بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را بشناسید! + جدیدترین دستگاه لیزر ۲۰۲۳

  • خانه
  • -
  • مو و ابرو
  • -
  • بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را بشناسید! + جدیدترین دستگاه لیزر ۲۰۲۳
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را بشناسید! + جدیدترین دستگاه لیزر ۲۰۲۳

شاید بتوان گفت بهترین روش برای رهایی از موهای زائد، لیزر موهای زائد است. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا بسیاری از افراد قصد لیزر موهای زائد خود را دارند. و این روش اینطور پرطرفدار است. یکی از این دلایل این است که لیزر را میتوان برای همه نقاط بدن انجام داد و برتری های بسیاری نسبت به وکس و شیو دارد. به عنوان مثال لیزر موهای زائد دارای سرعت بیشتری است. بعلاوه نتایج لیزر موهای زائد ماندگاری بالایی دارد.

اما نتیجه لیزر تا حد زیادی به نوع دستگاه لیزر بستگی دارد. آشنایی با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد میتواند در نتیجه این کار تاثیر بسیاری داشته باشد. اولین سوالی که احتمالا برای شما ایجاد می‌شود این است که دستگاه های لیزر موجود چه تفاوتی با یکدیگر دارند و کدامیک برای پوستتان مناسب تر است. به همین منظور در این مقاله ضمن بررسی انواع دستگاه لیزر، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را معرفی خواهیم کرد.

انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

شاید این سوال را داشته باشید که براساس چه معیاری می توان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را تشخیص دارد؟ برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد حتما به سرعت و میزان و عمق نفوذ اشعه را در آن بررسی کنید. این موارد  جزء مهمترین نکاتی است که یک دستگاه لیزر باید در آن بهترین باشد.

در اینجا به بررسی انواع دستگاه لیزر و ویژگی های آن می پردازیم تا بتوان با اطلاعات کامل بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را معرفی کرد.

مقاله پیشنهادی: لیزر موهای زائد آقایان

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

از جمله دستگاه های لیزر موهای زائد، عبارت است از:

دستگاه الکساندرایت (alexandrite laser)

 این دستگاه یکی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است که از سریع ترین تکنولوژی ها در این زمینه است. دستگاه لیزر الکساندرایت تاثیر بسیاری بر موهای نازک و پوست های روشن دارد و برای مناطق وسیع قابل استفاده است.

طول موج و انرژی دستگاه الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد قابل تنظیم است و با هر نوع پوستی سازگاری دارد. طول موج این دستگاه 755 نانومتر می باشد و دارای سیستم خنک کننده میباشد و در زمان درمان با استفاده از این دستگاه از دستگاه های سرمایشی استفاده می‌شود تا در هنگام گرم شدن ریشه مو و ترکیب فولیکول آن، آسیبی به پوست وارد نشود. شاید بتوان گفت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از مدل های الکساندریت را کندلا جنتل پرو دانست.

بهترین دستگاه لیزر

دستگاه دایود (Diode laser)

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست هایی با تیرگی متوسط یا زیاد، دستگاه دایود است. این نوع لیزر هر دو طول موج بلند و کوتاه را تولید میکند و به همین دلیل میزان جذب ملانین چندانی ندارد و به فولیکول های مو در عمق پوست نفوذ پیدا میکند. بعلاوه طول موج بلند خطر آسیب پوستی را کاهش میدهد. تنها مشکل این دستگاه این است که افراد با پوست تیره به جلسات درمانی بیشتری احتیاج دارند. از عوارض جانبی لیزر دایود می توان به قرمزی پوست اشاره کرد.

دستگاه ان دی یاگ ( ND YAG laser)

شاید بتوان گفت موثرترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای کسانی که پوست تیره ای دارند؛ دستگاه ان دی یاگ است. علت این موضوع این است که برخلاف دستگاه الکساندرایت و دایود که تاثیر کم تر و خطر بیشتری برای افراد با پوست تیره دارد؛ این دستگاه خطر کمتر و تاثیر بیشتری بر آنها دارد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد که از تکنولوژی ان دی یاگ بهره می‌برد، لیزر دکا است. لیزر دکا به دو فناوری لیزر مجهز است: الکساندرایت و ان دی یاگ. به دلیل استفاده از هر دو فناوری به طور همزمان این دستگاه انعطاف پذیری بالایی دارد و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از دید متقاضیان است.

این دستگاه برای تمام رنگ پوست ها مناسب است و مجهز به یک فناوری انحصاری است که انرژی پرتوها را کاهش میدهد و درصد جذب آن‌ها را افزایش میدهد. در نتیجه عوارض و خطرات آن کم شده و اثر آن بیشتر می‌شود.

دستگاه روبی (Ruby laser)

این دستگاه نسبت به بقیه دستگاه ها قدیمی تر بوده و به همین دلیل زیاد از آن استفاده نمی‌شود و استفاده از آن برای پوست های تیره سوختگی و زخم ایجاد میکند. بعلاوه نتایج آن زیاد موثر نیست. پس نه تنها نمیتوان آن را بهترین دستگاه لیزر موهای زائد دانست بلکه شاید از بدترین ها نیز باشد.

دستگاه اسکلیپیون مدیو استار پرو

یکی از جدیدترین دستگاه های لیزر که قابلیت ها و ویژگی های بسیاری دارد، دستگاه اسکلیپیون است. تنظیمات طول موج این دستگاه به گونه ای است که علاوه بر از بین بردن موهای زائد سبب تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست می‌شود.

این دستگاه دارای طول موج های مختلفی است که از طریق آن میتوان فولیکول های مو را به وسیله آن از بین برد و به همین دلیل درمان موثرتری صورت میگیرد و نیازی به مراجعه پی در پی نیست. به علاوه با توجه به اینکه این دستگاه می تواند طول موج های مختلفی را ایجاد کند، میتوان برای هر نوع تیپ پوستی طول موج خاص خود را استفاده کرد و در نتیجه برای انواع پوست ها مناسب است.

  دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم

دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم ترکیبی از دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر دیود است. در این دستگاه علاوه بر استفاده از تکنولوژی این دو دستگاه معایب هر یک برطرف شده است. به همین دلیل این دستگاه یکی از موثرترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است.

این دستگاه دارای یک سیستم خنک کننده است که از سوختگی جلوگیری میکند و برای انواع پوست و مو مناسب است و سرعت بالایی دارد و نیازی به مراجعات پی در پی نیست.

دستگاه IPL

اگر پوستی روشن و موهای تیره دارید، این دستگاه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شماست. در این دستگاه از لامپ های زنون استفاده شده است. از این دستگاه برای جوانسازی پوست و رفع لکه نیز استفاده می شود و یکی از کم خطر ترین دستگاه ها برای لیزر موهای زائد است که بوسیله گرما و بدون هیچ سوختگی موهای زائد را از بین می برد. لازم به ذک است برای رنگ پوست تیره به هیچ وجه نباید از لیزر IPL  استفاده شود.

دستگاه لیزر ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM

این دو دستگاه تمامی تکنولوژی 3 دستگاه الکساندرایت،Nd:YAG و دایود را در خود جای داده اند به این معنا که هر 3 طول موج این دستگاه ها را دارد، اگر موی بلوند یا روشنی دارید یا موی شما نازک است و یا در صورتی که پوست تیره و برنزی دارید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شما این دستگاه است.

با ترکیب 3 طول موج متفاوت این دستگاه می تواند به بهترین نحو ممکن به ساختار و عمق پوست شما نفوذ نماید تا موهای زائد شما را از بین ببرد.

بهترین دستگاه لیزر مو

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست شما

همانطور که گفته شد دستگاه ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM و دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم و اسکلیپیون مدیو استار پرو برای هر نوع پوست و مویی مناسب است اما به طور کلی برای لیزر موهای بور بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، دستگاه الکساندرایت کندلا است و برای پوست روشن و موی تیره دستگاه الکساندرایت و دایود مناسب است. برای پوست های تیره نیز بهتر است از دستگاه ND YAG استفاده شود. برای دریافت پاسخ یکی از سوالات رایج در زمینه لیزر موهای زائد به مقاله تعداد جلسات لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله از آنیل انواع دستگاه لیزر مو را به همراه مزایا و معایب آن بررسی کردیم تا پی ببریم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است. شما میتوانید با استفاده از بهترین دستگاه ها و با کمک بهترین متخصصین در این زمینه، لیزر موهای زائد خود را به کلینیک لیزر موهای زائد آنیل بسپارید و از نتیجه آن اطمینان داشته باشید.

آیا لیزر موهای زائد برای موهای کرکی و بور مناسب است؟

دستگاه‌های لیزر موجود برای موهای ضخیم و مشکی .خوب کار می‌کنند موهای بور و کرکی معمولا به خوبی موهای مشکی از لیزر نتیجه نمی گیرند.

آیا احتمال دارد از طریق دستگاه لیزر بیماری‌های پوستی منتقل شود؟

در دستگاه‌هایی که سری دستگاه مستقیم با پوست برخورد می‌کند، احتمال اینکه بیماری های پوستی ویروسی مثل زگیل تناسلی از فردی به فرد دیگر منتقل شود وجود دارد. اما دستگاه‌هایی با سری شخصی این احتمال را به صفر می رساند.

آیا دستگاه لیزر موهای خانگی واقعیت دارد؟

با توجه به تجربه افراد، کار با دستگاه‌های لیزر خانگی بسیار زمان بر است و نتیجه خاصی هم حاصل نمی شود.

به این مطلب امتیاز دهید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط