اندولیفت صورت چیست؟ ( ماندگاری و مراقبت اندولیفت صورت)

اندولیفت صورت
دسته‌بندی مجله سلامت
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

امروزه همگام با پیشرفت‌های گسترده در حوزه علم پزشکی، تمایل و درخواست افراد برای انجام امور زیبایی رو به افزایش است. اغلب ما به دنبال راهی هستیم که علاوه بر ایمنی، قیمت مناسبی نیز داشته باشد تا برای بهبود ظاهر خود و رفع نشانه‌های پیری از آن استفاده کنیم. روش‌های مختلفی مانند لیزر، هایفو و آر اف وجود دارد. در این میان یکی از جدیدترین متدهایی که در حال حاضر مورد استقبال زیباجویان قرار گرفته، اندولیفت صورت است که تاثیر بالایی در رفع آثار پیری دارد.

انجام این روش زیبایی باعث سفتی بافت صورت و بدن و رفع چین و چروک‌های پوستی خواهد شد. این روش که تاکنون عارضه جدی برای آن گزارش نشده، در سال‌های اخیر توانسته توجه بسیاری از زیباجویان را در سراسر دنیا به خود جلب کند. در ادامه همراه با کلینیک آنیل باشید تا به تمام زوایای انجام اندولیفت صورت بپردازیم.

آندولیفت صورت

اندولیفت صورت چیست؟

اندولیفت در واقع نوعی روش لیزر درمانی کم تهاجمی است که برای لیفت و سفت کردن پوست صورت و بدن از آن استفاده می‌شود. در این روش با استفاده از یک لیزر فیبر نوری، لایه‌های زیرین پوست را گرم می‌کنند که این امر باعث تولید کلاژن و الاستین جدید در زیر پوست خواهد شد. در نتیجه تولید این الاستین و کلاژن، ظاهر چین و چروک‌ها و خطوط ریز بهبود یافته و افتادگی و شلی پوست رفع خواهد شد.

از اندولیفت در هر ناحیه‌ای از صورت و بدن مانند گونه، پیشانی، گردن، غبغب، بازوها، شکم و ران می‌توان استفاده کرد. این متد معمولا در مطب و توسط پزشک یا اپراتور آموزش دیده انجام می‌شود و مدت زمان لازم برای آن حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است. اندولیفت بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود و هیچ برش، بخیه‌ یا جای زخم در آن وجود ندارد، در مقابل اثراتی مانند لیفت با جراحی برای فرد به همراه دارد.

لیفت صورت با نخ یک روش غیرجراحی است که موجب تولید کلاژن می شود.

ماندگاری اندولیفت صورت

می‌دانیم که اثر هیچکدام از روش‌های درمانی جوانسازی پوست، دائمی نخواهد بود و برای دوام نتایج باید درمان در فواصل زمانی مشخص تکرار شود. در این میان ماندگاری لیزر اندولیفت صورت تقریبا بین ۱ تا ۳ سال است که بسته به شرایط و وضعیت زیباجو متغیر خواهد بود. برای حفظ دوام و افزایش ماندگاری نتایج این درمان باید طبق دستورات پزشک رفتار کرد و نکات مراقبتی پس از انجام درمان را رعایت کرد.

ماندگاری اندولیفت صورت

عوارض اندولیفت صورت

در استفاده از متد اندولیفت صورت تاکنون عارضه مهم و جدی گزارش نشده است. ضمن اینکه در صورت رعایت مراقبت‌هایی لازم پس از درمان‌، می‌توان عواض جانبی را تا حد زیادی کاهش داد و به روند بهبود سرعت بخشید. در مواردی دیده شده که پوست برخی زیباجویان در واکنش به ورود فیبر نوری نازک به زیر پوست، دچار کمی التهاب یا تورم شده است که البته در مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. برای کاهش میزان عوارض درمان و اطمینان از دستگاه مورد استفاده اندولیفت صورت، توصیه می‌شود که به پزشک معتبری در این حوزه مراجعه کنید.

مزایای اندولیفت صورت

مزایای متعدد اندولیفت صورت آن را به یک روش محبوب و پرطرفدار تبدیل کرده و افراد زیادی آن را به عنوان متد جوانسازی پوست انتخاب می‌کنند. عمده‌ترین مزایای این روش شامل موارد زیر است:

 • اندولیفت روشی کم تهاجمی است و بدون ایجاد برش و بخیه انجام می‌شود، بنابراین عوارض جانبی کمتری در مقایسه با روش‌ جراحی لیفت دارد.
 • این متد زیبایی، روشی ایمن است و عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد.
 • اندولیفت صورت اثربخشی بالایی در سفت کردن پوست و رفع افتادگی و چین و چروک آن دارد.
 • این روش درمانی، دوره نقاهت طولانی نداشته و زیباجو قادر است بعد از درمان به فعالیت‌های روزانه خود برگردد.
 • نتایج انجام اندولیفت صورت تا چند سال ماندگاری دارد.
 • این روش را می‌توان برای نواحی مختلف بدن استفاده کرد و بسیار کاربردی است.
 • هزینه درمان اندولیفت در مقایسه با دیگر متد‌های لیفت صورت، کمتر است.

هزینه اندولیفت صورت

ورم صورت در اندولیفت

بروز ورم بعد از درمان اندولیفت اصولا شایع است و امری کاملا طبیعی است. اغلب زیباجویان این ورم را در ناحیه تحت درمان تجربه می‌کنند اما اصلا جای نگرانی ندارد زیرا بعد از مدت کوتاهی خود بخود از بین خواهد رفت. روند کامل بهبود این تورم حداکثر دو تا سه هفته بعد از درمان زمان می‌برد.

مراقبت‌ها و نکات قبل و بعد از اندولیفت

مانند سایر روش‌های درمان زیبایی، پس از انجام اندولیفت صورت نیز باید یکسری مراقبت‌های درمانی را انجام دهید تا روند بهبود سریع‌تر شود. از جمله این موارد می‌توان نکات زیر را ذکر کرد:

 • بهتر است هنگام خوابیدن، سر در وضعیتی بالاتر از قفسه سینه، قرار گیرد.
 • دو تا سه هفته پس از اندولیفت صورت از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید تا تورم سریع‌تر کاهش یابد.
 • پس از درمان تا چند روز در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • پوست ناحیه تحت درمان را دائما مرطوب نگه دارید.
 • تا چند روز سیگار نکشید و از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
 • از داروهایی رقیق کننده خون تا مدتی استفاده نکنید.
 • صورت را به آرامی و به وسیله محلول آب و نمک رقیق شستشو دهید.
 • چند روز از لوازم آرایشی که اسیدیته بالایی دارند، استفاده نکنید.
 • برای کاهش تورم و قرمزی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • داروهای تجویزشده توسط پزشک متخصص را به طور منظم مصرف کنید.

عوارض اندولیفت صورت

ماساژ صورت بعد از اندولیفت

پس از درمان اندولیفت صورت و طبق نظر پزشک می‌توانید روزانه دو بار پوست صورت را رو به بالا ماساژ دهید. با انجام این کار باعث لیفت و استحکام بافت پوست صورت خواهید شد که در بروز نتیجه مطلوب بسیار موثر است.

شستشوی صورت بعد از اندولیفت

بعد از درمان اندولیفت صورت بهتر است صورت برای شستشوی آن از آب داغ استفاده نکنید بلکه با آب ولرم یا خنک صورت خود را بشویید. با شستشو، از صورت خود در برابر آلودگی‌ها، روغن یا سایر آلاینده‌هایی که باعث تشدید حساسیت پوستی می‌شوند، محافظت کنید. دقت کنید که از شوینده‌های حاوی مواد شیمیایی سنگین و پاک کننده‌های معطر و الکل استفاده نکنید.

نحوه کار و اثرگذاری اندولیفت

در این روش درمان جوانسازی پوست، پزشک یک فیبر نوری بسیار نازک که قطری حدود ۲۰ تا ۳۰ میکرون دارد را به زیر لایه پوست صورت وارد می‌کند. این فیبر نوری در واقع به یک منبع انرژی لیزری دایودی متصل است و پس از عبور از لایه‌ اولیه‌ زیرین پوست وارد هیپودرم می‌شود. بنابراین انرژی لیزر به لایه‌های زیرین پوست منتقل شده و منجر به فرایند لیپولیز یا چربی‌سوزی بافتی می‌شود.

اساس همه اندولیفت‌های کاربردی برای سایر نقاط بدن نیز همین است. در ادامه این چربی سوزی، تولید کلاژن و الاستین تحریک خواهد شد که باعث انعطاف‌پذیری و استحکام پوست می‌شود. از دیگر مواردی که در اندولیفت اتفاق می‌افتد، بازسازی رگ‌هاست زیرا حرارتی که در بافت‌ها ایجاد می‌شود باعث افزایش سوخت‌وساز سلول‌ها شده و غذارسانی به آن‌ها افزایش می‌یابد. از درمان اندولیفت می‌توان به‌تنهایی یا همراه با سایر روش‌های جوان‌سازی پوست مثل هایفوتراپی استفاده کرد.

آنچه خواندید و سوالات اندولیفت

دریافتیم که اندولیفت صورت یکی از روش‌های کاربردی و پرطرفدار است که امروزه برای جوانسازی پوست انجام می‌شود. از آنجایی که اندولیفت روشی کم تهاجمی و ایمن است افراد زیادی آن را به عنوان راهی برای زیبایی و رفع چین و چروک پوست خود انتخاب می‌کنند. برای کسب نتایج بهتر از این درمان باید به توصیه‌های پزشک برای بعد از درمان توجه کنید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید. از همه مهمتر اینکه برای انجام این درمان حتما باید به مراکز معتبر و پزشکان ماهر و با تجربه در این حوزه مراجعه کنید تا شاهد نتایج مطلوب این شیوه درمانی جوانسازی پوست باشید.

ماندگاری لیزر اندولیفت چقدر است؟

نتایج این درمان پس از چند ماه قابل مشاهده هستند و دوام نتایج تا چند سال ادامه خواهد داشت. برای تداوم اثرات مطلوب می‌توان طبق تایید پزشک درمان را پس از یکسال تکرار کرد.

آیا اندولیفت درد دارد؟

این روش غیرتهاجمی است و نیازی به برش، بخیه یا بیهوشی ندارد لذا روشی بدون درد یا با کمترین میزان درد است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *