سابسیژن چیست؟ فواید سابسیژن + هزینه آن

 • خانه
 • -
 • جوان سازی پوست
 • -
 • سابسیژن چیست؟ فواید سابسیژن + هزینه آن
سابسیژن چیست؟ فواید سابسیژن + هزینه آن

داشتن پوستی سالم‌، صاف و یکدست نقش بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت صورت دارد‌‌. سابسیژن یک روش جدید و کاربردی است که به شما کمک می کند از شر اسکارهای  قدیمی‌، جای جوش و آکنه ها تا حدودی خلاص شوید‌‌. این تکنیک یک منجی پر‌طرفدار و محبوب است که چند سالی مهمان اتاق‌های زیبایی متخصصین پوست شده است‌.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یک روش نوین برای درمان عارضه های  پوستی مزاحم است تا به شما کمک کند پوستی زیبا داشته باشید‌. در این روش پزشک متخصص با بهره گیری از بهترین متریال، جای جوش ها، آبله مرغان‌، چروک های  ریز و درشت را با فرو بردن سوزن های  مخصوص، درست در زیر محل عارضه‌ از بین برده و  بافت آسیب دیده را زنده می‌کند‌‌. این روش بدون جراحی و کاملا سرپایی صورت می گیرد.

سابسیژن چیست؟

به طور کلی‌؛ سابسیژن روش درمانی سخت و مشکل‌سازی نیست‌. پزشک متخصص با توجه به عمق اسکار برای شما تعداد جلسات مورد نیاز را تعیین می کند. سپس در مدت زمان کوتاهی بدون ایجاد درد و خونریزی این روش را روی پوست شما اعمال می کند. به نقل از سایت dermnetnz در رابطه با این نوع جراحی:

Subcision is a minor surgical procedure used for treating depressed cutaneous scars and wrinkles. It is also called subcutaneous incisional surgery.

سابسیژن صورت با توجه به ناحیه‌ آسیب دیده توسط متخصص زیبایی پوست و به کمک سوزن‌های نوکور و کانولا بر حسب تخصص و تجربه انجام می گیرد. این روش درمانی برای افرادی با شرایط زیر پیشنهاد می‌شود و در اکثر موارد نتیجه مناسبی را در پی دارد‌.

 • افرادی که از داشتن جوش‌های عمیق و آکنه رنج می‌برند
 • وجود خط خنده عمیق کنار لب‌ها
 • افراد مسن که دارای چروک‌های عمیق و لک‌های حاصل از تابش نور هستند
 • افراد با جوشگاه‌های عمیق و وسیع

سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

هنگامی که از دست مشکلات پوستی خود کلافه شده اید  و تصمیم گرفته‌اید که برای درمان آن‌ها به یک متخصص مراجعه کنید،  باید از توانا بودن متخصص پوست مورد نظر در این زمینه مطمئن شوید‌. پس از مراجعه به کلینیک زیبایی و دیدار با متخصص، وی یک یا چند جلسه مشاوره برای شما در نظر می گیرد. سپس روش های  درمان سابسیژن را پس از مشاهده کردن عمق اسکار‌ها برای شما تعیین می کند‌.

سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

انجام این کار ابتدا با ضدعفونی کردن پوست انجام می‌شود‌‌‌. در بعضی از موارد تزریق آمپول بی‌حسی زیر پوست انجام می شود و در بعضی موارد نیز فقط پماد بی‌حسی استفاده می گردد. پس از بی حس شدن ناحیه مورد نظر متخصص با سوزن مخصوص و فرو ‌بردن مستقیم آن در زیر زخم و حرکات افقی متناوب سعی می کند  تا الیاف زیر پوست را زنده کرده و از این طریق باعث تولید کلاژن و در نتیجه جوانسازی می شود‌. سابسیژن در طول سه تا شش جلسه با فاصله زمانی معین انجام خواهد شد.

سابسیژن در اکثر موارد نتیجه درمانی عالی و دوره نقاهت کوتاه و بدون دردسری دارد‌‌‌. در بعضی موارد متخصص روش‌های ترکیبی لیزر را با سابسیژن ادغام کرده تا نتیجه مطلوب تری حاصل شود‌.

انواع کاربرد سابسیژن

سابسیژن جای جوش

سابسیژن جای جوش

جای جوش با آسیب دیدن الیاف زیر پوست و کشیده شدن بافت به داخل باعث ایجاد گودال هایی ناخوشایند و مزاحم روی پوست می شود که نیاز به درمان دارد‌‌. سابسیژن جای جوش، ابتدا با ضد عفونی کردن محل مورد نظر و بی حسی موضعی صورت می گیرد. پس از اطمینان کامل از بی حس شدن ناحیه مورد نظر، پزشک متخصص با قلم محل انجام ساب را مشخص کرده و با توجه به میزان جای جوش سوزن مناسب را انتخاب می‌ کند‌. درد حاصل از آن برای اکثر بیماران قابل تحمل است‌‌‌.

جای جوش اگر خیلی عمیق نباشد پزشک استفاده از سوزن  کانولا را به سوزن‌های نوکور ترجیح می دهد‌‌‌. سوزن های نوکور برای جای جوش های خیلی سفت که نیاز به وسیله ای با نوک خیلی تیز و محکم دارند، به کار می روند‌. سابسیژن جای جوش به میزان قابل توجهی محل مورد نظر را بهبود بخشیده و از این طریق باعث رضایت بیمار می شود‌. همچنین این تکنیک سبب ایجاد کلاژن شده و در نتیجه تولید سلول های جدید، عمق اسکار را کمتر می کنند‌.

سابسیژن پیشانی

پیشانی از جمله نقاطی از پوست صورت است که بیشتر در معرض چین و چروک ها قرار می گیرد‌. سابسیژن پیشانی توسط متخصصین مجرب برای از بین بردن خطوط چین و چروک و همچنین‌؛ برای رهایی از شر انواع چاله‌ ها و زخم های به وجود آمده روی پیشانی انجام می شود. در این روش پزشک متخصص با استفاده از سوزن های مخصوص روش نیمه تهاجمی را در نظر می گیرد و با فرو کردن سوزن و حرکات متناوب و تخصصی ناحیه و بافت آسیب دیده را احیا کرده و به تولید سلول های زنده کمک می کند‌.

سابسیژن بینی

سابسیژن بینی

بینی نیز مانند سایر اجزای چهره می تواند در معرض خطرها و مشکلات پوستی از جمله وجود خراش های واضح در اثر عمل های جراحی و یا تصادف ها قرار گیرد‌‌. ایجاد هرگونه زخم یا خراش روی بینی باعث به خطر افتادن زیبایی شخص و ایجاد ظاهر ناخوشایند شود‌. پزشکان متخصص پوست برای از بین بردن عارضه های کم عمق ایجاد شده روی بینی شخص بیمار، تکنیک سابسیژن را به او پیشنهاد می دهند‌.

البته‌‌ در علم پزشکی و تخصصی زیبایی، روش های دیگری نیز برای از بین بردن اسکارهای خیلی عمیق و آسیب های جدی به وجود آمده روی بینی وجود دارد، مانند هایفوتراپی، درم آبریژن‌، تزریق پی آر پی‌، فشار درمانی و…

سابسیژن خط اخم

بروز خطوط اخم و چین و چروک های اطراف چشم و پیشانی از جمله آسیب های پوستی هستند که معمولا با افزایش سن، روی پوست صورت نمایان می شوند‌. علاوه بر بالا رفتن سن عوامل ژنتیکی‌، رژیم های غذایی نامناسب و استرس نیز در بروز این قبیل چین و چروک ها موثر هستند‌. افراد زیادی عادت دارند هنگام حضور زیر نور خورشید اخم کنند و عدم ترک این عادت باعث به وجود آمدن خط اخم‌ و چین و چروک اطراف چشم می شود‌. اگر خط اخم خیلی عمیق نباشد پزشک تزریق بوتاکس را پیشنهاد می دهد. در صورتی که عمق خط اخم زیاد شده باشد دیگر تزریق بوتاکس به تنهایی جواب نمی دهد، راه حل بعدی سابسیژن است‌‌. سابسیژن خط اخم نیز مانند دیگر موارد ذکر شده باعث زنده کردن ماهیچه های زیرین پوست می شود. در نتیجه با تولید کلاژن و تحریک آن ناحیه ،بافت آسیب دیده زنده می شود‌.

فواید سابسیژن

انسان در هر برهه ای از زمان خواستار زیبایی است. بروز هرگونه علائم پیری یا وجود عارضه های آزار دهنده روی پوست جوانان، همگی باعث تهدید حس اعتماد به نفس و عدم خود دوستی می‌شوند‌. روش ها و تکنیک های کارساز در علم زیبایی باعث شده تا طرفداران زیادی را به سوی خود سوق دهد‌. سابسیژن یک روش درمانی پرطرفدار است که از فواید مهم آن می توان به چند مورد زیر اشاره کرد‌.

فواید سابسیژن

 • جوانسازی پوست
 • رفع سلول های مرده و آسیب دیده
 • درمان جای جوش و فرورفتگی های حاصل از آن
 • رفع چین و چروک های پوستی
 • دائمی بودن درمان
 • دوره نقاهت کوتاه

عوارض سابسیژن

علاوه بر تمام مزایا و فوایدی که برای سابسیژن تعریف کرده ایم ممکن است این روش درمانی عوارضی نیز داشته باشد‌‌. در واقع‌‌؛ این تکنیک برای تمام افراد پیشنهاد نمی‌شود. چنانچه‌ فردی مبتلا به مشکلات لخته شدن خون و انواع عفونت‌ها باشد، پزشک این روش را پیشنهاد نمی‌کند‌. همچنین،  این تکنیک درمانی را نمی‌توان برای از بین بردن انواع زخم‌ها و اسکار‌ها کارساز دانست‌. علت این است که بعضی از اسکار‌ها به دلیل هایپرتروفی بودن از توان سابسیژن خارج هستند‌. از جمله عوارض این تکنیک می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

عوارض سابسیژن

 • ایجاد التهاب روی پوست
 • بروز درد و کبودی
 • آسیب دیدن رگ های صورت
 • بروز حساسیت پوستی

نتیجه سابسیژن کی مشخص می شود؟

می توان گفت نتایج حاصل از انجام سابسیژن‌، نتایج ماندگار و دائمی برای بیمار رقم می زند‌. برای مشاهده نتایج دقیق و واضح باید تمام جلسات مربوط به درمان کامل شوند و تا پایان کبودی و تورم صبر کرد. پس از این دوره کوتاه خواهید دید که اسکار آسیب دیده دچار تغییر شده است‌‌. نتایج اصلی بعد از سابسیژن جای زخم و جوش، نیاز به مدت زمان ۲ الی ۳ ماه دارد تا پوست بتواند در این دوره بافت آسیب دیده را بازسازی کرده و با کمک پروتئین و کلاژن سازی عمق اسکار را بهبود بخشد‌.

قیمت سابسیژن

قیمت سابسیژن

مطلع شدن از قیمت سابسیژن اولین چیزی است که بیمار می خواهد آن را بداند‌. برای این روش درمانی هزینه های متفاوتی از نظر پزشک متخصص وجود دارد که نمی توان به طور قطعی آن را تخمین زد‌. از جمله مواردی که روی قیمت این روش درمانی تاثیر می گذارند عبارت هستند از‌: تعداد جلسات تعیین شده‌، عمق عارضه‌، مدت زمان مورد نیاز برای آن‌، تخصص و مهارت پزشک‌، امکانات و تجهیزات کلینیک‌ و غیره.

سخن پایانی

قبل از انجام سابسیژن حتما پوست صورت خود را کاملا تمیز کرده تا مانع از ورود میکروب ها به لایه های زیرین شوید‌. به طور کلی و جامع سابسیژن یک روش درمانی بسیار ساده و قابل تحمل برای درمان جای جوش، جای زخم و خراش های موجود روی پوست است‌. این روش از ایمنی بالایی نیز برخوردار است‌‌‌ و میزان عمق عارضه ای که می تواند ایجاد کند یک کبودی جزیی و خفیف است که نهایتا یک هفته مزاحم شما باشد‌‌.

کلینیک آنیل به عنوان بهترین مرکز جوانسازی پوست در تهران انواع خدمات زیبایی و جوانسازی صورت از جمله سابسیژن، هایفوتراپی، مزونیدلینگ و … با بهترین مواد و پیشرفته ترین تکنیک ها ارائه می دهد.

 

سوالات متداول

1- نتیجه سابسیژن کی مشخص میشود؟

معمولاً 2 تا 4 ماه طول می‌کشد تا نتیجه سابسیژن مشخص شود. با ادامه  انجام این درمان، نتیجه نهایی تا یک سال پس از درمان قابل‌مشاهده است.

2- قیمت هر جلسه سابسیژن چقدر است؟

هزینه سابسیژن برای هر جلسه به عواملی چون ناحیه درمان، محل و نوع کلینیک و تخصص پزشک بستگی دارد. اما معمولا قیمت هر جلسه سابسیژن به طور میانگین بین 800 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است.

به این مطلب امتیاز دهید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط