو دارد.
 • برداشت گرافت ها در این روش سرعت بالایی دارد.
 • هزینه‌ این روش کمتر از سایر روش‌ها است.
 • مدت زمان قرارگرفتن گرافت‌ها در محیط بیرون کوتاه‌تر است و احتمال آسیب به گرافت‌ها‌ کمتر است.
 • خطای ناشی از جراحی کاهش می‌یابد.
 • فولیکول ها از مقاوم‌ترین محل و قوی‌ترین گرافت‌ها برداشته می‌شوند.

کاشت مو به روش fut

معایب روش FUT

 • ممکن است جای اسکار در ناحیه برداشت گرافت به جا ماند.
 • این روش عملی تهاجمی است؛ بنابراین دوران نقاهت طولانی‌تر بوده و نیازمند مراقبت‌هایی دقیق‌تر و حساس‌تر است.
 • مراقبت‌های پس از عمل تا حدی است که حداقل تا 2 ماه بعد از کاشت، فرد نباید فعالیت‌های فیزیکی یا ورزش‌های سنگین انجام دهد.
 • این روش برای هرکسی مناسب نیست. به عنوان مثال کسانی‌ که پوست سر آن‌ها سفت است یا ورزشکاران یا کسانی که سابقاً زخم‌های گوشتی دارند، این روش مناسب نیست.
 • در این روش، امکان برداشت از گرافت‌های پایین گردن، موهای بدن و صورت وجود ندارد.

کاشت مو به روش FIT یا FUE:

کاشت مو به روش fue بر عکس روش FUT بدون خونریزی است. در کاشت مو به روش fit، جراح از دستگاهی با سوزن مخصوص استفاده می‌کند تا سوراخ‌هایی به قطر یک میلی متر در پوست ایجاد کرده و از طریق آن، فولیکول‌ها را خارج می کند. در این روش دیگر نیازی به ایجاد زخم یا برش روی پوست نیست. روش FIT برای افرادی که پوست سر سفت دارند، می‌تواند بهترین روش کاشت مو باشد.

کاشت مو به روش fue

مزایای روش FIT

 • این روش جراحی، درد و خونریزی ندارد و در ناحیه بانک مو هیچ‌گونه اسکار برجا نمی‌ماند.
 • چند روز پس از عمل، می توانید شروع به فعالیت های ورزشی سبک کنید.
 • برخلاف روش FUT، این روش برای کسانی که سابقه‌ زخم‌های گوشتی دارند یا پوست سر آن‌ها سفت و نامنعطف است، مناسب است.
 • در این روش می‌توان گرافت‌های نازک‌تر را برداشت تا بتوان آن‌ها را در خط رویش کاشت.
 • در این روش می‌توان از موها بدن به عنوان بانک مو استفاده نمود.
 • دوران نقاهت و بهبودی این روش نسبت به FUT کوتاه‌تر است.

معایب روش FIT

 • سرعت برداشت گرافت‌ها در این روش پایین است.
 • ممکن است به گرافت‌های مو آسیب برسد و منجر به عدم رویش مناسب مو شود. بنابراین برای پیشگیری از صدمه دیدن گرافت‌ها، مهارت و دقت بالایی لازم است.
 • تعداد گرافت‌های اندکی در یک جلسه می توان استخراج کرد؛ بنابراین برای متراکم شدن موها، جلسات بیشتری نیاز است.
 • زمان بیرون ماندن گرافت‌ها از بدن بیشتر از روش FUT است؛ در نتیجه احتمال آسیب دیدن آن‌ها بیشتر است.
 • نمی‌توان گرافت‌ها را از موضع‌های نزدیک به هم برداشت، بنابراین به بانک مویی با مساحت بالا نیاز است.
معرفی انواع تکنیک های کاشت مو

با توجه به شرایط و وضعیت متقاضی، روش کاشت مو برای افراد مختلف، متفاوت است.

کاشت مو به روش SUT

ویژگی اصلی این روش استفاده از وسایل مدرن و میکروموتورهای اتومات بجای نگه‌دارنده‌های دستی است.

در کاشت مو به روش sut ، سعی پزشک بر آن است تا فولیکول‌ها را به طریقی استخراج کند که کمترین میزان از بافت پوست سر برداشته شود. به عبارتی، جابه‌جایی فولیکول‌ها به تنهایی و بدون اتصال به باقی مانده بافت پوست سر این امکان را فراهم می‌کند، بیشترین تعداد فولیکول های کاشته شده، رشد کنند.

مزایای روش SUT

این روش کلیه‌ مزایای روش FIT را در برداشته و علاوه‌بر آن، مزایای زیر را نیز شامل می‌شود:

 • این روش جراحی ندارد؛ بنابراین اسکار به جا نمی‌ماند و به گرافت مو آسیب نمی‌رساند.
 • دوره‌ نقاهت این روش کوتاه است و نهایتاً تا دو هفته سوراخ‌های ایجاد شده، بهبود می‌یابند.
 • سرعت روش SUT بسیار بالا است.
 • احتمال آسیب به گرافت‌ها، به دلیل سرعت بالا، بسیار کم است.
 • ممکن است پیوند مو تنها در یک جلسه انجام شود.

معایب روش SUT

 • هزینه‌ SUT بیشتر از روش‌های FIT و FUT است.
 • این روش تا حد زیادی به مهارت جراح وابسته است و درصورتی که وی مهارت کافی نداشته باشد، آسیب زیادی به گرافت‌ها وارد می‌شود.

کاشت مو به روش bht

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT یا پیوند موی سنتی، شامل برداشت گرافت‌های اهداکننده از پشت سر متقاضی است. لازم به ذکر است در صورتیکه تعداد پیوندهایی که از منطقه اهدا کننده برداشت می‌شود، کافی نباشد؛ جراح می‌تواند از مناطق دیگر برای پیوند استفاده کند.

در این متد، موهای بدن با استفاده از تکنیک FIT جداسازی می‌شوند و هیچ اسکاری از خود روی پوست به جای نمی‌گذارند. کاشت و پیوند توسط موی بدن بسیار پیچیده‌تر است، به این دلیل که نیاز به بیهوشی دارد. پیوندهای برداشت شده از این مناطق ممکن است به دلایل زیبایی برای کاشت روی خط مو مناسب نباشند. در عوض، پیوند موی بدن معمولاً برای افزایش تراکم در بالای پوست سر و تاج استفاده می‌شود.

مزایای روش BHT

 • این روش را می‌توان با دیگر روش‌های کاشت ترکیب کرد.
 • این روش برای افرادی با بانک موی ضعیف مناسب است.
 • در این روش، موی کاشته شده متراکم می‌شود.

معایب روش BHT

 • اگر موها در فاز درستی قرا نداشته باشند، پس از کاشت به رشد نمی‌رسند.
 • در سال‌های اول موها کمی شلخته و غیر یک‌دست به‌نظر می‌رسد.

کاشت مو به روش میکروفیت Micro FIT [بیشترین تراکم]

روش Micro FIT تقریبا مشابه روش FIT است. واژه میکرو (Micro) به معنی کوچک بوده و اف آی تی (FIT) نیز اسم یکی از روش‌های معروف کاشت مو با تراکم بالا است. پس نام روش Micro FIT به دو موضوع اشاره دارد:

 • میکرو: در این روش از دستگاه‌های ظریف و دقیق خاصی استفاده می‌شود.
 • FIT: این متد بر پایه‌ی روش FIT انجام می‌شود. یعنی استخراج گرافت‌ها به صورت واحدهای فولیکولی است.

کاشت مو به روش میکروفیت micro fit

با افزایش سن ریزش مو نیز بیشتر می‌شود و افراد نیاز به روش‌هایی پیدا می‌کنند که آن را برطرف کنند یکی از این روش‌ها کاشتن مو به روش Micro fit است. یک پلاگین می‌تواند تا 15 فولیکول مو داشته باشد، میکروگرافت‌ها و مینی گرافت‌ها معمولاً بیش از 5 فولیکول ندارند. این امر باعث می‌شود تعداد بیشتری پیوند انجام شود و طبیعی‌تر به نظر برسد.

 • میکرو پیوند = 1 فولیکول مو در هر پیوند.
 • مینی گرافت = 2-5 فولیکول مو در هر پیوند.

به طور کلی از میکروگرافت‌ها برای ایجاد و پر کردن خطوط مو و از مینی گرافت‌ها برای پر کردن و ضخیم شدن مناطق طاس و نازک پشت خط مو استفاده می‌شود. هنگامی که پیوندها به اندازه یک دانه برنج بریده می‌شوند، دارای 2-4 تار مو هستند، آن را مینی گرافت می‌نامند. هنگامی که پیوندها به اندازه کمتر از یک دانه برنج بریده می‌شدند و تنها حاوی یک تار مو بودند، میکروگرافت نامیده می‌شوند.

پزشک ابتدا با برداشتن نواحی وسیعی از موها از ناحیه اهدا کننده به عنوان یک پلاگین، یک نوار یا (بعداً) FUE آنها را برای بررسی و آماده سازی منتقل کرده و به قطعات کوچکتر با اندازه خاص تقسیم می‌کنند. پزشکان یا تکنسین‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، اغلب از ذره بین‌هایی استفاده می‌کنند که باعث افزایش دقت، کارایی و سرعت کالبد شکافی شود.

کاشت مو به روش Micro fit از قدیمی‌ترین و گران‌ترین روش‌های کاشت می‌باشد. این روش به علت متفاوت بودن با سایر روش‌ها خیلی کاربردی ندارد. یکی از دلایل اصلی آن به وجود آمدن زخم در نواحی مختلف از جمله زیر گردن و روی بدن است که از بین رفتن جای آن بسیار زمان می برد و گاهی نیز امکان پذیر نخواهد بود.

در کلینیک زیبایی آنیل با مشورت با پزشکان متخصص می‌توانید از روشی که برای شما مناسب‌تر است، مطلع شوید.

مزایای روش Micro FIT

 • رویش مو در این روش بسیار طبیعی و ظریف است.
 • در این روش از ابزارهای بسیار پیشرفته و دقیق برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. به طور دقیق‌تر باید گفت، از میکروموتورهای اتوماتیک 400 میکرونی برای برداشت گرافت از محل بانک مو استفاده می‌شود. حتی می‌توان تا 10000 گرافت را بدون جراحی از بانک مو برداشت.
 • در این روش می‌توانیم تا 50 هزار تار مو در محل طاسی بکاریم، یعنی چیزی حدود 4 برابر روش‌های دیگر.
 • می‌توان گرافت‌های ظریف و تک‌تارمویی برای طبیعی‌تر شدن خط رویش برداشت کرد.
 • می‌توان از موهای بدن برداشت کرد.
 • این روش برای افرادی که ریزش موی منطقه‌ای و جزئی دارند، مناسب است.
 • سرعت برداشت گرافت‌ها در این روش بالا است.
 • این روش کم‌تهاجمی و ایمن است.
 • از آنجایی که در این روش سوراخ‌های ریزی ایجاد می‌شود، زخم و اسکاری ایجاد نخواهد شد.
 • دوره‌ نقاهت این روش کوتاه است و بعد از مدت کوتاهی، فرد می‌تواند به‌راحتی ورزش و فعالیت‌های بدنی انجام دهد.

معایب روش Micro FIT

 • این روش برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند، ممکن نیست.
 • برای متراکم شدن مو، دو جلسه‌ متوالی نیاز است.
 • هزینه این روش بالاست.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش کاشت، از فولیکول های مناطقی که رشد بیشتری داشته اند، برای کاشتن مو در نواحی کم پشت استفاده می‌شود. این روش یکی از روش‌های بسیار کم عارضه کاشت مو است. به همین دلیل بین افراد مختلف محبوبیت بسیار زیادی دارد. در روش میکروگرافت از وسایل استخراج فولیکول مو برقی استفاده می‌شود تا فولیکول مو از روی پوست سر برداشته شده و در نقاط کم مو کاشته شود.

مزایای روش میکروگرافت

 • در این روش در مقایسه با روش‌های SUT و FUE در یک جلسه تعداد بیشتری گرافت را می‌توان برداشت.
 • می‌توان گرافت‌های تک‌تارمویی یا دوتارمویی برای کاشت در خط رویش برداشت کرد.
 • از آنجا که میکروموتورها بیشتر است، موهای کاشته شده متراکم‌تر خواهد شد.
 • سرعت عمل جراح بیشتر و آسیب به گرافت‌ها کمتر خواهد بود.
 • در این روش اسکار و نکروز (بافت‌مردگی) وجود نخواهد داشت.
 • از آنجا که در این روش از تکنیک سلول‌های بنیادی استفاده می‌شود، رویش مو سریع‌تر است.

معایب کاشت میکروگرافت

 •  جراحی دقت و حوصله زیادی نیاز دارد.
 • ممکن است بیش از یک جلسه نیاز باشد تا شما به تراکم موردنظر خود دست یابید.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

کاشت مو به روش های مختلفی انجام میشود و تفاوت این روش ها در نحوه برداشت فولیکول ها و گرافت های مو است؛ نحوه کاشت همه روش ها یکسان میباشد. پس در حقیقت وقتی از بهترین روش کاشت مو صحبت میکنیم منظورمان بهترین روش برداشت گرافت‌های مو است به طوری که بتوانیم بیشترین تعداد گرافت‌های سالم مو را در بیاوریم.

در اینصورت زمان عمل جراحی، دوره نقاهت و درمان برای مراجعه کننده، حداقل زمان ممکن بوده و در نهایت می‌تواند نتیجه رضایت بخش و مناسبی از این روش داشته باشد. تجربه کلینیک‌های زیبایی و نظرات مراجعه کنندگان نشان داده است، بهترین روش کاشت مو در ایران SUT است. در کلینیک زیبایی آنیل، کاشت ابرو به روش SUT انجام می‌گردد.

کاشت مو به روش ترکیبی

دنیای علم و تکنولوژی در همه موارد در حال تکامل است. در دنیای کاشت مو نیز تقریباً همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد و می‌تواند نتایج کاملاً طبیعی را ارائه دهد. روش های زیادی برای کاشتن مو وجود دارد که یکی از اصلی ترین روش های آن کاشت مو به روش ترکیبی است.

از اصلی ترین ویژگی های این روش حداکثر محدوده پوشش ممکن با تراکم بالا است. FUT و FUE دو تکنیک اصلی در کاشت مو هستند. این تکنیک‌ها پیشرفت زیادی کردند تا معایب هر دو تکنیک را رفع کنند. تا حدودی هم موفق بودند. در این روش کاشت که شامل برداشت، پیوند فولیکول از ناحیه اهدا کننده است که معمولاً از پشت و کنار سر است و سپس کاشت آنها در محل گیرنده انجام می‌شود. هر دوی این تکنیک‌ها از روش یکسانی با تفاوت روش برداشت در پیوند استفاده می‌کنند.

به دلیل افزایش میزان ریزش مو در مردان و زنان یکی از رایج ترین تکنیک های زیبایی کاشت مو به روش ترکیبی، ترکیب روش های FUT + FUE + BHT است. تکنیک های قبلی قدیمی، ابتدایی و ناکارآمد بودند و نتایج نامطلوبی از خود به جای می‌گذاشتند. امروزه در بین افراد طاس، تمایل به کاشت مو با چگالی بالا بسیار رایج شده است. اکثر بیماران با این امید که با حداکثر پوشش بعد از کاشت مواجه می شوند، این کار را انجام می‌دهند.

درجه نوروود، درجه VI و VII مراحل طاسی گسترده و پیشرفته‌ای است که باعث ایجاد طاسی وسیع تری می‌شود و فقط یک تار مو در پشت و کنار سر باقی می‌گذارد. در نتیجه بیماران برای به دست آوردن پوشش قابل قبول در آن ناحیه به تعداد بیشتری پیوند فولیکول نیاز دارند.

اگر چه تعداد پیوندهای مورد نیاز تنها با کاشت مو به روش FUT یا FUE قابل انجام نیست، کاشت مو به روش ترکیبی این کار را انجام می‌دهد. تکنیک ترکیبی ارائه استخراج بیش از 4000 پیوند فولیکولار را ارائه می‌دهد؛ بنابراین تکنیک خوبی برای انجام کاشت مو در موارد خاص است. در این روش فولیکول‌ها را از ریش، که «منطقه سایه» نامیده می‌شود و در زیر چانه وجود دارد، می‌گیرند.

مزایای کاشت ترکیبی

مزایایی که برای روش‌های FUT  و FIT گفته شد، در این روش نیز وجود دارد، علاوه بر آن، می‌توان مزایای زیر را نیز برای کاشت ترکیبی در نظر گرفت:

 • در این روش گرافت‌های برداشت شده بسیار باکیفیت هستند.
 • امکان متراکم شدن و پوشش موضع‌های خالی شده در سطح گسترده وجود دارد.

معایب کاشت ترکیبی

 • این روش برای کسانی که سابقاً مو کاشته‌اند و بانک موی آن‌ها آسیب دیده، ممکن نیست.
 • این روش از روش‌های تهاجمی است که در آن خونریزی، بخیه و اسکار وجود دارد. بنابراین دوره نقاهت و استراحت آن طولانی مدت است.

اهمیت بررسی علت ریزش مو قبل از کاشت چیست؟

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

یکی از مواردی که متقاضیان کاشت مو بر آن تاکید می کنند، انتخاب روشی برای کاشت مو است که تراکم بالایی داشته باشد. متقاضیانی که برای کاشت مو به کلینیک زیبایی آنیل مراجعه می کنند، متوجه خواهند شد که یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در دریافت نتیجه دلخواه، شاخصه های بانک مو متقاضیان است. در صورتی که متقاضی بانک مو مناسبی نداشته باشد، تامین کننده خوبی برای کاشت مو با تراکم بالا نخواهد بود. مهارت، تجربه، تجهیزات و متد درمانی در آنیل از دیگر عواملی است که بر کیفیت نتیجه و میزان تراکم کاشت تاثیر می‌گذارد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان تراکم مو بعد از کاشت، متد و روش پیوند مو است. روش SUT با توجه به مزایایی که در بالاتر به آن اشاره کردیم و همچنین تجربه کلینیک‌های زیبایی، می‌توان بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا دانست.

اهمیت بررسی علت ریزش مو قبل از کاشت چیست؟

عوامل بسیار متعددی نظیر تغذیه و رژیم غذایی نادرست، مشکلات روحی، عوامل ژنتیکی و غیره، بر روی ریز مو تاثیر می گذارند. بررسی علل ریزش مو قبل از کاشت موی سر، اهمیت بالایی دارد. چرا که این موارد تعیین کننده این است که آیا می توان جراحی انجام داد یا خیر؟ همچنین تعیین کننده روش کاشت مو نیز می باشند.

پزشک مربوطه پس از بررسی موارد گفته می شود می تواند تصمیم بگیرد آیا امکان جراحی وجود دارد یا خیر. به عنوان نمونه، اگر ریزش موی فرد به علت مصرف بعضی داروهای خاص باشد، در این صورت نمی توان عملیات کاشت مو را انجام. چراکه به منظور انجام فرایند کاشت مو، فرد می بایست دارای یک الگوی مشخصی از طاسی باشد.

مناسب ترین کاندید کاشت مو چه کسانی هستند؟

روش های کاشت مو

یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، این است که چه افرادی برای کاشت مو کاندید مناسبی هستند. در پاسخ به این سوال باید گفت، معیارهای زیادی برای افراد مناسب کاشت مو وجود دارد. برخی از مهمترین مواردی که باعث می‌شود افراد به این کار روی بیاورند، شامل موارد ذیل است:

 • افرادی که بخش زیادی از موهای خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که دچار ریزش مو شدید شدند.
 • افرادی که بدلیل صدمات و حوادث گوناگون به ریزش مو دچار شدند.
 • وجود ریزش مو به صورت سکه‌ای.
 • وجود برخی مشکلات هورمونی و یا ژنتیکی
 • افرادی که پس از انجام عمل های جوان‌سازی پوست و کشیدن آن، دچار ریزش مو می‌شوند.

در هر یک از موارد بالا استفاده از کاشت مو می‌تواند به حل مشکل بسیار کمک کند. البته این مورد را در نظر داشته باشید که سبک زندگی نیز در نتیجه این کار موثر می‌باشد. برای نمونه افرادی که رژیم غذایی مناسب داشته، به طور مرتب ورزش می‌کنند و همچنین از استرس به دور هستند، می توانند نتیجه مطلوب تری را انتظار داشته باشند.

چه کسانی نمی توانند کاشت مو انجام دهند

چه کسانی نمی توانند کاشت مو انجام دهند؟

به طور کلی افرادی که دارای ویژگی های زیر می باشند، نمی توانند کاشت موی طبیعی انجام دهند. این موارد عبارت است از:

 • داشتن انواع بیماری های عفونی و دیابت.
 • افرادی که دچار استرس، افسردگی، فشار روحی و موارد این چنینی می باشند.
 • کسانی ضعف بانک مو دارند.
 • کسانی که کمتر از 30 سال سن دارند. چرا که هورمون ریزش مو همچنان فعال است.
 • افرادی که دارای مشکلات خونی هستند.

شایان ذکر است، کسانی می توانند کاشت مو انجام دهند که طاسی آن ها بر اثر این عوامل باشند: برخورد جسم سخت به سر، بخیه یا شکستگی، محکم بستن موها، آلوپسی آندروژنی.

بهترین سن برای کاشت مو

طبق آمارها، حدود دو سوم مردان پس از 30 سالگی و فراتر از 85 درصد مردان، پس از 50 سالگی موهای خود را از دست می‌دهند. معمولاً کوچک شدن فولیکول مو و ریزش آن بالای 35 سالگی اتفاق می‌افتد.

بهترین سن برای کاشت مو

یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد مبتلا به ریزش مو پیش بیاید، این است که  بهترین سن برای کاشت مو چه سنی است؟ در پاسخ باید که گفت، برخی بالای 25 سال را برای کاشت مو پیشنهاد می‌کنند؛ اما بهتر است کاشت زمانی انجام شود که ریزش مو متوقف شده باشد.

معمولاً ریزش مو از 20 تا 30 سال اتفاق می‌افتد. بنابراین مناسب‌تر است که فرد پس از 30 سالگی برای کاشت مراجعه کند تا چرخه ریزش موی او کامل شده باشد و نتیجه مطلوب‌تری از کاشت مو بگیرد. بنابراین اگر کسی در 20 سالگی مبتلا به طاسی شده، کاشت مو به او توصیه نمی‌شود. ضمناً حداکثر سن برای کاشت مو را 50 سالگی در نظر می‌گیرند.

بهترین فصل برای کاشت مو

شاید به نظر عجیب باشد که بهترین فصل برای کاشت مو چه مفهومی دارد اما لازم است بدانید که برای کاشت مو ما پیشنهاد می کنیم فصل زمستان را انتخاب کنید. در فصل تابستان و بهار به دلیل تابش مستقیم نور خورشید، باید از کلاه استفاده کنید اما فصل زمستان به کلاه نیازی نیست؛ بنابراین بهترین فصل کاشت مو، زمستان است.

بهترین فصل برای کاشت مو

به این نکته توجه داشته باشید اگر در فصل تابستان کاشتن مو انجام دادید، برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، حتما از کلاه استفاده کنید. استفاده از کلاه در فصل بهار و تابستان برای محافظت فولیکول های جدید الزامی است.

باورهای اشتباه کاشت مو

کاشت مو یکی از روش‌های پرکاربرد برای رفع مشکلات ریشه و بازگرداندن زیبایی به ظاهر افراد به دلیل از دست دادن موها است. در این روش همچون بسیاری دیگر از عمل های جراحی، باورهای غلط و دروغ‌هایی وجود دارند که می‌توانند افراد مختلف را گمراه کنند. برخی از این باورها و دروغ‌ها عبارتند از:

دروغ های کاشت مو

 • کاشت مو بدون درد و کاملا راحت است! کاشت مو معمولا با استفاده از بیهوشی موضعی یا بیهوشی کلی بدن انجام می‌شود. پزشک در حین کاشت باید به فولیکول مو دسترسی پیدا کرده و در پوست سر بُرش ایجاد نماید. عمل کاشت همچون بسیاری دیگر از جراحی ها خطرات احتمالی دارد. پس از کاشت نیز ممکن است با درد یا ناراحتی هایی دست به گریبان باشید.
 • پس از کاشت مو فورا بهبودی حاصل می‌شود! عمل کاشت همچون هر عمل جراحی دیگری نیاز به زمان برای بهبودی کامل دارد. ممکن است نیاز به چند جلسه برای تکمیل کاشتن موهایتان داشته باشید. همچنین دریافت نتیجه نهایی به زمان طولانی نیاز دارد.
 • از شامپوهای خاص پس از کاشت استفاده می‌شود! واقعیت این است که پس از عمل کاشت، شوینده‌های معمولی و شامپوهای ملایم و بدون مواد شیمیایی توسط پزشکان توصیه می شوند.
 • کاشت مو برای همیشه موثر است و هیچ نیازی به دستکاری ثانویه ندارد! در برخی موارد، بیمار نیاز به جلسات متعدد ِ پس از کاشت و یا درمان‌های تکمیلی برای حفظ و یا افزایش موهای کاشته شده دارد. این موضوع با توجه به شرایط فیزیکی هر فرد متمایز است.
 • کاشتن مو تنها برای مردان مناسب است! روش‌های کاشت برای خانم‌ها نیز موثر است و در رفع مشکلات ریشه و پر پُشت شدن موها به آنها کمک می کند.

مراقبت های قبل از کاشت مو

اگر می خواهید نتیجه ای که از کاشت مو می گیرید رضایت بخش باشد، نیازمند این هستید که نکات زیر را قبل از کاشت انجام دهید و رعایت کنید:

 • مصرف سیگار و قلیان ممنوع: مصرف سیگار و قلیان به دلیل نیکوتین و مواد شیمیایی که در خود دارد؛ باعث افزایش گردش خون می‌شود. این امر باعث می‌شود که در حین عمل، خونریزی افزایش یابد و در نتیجه خون کمتری به موهای کاشته شده برسد. هم چنین باعث تشکیل لخته های خون و کاهش میزان گردش خون در پوست سر می‌شود.
 • مصرف مشروبات الکلی قبل از کاشت مو: مصرف طولانی مدت مشروبات الکی باعث می‌شود که هنگام عمل جراحی، خونریزی بیشتر شود. اتانول موجود در مشروبات تاثیر مستقیمی روی پلاکت های خونی داشته و از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند. بنابراین موجب افزایش خونریزی می‌شود. همچنین ممکن است مصرف مشروبات الکلی باعث بی اثر شدن بی حسی شده و جراحی شما همراه با درد باشد.
 • مصرف داروها قبل از کاشت مو: حتما قبل از کاشت مو درباره داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک و متخصص خود مشورت کنید تا مشکلی برای شما حین عمل و بعد از عمل رخ ندهد.
 • مکمل های غذایی یا دارویی: در مورد استفاده از مکمل های غذایی هم حتما با پزشک خود در این مورد صحبت کنید؛ برای مثال استفاده از انواع ویتامین ها، مصرف آسپرین و یا داروهایی که آسپرین دارند، استفاده از داروهای بدنساز و ترکیبات گیاهی می تواند در نتیجه عمل تاثیرگذار باشد.

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو در افزایش رضایتمندی شما از نتیجه و کاهش دوره نقاهت و ریکاوری خواهد شد.

 1. عمل کاشت مو در حدود 4 تا 8 ساعت زمان می‌برد. اگر چه فرد می‌تواند بعد از عمل به کارهای روزمره و عادی خود بپردازد، اما اگر امکان استراحت وجود داشته باشد، بهتر است. حدود 3 تا 5 روز استراحت کند تا شرایط بهتری داشته باشد.
 2. به دلیل تزریق داروهای آرام بخش و مسکن نیاز است که روز عمل، همراه داشته باشید تا هنگام ترخیص شما را تا منزل همراهی نماید.
 3. روزهای اول پس از عمل هنگامی که استراحت می‌کنید و سر خود را روی بالش قرار دهید و مراقب باشید که در تماس سر با بالش فولیکول‌های مو نریزند. اگر احساس کردید ریزش موی شما غیر طبیعی است، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 4. در روزهای اول پس از عمل پیوند مو سعی کنید، در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 5. از شستن موهای خود اجتناب کنید.
 6. از کلاه یا روسری استفاده نکنید؛ زیرا باعث آسیب رسیدن به فولیکول‌ها و کند شدن روند بهبود می‌شود.
 7. بعد از اینکه پزشک به شما اجازه شستن مو را اعلام کرد، به آرامی موهای خود را با آب و صابون شست و شو بدهید.
 8. بهتر است محل مورد نظر پس از کاشت، مرطوب نگه دارید.
 9. دست زدن و یا کندن مو از ناحیه کاشته شده بسیار مضر بوده و باعث تشدید و ماندگاری زخم‌ها می‌شود.
 10. مصرف مواد غذایی و همچنین داروهای منبع ویتامین و آهن بسیار در التیام زخم‌ها تاثیرگذار است.
 11. استفاده از پمادهایی که پزشک تجویز نموده برای خشک کردن زخم‌ها و در نتیجه از بین رفتن آنها بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

عوارض کاشت مو چیست؟

این عوارض برای افراد مختلف، متفاوت است. ممکن است بعد از عمل، برای برخی از مراجعین هیچ مشکلی به وجود نیاید و برای فردی دیگر یک یا چند مورد از عوارض زیر به وجود میاید. عوارض شایع کاشت به شرح زیر است:

عوارض کاشت مو چیست؟

 • تورم پس از جراحی: رایج ترین عوارض کاشت مو که اغلب مراجعین پس از عمل جراحی با آن مواجه می‌شوند، تورم پس از جراحی است که در اثر تجمع مایع میان بافتی در زیر پوست به وجود میاید.
 • خونریزی: طبق آمار، حدود 37/1 درصد مراجعین در حین عمل جراحی به شدت خونریزی می‌کنند. خونریزی های شدید حین عمل طبیعی نبوده و بیشتر به دلیل اشتباه جراح رخ می‌دهد.
 • نازک شدن تار مو: نازک شدن تار موی قسمت کاشته شده رایج و متداول است. این مسئله برای مراجعین باعث اضطراب شده، چرا که افراد می‌خواهند موهای از دست رفته خود را بازیابند، اما حالا قسمت دیگری از سرشان دچار ریزش مو می‌شود. در بیشتر مواقع نازک شدن تارهای مو پایدار نمی‌باشد و پس از گذشت مدت زمان موی فرد با ضخامت طبیعی شروع به رشد می‌کند.

دوره نقاهت و بهبودی کاشت مو چقدر است؟

افرادی که کاشت مو انجام می‌دهند، پس از انجام این عمل باید یک دوره نقاهت را پشت سر بگذارند. اما مسئله اصلی مدت این دوره است. اولین موردی که باید بدانید این است که به دلیل روش‌های بسیار زیاد و متنوعی که برای کاشت مو وجود دارد، دوره نقاهت بیمار می‌تواند بسته به روش کاشت متفاوت باشد. به طور کلی برای اکثر روش‌ها این دوره به مدت یک تا دو هفته پس از انجام کار است. این دوره نیز برای بهبود زخم‌های به وجود آمده بر اثر کاشت مو و یا درد در ناحیه مورد نظر است.

در برخی از روش‌های کاشت، پزشک مجبور به ایجاد برش در ناحیه‌هایی از سر می‌شود که افراد برای بهبود و ترمیم آنها به یک هفته استراحت نیاز دارند. یکی از عوارضی که پس از کاشت مو ممکن است با آن روبرو شوید، خونریزی در ناحیه مورد نظر است. این مورد می‌تواند باعث افزایش دوره نقاهت پس از کاشت مو شود که امری طبیعی است.

در دوره نقاهت باید مراقبت‌های پس از کاشت مو را به طور دقیق و کامل رعایت نمود تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که انجام این مراقبت‌ها در کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت و همچنین بهبود زخم‌ها و درد، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. برای نمونه مراقبت از سر هنگام خواب، عدم شست و شوی مو تا چند روز، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، دوری از فشارهای عصبی و استرس و همچنین تغذیه سالم از مواردی است که در نتیجه کاشت مو بسیار اهمیت دارند.

زخم های بعد از کاشت مو

یکی از عوارض شایعی که پس از انجام کاشت مو وجود دارد، به وجود آمدن زخم‌های مختلف است. وجود این زخم‌ها علل مختلفی دارد، اما ابتدا بهتر است با انواع آنها آشنا شوید.

 • زخم به وجود آمده در روش FIT: در این روش فولیکول‌های مو به روش کاملا جداگانه از اطراف و همچنین بخش پشتی سر خارج می‌شوند. این کار با استفاده از میکرو پانچ صورت میگیرد. در نتیجه، یک اسکار به شکل گرد و با قطر کمتر از یک میلی‌متر ایجاد می‌شود.
 • زخم به وجود آمده در روش FUT: در این روش به دلیل برداشت یک نوار از پوست سر، جراح مجبور به استفاده از تیغ برای برش می‌شود. در نهایت نیز با استفاده از بخیه، محل بریده شده را ترمیم می‌کند. میزان اسکار ایجاد شده در این روش به اندازه و طول نوار بستگی دارد.

آیا نتیجه کاشت مو دائمی است؟

کاشتن مو

از بزرگترین دغدغه‌های افراد برای انجام کاشت مو، دائمی یا موقتی بودن آن است. همین مسئله در انتخاب افراد تاثیرگذار می‌باشد. در مورد نتیجه کاشت مو بهتر است بدانید که به طور کلی پس از گذشت 4 تا 6 ماه قابل رویت بوده و به صورت ماهانه مقدار کمی به قد مو اضافه می‌شود. دائمی بودن نتیجه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که به برخی از موثرترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 • اولین مورد در نتیجه نهایی کاشت مو، انتخاب بهترین پزشک است که بر اساس سابقه و تجربه باید صورت گیرد.
 • مقدار طاسی و همچنین میزان تراکم مو در ناحیه مورد نظر کاشت، در نتیجه گیری موثر است.
 • مشخصاتی که پوست سر دارد، مانند: رنگ پوست، نوع و همچنین قوام آن که کاشت به هر روشی باید بر اساس این موارد انجام شود.
 • سن فرد مورد نظر و همچنین وجود بیماری‌های زمینه‌ای بسیار در دائمی بودن نتیجه کاشت تاثیرگذار است.
 • وجود بانک موی قوی در افراد باعث می‌شود تا نتیجه کار نیز به صورت دائمی باشد.

در فرایند کاشت مو، فولیکول‌هایی در ناحیه مورد نظر قرار داده شده و باعث رشد سریع مو در آن نواحی می‌شوند. همانند دیگر فولیکول‌ها، آنها نیز یک طول عمر مشخصی دارند ولی به صورت معمول تا پایان عمر فرد، رشد خواهند داشت.

در برخی موارد نیاز به چند جلسه برای کاشت لازم است و یا بعضی از پزشکان برای تحریک فولیکول‌های مو داروهای خاصی به پوست تزریق می‌کنند. بهتر است بدانید که تمام این موارد به افزایش عمر فولیکول‌ها کمک بسیاری می‌کند.

کاشت مو برای زنان

کاشت مو برای زنان نیز مانند مردان، یک روش پرکاربرد برای حل مشکلات ریزش موی غیر قابل بازگشت، ریزش موی ارثی و غیره است. برای پروسه کاشت مو زنان طراحی زاویه مو، طراحی خط مو و توزیع موی طبیعی توسط متخصص انجام می‌شود. در نظر گرفتن عواملی مانند تغییرات هورمونی، بررسی الگوی ریزش مو و وضعیت سلامت پیش از اقدام برای عمل، حائز اهمیت است. این موارد باید در نظر گرفته شوند تا عوارض مرتبط با تغییرات هورمونی و سلامتی در حین عمل و پس از کاشت مو کمتر شود.

معمولا کاشت مو زنان به یکی از علل زیر انجام می شود:

 • وجود الگوی ریزش موی مردانه از جلو و فرق سر
 • ریزش مو به علت کشش بیش از حد موها
 • از دست رفتن موها به علت سوختگی با آتش و مواد شیمیایی
 • خط رویش غیر طبیعی یا بالاتر از حد استاندارد
 • تریکوتیلومانیا یا کندن موی عصبی

آیا کاشت مو زنان با مردان متفاوت است؟

یکی از مهمترین مسائلی که می بایست به آن اشاره شود، این است که زنان نمی توانند از قسمت های دیگر بدن برای مو کاشتن استفاده کنند بر خلاف مردان.

مورد دیگری که باید به آن توجه شود این است که، مردانی که دارای ریزش مو می باشند، تنها می توانند از قسمت پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده برای پیوند استفاده کند. این در حالی است که اگر زنان دارای الگوی ریزش مو مردانه نباشند، می توانند از ناحیه فرق سر نیز به عنوان ناحیه اهدا کننده برای پیوند استفاده کند.

آخرین موردی که می بایست به آن اشاره کرد، جای زخم بعد از پیوند می باشد. به عنوان نمونه، مردان اغلب دارای موهای کوتاه می باشند و اگر از روش FUT استفاده کنند، محل برداشت مو آشکار می شود.

هزینه کاشت مو در سال 1401 چقدر است؟

هزینه کاشت مو در سال 1403 چقدر است؟

قیمت و هزینه کاشت مو به میزان طاسی سر، وضعیت بانک مو، روش انتخاب شده جهت کاشت، رویش طبیعی مو و دوره نقاهت آن بستگی دارد. پزشک ابتدا سراغ موی پشت سر می رود تا بتواند از فولیکول های آن جهت کاشت استفاده کند. اگر وضعیت بانک مو در آن قسمت ایده آل نباشد، می بایست از نقاط دیگری این فرایند انجام شود که بر روی هزینه بسیار تاثیرگذار است.

روش انتخاب شده، رابطه مستقیمی با هزینه دارد. چرا که هرچه قدر تکنیک کاشت مو پیچیده تر باشد، تجهیزات به روز تر و تخصصی تری می خواهد که نیازمند مهارت بالا پزشک است. علاوه بر آن، کلینیک انتخاب شده و میزان سابقه و تجربه پزشک نیز بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است.

هزینه کاشت مو طبیعی در سال 1403 در تهران با جدیدترین روش های کاشت در کلینیک آنیل بین 20.000.000 الی 25.000.000 تومان می باشد.

نوع خدمات کاشت

هزینه کاشت

 • کاشت سر

20.000.000 – 25.000.000 تومان

 • کاشت ریش

12.000.000 – 18.000.000 تومان

 • کاشت ابرو

15.000.000 تومان

مشخصات بهترین کلینیک کاشت مو

با توجه به معیارهایی که در انتخاب کلینیک کاشت مو دخیل است، نکته مهم نحوه بررسی این معیارها در پروسه تحقیق برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو است. زیرا حتما شما هم این تجربه را داشته‌اید که با وجود این که معیار‌های مناسب برای انتخاب کلینیک خوب را می‌دانید، اما در انبوهی از تبلیغات مختلف سردرگم شوید.

بنابراین در این بخش ما شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین مرکز کاشت مو را انتخاب کنید.

بررسی رزومه مرکز کاشت مو

اولین کار برای انتخاب یک کلینیک خوب، بررسی سوابق و رزومه آنجاست. امروزه اکثر مراکز درمانی و زیبایی تصاویری از مراجعین خود در سایت و صفحات اجتماعی خود منتشر می‌کنند. این عکس‌ها قبل و بعد از درمان و جراحی را نشان می‌دهد.

شما می‌توانید با مشاهده این عکس‌ها  تا حدودی به کیفیت و توانایی پزشکان حاضر در آن مجموعه پی ببرید. علاوه بر این شما باید از میزان تجربه یک کلینیک آگاه باشید. این مورد را می‌توانید با سال تاسیس آن متوجه شوید.

مشخصات بهترین کلینیک کاشت مو

پرس و جو از دیگر مراجعین کلینیک

یکی دیگر از کارهایی که توصیه می‌شود برای انتخاب یک کلینیک خوب درمانی و زیبایی انجام دهید، این است که از مراجعینی که از خدمات درمانی مرکز مورد نظر استفاده کرده‌اند پرس و جو کنید. این روش به خوبی می‌تواند ما را از کیفیت کلینیک مربوطه مطلع کند.

نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند

یکی از روش‌هایی که به لطف گسترش اینترنت شما می‌توانید از آن استفاده کنید و از نظرات سایر مراجعین مطلع شوید، مراجعه به صفحات اجتماعی و وبسایت کلینیک کاشت مو مورد نظر است. شما با مطالعه کامنت‌های افراد مختلف می‌توانید میزان رضایت افراد مختلف را از کلینیکی که انتخاب کرده‌اید متوجه شوید.

بهترین مرکز کاشت مو در تهران

مجموعه آنیل با بیش از 10 سال سابقه تخصصی در انجام کاشت مو با کادری متخصص و پیشرفته‌ترین تجهیزات حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. هم‌چنین کلینیک کاشت مو آنیل برای رفاه حال عزیزانی که امکان پرداخت هزینه کاشت به صورت یکجا را ندارند امکان کاشت مو قسطی را فراهم کرده است، تا هیچ فردی از نعمت داشتن موهایی پرپشت و سالم محروم نماند.

رضایت زیباجویان عزیز از نتیجه عمل خود، برای ما از ابتدا مهم‌ترین موضوع بوده است. شما عزیزان میتوانید برای دیدن نتایج و فیلم کاشت مو کلینیک زیبایی آنیل، صفحه اجتماعی ما را در اینستاگرام نیز دنیال کنید.

دست زدن به موهای کاشته شده

دست زدن به موهای کاشته شده ممکن است باعث آسیب به آنها شود و همچنین باعث افت کیفیت و زیبایی موهای کاشته شده شود. به علاوه، در برخی موارد، دست زدن به موهای کاشته شده ممکن است باعث ریشه‌کن شدن موها شود که می‌تواند منجر به از دست دادن موها شود. دلیل اصلی اینکه نباید به موهای کاشته شده دست زد، این است که موهای کاشته شده در ابتدا ضعیف و حساس هستند و به مرور زمان قوی‌تر و پایدارتر می‌شوند.

هرگونه دست زدن به موهای کاشته شده ممکن است باعث جابجایی آن‌ها و خراشیدگی‌هایی در پوست سر شود که می‌تواند باعث آسیب و کاهش کیفیت موهای کاشته شده شود. دست زدن به موهای کاشته شده همچنین ممکن است باعث خروج زودهنگام موهای کاشته شده شود. هرگونه فشار و تماس بیش از حد با موهای کاشته شده، می‌تواند باعث آسیب به ریشه موهای کاشته شده شود و در نتیجه، آن‌ها را از محل کاشت خارج کند. بنابراین، برای حفظ موهای کاشته شده، باید از لمس و دست زدن به آن‌ها خودداری کرد.

مدت زمانی که نباید به موهای کاشته شده دست زد، به روش کاشت مو بستگی دارد. برای مثال، در برخی از روش‌های کاشت مو، مانند روش  FUE، پس از کاشت موها، باید حداقل ۳ روز تا ۱ هفته از لمس موهای کاشته شده خودداری کرد. همچنین، پس از کاشت مو، پزشک معالج ممکن است دستورالعمل‌های خاصی را برای مراقبت از موهای کاشته شده ارائه کند که باید به آن‌ها توجه کرد و به طور دقیق پیروی کرد.

چقدر طول می کشد گرافت مو محکم شود

مدت زمان محکم شدن گرافت مو

مدت زمان محکم شدن گرافت مو به شدت به روش کاشت مو و وضعیت شخصی بستگی دارد. با این حال، به طور کلی می‌توان گفت که معمولاً موهای کاشته شده در عرض چند روز به پوست سر چسبیده و بافت سلولی پوست را تثبیت می‌کنند. پس از آن، در عرض چند هفته یا ماه، ریشه موهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند و به مرور زمان قوی‌تر و پایدارتر می‌شوند.

در روش FUE، که یکی از روش‌های رایج کاشت مو است، موهای کاشته شده در عرض چند روز به پوست سر چسبیده و در عرض ۱۰ تا ۱۴ روز، پوشش‌دهی کامل به پوست سر می‌رسد. در این روش، پس از چند هفته، موهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند و پس از ۳ تا ۶ ماه، موهای کاشته شده به طور کامل محکم شده و در حال رشد طبیعی هستند.

در کل، برای محکم شدن کامل گرافت مو، معمولاً حدود ۶ تا ۱۲ ماه زمان لازم است. با این حال، برای هر فردی می‌تواند این زمان متفاوت باشد و بهتر است به دستورالعمل‌های پزشک متخصص و صبر و شکیبایی برای رسیدن به نتایج بهتر از کاشت مو توجه کنید.

آیا برای کاشت مو باید کچل کرد؟

در بسیاری از موارد برای کاشت مو باید موهای موجود در منطقه‌ای که قرار است موهای جدید کاشته شود، کچل شوند. این کار به دلیل دو دلیل اساسی انجام می‌شود:

 • افزایش دسترسی به محل کاشت: با کچل کردن منطقه، رویه‌ی سر راحت تر قابل دسترسی خواهد بود و پزشک متخصص مو بهترین شرایط را برای کاشت مو فراهم خواهد کرد.
 • جلوگیری از تضعیف کیفیت موهای کاشته شده: با این که در ابتدا به نظر می‌رسد که می‌توان موهای قبلی را در کنار موهای جدید کاشت، اما این می‌تواند به کاهش کیفیت موهای جدید منتهی شود. به دلیل این که برخی موهای قبلی هنوز در دوره‌ی رشد خود نیستند، می‌توانند در طول فرآیند کاشت، با موهای جدید تداخل داشته باشند و باعث ضعیف شدن و یا حتی ریشه‌کن شدن موهای جدید شوند.

به طور کلی کچل کردن ناحیه ای از سر به پزشک متخصص مو بستگی دارد که با توجه به شرایط فردی هر بیمار، قسمت مورد نیاز را انتخاب می کند.

جمع بندی و سوالات متداول کاشت 

با افزایش آگاهی و اطلاعات خود در خصوص عمل کاشت مو می توانید این پروسه‌ی پر استرس را با آرامش بیشتر و نتایج بهتر طی کنید. توصیه می‌شود که قبل از تصمیم‌گیری با پزشک متخصص صحبت کنید تا نیازها و شرایط فیزیکی شما به صورت دقیق ارزیابی شود. با برنامه ریزی مناسب، عمل کاشتن موهای شما با موفقیت انجام خواهد شد.

کدام حالت برای کاشت موی سر بهترین است و هزینه آن چقدر است؟

هزینه کاشت مو و روش انتخاب شده، کاملا به شرایط هر فرد بستگی دارد و ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی، هزینه کاشت مو در کلینیک آنیل 10 – 15 میلیون تومان می باشد.

کاشت مو در چه مواردی امکان پذیر است؟

به طور کلی، مو کاشتن در این شرایط امکان پذیر است: ریزش مو، جلوگیری از بیشتر شدن ریزش، ایجاد خط رشد مویی، ضخامت و تراکم کم مو.

شش ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

پس از گذشت دوره 6 ماهه، موها تقویت شده شروع به رشد می کنند، عوارضی نظیر قرمزی و یا التهاب به صورت کامل از بین می روند.

طراحی قبل از کاشت به چه صورتی است؟

به صورت کلی، قبل از شروع فرایند کاشت، معمولا با کولیس و یا خط کش های میلیمتری، بر اساس آناتومی بدن، حالت کاشت مشخص می شود.

پس از چه مدتی کوتاه کردن مو بعد از کاشت امکان پذیر است؟

این مورد، کاملا به تشخیص پزشک بستگی دارد. ممکن است، پس از گذشت 1 ماه امکان کوتاه کردن مو وجود داشته باشد. در مقابل، ممکن است پزشک تشخیص دهد تا چند ماه، به منظور رشد صحیح، موها کوتاه نشوند.

دلیل برش پشت سر هنگام کاشت مو چیست؟

معمولا، موهای سالم و قابل استفاده در پشت سر قرار دارند. در روش FUT معمولا از این نوع برش استفاده می شود.

بهترین و ماندگارترین روش کاشت مو چیست؟

به صورت کلی بهترین و ماندگارترین روش کاشت مو، FUT است که موها به صورت تک تک جدا شده و در ناحیه مشخص شده، کاشته می شوند.

دلیل رشد نکردن موهای کاشته شده چیست؟

از جمله دلایلی که ممکن است باعث جلوگیری از رشد مو بعد از کاشت شود، عبارت است از: مناسب نبودن روش انتخابی، رعایت نکردن مراقبترش های بعد از کاشت، مشکلات ژنتیکی و در بعضی موارد، خطای پزشک.

نظرات
85 دیدگاه در "بهترین روش کاشت مو طبیعی با تراکم بالا"
sorour گفت:

با سلام.
دوره نقاهت عمل کاشت مو چقدر هست؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

این دوره بسته به روش کاشت مو از سه روز تا یک هفته متفاوت است.

Alina گفت:

آیا ریزش موها بعد از کاشت مو طبیعی است یا نه؟ تا چه حد طبیعی است؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

بله بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده دچار ریزش می شود و بعد از مدتی همان فولیکول ها قوی تر رشد می کند.

ناشناس گفت:

میشه گفت بهترین روش کاشت مو کدام روش است؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

به طور کلی هیچ بدتر و بهتری وجود ندارد و بهترین روش برای کاشت مو بسته به نیاز شما و توسط پزشک تعیین می شود.

محمدطاها گفت:

من 17 سال سن دارم و احساس می کنم موهای جلوس سرم ریخته است و کمی پیشانی من عقب رفته است. آیا می توانم کاشت مو انجام دهم؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

در سن 17 سالگی کاشت مو به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ملایی گفت:

بعد از کاشت مو میشه کلاه کاسکت به سر گذاشت؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

بعد از کاشت مو تا دو ماه از گذاشتن کلاه کاسکت خودداری کنید اما اگر مجبور به این کار هستید یک پارچه نخی تمیز را به آرامی روی سر خود قرار دهید و سپس کلاه را رو آ بر سر بگذارید.

w88 best گفت:

من تجربه کاشت مو در کلینیک آنیل را دارم و بعد از گذشت 6 ماه از نتیجه خیلی راضی هستم.

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

خوشحالیم که نتیجه برایتان رضایت بخش بوده است

محمد گفت:

کاشت مو نواری بهتر هستش یا کاشت فولیکولی ممنون میشم راهنماییم کنید

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

کاشت موی فولیکولی چون که جای بخیه در پشت سر باقی نمی ماند بهتر است.

find out more گفت:

با سلام. من آقای 42 ساله ای هستم که در قسمت شقیقه ها موی سرم ریخته است. ولی پرداخت هزینه برایم مشکل است.آیا برای کاشت مو تسهیلاتی برای پرداخت دارید؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

سلام دوست عزیز . بله کلینیک آنیل خدمات کاشت مو را به صورت قسطی نیز ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کاشت مو قسطی را مطالعه کنید.

해외안전놀이터 گفت:

با سلام. ممنون از مطالب خوبتان. سوالی داشتم و آن هم این است که آیا این که می گویند کاشت مو دائمی نیست و مو بعد از مدتی موهای کاشته شده می ریزد صحت دارد یا نه؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

با سلام. خوشحالیم از مطالب استفاده کرده اید. این صحبت اصلا صحیح نیست و کاشت مو کاملا روش دائمی است. این تبلیغات دروغ را مراکزی که پروتز مو انجام می دهند می گویند و اصلا صحیح نیست.

حسنی گفت:

آیا در کلینیک آنیل کاشت مو SUT هم انجام می شود؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

کاشت مو به روش SUT هم انجام می شود اما اینکه این روش مناسب شما است یا نه به تشخیص پزشک برمی گردد.

در جستجوی کاشت مو گفت:

آیا فردی که دارای بیماری سبوره است می تواند کاشت مو انجام دهد؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

ابتدا باید بیماری توسط داروهای تجویزی متخصص پوست درمان شود سپس برای کاشت مو اقدام کنید.

Lawrence گفت:

خیلی جامع و کامل بود. متشکرم

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

خوشحالی مطالب برای شما مفید بوده است.

حسام گفت:

باسلام و منون از مطالب خوب شما، آیا جهت کاشت مو جلوی سر بدون تراشیدن مو ، امکان کاشت موی بلند هم امکان پذیر است؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

با سلام خدمت شما کاربر گرامی.
امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر و انجام کاشت موی بلند در موارد خاص بعد از معاینه پزشک متخصص پوست و مو و بررسی گرافت های موی شما قابل انجام است. برای دریافت وقت مشاوره با کلینیک تماس بگیرید. 44027502 و 44027589

안전놀이터검증 گفت:

آیا برای کاشتن مو با روش sut برای خانمها هم باید موها تراشیده بشه؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

بله دوست عزیز. برای خانم ها هم قبل از کاشت مو باید موها تراشیده شود.

♠سلطان♠ گفت:

معنی سوپر که اول روشهای کاشت مو می نویسند چیه

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

این به معنی پیشرفته تر بودن روش کاشت مو می باشد.

حسین گفت:

با عرض سلام.
ببخشید منم موهای پرپشتی داشتم اما متاسفانه موهای وسط سرم رو از دست دادم و ساکن شیراز هستم اما کلینیک خوب ومورد اطمینان برا کاشت اینجا سراغ ندارم اما به کلینیک شما خیلی اطمینان پیدا کردم .میتونم برا کاشت مو بیام خدمت شما؟کاشت مو توی یک جلسه انجام میشه؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

بله دوست عزیز می توانید جهت اخذ نوبت مشاوره با کلینیک تماس بگیرید. 44027502 و 44027589

amir گفت:

سلام
چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد اینکه کاشت مو به هر روشی که انجام بشه دائمی نیست و بعد از چند سال موهای کاشته شده مجددا میریزه
می خواستم ببینم درسته یا نه
ممنون

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

در صورتی که در کلینیک معتبر و با تکنیک های به روزکاشت مو انجام شود مشکلی نخواهد داشت.

bsvdomain.com گفت:

کاشت مو sut بهتر است یا fit ؟ چرا؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

بهتر و بدتری برای روش های کاشت مو وجود ندارد. بهترین روش، مناسب ترین روش طبق الگوی ریزش موی شما و بانک موی شما است.

amir گفت:

موهای من خیلی وقته داره میریزه و رشدشون در مرکز سرم خیلی کمه و نازک شدن ولی پشت سرم و اطراف گوشام موهاش رشدش طبیعی هست پدم ریزش مو نداره ولی دایی هام کلا کچل هستن. هزینه کاشت مو من چقدر میشه ؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

برای این منظور باید ابتدا توسط پزشک معاینه شوید سپس هزینه کاشت مو برای شما مشخص می شود. برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله هزینه کاشت مو را مطالعه فرمایید.

ا گفت:

پاسخ:
با سلام و احترام

برای دریافت هزینه کاشت مو از سه تاحیه روبرو، بالا و پشت سر خود با شماره 44027502 تماس حاصل فرمایید. در اسرع وقت زمان ویزیت با پزشک متخصص اعلام میگردد.

پیروز باشید

hossain گفت:

مطالب بسیار خوب و آموزنده ای بود.
ممنون از سایت خوبتون

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

خوشحالیم مطالب برای شما مفید بوده است.

سلطان گفت:

جدیدترین متد برای کاشت مو چیه؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت مو در ایران SUT نام دارد. تفاوت کاشت مو SUT با روش های دیگر این است که در پروسه برداشت گرفت ها توسط دستگاه کاشت مو sut انجام می شود

مهتاب گفت:

از یان روش ها برای کاشت ابرو هم استفاده می شود؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بله دوست عزیز. پیشنهاد می کنیم مقاله کاشت ابرو را مطالعه بفرمایید.

ابراهیم گفت:

کاشت مو به روش sht چگونه است؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

یکی از جدیدترین متدهای کاشت مو در جهان است که البته هنوز تو ایران انجام نمی شود.

rahil گفت:

محتوای کاملی بود. ممنون

سمیرا حسن آبادی گفت:

خوشحالیم از رضایت شما دوست عزیز. ممنون از همراهی تون.

داوود گفت:

به نظر شما مزوتراپی مو بهتره یا کاشت؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

هر کدام از این موارد برای یک منظور خاصی انجام یشود. اگر برا تقویت موی سر می خواهید اقدام کنید حتما از مزوتراپی استفاده کنید. برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند کاشت مو هم پیشنهاد می شود. با مشاوران ما تماس بگیرید که اطلاعات کامل تری در اختیارتون قرار می دهند.

حسن آبادی گفت:

مطلب جامعی بود
فقط پیشنهاد شما برای موهای کم پشت، PRP هست یا کاشت مو؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بستگی به شرایط موی شما داره. توی جلسه مشاوره با توجه به شرایط موی شما پیشنهاد داده میشه کدوم مناسب تر هست

محدثه گفت:

ممنون از شما بابت این محتوای کامل و مفیدتون

سمیرا حسن آبادی گفت:

خوشحالیم از رضایت شما دوست عزیز.

ناصر گفت:

برای اینکه کاشت مو جواب بده، چه کارهایی باید انجام بدیم؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

مراقبت های کاشت مو قبل و بعد را حتما مطالعه بفرمایید.

مریم دانشور گفت:

واقعا اطلاعات به روزی بود. ممنون از شما.

سمیرا حسن آبادی گفت:

رضایت شما باعث افتخاره. ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

حسین کمالی گفت:

در مورد روش های کاشت مو و اینکه چه روشی بهترینه هم میشه توضیح بدید؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

بله دوست عزیز. یک مقاله در مورد انتخاب بهترین روش کاشت مو در سایت قرار داده ایم که می توانید مطالعه بفرمایید.

دانیال محبی گفت:

محتوای بسیار کاملی بود. ممنون از شما.

سمیرا حسن آبادی گفت:

خوشحالیم که رضایت شما دوست عزیز جلب شده است.

simaa گفت:

با سلام ممنون از مطالبتون. کاشت مو تا چند سال دوام دارد ؟

سمیرا حسن آبادی گفت:

کاشت مو دائمی است اما نیاز به مراقبت های مخصوص دارد.

ُسام گفت:

goodjob

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

خوشحالیم که مفید بوده براتون.

AMIR گفت:

من قصد دارم که کاشت مو انجام بدم و نیاز به اطلاعات در این زمینه داشتم. مقاله شما خیلی جامع و کامل بود. متشکرم

محمد گفت:

سلام ممنون از مطالب خوبتون. میخواستم بدونم اگه بخوام جلوی موهامو کاشت کنم طبیعی در میاد؟

آنیل گفت:

با سلام خدمت شما دوست عزیز. یکی از ویژگی هایی که کاشت مو در جلوی پیشانی دارد این است که موجب کوتاه شدن پیشانی و پوشاندن طاسی آن قسمت خواهد شد و تاثیر به سزایی در زیبایی چهره شما خواهد داشت و نکته ی مهمی که در این زمینه وجود دارد، انتخاب یک پزشک متخصص با تجربه و با مهارت جهت کاشت مو در این ناحیه از سر است. چرا که انتخاب موها برای کاشت در قسمت جلوی پیشانی بسیار مهم است، تا نتیجه کار طبیعی به نظر برسد. بنابراین اگر این کار توسط یک پزشک متخصص در یک کلینیک معتبر انجام شود حتما نتیجه دلخواه را کسب خواهید کرد.

شهروز گفت:

کاشت مو رو از چه سنی توصیه می کنید؟

آنیل گفت:

سلام دوست عزیز
بهترین زمان برای کاشت مو بین 25 تا 65 سال است.

محسن گفت:

من الان 26 سالمه. بالاخره می توانم کاشت مو انجام بدم یا نمی تونم؟

آنیل گفت:

همان طور که در متن مقاله آمد، برخی کاشت مو را پس از 25 سال و برخی پس از 30 سال توصیه می کنند. بعد از 30 سالگی، وضعیت ریزش مو تثبیت می شود. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که 4 سال دیگر صبر کنید تا ریزش موی شما تثبیت شود. سپس اقدام به کاشت مو کنید.

مصطفی گفت:

سلام. ممنون از مطالبتون. مفید بود برام.

آنیل گفت:

سلام بر شما. ممنون از بازخوردتون. از این بابت خوشحالیم.

کیارش گفت:

سلام من فقط بخش جلویی موهام ریخته میشه بگید برای کاشت مو این قسمت حدودا چقدر هزینه لازمه؟

آتنا گفت:

شما چند تا روش درمانی رو توضیح دادید، کدوم روش بهتره؟

دکتر روح الله نقی پور گفت:

سلام و عرض ادب
بله ما روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که ما از روش FUT استفاده می کنیم.
این روش طبیعی تر هست.

ابوالفضل گفت:

سلام ،
من موهای خوب و پرپشتی دارم اما برعکس ابروهای خیلی کم و نامرتبی دارم
جوری که عین سرطانی ها هستم
روش SUT میتونه برای ابروهای من خوب باشه؟

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
شما باید حتما تشریف بیارید کلینیک از نزدیک هم موهاتون هم ابروهاتون دیده بشه تا به بهترین روش براتون کاشت انجام بشه

مونا گفت:

سلام، من دختر 16 ساله هستم که بچه بودم سمت گوشم سوخت و اون قسمت از پوست سرم سوخته ،توی این سال ها اصلا مو در نیومده
با کاشت مو میشه برای من انجام بدید و موهام در بیاد

بخدا خیلی زشته و از این موضوع کلی ناراحتم
دیدم توی کامنت ها گفته بودید برای سن و سال من توصیه نمیکنید ، اما من خیلی این موضوع روی روحیم اثر گذاشته

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
شما باید حتما تشریف بیارید به صورت حضوری مشاوره شوید

رحمان گفت:

سلام کدوم روش کاشت مو آقایان که درد کم تری داره؟
ایا اصلا کاشتن مو درد داره یا چی؟

dejapoon گفت:

سلام وقت بخیر
شما در مرحله اول با تزریق بی حسی به سر که آن هم با سرنگ های انسولین تزریق می شود به هیچ عنوان دردی متوجه نمی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *