بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست؟

جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی (Belpharoplasty: BLEF-uh-roe-plas-tee)، یک نوع جراحی زیبایی – درمانی است که پوست اضافی پلک و چربی اطراف آن را از بین می برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلات حمایت کننده آنها نیز ضعیف می شوند. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می تواند در بالا و زیر پلک شما جمع شود. این موضوع می تواند باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک فوقانی و کیسه های زیر چشم شود.

بلفاروپلاستی Belpharoplasty یا جراحی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی عملی است که برای درمان انواع تغییرات پلک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تغییرات می‌تواند شامل افتادگی پلک‌های فوقانی و همچنین ایجاد پف، چین و چروک در ناحیه تحتانی پلک باشد. چربی زیر پوست به ویژه توده‌های چربی در ناحیه داخلی پلک فوقانی، گاهی جابه‌جا شده یا بیرون می‌زند و باعث ایجاد پف مداوم در این ناحیه می‌گردد.

عمل blepharoplasty یک عمل سرپایی است که معمولا از بی‌حسی موضعی برای آن استفاده می‌شود. برای این عمل، برش های دقیقی در چین‌های طبیعی پلک ایجاد می شود و بافت اضافی برداشته می‌شود و در انتها برش‌ها را بخیه می‌زنند. در طول روند جراحی پلک، پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود تا پلک‌های افتاده را سفت کرده و اصلاح نماید. همچنین چین و چروک‌ها در ناحیه اطراف چشم نیز کاهش داده شده و چشمان شما جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

معرفی انواع عمل بلفاروپلاستی پلک

جراحی زیبایی پلک بر روی پلک بالا و پایین قابل انجام است و نسبت به شرایط فرد متقاضی، ممکن است این عمل در پلک بالا، پلک پایین و یا هر دو پلک انجام شود. از انواع جراحی پلک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بلفاروپلاستی پلک بالا

گاها افراد در پلک بالا احساس سنگینی می‌کنند و خیلی اوقات ابروهایشان را بالا می‌دهند تا در این نقطه احساس سبکی کنند. همچنین ممکن است برخی اوقات در دید به مشکل بخورند که ممکن است به دلیل پفی که بالای پلکشان وجود دارد، یا پفی که بر روی مژه هایشان افتاده است، باشد. حتی ممکن است این اتفاق منجر به سردرد و ظاهر خسته شود. در این روش، جراح یک شکاف کوچک در پلک بالایی، جایی که پوست به شکل طبیعی چین خورده است ایجاد می‌کند تا جای زخم را به حداقل برساند.

سپس قبل از بستن شکاف با استفاده از بخیه‌های کوچک، بافت اضافه‌ای که سبب سنگین شدن پلک‌ها شده است (این بافت ممکن است چربی، ماهیچه یا پوست اضافه باشد) را برمی‌دارد. این بخیه‌ها برای جذب شدن یا افتادن پس از سپری شدن دو هفته بعد از جراحی، طراحی شده‌اند. مدت زمان بلفاروپلاستی پلک فوقانی معمولا یک ساعت می‌باشد.

انواع بلفاروپلاستی: جراحی پلک بالا و پایین

 • جراحی پلک پایین

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین برای رفع پف زیر چشم‌ها انجام می‌شود. در این جراحی، چربی انباشته شده در  زیر چشم‌ها برداشته و بافت محافظ پلک پایین کشیده و محکم می‌شود. در اینجا لازم است اشاره‌ای به جراحی چشم گربه ای داشته باشیم. ممکن است نام بلفاروپلاستی چشم گربه ای به گوش شما خورده باشد. در اصل میان جراحی پلک و جراحی چشم گربه ‌ای یا همان کانتوپلاستی تفاوت است. برای این که دقیق تر متوجه این تغییرات شوید به نمونه کارهای بلفاروپلاستی مراجعه نمایید.

 • جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه‌ای حالتی شبیه لیفت چشم است که باعث کشیده شدن چشم‌ها و زاویه‌دار شدن آن‌ها می‌شود و حالت چشم را تغییر می‌دهد. در بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی فقط روی پلک‌ها صورت می‌گیرد و با کمک لیزر انجام می‌شود و نیازی به جراحی ندارد اما برای جراحی کانتوپلاستی حتماً باید جراحی چشم انجام شود.

عمل کانتوپلاستی علاوه بر کشیده و درشت کردن چشم، با تغییر گوشه بیرونی چشم، می‌تواند پلک پایین که افتاده و شل شده است را سفت کند. همچنین چین و چروک اطراف چشم را برطرف می‌نماید. کانتوپلاستی ممکن است در صورت لزوم با سایر جراحی‌های پلک و دور چشم مانند بلفاروپلاستی، جراحی پتوز، لیفت ابرو و لیفت صورت ترکیب شود.

 • بلفاروپلاستی Transconjunctival

از این روش برای تخلیه کردن چربی در پلک پایین از طریق بافت داخلی چشم استفاده می شود. اما هیچگونه برش و یا بخیه ای ندارد. این روش مناسب افرادی است که دارای پف زیر چشم و سن کمتر از 30 سال دارند.

بلفاروپلاستی با لیزر، تخلیه چربی پلک بدون جراحی!

جراحی پلک با لیزر به وسیله دستگاه پلاسماژ (Plasmage) انجام می‌شود. این روش جدیدترین روش جراحی پلک است و به بلفاروپلاستی بدون جراحی شناخته می‌شود. بلفاروپلاستی با لیزر 1 تا 2 جلسه انجام می‌شود که هریک حداکثر 30 دقیقه طول می‌کشد.

روش غیرتهاجمی بهبود افتادگی پلک: بلفاروپلاستی با لیزر

در این روش از نور لیزر یا تیغ جراحی برای درمان افتادگی استفاده نمی‌شود. برای عمل ابتدا پزشک پلک را بی‌حس می‌کند. سپس با استفاده از این دستگاه، نقاط کوچکی را روی پوست و با فاصله کم می‌سوزانند. ایجاد این نقاط باعث کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست خواهد شد. ضمنا این سوزاندن، هیچ زخم و اسکاری روی پوست به جا نمی‌گذارد. پس از جراحی با لیزر استراحت و گذراندن دوره نقاهت نیاز نیست.

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود و چقدر زمان می برد؟

این عمل اگر روی هر دو پلک فوقانی و تحتانی انجام شود، به طور معمول حدود دو ساعت زمان می‌برد. معمولا جراحی با اعمال تغییرات بر روی پلک فوقانی آغاز می‌گردد به گونه‌ای که برشی در طول خطوط طبیعی پلک‌ها زده می‌شود. داروی بی‌حسی در اطراف چشم تزریق می‌شود و بیمار آرام‌بخش خوراکی دریافت می‌کند؛ اگر عمل پلک در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام شود، داروی آرام‌بخش از طریق سرم دریافت می‌شود.

اگر هر دو پلک همزمان جراحی شود، جراح عمل را ابتدا روی پلک بالا انجام می‌دهد. معمولاً برش را در امتداد خطوط طبیعی پلک ایجاد می شود و از راه این برش‌ها، پوست از بافت زیری آن جدا میشود و پوست، چربی اضافی و در صورت لزوم عضله برداشته می شود.

در مرحله بعد، پزشک برش‌ها را با بخیه‌های بسیار کوچکی می‌دوزد که 3 تا 6 روز باقی می‌ماند. بخیه زدن پلک تحتانی، به تکنیک به کار گرفته شده بستگی دارد و گاها حتی نیازی به بخیه ندارد. برای برداشتن پف پلک و بافت اضافی از تیغ و قیچی جراحی، دستگاه‌های ایجاد برش با رادیوفرکوئنسی و لیزر استفاده می‌شود. جراح هنگام عمل تصمیم می‌گیرد که چه مقداری از بافت نیاز است که برداشته شود.

روش‌های مختلفی برای جراحی پلک تحتانی وجود دارد. در یکی از این روش‌ها، جراح برش را داخل پلک پایین می‌زند تا بتواند چربی را خارج کند. این برش اصلا دیده نمی‌شود. جراح ممکن است خطوط ظریف روی پوست را با استفاده از لیزر co2 یا اربیوم صاف کند. در روش دیگر، برش در امتداد مژگان ایجاد می‌شود. جراح، پوست و چربی‌های اضافی و عضله‌های شل شده را از طریق این برش خارج می‌کند. این خط برش، بعد از مدت خیلی کوتاهی محو می‌شود. پس از هر یک از این روش‌ها، ممکن است جراح جوانسازی پوست با لیزر را توصیه کند.

جراحی پلک چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

بلفاروپلاستی چه فوایدی دارد؟

افتادگی پلک در برخی افراد بیشتر است و همین امر منجر می‌شود که دید آن‌ها با اختلال مواجه گردد. از فواید بلفاروپلاستی می‌توان به بهبود برخی از مشکلات بینایی اشاره کرد. این عمل با از بین بردن هرگونه چربی یا مشکل روی پلک، باعث می‌شود تا دید شما بهتر گردد. خط دید را خیلی بهتر می‌کند و زیبایی خوبی به صورت شما هدیه می‌دهد. این عمل باعث تصحیح اختلال دید می‌شود و میدان دید را بهتر می‌نماید. از مزایای عمل بلفاروپلاستی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با انجام بلفاروپلاستی، صورت شما شاداب و جذاب می‌شود.
 • این عمل اعتماد‌به‌نفس شما را افزایش می‌دهد.
 • یکی از بهترین مزایای بلفاروپلاستی، زیباسازی چشم می‌باشد. این عمل حالت چشم را زیبا می‌کند و باعث جوانسازی آن می‌شود.
 • در حین عمل، دردی را حس نمی‌کنید و دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهید داشت.

اقدامات مورد نیاز قبل از جراحی پلک

از جمله اقداماتی که قبل از جراحی پلک می بایست انجام داد، عبارت است از:

 • پزشک می بایست پرونده سلامت بیمار را ابتدا بررسی کند.
 • قبل از جراحی، باید از مصرف هر نوع دارویی که باعث رقیق شدن خون می شود، خودداری کرد.
 • از مصرف مشروبات الکلی، دخانیات و موارد این چنین خودداری شود.
 • ممکن است نیاز باشد تا قبل از عمل، فرد ناشتا باشد.

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

پیش از عمل هم باید به رعایت نکاتی به عنوان مراقبت های بلفاروپلاستی بپردازید. از جمله مراقبت های پیش از عمل عبارت است:

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی پلک چیست؟

 • حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در روز عمل به هیچ وجه نباید کوچک‌ترین آرایشی بر روی صورت وجود داشته باشد و مراقبت‌های بعد از جراحی پلک را کاملا انجام شود.
 • از نکاتی که قبل عمل، باید به آن توجه کنیم می‌توان به این اشاره کرد که بعضی از داروها را نباید بیمار قبل جراحی مصرف کند. ممکن است نیاز باشد بعضی از آن‌ها حتی یک یا دو هفته قبل از جراحی مصرف نشود. داروهایی مثل آسپرین و شبیه به آن، نباید استفاده شود.
 • استفاده از این داروها باعث کبودی و خونریزی بیشتر و اختلال در حین عمل می‌شود. اگر بیمار از این داروها استفاده می‌کند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن‌ها را قطع کند. مصرف داروهایی مانند بروفن دیکلوفناک و خانواده های آن هم توصیه می‌گردد که از روزهای قبل جراحی پلک قطع شود و دیگر استفاده نشود.
 • مراجعه به پزشک عمومی برای اطمینان پیدا کردن از سلامت جسمانی مناسب برای قبل از عمل. بیمارانی که تحت نظر متخصص قلب، روزانه آسپرین یا وارفارین مصرف می‌کنند، باید با وی مشورت کنند.
 • مصرف نکردن برخی داروها همچون عامل‌های غیر استروئیدی ضدالتهاب و وارفارین و مکمل‌ها.
 • دریافت وقت بررسی قبل از جراحی.
 • بیمار به مدت 8 ساعت قبل از مراجعه برای جراحی زیبایی پلک، نباید چیزی میل کرده و ناشتا باشد.
 • انتظاراتتان را به‌طور واضح و شفاف با جراح خود مطرح کنید.
 • تمامی آزمایش‌ها و عکس برداری‌هایی را که  پزشک تجویز کرده، انجام دهید.
 • 2 هفته پیش از عمل از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزید.
 • 2 هفته پیش از عمل از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین اجتناب کنید.
 • هنگام مراجعه به کلینیک، لاک، ناخن مصنوعی، زیورآلات و آرایش نداشته باشید.

مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی

برای این که از این عمل بهترین نتیجه را بگیرید، لازم است که پس از جراحی پلک، موارد زیر را انجام دهید:

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی پلک

 • شما تا مدتی پس از عمل باید به صورت طاق باز بخوابید.
 • بیماران باید تا مدتی، باید از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنند.
 • در صورتی که بعد از جراحی زیبایی پلک درد داشتید با اجازه از پزشک می‌توانید برای تسکین درد خود، از مسکن استفاده کنید.
 • بیمار باید داروهایی که پزشک برایش تجویز کرده را سر ساعت مصرف کند.
 • بهتر است به مدت 2 هفته، از انجام هرگونه ورزشی اجتناب نمایید.
 • جراح به بیماران توصیه می‌کند تا مدتی بعد از جراحی پلک از عینک آفتابی استفاده کنند.
 • حین خواب بیمار باید سرش را بالاتر از بدن بگذارد.
 • پس از عمل زیبایی پلک، پدهایی بر روی پلک قرار می‌گیرند که بیماران باید هر 24 ساعت یک بار این پد‌ها را تعویض کنند.
 • برای جلوگیری کردن از بیشتر شدن تورم پلک، از کمپرس یخ استفاده کرد.
 • در روز اول پس از عمل ، هر یک ساعت به مدت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • معمولا بعد از جراحی، پانسمانی به روی پلک گذاشته نمی‌شود ولی به روی خطوط جراحی پماد زده خواهد شد. استفاده از این پماد کمی موجب تاری دید می‌شود که طبیعی است و به تدریج برطرف می‌شود.
 • در صورتی که پلک دچار خون‌ریزی شد، می‌توانید به آرامی گاز استریل را به روی زخم قرار داده و بلافاصله از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • روز پنجم پس از عمل، بخیه‌ها برداشته می‌شوند. رفع جای بخیه‌ها به 1 الی 2 ماه زمان نیاز دارد و هیچ گاه به طور کامل از بین نمی‌روند.
 • تا چهار هفته پس از عمل، از ماساژ و خارش پلک پرهیز کرده و به محل بخیه‌ها دست نزنید.
 • تا دو هفته پس از جراحی پلک، از به کار بردن مواد آرایشی بر روی محل عمل خودداری نمایید.
 • هفته اول از مصرف غذاهای که نیاز به جویدن دارند، خودداری نمایید.
 • مایعات زیادی بنوشید و از مصرف نمک خودداری نمایید.
 • تا 5 روز پس از جراحی زیبایی پلک، از خیس شدن صورت اجتناب نمایید. در روز پنجم، پیش از مراجعه به پزشک می‌توانید استحمام کنید.

مهمترین عوارض بلفاروپلاستی

عوارض خفیف پس از عمل عبارت است از: دوبینی یا تاری دید گذرا، تورم و کبودی پلک، عدم تقارن محل برش در دو طرف، جوش‌های سفید کوچک در محل بخیه‌ها.

دیگر عوارضی که فرد ممکن است دچار آن‌ها شود:

مهمترین عوارض بلفاروپلاستی چیست؟

 • به طور کلی افراد بعد از جراحی پلک، دچار قرمزی و تورم کم در نواحی مجاور موضع عمل مواجه می شوند. این مورد کاملا طبیعی است و افراد نباید از رویارویی با آن مضطرب شوند.
 • ریزش اشک بیش از حد از چشم‌ها نیز از دیگر اتفاقاتی است که جزء بدیهیات جراحی پلک به شمار می‌رود و حتی در برخی موارد، انجام این عمل جراحی ممکن است سبب بروز ناراحتی و درد در پلک‌ها نیز بشود. این اتفاق هم جزء فرایند جراحی پلک می‌باشد.
 • خشکی چشم‌ها که در واقع از عوارض معمول این جراحی قلمداد می‌شود و مصرف مرتب و به موقع پمادهای تجویز شده توسط پزشک معالج، می‌تواند در تسکین آن بسیار کمک کننده باشد.
 • حساسیت نسبت به نور و تاری دید، یکی دیگر از عوارض جراحی پلک است که افراد عموما با آن درگیر می‌شوند؛ البته باید متذکر شد که این حالات کاملا موقتی بوده و در صورت رعایت اصول مراقبتی بعد از عمل، طی چند روز، به طور کامل برطرف می‌شوند.
 • عفونت.
 • تشکیل اسکار یا جای زخم.
 • اشکال در قرارگیری پلک‌ها روی هم.
 • کوتاه شدن پلک‌ها.
 • عدم برداشت کامل پوست اضافه.
 • بی‌حسی پلک‌ها.

تمام عوارضی که نام برده شد، گذرا هستند و بعد از چند هفته برطرف خواهند شد. پس از جراحی، در برخی افراد به خصوص موقع خواب، پلک‌ها کاملا بسته نمی‌شوند. این حالت معمولا خفیف است و پس از گذشت چند هفته به صورت تدریجی بهتر می‌شود. استفاده از اشک مصنوعی و پماد مرطوب کننده، موقع خواب، به کنترل کردن این حالت کمک خواهد کرد اما اگر شدید باشد و سبب باز ماندن پلک به مدت زیاد گردد، می‌تواند باعث ایجاد خشکی و زخم شدن قرنیه شود.

بهترین سن برای عمل جراحی پلک

به طور کلی می‌توان گفت که فرد متقاضی می‌بایست حداقل ۳۵ سال سن داشته باشد. به این علت که در این سن، تغییرات نامطلوبی در پلک‌ها به وجود می‌آید؛ اما همانطور که گفته شد، استثناهایی وجود دارد که در سن کمتر به دلیل مشکلات ارثی یا مشکلات بینایی، این عمل را انجام می دهند.

دوره نقاهت بلفاروپلاستی پلک چقدر است؟

به طور معمول برخلاف تصور عامه مردم، دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک، نه تنها طولانی نبوده، بلکه بسیار کوتاه می باشد؛ همچنین لازم به ذکر است، افراد پس از جراحی پلک، دوران سختی را سپری نخواهند کرد. آن‌ها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن، می‌توانند به انجام امور روزانه خود پرداخته و به کار بازگردند.

دوره نقاهت بلفاروپلاستی پلک چقدر است؟قیمت و هزینه عمل بلفاروپلاستی در کلینیک آنیل

رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط جراح پلک، در دوران نقاهت این عمل زیبایی نیز همانند سایر عمل های زیبایی، حائز اهمیت می‌باشد؛ بنابراین به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید؛ چرا که، بی‌توجهی بیماران به آن نکات، می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

هزینه جراحی پلک در سال 1401 چقدر است؟

عوامل مختلفی در تعیین هزینه جراحی پلک نقش دارد. برای مثال یکی از موارد مهم، نوع جراحی است. به این معنی که جراحی بر روی پلک فوقانی انجام می‌گیرد یا پلک تحتانی. از دیگر عوامل مهم و تعیین کننده در هزینه جراحی، هدف از انجام آن است. عنوان مثال، این جراحی به منظور برطرف کردن افتادگی پلک انجام می‌شود یا هدف از بین بردن پف پلک می‌باشد. عوامل موثر دیگری که در ادامه به شرح آن ها می‌پردازیم شامل دستمزد جراح، هزینه‌های مربوط به کلینیک یا بیمارستان، موقعیت جغرافیایی و غیره هستند.

 • نوع جراحی

همانطور که پیشتر اشاره شد، جراحی پلک انواع متفاوتی دارد و بسته به ناحیه مورد نظر یعنی پلک بالا یا پایین، هزینه‌های متفاوتی را در پی خواهد داشت. همچنین برای هر فرد نیز نوع عمل ممکن است متفاوت باشد. برای مثال، در یک فرد نیاز به اصلاحات اضافی دیگری در حین عمل یا خارج کردن مقدار بافت چربی یا پوست بیشتری است که خود این مورد، جراحی را سنگین‌تر و سخت‌تر خواهد کرد.

 • دستمزد جراح

دستمزد یک جراح پلاستیک ممکن است بسته به مهارت، تجربه و شناخت او در زمینه عمل جراحی پلک متفاوت باشد. یک جراح چیره‌دست می‌تواند سلامت و پیشرفت شما را در راه زیبایی تضمین کند. یک پزشک با تجربه و مسلط به روند درمان، احتمال ایجاد آسیب و ناراحتی به ناحیه تحت عمل را به حداقل می‌رساند که این خود منجر به بهبودی سریع‌تر و التهاب و ناراحتی کم‌تر پش از عمل می‌شود.

 • هزینه های مربوط کلینیک یا بیمارستان

جراحی پلک معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام نمی‌شود. اما در صورتی که جراح شما دستور بیهوشی بدهد، هزینه‌های آن هم اضافه خواهد شد. در غیر این صورت، تنها بی‌حسی موضعی برای جراحی پلک انجام می‌شود. اتاق عمل بیمارستان، کلینیک یا درمانگاه نیز بسته به فناوری و تجهیزات، مهارت و تخصص کارکنان و خدمات ارائه شده در یک مرکز جراحی متفاوت است.

 • هزینه های جانبی

هزینه‌های جانبی جراحی پلک مانند آزمایشات پزشکی، داروها،ویزیت‌های پس از عمل و مراجعه به پزشک را نیز می بایست در نظر گرفت. این موارد به ظاهر جزئی، ممکن است در نهایت به مبلغ قابل توجهی تبدیل شود.

هزینه بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک پایین

 تومان 12.000.000

بلفاروپلاستی پلک بالا

 تومان 8.000.000

چگونه بهترین جراح پلک را انتخاب کنیم؟

به دلیل اینکه عمل جراحی پلک دارای پیچیدگی بسیار بالایی می باشد، انتخاب فوق تخصص جراحی پلک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نداشتن سابقه، تخصص و مهارت کافی پزشک، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به ارمغان آورد. با توجه به اینکه افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار می باشند، برای انتخاب بهترین جراح پلک می بایست به نکات زیر توجه نمود:

 •  داشتن تخصص در جراحی زیبایی پلک و یا متخصص جراحی پلاستیک.
 • داشتن مهارت در روش های مختلف جراحی پلک.
 • توضیح مراحل درمان توسط پزشک برای رفع هرگونه ابهامی برای بیمار.
 • مدرک بین المللی.
 • نمونه کارهای موفق و رضایت بیمار قبلی.
 • موارد دیگر.

فیلم عمل بلفاروپلاستی آنیل (قبل و بعد)

در این قسمت، می توانید قبل و بعد از عمل را مشاهده بفرمایید:

سوالات متداول بلفاروپلاستی

در این قسمت، پاسخ برخی از پرتکرارترین سوالات در خصوص جراحی بلفاروپلاستی آورده شده است:

 • آیا بلفاروپلاستی بدون جراحی ممکن است؟

بسیاری از افراد از جراحی باز به ویژه blepharoplasty ترس دارند چرا که در ناحیه حساس و ظریفی انجام می‌گیرد. این افراد معمولا به دنبال شیوه‌ای از بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی هستند که بتوانند بدون بیهوشی عمومی یا جراحی باز و خطرات آن، ظاهر چشم‌ها و اطراف آن را بهبود ببخشند.

برای بلفاروپلاستی بدون جراحی، از جراحی نرم با PlexR که یک نوآوری انقلابی و ثبت شده در علم پزشکی است، استفاده می‌شود. این روش، دریچه‌ای جدید و مهیج را در زمینه‌های زیبایی‌شناسی پزشکی باز کرده است. بلفارو غیر جراحی بدون برش، بدون از بین بردن و برداشت مستقیم پوست اضافی یا پلک‌ها انجام می‌شود.

 • قیمت جراحی پلک در بیمارستان دولتی چقدر است؟

موردی که باید به آن توجه شود این است که، عمل جراحی پلک توسط شرکت های بیمه ای پوشش داده نمی شود چراکه به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می شود. حال در این میان، ممکن است بعضی کلینیک ها، این عمل را درمانی فرض کنند که برای اطمینان، می بایست با کلینیک مربوطه تماس گرفت.

 • ماندگاری جراحی پلک چقدر است؟

عمل زیبایی پلک، یک روش دائمی برای رفع چین و چروک پلک ها می باشد. اما افزایش سن و افتادگی پوست صورت، یک امر طبیعی است. با جراحی پلک، افتادگی پوست تاثیر به شدت کمتری بر روی پلک ها می گذارد و تخمین زده شده است که تا 7 سال ماندگاری داشته باشد.

بهترین کاندید برای عمل بلفاروپلاستی کیست؟

این عمل معمولا برای افرادی که 30 سال به بالا سن دارند، انجام می شود. علاوه بر آن، ممکن است افرادی که دارای پف ژنتیکی هستند به این عمل نیاز پیدا کنند

چه کسانی نباید بلفاروپلاستی انجام دهند؟

به طور کلی، برای افرادی که دارای بیماری هایی نظیر: کم کاری تیروئید، دیابت، مشکلات چشمی، فشار خون بالا می باشند. البته ابتدا می بایست با پزشک متخصص راجب انجام این عمل صحبت کرد

جمع‌بندی

آنچه در این مقاله از آنیل خواندید به طور خلاصه به صورت زیر است:

 • در طی بلفاروپلاستی، افتادگی ها و چربی اضافه اطراف پلک برداشته می شود.
 • یکی از روش های این عمل توسط لیزر و به صورت غیرتهاجمی انجام می شود.
 • بعد از انجام عمل احتیاج به مراقبت هایی مثل انجام ندادن فعالیت های سنگین، بالاتر قرار دادن سر از بدن هنگام خواب و… است.
 • از جمله عوارض احتمالی این عمل می شود به غیرقرینه شدن پلک ها، ماندن جای زخم و اسکارها، ایجاد تاری در دید و… اشاره کرد.
 • هزینه عمل پلک به عوامل متعدد و زیادی بستگی دارد که شامل مواردی مثل مهارت جراح، مراقبت های بعد از عمل و… می شود.

در این مقاله تلاش کردیم به جوانب مختلفی از جراحی بلفاروپلاستی به صورت جامع بپردازیم. اگر قصد انجام این عمل را دارید و به دنبال فوق تخصص جراحی بلفارو در تهران هستید، به شما توصیه می‌کنیم از نمونه کارهای کلینیک آنیل بازدید کرده و از مشاوره با متخصصان این مرکز بهره‌مند شوید.

4.6/5 - (10 امتیاز)

13 دیدگاه ‌ها

 • ممنون از اطلاعات کامل و ارزشمندی که در این باره در اختیار مخاطب قرار دادید.

  • خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بود.

 • جراحی پلک محدودیت سنی هم داره؟

  • با عرض سلام. این جراحی برای سن بالا هم امکان پذیر است. البته به شما توصیه می کنیم که در این خصوص از پزشک متخصص مشاوره بگیرید.

 • سلام. من 60 سال دارم و زیر چشمم پوفی زیادی دارم؛ می خواستم بدونم می تونیم در این سن جراحی پلک انجام دهم؟

  • سلام دوست عزیز؛
   بله؛ جراحی پلک محدودیت سنی ندارد و شما به راحتی می‌توانید اقدام به جراحی پلک کنید.

 • سلام خسته نباشید.
  دوران نقاهت بعد از جراحی پلک چند روز است؟

  • سلام دوست عزیز;
   دوران نقاهت جراحی پلک به نوع عمل جراحی بستگی دارد؛ اما به طور کلی، حداکثر 1 هفته ممکن است با ورم صورت مواجه شوید که با رعایت نکاتی همچون استفاده از کمپرسور آب سرد، دوران نقاهت کاهش میابد.

 • آیا در حین عمل جراحی می توان پلک زد؟ و آیا این عمل درد دارد؟

  • سلام نسترن عزیز؛
   بله؛ در حین عمل می‌توانید پلک بزنید.
   در خصوص درد جراحی بینی هم باید بگوییم که اگر بی هوش شوید،هیچ گونه دردی احساس نخواهید کرد؛ همچنین اگر بخواهید بی حسی تزریق کنید، ممکن تزریق بی حسی کمی دردآور باشد اما پس از آنکه بی حس شوید، هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

 • سلام، آیا عمل بلفاروپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیره؟

  • سلام دوست عزیز، عمل های چشمی معمولا تحت پوشش بیمه نیستند.

 • سلام خسته نباشید
  عمل جراحی پلک برای پف زیر چشم هم کاربرد داره یا فقط برای پلک بالاس؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *