هزینه کاشت مو

در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه کاشت مو در روش های مختلف بپردازیم و عوامل موثر بر قیمت کاشت مو را مشخص کنیم. مو و ابرو یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین عوامل در زیبایی و البته در اعتماد به نفس افراد است. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی راه های زیادی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته افراد وجود دارد؛ از مهم‌ترین این روش ها میتوان به کاشت مو و کاشت ابرو اشاره کرد.

کاشت مو یکی از این روش ها به حساب می‌آید؛ در حقیقت کاشت مو جزو آخرین روش ها برای رویش مجدد موهاست؛ ولی میتوان اذعان داشت که موثرترین روش نیز به شمار میرود! یکی از ابتدایی ترین موضوعاتی که پس از انتخاب کاشت مو به عنوان روش درمانی برای افراد پیش می‌آید، هزینه کاشت مو است. از آنجایی که اکثر بیمه‌ها تعهدی نسبت به هزینه‌های کاشت مو و به طور کلی عمل‌هایی که جنبه زیبایی دارند، ندارند در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه کاشت مو در روش های مختلف بپردازیم و عوامل موثر بر آن را مشخص سازیم.

هزینه کاشت مو

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

قیمت کاشت مو، نرخ ثابتی ندارد و به عواملی بستگی دارد. در اینجا به سه عامل اشاره خواهیم کرد.

 • میزان طاسی مو

میزان موی ریخته شده و موی مورد نیاز عامل بسیار مهمی در تعیین هزینه کاشت موی سر است؛ برای مثال کسی که تنها 5 سانت از موی جلو سر وی به کاشت نیاز دارد، واضحا قیمت کاشت مو کمتری را نسبت به شخصی که تمام سر او نیاز به کاشت دارد را پرداخت میکند.

 • روش مورد استفاده در کاشت مو

از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه کاشت مو، روش کاشت است. برای مثال روش FUE که روشی قدیمی در کاشت مو محسوب می‌شود معمولا دارای قیمت کمتری نسبت به روش های جدیدتری مانند FIT ،SUT، یا میکرواف ای تی (MICRO FIT) دارد. در نتیجه موارد بالا بهتر است برای تعیین هزینه کاشت مو برای شما با کلینیک زیبایی آنیل تماس گرفته و ضمن مشخص شدن هزینه کاشت مو برای شخص شما، بهترین روش کاشت مو و مناسب‌ترین روش را نیز توسط پزشک متخصص این حوزه مشخص کنید.

 • محل انجام عمل کاشت مو (منطقه جغرافیایی)

احتمالا می‌دانید که در شهرها و یا شهرستان‌های مختلف و حتی در کلینیک‌های مختلف هزینه کاشت مو با یکدیگر متفاوت است و این موضوع امری بدیهی است. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که کدام کلینیک می‌تواند بهترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه به شما ارائه دهد. هزینه کاشت مو در سطح یک شهر با توجه به موقعیت قرارگیری مطب با هم متفاوت است. در سطح کشور، شهرهای پرجمعیت و شهرهایی که در آن تقاضای بیشتری برای کاشت مو دارد، هزینه کاشت مو را افزایش میدهد. حتی در موقعیت جهانی هم هزینه کاشت مو می تواند تفاوت های زیادی با هم داشته باشد. به عنوان مثال هزینه کاشت مو در ایران نسبت به کشور همسایه ترکیه بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

 • کلینیک انتخابی کاشت مو

شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده باشید که به دنبال یک پزشک برای کاشت مو میگردید و پزشکتان در یک مرکز و کلینیک زیبایی، خدمات کاشت مو را ا دو دستمزد متفاوت انجام میدهد. این اتفاق به دلیل متفاوت بودن تعرفه هر کلینیک است. در نتیجه انتخاب کلینیک می تواند در هزینه کاشت مو شما تاثیر مستقیم بگذارد.

روش کاشت مو

قیمت کاشت هر تار مو (قیمت هر گرافت مو)

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه کاشت مو، تعداد گرافت های مو می باشد. البته برای تعیین قیمت و هزینه کاشت مو به صورت دقیق تر کاشت مو، علاوه بر تعداد گرافت های مو، به روش کاشت هم بستگی دارد. هزینه کاشت هر گرافت مو در سال 1400 در کلینیک آنیل، حدودا بین 2500 تا 3000 تومان است. به عنوان مثال اگر شخصی به 3000 گرافت مو نیاز داشته باشد در روش FIT باید هزینه ای معادل 7 میلیون تومان و با روش SUT، هفت میلیون پانصد هزار تومان متقبل شود.

ارزان ترین روش کاشت مو چه روشی است؟

در روش FIT به این دلیل که فولیکول های مو بصورت تکی و با حساسیت بالایی از بانک مو برداشت و زمان بیشتری برای انجام آن صرف می شود، هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد. اما ارزان قیمت ترین روش کاشت مو روش FUT است. چر ا که برای برداشت فولیکول های مو به صورت یکجا اقدام می شود و این سرعت کاشت را افزایش می دهد. کاهش مدت زمان کاشت و افزایش سرعت باعث کاهش هزینه کاشت مو در این روش خواهد شد.

هزینه کاشت مو به روش MFIT یا UFIT

جدیدترین و مدرن ترین روش کاشت مو در جهان این روش است. روش کاشت مو در این متد، دقیقا همانند روش FIT انجام می شود. این روش نسبت به FIT، بسیار ظریف تر و دقیق تر انجام می شود، درد و خونریزی کمتر، دوره نقاهت و ریکاوری کوتاهتری دارد. در ضمن در این روش می توان بدون تراشیدن کف سر، کاشت را انجام داد. هزینه کاشت مو به این روش در کلینیک زیبایی آنیل حدودا بین 7 تا 10 میلیون تومان است.

بیشتر بخوانید: مراقبت های کاشت مو قبل و بعد از عمل

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟

کاشت مو به روش SUT، به عنوان جدیدترین روش کاشت در ایران شناخته میشود. در این روش برداشت فولیکول های مو توسط دستگاه انجام می شود که نسبت به حالتی دستی بسیار سریعتر خواهد بود. البته این افزایش سرعت موجب افزایش هزینه کاشت مو هم خواهد شد. در مرکز کاشت مو آنیل، هزینه کاشت مو به روش SUT، چیزی حدود 6 تا 8 میلیون تومان است.

هزینه کاشت مو در کلینیک آنیل

هزینه دقیق این عمل زیبایی با توجه به موارد ذکر شده قابل ارائه نمی‌باشد؛ اما قیمت تقریبی کاشت با توجه به روش کاشت بین 4 تا 9 میلیون تومان متغیر است. برای اطلاع دقیق از هزینه کاشت مو می‌توانید به کلینیک آنیل مراجعه کنید و یا از طریق اینستاگرام ما در فضای مجازی عکس سر خود را برای کارشناسان ما ارسال کرده تا هزینه کاشت مو در کلینیک آنیل را به طور دقیق برای شما مشخص سازند. نکته‌ بسیار مهم این است که حتما دقت داشته باشید عمل کاشت موی سر، عملی تخصصی بوده و نیازمند پزشک متخصص این حوزه و کادر باتجربه است و صرفا قیمت پایین را ملاک برای انتخاب مرکز کاشت موی قرار ندهید؛  ما در کلینیک آنیل معتقدیم:

قیمت بالا در هزینه کاشت مو صرفا نشانه کیفیت نیست، ولی قیمت پایین قطعا نشانه بی‌کیفیتی است. نکته مهم دیگر این است که کاشت موی سر باید در محیطی کاملا تخصصی و مجهز صورت گیرد و مراکز نامعتبر را برای انجام این عمل حساس خود انتخاب نکنید. بعضی از کلینیک های زیبایی صرفا برای ایجاد درآمد و بدون توجه به نیاز مراجعه کننده برای وی کاشت مو را تجویز می‌کنند؛ اما توصیه آنیل به افراد زیر 25 سال این است که حتما روش های دیگر برای رویش مجدد موها را امتحان کرده چرا که در بسیاری از موارد نیازی به روش کاشت مو نبوده و روش های کم‌ریسک تر و کم‌هزینه تری مانند پی آر پی یا مزوتراپی مو میتوانند باعث رویش مجدد موها شوند.

هزینه کاشت موی سر

هزینه کاشت مو در ترکیه

برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند که هزینه کاشت مو در ترکیه مناسب‌تر و با کیفیت بهتری انجام می شود. خوب است بدانید که هزینه کاشت مو در ترکیه تقریبا 4 الی 5 برابر این هزینه در ایران است. این هزینه حدود 2500 دلار در ترکیه است. در صورتی که در ایران این عمل در حدود 500 دلار برای شما تمام می‌شود. حتی می‌توان اذعان داشت که از نظر کیفیت هم، در کشور خودمان می‎توانید با بهترین متخصصان این عمل را انجام داده و از نتایج آن تا سال‌های سال لذت ببرید؛ چرا که در ایران به علت تعدد کلینیک‌ها و متخصصان متفاوت این هزینه به دلیل وجود رقابت، با وجود کیفیت بالا، کاهش یافته‌ است. خوب است بدانید که هزینه کاشت مو در کشورهای اروپایی و آمریکایی حدود 15000 تا 20000 دلار تمام می‌شود. به همین علت است که ایران و ترکیه مقصد خوبی برای انجام این‌گونه عمل‌ها به حساب می‌آیند.

کلام پایانی

کلینیک زیبایی آنیل ارائه دهنده انواع روش‌های کاشت موی سر یا کادری مجرب و متخصص است و مطابق با نیاز شما بهترین روش کاشت موی سر را به بهترین نحو برای شما انجام خواهد داد. هم‌چنین کلینیک کاشت موی آنیل برای افرادی که امکان پرداخت هزینه به صورت یک‌جا را ندارند شرایط کاشت مو قسطی را نیز فراهم کرده است تا همه افراد بتوانند از این امکان بهره مند شوند. شما میتوانید برای کسب مشاوره یا تعیین وقت با کارشناسان کلینیک کاشت مو آنیل تماس بگیرید.

هزینه کاشت مو در البرز (کرج)، اصفهان نسبت به تهران

اگر بخواهید قیمت کاشت مو در البزر و اصفهان را با شهر تهران مقایسه کنید، شاید به هزینه بسیار کمتر این روش زیبایی پی خواهید برد. در شهرهای پرجمعیت که افراد زیادی خواهان کاشت مو هستند، به دیلل نبود نظارت کافی روی مراکز کاشت مو، هستند افرادی که این عمل زیبایی حساس و مهم را در کلینیک های غیرمتخصص و غیر درمانی مثلا در محیط خانه، محیط های استریل نشده انجام میدهند. در نتیجه برای کاشت هزینه بسیار کمتری و غیرمتعارفی را پیشنهاد میدهند. مراقب همچین پیشنهادات و قیمت هایی باشید و برای هزینه کمتر سلامتی خود را به خطر نیندازید. شما در هر جای ایران که باشید می توانید با ارسال تصویر از سر خود برای کیلینک آنیل، مشاوره غیرحضوری بگیرید و هزینه کاشت مو را استعلام نمایید.

♦♦♦

سوالات متداول درباره هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو برای خانم ها چقدر است؟ و آیا با آقایان تفاوتی دارد؟

خیر هزینه کاشت مو برای آقایان و خانم ها تفاوتی ندارد و تنها به دو عامل گفته شده یعنی میزان طاسی و روش کاشت بستگی دارد. در خانم ها چون معمولا میزان طاسی اندک است، معمولا هزینه کمتری را باید پرداخت کنند.

آیا هزینه کاشت مو در ترکیه ارزان تر است و دارای کیفیت بهتری است؟

با توجه به نوسانات قیمت ارزی کشورمان درحال حاضر هزینه کاشت مو در ترکیه حدود چهار الی پنج برابر کشورمان است و این در حالی است که شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین نوع پیوند مو در در کلینیک های معتبر ایران به راحتی و با هزینه ای معقول تر تجربه کنید.

قیمت کاشت هر تار مو چقدر در می‌آید؟

با توجه به موارد ذکر شده قیمت کاشت هر تار مو توسط پزشکان و متخصصان کلینیک زیبایی آنیل چیزی در حدود 500 تا 1000 تومان در می‌آید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

28 دیدگاه ‌ها

 • سلام ممنون از مطالبتون
  کدوم روش با توجه به هزینه کاشت مو بهتر از بقیست؟ شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

  • روش کاشت مو برای هر فرد با توجه به شرایط فرد و نظر پزشک متخصص انتخاب میشود. بهتر است پیش از انتخاب با پزشک متخصص مشورت کنید و یا از کارشناسان ما در کلینیک زیبایی آنیل به طور رایگان مشورت بگیرید هم چنین پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین روش کاشت مو را مطالعه کنید.

 • مطالب مفیدی بود ممنون از سایت خوبتون

  • خوشحالیم از مطالب استفاده کردید.

 • اگه من تمام موهام ریخته باشه و بخوام بکارمهزینش حدودا چقدر میشه

  • برای اطلاع از هزینه دقیق باید توسط پزشک معاینه شوید. با کلینیک تماس بگیرید. 44027502

 • لام،من دچار بیماری سبوره هستم،که باعث شده موهای وسط سرم کاهش شدیدی داشته باشه،اولا آیا راهی برای درمان دائم این موضوع هستش؟ و ثانیا الان میشه جای خالی رو مو کاشت؟ یا اینکه قارچ مالاسزیا به فولیکول های موی من نفوذه کرده و ممکن است بعد از کاشت دوباره بریزد؟

  • پاسخ به این سوال نیاز به معاینه دقیق توسط پزشک دارد. با کلینیک تماس بگیرید. 44027502 و 44027589

 • سلام
  در کاشت مو به روش SUT امکان انتقال بیماری های خونی دیگر افرادی که قبلاً با دستگاه براشون کاشت انجام شده به نفرات بعدی وجود داره ؟
  چون گفته شده داخل دستگاه و هولدر قابل استریل کردن نیست ؟

  • اگر در انتخاب کلینیک و پزشک دقت لازم را داشته باشید این امکان اصلا وجود ندارد.

 • سلام
  در کاشت مو به روش SUT امکان انتقال بیماری های خونی دیگر افرادی که قبلاً با دستگاه براشون کاشت انجام شده به نفرات بعدی وجود داره ؟
  چون گفته شده داخل دستگاه و هولدر قابل استریل کردن نیست ؟

 • پاسخ:
  با سلام و وقت بخیر

  تجهیزات دستگاه هایی که قابل استریل نیست بصورت یکبار مصرف در روش های مدرن کاشت مو استفاده میشه.

 • ممنون از مطالب کاملی که در سایت قرار دادید.

  • خوشحالیم مطالب برای شما مفید بوده است.

 • سلام هزینه کاشت مو در شهرهای ایران متفاوت هست؟ یا همه جا هزینه کاشت مو ثابته؟

  • متفاوت است. بسته به هزینه پزشک می تواند متغیر باشد.

 • سلام خیلی ممنونم از مطلبتون
  من شوهرم وسط و جلوی سرش خیلی خالیه حالا میخوام بدونم یه روشی که هم به صرفه باشه و هم تراکم خوبی ایجاد کنه چی هست؟

  • سلام دوست عزیز همه روش های کاشت مو نتیجه خوبی داشته و مناسب است اما تصمیم برای انتخابی که کاملا مناسب شرایط شما باشد را میتوانید با مراجعه به پزشکتان و مشورت با وی انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید
   https://anylclinic.com/%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88/

 • عرض سلام و خسته نباشید. آیا کاشت مو برای خانم‌ها هم وجود دارد؟ و اینکه هزینه‌اش به چه صورت هست؟

  • بله کاشت برای خانم ها هم انجام میشود. هزینه رو نیمتونیم دقیق بگیم چون عوامل زیادی دخیل هستند. لطفا یک جلسه مشاوره وقت بگیرید.

 • سلام خسته نباشید. اگر بخواهیم فقط قسمت جلوی سر و بالای پیشانی مو بکاریم، هزینه اش چقدر میشه؟

  • بستگی داره که این طاسی چقدر است و به چه تعداد گرفات نیاز دارد. لطفا یک جلسه مشاوره وقت بگیرید و با کمک پزشک بتونیم هزینه دقیقشو اطلاع دهیم.

 • سلام.خسته نباشید. من چنتا زخم جزئی رو سرم هست. بعد میخواستم بدونم که امکان داره بخوام کاشت مو انجام بدم؟

  • زخم هاتون چه جوری و به چه دلیل هست؟ باید بررسی بشه

 • سلام، در دوران کرونا موهای سرم شروع به ریختن کرد اما طاس نشده نگرانم امکانش هست بدون اینکه بیام به کلینیک هزینه رو بهم بگید؟

  • سلام دوست عزیز
   باید از پشت سر، جلوی سر و بالای سر خود یک عکس بگیرید و به واتساپ کلینیک ارسال کنید تا قیمت تقریبی با توجه به الگوی ریزش موهایتان برآورد شود. همچنین می‌توانید از طریق وبسایت به واتساپ دسترسی پیدا کنید یا با همکاران ما با شماره های 44027503 و 44027589 تماس بگیرید تا شما راهنمایی کنند.

 • سلام با بیمه هم میشه کاشت مو کرد؟

  • خیر. متاسفانه هیچ بیمه‌ای در ایران عمل زیبایی را جزء موارد تحت پوشش خود به حساب نمی‌آورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.