عوارض لیزر موهای زائد

 • خانه
 • -
 • مجله سلامت
 • -
 • عوارض لیزر موهای زائد
عوارض لیزر موهای زائد

می توان گفت تنها روش از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی، لیزر آن ها می باشد. اما به دلیل اینکه این روش تقریبا بی خطر می باشد، بیشتر افراد از عوارض لیزر موهای زائد به خوبی آگاه نمی باشند. یکی از عارضه ها که حین لیزر نمایان می شود، درد هنگام لیزر است. نکتته مهم در این روش درمانی انتخاب دستگاه مناسب است، شما باید بدانید که کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد . به طور کلی، اکثر فرایندهای زیبایی، هر چقدر هم که بی خطر باشند، باز هم مشکلاتی را در پی دارند.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

به طور کلی بهتر است قبل از لیزر درمانی، از عوارض لیزر موی بدن آگاه بود. البته به این نکته باید توجه شود که عوارض بوجود آمده معمولا جزئی می باشند و با گذشت زمانی کوتاه از بین خواهند رفت. در صورت حاملی باید مشاوره برای لیزر موهای زائد در بارداری را دریافت کنید. متخصص راجع به این موضوع مشورت کند. از جمله این عوارض عبارت است از:

 • عوض شدن رنگ پوست

یکی از عوارض لیزر موهای زائد ، تغییر رنگ پوست در ناحیه که بر روی آن لیزر درمانی انجام شده است، می باشد. این عوض شدن رنگ، برای تیپ ها پوستی مختلف، متفاوت می باشد. یعنی افرادی که دارای پوست روشن تری می باشند، پس از لیزر درمانی، ممکن است ناحیه مورد نظر تیره تر شود. در مقابل افرادی که دارای رنگ پوست تیره ای می باشند، یکی از عوارض لیزر موی بدن، روشن تر شدن پوست در قسمت مورد نظر می باشد.

 • آسیب رسیدن به اجزا صورت

از دیگر عوارض لیزر موهای زائد در قسمت صورت، آسیب دیدگی چشم می باشد. به دلیل اینکه دستگاه های لیزر از پرتوهای بسیار قوی استفاده می کنند، هنگام لیزر صورت، بر روی چشم عینک های مخصوص محافظتی قرار می دهند تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

 • التهاب و قرمز شدن پوست

طرز کار لیزر به این گونه می باشد که فولیکول های مو را هدف قرار می دهند و باعث تضعیف شدن آن ها می شود. یکی از عوارض لیزر موهای زائد ورم کردن و سرخی پوست می باشد که دلیل آن واکنش طبیعی بدن به از بین رفتن فولیکول ها می باشد. البته این موارد طبیعی می باشد و بعد از گذشت مدتی کوتاه از بین می رود.

 • خطر سوختگی پوست

در شرایطی که اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، باعث بوجود آمدن مشکلاتی نظیر سوختگی و حتی تاول زدن پوست می شود. برای اینکه از بوجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری شود، پزشک باید ابتدا با استفاده از دستگاه های مخصوص، صورت شخص را خنک و نرم کند. بعضی ها از روش ترموتراپی استفاده می کنند و با بخار دادن به صورت، اقدام به انجام این کار می کنند.

بیشتر بخوانید: مراقبت های لیزر

معایب لیزر موهای زائد

در زیر لیستی از عوارض لیزر موهای زائد را که ممکن است برای برخی افراد ایجاد شود، به شما معرفی خواهیم کرد. پس از آگاهی درباره معایب و عوارض می توانید نکات مهم مراقبت های قبل و بعد لیزر را مطالعه کنید تا سرعت بهبود را افزایش دهید.

 • پوسته پوسته شدن
 • ایجاد شدن لکه یا تغییر رنگ پوست
 • عفونت پوستی
 • بروز حادثه برای چشم در صورت استفاده نکردن از عینک مخصوص لیزر
 • درد و احساس سوزش
 • سوختگی و ایجاد تاول پوستی
 • مخملی شدن و التهاب پوست محل لیزر
 • هایپوپیگمنتیشن
 • هایپرپیگمنتیشن
 • خشکی و تحریک پوست
 • پرمویی یا هایپرتریکوز
 • زخم و ایجاد اسکار

چنانچه هر یک از موارد بالا بعد از لیزر برای شما ایجاد شد، به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و استفاده از لیزر را تا رفع کامل این موارد، به تعویق بیندازید.

عوارض لیزر موی بدن با توجه به دستگاه و نوع پوست

برای اینکه مشخص شود عوارض لیزر موهای زائد تا چه حد می باشد، بستگی به دستگاه و نوع پوست فرد دارد. افرادی که پوست تیره تری دارند، ملانین بیشتری دارند و در نتیجه شانس بیشتری برای ابتلا به عوارض لیزر موی بدن دارند. در دستگاه های لیزر، عوارض احتمالی بستگی به موارد زیر دارد:

 1. استفاده اشتباه از روش های خنک سازی پوست.
 2. میزان طول موج دستگاه لیزر.
 3. میزان زمان تابش.

به زبانی دیگر، برای اینکه از عوارض لیزر موی بدن که ممکن است توسط دستگاه بوجود بیاید، جلوگیری کرد، بهتر است تا طول موج لیزر افزایش و میزان تابش کاهش پیدا کند. البته این کار باعث می شود تا تاثیر پذیری لیزر بر روی حذف مو کمتر شود.

معایب لیزر موهای زائد

باورهای غلط درباره عوارض لیزر موهای زائد

حتما شما هم شایعات زیادی را درباره عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد شنیده اید. در زیر چند مورد از این شایعات را باهم بررسی خواهیم کرد.

 • آیا لیزر موهای زائد باعث آسیب به غدد لنفاوی زیر بغل‌ می‌شود؟

فولیکول های مو در عمق بسیار کمی از سطح پوست قرار دارند و طول موج لیزر به اندازه ای نیست که بتواند به طور عمیق وارد لایه های پوست شود و به آن‌ها آسیبی وارد کند. غدد لنفاوی و عرقی در عمق زیادی از سطح پوست قرار دارند و اشعه لیزر به آن‌ها برخورد نخواهد داشت.

 •  لیزر موهای زائد باعث‌ می‌شود تا موهای بدن بیشتر شود؟

اگر این امکان وجود داشت، تمام افرادی که دچار ریزش مو در قسمت سر و ریش‌ می‌شدند، به جای پرداخت هزینه های زیاد کاشت مو و کاشت ریش و سبیل، از لیزر استفاده‌ می‌کردند. لیزر موهای زائد باعث‌ می‌شود تا فولیکول های مو از بین بروند ولی باعث تحریک مجدد ریشه و رویش مو‌ نمی‌شود.

 • آیا همه افراد با هر رنگ پوست و مویی‌، می‌توانند لیزر انجام دهند؟

همانطور که گفتیم، لیزر موی زائد برای هر نوع رنگ پوستی توصیه‌ نمی‌شود. اگر رنگ پوست تیره ای دارید یا رنگ موهای شما سفید، بور و یا قرمز است، ممکن است عوارض لیزر موهای زائد شامل شما شود و از لیزر کردن نتیجه ای نگیرید.

باورهای غلط درباره عوارض لیزر موهای زائد

 • لیزر موهای زائد کل بدن در یک جلسه!

 یکی دیگر از باور های بسیار غلط لیزر، این است که برخی ادعا‌ می‌کنند تنها با یک جلسه لیزر، کل موهای زائد بدن از بین‌ می‌رود. چرخه رشد موها متفاوت است و ممکن است بعضی از تارهای مو در یک زمان در فاز آناژن یا استراحت باشند. به همین دلیل تعداد جلسات لیزر بین 6 تا 8 جلسه و با فواصل زمانی مشخص است که تمام فولیکول های مو در تمام فازها به حالت رویش در بیایند و اشعه لیزر به آن‌ها برخورد کند و از بین بروند.

 •  ناباروری از عوارض لیزر موهای زائد است!!

برخی‌ می‌گویند چون در لیزر موهای زائد قسمت بیکینی، اشعه لیزر به تخمدان‌ها و رحم برخورد‌ می‌کند و به همین دلیل، باعث‌ می‌شود تا کسی نابارور شود. طی تحقیقات سازمان های بهداشتی جهان، عمق تابش اشعه لیزر به حدی نیست که به تخمدان‌ها و رحم برخورد داشته باشد و ناباروری از عوارض لیزر موهای زائد نیست.

آیا لیزر موی بدن میتواند باعث ناباروری شود؟

یکی از دغدغه هایی که بانوان با آن رو به رو می باشند، این است که آنان بر این باورند که یکی از عوارض لیزر موی بدن، نازایی می باشد. این تصور کاملا اشتباه است. پرتوهایی که توسط اینگونه دستگاه ها منتشر می شود، نمی تواند به اندام های داخلی بدن نفوذ کنند. تمامی تاثیرات لیزر بر روی رنگدانه و فولیکول های پوست می باشد و تاثیری بر روی بقیه اندام های داخلی نمی گذارد.

راه حل های جلوگیری از بوجود آمدن عوارض لیزر موی بدن چیست؟

مشخصا اگر بدون آگاهی از مراقبت های قبل و بعد از لیزر، این کار انجام شود، عوارض متعددی را به همراه دارد. بهتر است ابتدا با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. اما به طور کلی با رعایت کردن موارد زیر، می توان تا حدی از بوجود آمدن عوارض جلوگیری کرد.

 • قبل از لیزر درمانی، اگر اپیلاسیون انجام داده اید، صبر کنید تا مجددا موها دوباره رویش کند. سپس از قبل از  جلسه لیزر درمانی، موهای خود را شیو کنید تا دستگاه بتواند دقیق تر فولیکول ها را مورد هدف قرار دهد.
 • عجله نکنید! بدن نباید بیش از حد در معرض این پرتوها قرار بگیرد و باید یک فاصله 1 ماهه در این بین باشد تا هم فولیکول ها رشد کنند و هم تاثیرات مطلوب تری را داشته باشد.
 • در صورت انجام سولاریوم، آفتاب سوختگی و یا موارد این چنینی، صبر کنید تا اثرات آنها از بین برود. چرا که یکی از عوارض لیزر موی بدن، سوختگی پوست بوده و اگر بلافاصله پس از موارد نام برده شده، نسب به این کار اقدام شود، قطعا دچار التهاب و سوختگی پوست می شوید.

لیزر موهای زائد آقایان در کلینیک آنیل

لیزر موهای زائد آقایان چه مزیتی دارد؟

از جمله مزایایی که لیزر موهای زائد آقایان دارد عبارت است از: بعضی از کسانی که در ناحیه گردن دارای مشکل التهاب کاذب ریش می باشند، یعنی تارهای مو به سمت داخل پوست رشد می کنند، تنها روش برطرف کردن این مشکل لیزر می باشد. علاوه بر آن، بعضی از آقایان به دلیل اینکه موهای صورتشان بسیار زیاد است، باعث شلخته جلوه دادن آنان می شود که برای نظم دهی به این وضعیت، می توانند از لیزر درمانی استفاده کنند.

لیزر موهای زائد در کلینیک لیزر موهای زائد آنیل

در کل بدن همه افراد با یکدیگر تفاوت هایی دارد و ممکن است بعضی پوست حساس تری داشته باشند و عوارض لیزر موهای زائد برای آن ها اتفاق بیفتد. اما طبق بررسی های بهداشت جهانی و وزارت بهداشت ایران، استفاده از دستگاه های تایید شده و مخصوص برای لیزر موهای زائد، مشکلی ندارد و تایید شده است. اما دقت داشته باشید که برای اینکه امکان بروز عوارض را کاهش دهید، حتما به کلینیک های زیبایی تایید شده و با مجوز رسمی مراجعه کنید.

کلینیک زیبایی آنیل با در اختیار داشتن جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد و کادر مجرب و اوپراتورهای متخصص، در خدمت شما عزیزان است. برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد می توانید به کلینیک لیزر موهای زائد آنیل واقع در غرب تهران مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

جمع بندی

با توجه به نکات گفته شده در ارتباط با عوارض لیزر موی بدن، بهره گیری از کلینیکی که تعداد متنوعی از دستگاههای لیزر و همچنین پزشک های متخصص را در اختیار دارد بسیار مهم می باشد. چرا که بعضی از مراکز زیبایی، تنها دارای یک نوع دستگاه لیزر می باشند.

کلینیک لیزر موهای زائد آنیل، با داشتن سال ها تجربه درخشان در انواع زمینه های پوستی، مو و غیره، همراه توانسته است تا با بهره گیری از جدیدترین دستگاه ها و تکنیک های روز زیبایی، بهترین خدمات ممکن را برای زیبا جویان فراهم کند. کلینیک زیبایی آنیل ارائه دهنده خدمات با کیفیت و با تجهیزات مدرن در زمینه پوست و مو است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان و یا مشاورین ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

4/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

ادمین وبسایت: لین آریا