مزوتراپی غبغب چیست – فواید و عوارض + قیمت

مزوتراپی غبغب
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 27 دسامبر 2023
0
(0)

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی است که در حال حاضر برای اهداف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد‌‌. یکی از این اهداف، مزوتراپی غبغب می‌باشد که در آن شما می‌توانید غبغب خود را کوچک‌تر کنید و یک خط صاف از چانه تا گردن خود بسازید. دلایل گوناگونی وجود دارند که ممکن است باعث شوند شما غبغب خود را دوست نداشته باشید یا به هر دلیلی به دنبال حذف آن باشید. در این شرایط می‌توانید از طریق روش‌های گوناگونی برای حذف غبغب خود اقدام کنید. اگر به ‌دنبال یک روش کم تهاجمی مناسب برای رفع غبغب خود هستید، حتماً با ما همراه بمانید. ما قصد داریم در ادامه بیشتر در رابطه با مزوتراپی غبغب برای شما صحبت کنیم.

مزوتراپی غبغب چیست؟

قاعدتاً برای شمایی که قصد دارید که با مزوتراپی غبغب خود را کوچک‌تر کنید، کسب اطلاعات در رابطه با این ‌که مزوتراپی چیست و چگونه می‌تواند به شما کمک کند، ضروری به ‌نظر می‌رسد. مزوتراپی غبغب روشی کاملاً غیر تهاجمی است که در آن پزشک با استفاده از تزریق مواد تهیه شده به غبغب شما، کاری میکند تا این ناحیه کوچک‌تر شود. بعد از این ‌که مواد به غبغب شما تزریق شدند، چربی‌های این ناحیه شروع به آب شدن می‌کنند و در ادامه توسط بدن شما جذب می‌شوند. شما می‌توانید بعد از حداکثر حدود چند هفته، به ‌طور کامل چربی‌های غبغب خودتان را از بین ببرید و یک خط چانه تا گردن صاف و دوست‌ داشتنی داشته باشید.

مزوتراپی غبغب چیست؟

طبق اطلاعات موجود و تحقیقات انجام‌ شده، مزوتراپی غبغب در بالای 99 درصد مواقع، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض خاصی نشان نداده و این موضوع می‌تواند خیال شما از بابت کوچک شدن غبغب را راحت سازد. معمولاً برای این ‌که بتوانید نتایج بهتری بگیرید، باید در چند جلسه مزوتراپی غبغب را انجام دهید.

فواید مزوتراپی غبغب 

قاعدتاً شناخت فواید مزوتراپی برای رفع غبغب، می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر تصمیم خود برای انجام این کار را نهایی کنید. شما متوجه شدید که به‌ طور کلی مزوتراپی غبغب، روش درمانی کاملاً کم تهاجمی و سرپایی است و بعد از انجام آن، شما می‌توانید بلافاصله به زندگی عادی و روزمره خود بازگردید و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. اما علاوه ‌بر این موضوع، مزوتراپی غبغب فواید دیگری نیز دارد که در ادامه برخی از آن‌ها برایتان نام برده‌ایم.

فواید مزوتراپی غبغب 

 • جوانسازی پوست در نواحی زیر چانه و غبغب
 • از بین بردن کامل سلولیت‌ها
 • ایجاد صورتی جوان‌تر
 • بهبود قابلیت ارتجاعی پوست
 • روشن شدن پوست در ناحیه غبغب
 • امکان مشاهده نتیجه در مدت زمانی کوتاه
 • مقرون ‌به ‌صرفه بودن
 • و…

مزوتراپی غبغب چند جلسه است؟

پیشتر به این نکته اشاره کردیم که برای مزوتراپی غبغب، شما باید در چند جلسه روند تزریق کوکتل‌ها را پیش ببرید. معمولاً برای مزوتراپی غبغب، شما باید در حدود 4 الی 6 جلسه، روند تزریق را پیش ببرید تا بتوانید چربی های موجود در غبغب را حذف کنید. طبق اطلاعات موجود، شما بعد از تزریق نیاز به گذراندن دوران نقاهت سخت و طاقت‌فرسا ندارید و می‌توانید بعد از گذشت 24 ساعت، به طور کامل فعالیت‌های روزمره خودتان را پیش بگیرید و نیازهایتان را برطرف سازید. اما به‌ هر حال بعد از انجام مزوتراپی غبغب، بهتر است که حتماً به توصیه‌های پزشکتان توجه داشته باشید تا هیچ ‌گونه مشکلی در ادامه برای شما به وجود نیاید و امکان این را داشته باشید که راحت‌تر دوران نقاهت را پیش ببرید‌‌. همین فاکتورها و عوامل باعث شده‌اند تا خدمات مزوتراپی برای رفع غبغب، خدماتی بسیار کاربردی و پرطرف‌دار باشند.

عوارض مزوتراپی غبغب

به ‌طور کلی، به واسطه این ‌که مزوتراپی غبغب درمانی کم تهاجم است، عوارض آن نیز زیاد شدید نیستند. اما در برخی موارد، عوارض جانبی وجود دارند که ممکن است بعد از استفاده از این خدمت برای شما به وجود بیایند. اجازه دهید با هم در ادامه این موارد بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

عوارض مزوتراپی غبغب

 • حالت تهوع
 • حساسیت و تورم
 • قرمزی و خارش
 • زخم
 • عفونت
 • آلرژی پوستی
 • و…

ماندگاری مزوتراپی غبغب

هنگامی که ما تصمیم میگیریم که از خدمات مزوتراپی غبغب استفاده ‌کنیم، شاید مهم‌ترین سوالی که برایمان پیش می‌آید، ماندگاری این خدمت باشد. به‌ طور کلی ماندگاری این خدمت زیبایی به فاکتورها و عوامل گوناگونی وابسته است. برای مثال نوع ترکیبات ماده استفاده ‌شده برای آب کردن چربی‌ها، نحوه تزریق، میزان تخصصی بودن خدمات و… جزو آن دسته از فاکتورها و مواردی هستند که می‌توانند تاثیر زیادی در ماندگاری رفع غبغب با مزوتراپی داشته باشند‌‌.

ماندگاری مزوتراپی غبغب

طبق تحقیقات موجود و تجربیات کسب شده، معمولاً می‌توان گفت که مزوتراپی غبغب می‌تواند برای حدود 6 ماه الی 1 سال ماندگاری بدون برگشت داشته باشد. اما در برخی موارد، نتایج این خدمت زیبایی دائمی بوده‌اند. یعنی برخی از افراد با یک ‌بار مزوتراپی غبغب، چربی‌های موجود در این ناحیه را حذف کرده‌اند و در حال‌ حاضر نیز تغییری در شرایط آن‌ها به وجود نیامده است. پس شانسی برای شما وجود دارد که غبغب شما بعد از انجام این خدمت زیبایی، به حالت عادی بازنگردد. اما اگر هم قرار باشد این اتفاق بیفتد، حداقل بعد از 6 ماه روند برگشتن غبغب شما به حالت عادی شروع می‌شود و شما می‌توانید برای این مدت، از داشتن غبغبی کوچک نهایت لذت را ببرید.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی غبغب

درست است که مزوتراپی غبغب، خدمتی بسیار کم تهاجمی و سرپایی است، اما به ‌هر حال شما برای ‌اینکه امکان این را داشته باشید تا بدون هیچ ‌گونه مشکلی غبغب خود را کوچک‌تر کنید، باید به فاکتورهای مراقبتی گوناگونی توجه داشته باشید. بیشتر نیز به این نکته اشاره کردیم که دوران نقاهت مزوتراپی غبغب حداکثر 24 ساعت است و بعد از گذشت این مدت، شما می‌توانید به ‌راحتی و بدون هیچ‌گونه مشکلی فعالیت‌های روزانه‌ی خودتان را انجام دهید. در ادامه، برای شما مراقبت‌های بعد از مزوتراپی که نیاز است تا 24 ساعت رعایت شوند آورده شده ‌است.

 • به‌ هیچ ‌عنوان فعالیت‌های سنگین بدنی مانند ورزش‌های سنگین یا هرچیز دیگری را انجام ندهید
 • تا 24 حمام نکنید، استخر نروید و اجازه ندهید که آب به مقدار بیش ‌از حد نیاز به ناحیه مورد نظر برخورد داشته باشد
 • در صورت احساس هرگونه ناراحتی، درد یا سوزش، امکان این را دارید که با اجازه پزشک و مشورت با او، از کمپرس های آب سرد بهره ببرید
 • برای تمدید جلسه‌های مزوتراپی، اجازه دهید تا التهابات قبلی به‌ طور کامل از بین بروند
 • اجازه ندهید که آفتاب به ناحیه غبغب شما بتابد و به‌ هیچ‌ عنوان حمام آفتاب نگیرید
 • بهتر است که خدماتی مانند لایه برداری را نیز در طول این بازه زمانی انجام ندهیدهزینه مزوتراپی غبغب

هزینه مزوتراپی غبغب

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام استفاده از خدمات مزوتراپی غبغب ممکن است که ذهن شما را به خود درگیر کند، هزینه استفاده از این خدمات است. فاکتورها و موارد گوناگونی وجود دارند که ممکن است باعث شوند تا هزینه استفاده از این خدمات متغیر باشد. مواردی مانند مقدار ماده استفاده‌ شده، نوع و برند محصول تزریق شده، روش تزریق، تخصص پزشکی مدنظر شما، کلینیکی که از خدمات آن بهره برده‌اید، تعداد جلسات مورد نیاز و… جزو آن دسته از فاکتورهایی هستند که می‌توانند در نهایت روی هزینه مزوتراپی غبغب تاثیر زیادی داشته باشند.

در مقایسه با خدمت ارائه ‌شده، هزینه استفاده از این خدمات زیاد بالا نیست و شما می‌توانید با حداکثر حدود 3 میلیون تومان، از این خدمات بهره ببرید. البته همان ‌طور که پیش‌تر نیز برای شما گفتیم، با توجه به فاکتورهای گوناگون، هزینه مورد نیاز برای استفاده از این خدمات تعیین می‌شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به واسطه قیمت ارزان‌تر، کیفیت را فدا نکنید و به سراغ خدمات‌دهندگانی بروید که می‌دانید در قبال دریافت دستمزد تعیین ‌شده، باکیفیت‌ترین و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند و به طور کامل نیاز شما را برطرف می‌سازند.

سخن پایانی 

ما در این محتوا سعی کردیم برای شما به‌ طور کامل در رابطه با مزوتراپی غبغب صحبت کنیم و اطلاعاتی را ارائه دادیم که هنگام استفاده از این خدمات، توجه به آن‌ها ضروری است. سعی کنید که حتماً قبل ‌از استفاده از هر خدمات زیبایی از جمله مزوتراپی غبغب، اطلاعات خود در رابطه با این خدمات را بالا ببرید تا در ادامه بتوانید با خیال راحت‌تری از مزوتراپی نهایت استفاده را ببرید. فاکتورها و نکات بیان ‌شده، موارد کاربردی و مهمی هستند که می‌توانند در روند استفاده از این خدمات راهنمای شما باشند.

تنها نکته مهمی که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، این است که حتماً برای استفاده از خدمات مزوتراپی غبغب به سراغ خدمات دهندگان متخصص بروید. زیرا تنها در این شرایط است که می‌توانید با خیال راحت و با کمترین میزان مشکل، روند مزوتراپی را پیش ببرید و غبغب خودتان را به‌ صورت صددرصدی حذف کنید. در صورت توجه به این نکته، مطمئناً می‌توانید به‌ صورت اصولی‌تر روند مزوتراپی را پیش ببرید و نتایج بهتری را دریافت کنید.

سوالات متداول

1- مزوتراپی غبغب چگونه است؟

در مزوتراپی غبغب، پزشک از سوزن های بسیار نازک برای تزریق مواد خاص به پوست استفاده می‌کند و باعث حل شدن چربی در اطراف چانه و گردن می‌شود که هدف از این کار کوچک‌تر کردن غبغب و ساختن یک خط صاف از چانه تا گردن است.

2- عوارض مزوتراپی غبغب چیست؟

اگر تزریق بصورت صحیح و توسط پزشک با تجربه انجام شود هیچ عارضه ای نخواهد داشت. اما ممکن است پس از تزریق کمی کبودی، تورم، درد، خارش و قرمزی مختصر در غبغب و محل ورود سوزن ها به پوست ایجاد شود که ظرف چند روز کاملا بهبود پیدا می کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 0 / 5. تعداد رای: 0

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *