برداشتن خال با لیزر چگونه انجام می شود؟ عوارض + مراقبت ها

  • خانه
  • -
  • مجله سلامت
  • -
  • برداشتن خال با لیزر چگونه انجام می شود؟ عوارض + مراقبت ها
برداشتن خال با لیزر چگونه انجام می شود؟ عوارض + مراقبت ها

خال به ضایعاتی گفته می‌شود که بر روی پوست انسان به وجود می‌آید. بعضی از خال‌ها کاملاً بی‌خطر هستند مانند خال‌های گوشتی و به راحتی می‌توان با استفاده از روش‌های متفاوت نسبت به برداشتن آن اقدام نمود. بسیاری از افراد نسبت به خال‌های بدن خود حساس هستند و می‌خواهند آنها را بردارند. برداشتن خال به وسیله لیزر یکی از بهترین و جدیدترین روش‌ها برای حذف خال‌های ایجاد شده می‌باشد. نکته‌ای که باید بدانید این است که برداشتن خال باید به سالم‌ترین روش ممکن انجام شود. به همین دلیل لازم است تا قبل از اقدام به برداشتن خال با لیزر، با یک پزشک متخصص یا یک مرکز لیزر در این زمینه مشورت نمایید.

برداشتن خال با لیزر چگونه انجام می شود؟

برداشتن خال با لیزر چگونه انجام می شود؟

برداشتن خال با لیزر یک روش درمانی می‌باشد که با استفاده از آن انواع لکه‌های پوستی، نقاط تیره و خال‌ها از روی پوست به صورت کامل حذف می‌شوند. در این روش با استفاده از یک دستگاه لیزر، طول موج‌های متغیری بر روی خال تابیده می‌شود. به وسیله این تابش رنگدانه‌هایی که بر روی پوست قرار دارند تحت تاثیر قرار می گیرند و همین مورد باعث از بین رفتن آنها خواهد شد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برداشتن خال به وسیله دستگاه لیزر باید توسط یک پزشک متخصص انجام پذیرد.

شاید این سوال برایتان ایجاد شود که تعداد جلسات درمانی برای برداشتن خال با دستگاه لیزر به چه مواردی وابسته می باشد؟

عمق و اندازه خال یکی از مواردی است که تعداد جلسات لیزر را مشخص می‌کند. هر چقدر اندازه خال و عمق آن بیشتر باشد باید جلسات بیشتری را برای برداشتن آن با لیزر اختصاص داد. جنس و نوع پوست یک بیمار یکی دیگر از مواردی می‌باشد که بر تعداد جلسات درمانی فرد تاثیر می گذارد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید پوست‌های تیره بیشتر نیاز به جلسات لیزر دارند و باید تا بهبودی کامل از این جلسات استفاده نمایند. مشکل پوستی مورد دیگری است که بر تعداد جلسات درمانی فرد تاثیر بسیار زیادی دارد. بعضی از مشکلات پوستی مانند رفع لک صورت و یا خال‌ها نیاز به جلسات بیشتری برای لیزر دارند. واکنش پوست یکی دیگر از عواملی می‌باشد که بر تعداد جلسات درمانی فرد تاثیرگذار است. ممکن است یک پوست برای بهبودی کامل نیاز به زمان بیشتری داشته باشد. برخی از جلسات درمانی با فواصل زمانی از قبل تعیین شده و مشخصی تعیین می‌شوند تا پوست اجازه ترمیم و بهبودی داشته باشد.

با توجه به اینکه هدف فرد از درمان چه چیزی است ممکن است تعداد جلسات درمانی نیز متفاوت باشد. به طور مثال اگر هدف فرد از لیزر درمان و حذف خال‌ها و ایجاد ظاهری آراسته برای پوست باشد ممکن است فرد نیاز به جلسات بیشتری برای لیزر داشته باشد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. لازم است بدانید تعداد جلسات درمانی برای هر فرد با توجه به تشخیص پزشک و نظر وی متفاوت می‌باشد.

عوارض برداشتن خال با لیزر

عوارض برداشتن خال با لیزر

بعضی از افراد به دنبال این هستند که خال‌های خود را با استفاده از روش جدید لیزر از بین ببرند. می‌توان این چنین گفت که عوارض برداشتن خال به وسیله دستگاه لیزر بسیار کم می‌باشد. لیزر یکی از سالم‌ترین و کم خطرترین راه‌ها برای از بین بردن خال‌ها می‌باشد. عوارضی مانند درد، ایجاد خارش و غیره. در نواحی که لیزر انجام شده است ممکن است شاهد عوارضی باشید. لازم است بدانید این عوارض بعد از یک روز به طور کامل از بین می‌رود و آسیبی دائمی برای فرد ایجاد نمی‌کند. در نتیجه با خیالی آسوده و بدون ترس این کارو انجام دهید و از عوارض آن واهمه‌ای نداشته باشید. دکتر یلدا عطار زاده نیز این حرف را تایید کرده و گفته است:

عموما عوارض جانبی که بر جای می گذارد خطرناک نیست و طی چند روز بهبود می‌یابد. این عوارض شامل اسکار به جا مانده، قرمزی، گاهی تورم و خارش است. برای پیشگیری از این موارد، پزشک پماد و کرم های مخصوص تجویز می نماید.

مراقبت های بعد از برداشتن خال صورت با لیزر

به طور کلی بعد از برداشتن خال لازم است تا به مدت دو روز ناحیه ای که خال از آنجا برداشته شده است شستشو داده نشود و از کرم‌های مخصوص پوستی برای التیام آن استفاده شود.

مراقبت های بعد از برداشتن خال صورت با لیزر

  • تا 48 ساعت بعد از برداشتن خال از آرایش کردن خوددار نمایید.
  • از مصرف کرم‌هایی که دکتر تجویز نکرده است به شدت خودداری نمایید.
  • بعد از برداشتن خال محل خال رویه می‌بندد که این مورد بسیار طبیعی است و در واقع خود یک پانسمان طبیعی به حساب می‌آید .سعی کنید از تماس دست با آن خودداری نمایید.

ممکن است برداشتن خال از محلی که خال از آنجا برداشته شده است به رنگ قرمز و یا صورتی در می‌آید که بعد از ۱ تا ۴ ما به طور کامل برطرف می‌شود. در صورتی که این قرمزی برطرف نشد می‌توان با استفاده از پمادهای مخصوص و یا لیزر نسبت به رفع آن اقدام نمود. تا یک ماه بعد از برداشت خال از کرم های لایه بردار به هیچ عنوان استفاده نکنید مگر با تجویز و دستور مستقیم پزشک. بعد از برداشت خال از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب خودداری کنید و در صورتی که پوست شما با آفتاب تماس داشته باشد لازم است تا از ضد آفتاب و یا ترمیم کننده استفاده نمایید. مراقبت‌هایی که عنوان شد برای مراقبت‌های بعد از برداشت خال به شیوه‌ای غیر از جراحی می‌باشد. اگر قصد برداشت خال با جراحی را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا به این نکات اشاره نماییم.

مراقبت‌های بعد از برداشتن خال به روش جراحی به شرح ذیل می‌باشد:

مراقبت های بعد از برداشتن خال صورت با لیزر

۸ ساعت بعد از خال برداری پانسمان را از روی زخم به هیچ عنوان برندارید و از تماس آن با آب به شدت خودداری نمایید. بعد از گذشت دو روز که پانسمان برداشته شود از کرم‌های موضعی ترمیم کننده و آنتی بیوتیک استفاده نمایید. با دستور پزشک و بعد از گذشت یک هفته می‌توانید بخیه‌ها را بکشید. همانطور که بالاتر نیز عنوان شد حداقل سه روز بعد از خال برداری از تابش اشعه آفتاب به صورت خود جلوگیری نمایید.

مراقبت‌های برداشتن خال به روش سوزاندن

مراقبت های بعد از برداشتن خال با روش سوزاندن

این روش در گذشته عوارض بسیار زیادی ایجاد کرده است و به همین دلیل امروزه منسوخ شده است اما مراقبت های بعد از خال برداری به این روش شبیه به روش عمومی می‌باشد.

مراقبت‌های بعد از برداشتن خال از طریق روش rf

از همان ابتدای روز اول چسب زخم را روی آن قرار دهید و به مدت ۳ الی ۵ روز این چسب را از روی خال خود برندارید. بعد از عمل با تجویز پزشک برای بهبود سریعتر جای زخم می‌توانید از کرم‌های ترمیم کننده و یا آنتی بیوتیک استفاده کنید. به مدت یک هفته بعد از خال برداری از قرارگیری در معرض نور آفتاب خودداری نمایید. کرم‌های لایه بردار را همزمان با کرم‌های ضد آفتاب استفاده نکنید. در ابتدا از کرم‌های لایه بردار استفاده کنید و بعد از گذشت مدتی از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید.

قیمت برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال وابسته به محل خال و اندازه آن و همچنین هزینه بیوپسی متفاوت می‌باشد. پزشک متخصص این عمل را به صورت سرپایی انجام می‌دهد. همانطور که عنوان کردیم برداشتن خال و هزینه آن به عوامل بسیار زیادی وابسته می‌باشد.

قیمت برداشتن خال با لیزر

محل خال، شکل خال و غیره بر قیمت نهایی کار تاثیر مستقیم دارد . خال ها معمولاً بسیار بی‌ضرر هستند. با این حال برخی از آنها می‌توانند سرطانی باشند و به همین دلیل خیلی مهم است که در زمان مراجعه به یک پزشک متخصص همه موارد را در نظر بگیرید. برای انجام این عمل هر چند سرپایی و آسان، به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

بعد از انجام لیزر و خال برداری به وسیله آن احساس درد بسیار کمی را حس خواهید کرد و می‌توانید به راحتی بعد از برداشت خال ظاهری آراسته داشته باشید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب تنها کافی است مراقبت‌های بعد از خال برداری را به طور کامل رعایت نمایید. این مراقبت‌ها به هیچ عنوان سخت نیست و تنها کافی است طبق دستور پزشک به تمامی عوامل گفته شده پایبند باشید تا خطر عفونت در ناحیه برداشت شده ایجاد نشود.

توصیه می‌کنیم هرچه زودتر و قبل از آنکه شاهد بزرگتر شدن خال‌ها باشید نسبت به برداشت آن در اقدام کنید. هنگامی که یک خال در سایز کوچکی قرار دارد احتمال از بین رفتن آن بدون ایجاد جای اسکار و زخم وجود خواهد داشت. در این مقاله در خصوص برداشتن خال با لیزر اطلاعاتی را بیان کردیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب ابهامات شما در مورد برداشتن خال صورت با لیزر به صورت کامل برطرف شده باشد.

 

سوالات متداول

1- قیمت برداشتن خال با لیزر در تهران چقدر است؟

خال برداری با لیزر و هزینه آن به عوامل بسیار زیادی مانند محل کلینیک، تجهیزات آن، نوع و محل خال و .. وابسته می‌باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق با آنیل بهترین مرکز جوانسازی پوست در تهران تماس بگیرید.

2- عوارض لیزر خال چیست؟

اسکار به جا مانده، قرمزی، تورم و خارش از شایع ترین عوارض برداشتن خال با لیزر هستند.

به این مطلب امتیاز دهید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط