فیشیال صورت چیست؟ مراحل فیشال صورت + عوارض و مزایا

فیشیال صورت
دسته‌بندی مجله سلامت
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

فیشیال صورت برای مراقبت از پوست و سایر مشکلات پوستی انجام می‌شود. قطعاً رسیدن به پوستی زیبا و سالم موردی نیست که در منزل نتوانید به آن دسترسی داشته باشید. اگر زمانی احساس کردید که پوست صورتتان نیاز به رسیدگی بیش از حد دارد می‌توانید فیشیال پوست صورت را انتخاب نمایید. در این مقاله قصد داریم در خصوص فیشیال صورت و ویژگی های آن اطلاعاتی را به صورت مختصر در اختیارتان قرار دهیم.

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت چیست؟

فیشال صورت یعنی چی؟ فیشیال صورت را یک درمان اساسی و کلی برای رفع مشکلات پوستی و بازسازی منافذ پوست می‌دانند. فیشیال باعث می‌شود تا سلول‌های مرده به صورت کامل از بین بروند و مشکلات رایج پوستی نیز به صورت کامل نابود شود. این کار معمولاً یک ساعت زمان می‌برد و در آن چندین مرحله به صورت تخصصی انجام میشود. از این روش یعنی فیشیال می‌توانید برای جوانسازی پوست صورت و کلاژن‌سازی استفاده نمایید. شاید برایتان جالب باشد بدانید بسیاری از افراد از این روش برای کاهش چین و چروک‌های پوستی نیز استفاده می‌کنند. در تمامی فیشیال‌هایی که انجام می‌شود شاهد ماساژ و پخش موسیقی آرامش بخش خواهید بود. این کار باعث ایجاد حس دلپذیری در فرد خواهد شد.

مراحل کلی که در فیشیال صورت انجام می‌شود به شرح ذیل می‌باشد:

 •  لایه برداری
 • پاکسازی صورت
 •  از بین بردن سلول‌های مرده و غیره
 • آبرسانی پوست

لکه‌دار شدن پوست، قرمزی و سوزش، از عوارض فیشیال نادرست می‌باشد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با فیشیال صورت و انواع آن به صورت کامل آشنا نماییم.

انواع فیشیال صورت

همانطور که بالاتر نیز عنوان کردیم فیشیال صورت دارای انواع متفاوتی می‌باشد که مهمترین آنها را در ادامه نام خواهیم برد و توضیحاتی را در خصوص آنها بیان می‌کنیم.

انواع فیشیال صورت

 فیشیال ساده

در این روش پوست صورت توسط اسکراب‌های ملایم و آنزیم‌ها پاکسازی می‌شوند و یک لایه بسیار نازک از سطح پوست برداشته می‌شود. همچنین در این ماساژ با استفاده از تکنیک‌های مخصوص منافذ پوست تمیز می‌شوند. در پایان با استفاده از یک ماسک کار به اتمام می‌رسد. این کار مناسب افرادی می‌باشد که زندگی پر ترافیک و شلوغی دارند و فرصت بسیار کمی برای استفاده از فیشیال صورت دارند و به همین دلیل این نوع از فیشیال به این افراد پیشنهاد می‌شود. چرا که لایه برداری در فیشیال ساده بسیار اندک می‌باشد و قابلیت تکرار مکرر آن در هفته وجود دارد.

 فیشیال کامل

 فیشیال کامل

این نوع از فیشیال علاوه بر پاکسازی کامل منافذ، دانه‌های سرسفید و سرسیاهی که بر روی صورت وجود دارد را نیز به صورت کامل از بین می‌رود. همچنین در این روش ماساژ‌های تخصصی سر و گردن نیز انجام می‌شود. استفاده از فیشیال کامل برای تمامی گروه‌های سنی و هر نوع پوست مناسب می‌باشد و نسبت به شرایط پوست فرد متقاضی امکان تکرار آن هر ماه و یا هر دو ماه یک بار خواهد بود.

 اکسیژن تراپی پوست

یکی دیگر از انواع فیشیال ها که مناسب افراد بسیار زیادی است اکسیژن تراپی می‌باشد. بعد از انجام فیشیال ساده در این روش و یا در مواقعی بعد از انجام فیشیال کامل، عمل اکسیژن رسانی عمقی به پوست انجام می‌شود. این روش با استفاده از سرم‌های مغذی، کلاژن، ماسک ویتامین c و دستگاه اکسیژن ساز انجام خواهد شد. این روش مناسب تمامی رده‌های سنی می‌باشد اما بیشتر افرادی که به دنبال این نوع از فیشیال هستند خانم‌های جوانی می‌باشند که فیشیال صورت را جایگزین آرایش‌های غلیظ و پوشاننده کرده‌اند. لازم است بدانید این نوع از فیشیال محبوب عروس خانم‌ها می‌باشد و در قالب پکیج صورت عروس در بسیاری از سالن های آرایشی ارائه می‌گردد.

 گالوانیک فیشیال

 گالوانیک فیشیال

بعد از انجام فیشیال ساده و در بعضی از موارد بعد از انجام فیشیال کامل، فیشیال گالوانیک با استفاده از ژل‌های مخصوص گردن و صورت آغاز می‌شود. این فیشیال مناسب افرادی می‌باشد که دغدغه شل شدگی و افتادگی پوست صورت و گردن خود را دارند. با استفاده از این روش بعد از انجام چند جلسه منظم، شاهد سفت شدن پوست و عضلات صورت خود خواهید بود. این نوع از فیشیال معمولاً هر هفته و یا یک تا دو بار در هفته با توجه به میزان افتادگی پوست انجام خواهد شد.

 گالوانیک گردن

در این نوع از فیشیال نیز بعد از انجام فیشیال ساده و در بعضی از موارد و در صورت نیاز، بعد از انجام فیشیال کامل گالوانیک گردن آغاز می‌گردد. این روش با استفاده از ژل مخصوص گردن انجام خواهد شد. همانطور که از نام این نوع از ماساژ مشخص است این فیشیال مناسب افرادی است که نگران شل شدگی و افتادگی گردن و نیمه پایین صورت خود می‌باشند. با انجام منظم این نوع از فیشیال شاهد سفت شدن عضلات پوست خواهید بود. این ماساژ نیز هر هفته و یا یک تا دو هفته در هفته وابسته به میزان افتادگی پوست گردن انجام خواهد شد.

 رولر ماساژ غبغب و گردن

 رولر ماساژ غبغب و گردن

بعد از انجام فیشیال ساده و در صورت نیاز بعد از انجام فیشیال کامل، رولر ماساژ گردن آغاز می‌شود. با استفاده از این روش گردش خون در بدن افزایش پیدا می‌کند و غدد لنفاوی تحریک می‌شوند و همین مورد باعث کاهش حجم غبغب، سفت شدن گردن و نیمه پایین صورت خود خواهید بود. این فیشیال مناسب تمامی رده‌های سنی است و می‌توان از آن هفته ای یک یا دو نوبت استفاده کرد. البته لازم است بدانید معمولاً این نوع فیشیال بیشتر مورد علاقه افرادی می‌باشد که دچار افتادگی پوست گردن  هستند.

 اولتراسوند فیشیال

بعد از انجام فیشیال ساده و در صورت نیاز بعد از انجام فیشیال کامل به وسیله دستگاهی به نام اولتراسوند اقداماتی مانند پاکسازی عمومی و خون رسانی به سطح پوست انجام می‌شود. در این روش از سرم‌های کلاژن نیز به صورت همزمان استفاده می‌شود و همین مورد باعث جذب سریعتر مواد مغذی به سطح پوست می‌شود و نتیجه آن درخشندگی و شفافیت بسیار بالا در پوست است. این فیشیال هر ۱۰ روز یک بار قابل انجام می‌باشد.

 میکرودرم ابریژن

در روش میکرودرم ابریژن بعد از انجام فیشیال ساده عملیات لایه برداری مکانیکی از پوست صورت و گردن انجام می‌شود و بعد از این کار و تمیز شدن منافذ سطح پوست، با استفاده از ماسک اکسیژن، پوست به حالت طبیعی برمی‌گردد و شاهد درخشندگی چندین برابر در پوست صورت خود خواهید بود. در این روش و با استفاده از دستگاه میکرودرم، تولید کلاژن در سطح پوست افزایش پیدا می‌کند و افرادی که دچار تیرگی و یا کدری و یا حتی جای جوش در سطح پوست خود هستند می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند.

 میکرودرم ابریژن

 لایت تراپی

بعد از انجام فیشیال ساده و یا فیشیال کامل عملیات لایت تراپی انجام خواهد شد. با انجام این کار به صورت منظم  شاهد سفت شدن پوست و عضلات صورت خود خواهید بود. این روش را می‌توانید یک بار در هفته استفاده نمایید.

 مایکروکارنت

بعد از انجام فیشیال ساده و یا کامل ماساژ تخصصی صورت انجام می‌شود. در این روش امواج میکروکارنت به پوست تابیده می‌شود. در این روش با استفاده از این دستگاه امواج تابیده شده به سطح پوست نفوذ می‌کند و همین مورد باعث ریلکسی در پوست و سفت شدن عضلات چهره می‌شود. این روش غیر تهاجمی است و مناسب افراد بالای ۳۰ سال می‌باشد.

 مایکرو کارنت ساده

تفاوت این نوع فیشیال با میکروکارنت کامل در زمان آن می‌باشد. در میکروکارنت کامل زمان فیشیال طولانی‌تر و در میکروکارنت ساده این زمان کوتاه‌تر می‌باشد.

فواید فیشیال صورت

فواید فیشیال صورت

فیشیال پوست دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد که مهمترین آنها به شرح ذیل می‌باشد:

 • کاهش مافذ باز سطح پوست.
 •  پاکسازی پوست.
 •  سفت شدن پوست صورت.
 •  درمان سیاهی و گودی‌های ایجاد شده در زیر چشم.
 • صافی و یکدست شدن پوست صورت.
 •  کاهش مشکلات پوستی مانند خشکی آکنه و غیره.
 •  بهبود گردش خون و درمان جوش‌های سرسیاه و یا سرسفید.

مراحل فیشیال صورت

قبل از انجام فیشیال صورت لازم است تا با مراحل آن به صورت کامل آشنا شوید و با یک متخصص زیبایی مشورت نمایید. یک متخصص زیبایی باید تمامی نگرانی‌های شما در خصوص انجام فیشیال صورت را به صورت کامل برطرف نماید. مراحل انجام فیشیال صورت به شرح ذیل می‌باشد:

مراحل فیشیال صورت

 پاک سازی پوست

در مرحله اول متخصص فیشیال با استفاده از محلول‌های پاک کننده هر نوع آلودگی از سطح پوست و بقایای آرایش را پاک خواهد کرد.

 لایه برداری پوست

در این مرحله با استفاده از یک اسکراب و کرم لایه بردار، سلول‌های مرده از سطح پوست برداشته می‌شوند. این کار به منظور باز کردن منافذ سطح پوست انجام می‌شود.

 استخراج

در این مرحله پاکسازی عمقی سطح پوست انجام می‌شود. با انجام این کار منافذ باز پوست از چربی‌های اضافی و سلول‌های مرده پاک می‌شود.

 ماساژ

همانطور که بالاتر نیز عنوان کردیم فیشیال همراه با ماساژ صورت انجام می‌شود. این مرحله می‌تواند نوعی ورزش نیز برای پوست به حساب بیاید.

 استفاده از ماسک

با توجه به نوع پوست و مشکلی که بر روی سطح پوست وجود دارد ماسک استفاده شده نیز متفاوت می‌باشد. این ماسک می‌تواند بر پایه خاک رس برای درمان چربی باشد و یا می‌تواند آبرسان باشد برای برطرف کردن خشکی‌های سطح پوست.

در مرحله آخر نیز با صلاح دید متخصص پوست می‌تواند سرم و یا مرطوب کننده‌های متفاوت نیز استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: درمان جای جوش با لیزر co2 فرکشنال

عوارض فیشیال صورت

عوارض فیشیال صورت

بعد از انجام فیشیال بعضی از افراد ممکن است با عوارض آن روبرو شوند. عوارض فیشیال در بعضی از افراد می‌تواند شامل موارد ذیل باشد:

 قرمزی و تحریک پذیری سطح پوست

این مورد از معمول‌ترین عوارضی است که بعد از انجام این کار ممکن است شاهد قرمزی و یا تحریک پذیری سطح پوست خود باشید. در صورت روبرو شدن با این مورد از آرایش کردن خودداری کنید تا بعد از گذشت مدتی شاهد کم شدن قرمزی و تحریک پذیری پوست خود باشید.

ایجاد جوش و آکنه

در بعضی از موارد ممکن است در حین انجام فیشیال باکتری‌هایی وارد سطح پوست شوند. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که دستگاه‌هایی که برای فیشیال صورت استفاده می‌شود قبل از استفاده ضدعفونی نشده باشد. در چنین مواردی شاهد جوش و آکنه خواهید بود .برای به حداقل رساندن این مورد لازم است تا به مراکز معتبر و تمیز مراجعه کنید تا شاهد چنین مواردی نباشید.

قیمت فیشیال صورت در سال 1402

قیمت فیشیال صورت در سال ۱۴۰۳

قیمت فیشیال صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی مانند مرکزی که قصد انجام فیشیال در آن را دارید، میزان تجربه متخصص پوست، نوع فیشیال، کیفیت موادی که برای پوست شما استفاده می‌شود و غیره. به طور کلی می‌توان اینگونه عنوان کرد که قیمت فیشیال در سال ۱۴۰۳ در کلینیک‌ها از ۴۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود اما در بعضی از مراکز با توجه به تخفیفاتی که بر روی پکیج‌های خود قرار می‌دهند با قیمتی پایین‌تر از مبلغ عنوان شده روبرو خواهید شد.

سوالات متداول

۱- فیشال چیست؟

فیشیال یکی از روش‌های مراقبت از پوست است که در کلینیک ها و سالن‌های زیبایی در محیطی کاملا استریل و مناسب انجام می‌شود.  این روش درمانی در چند مرحله به مدت ۱ ساعت انجام می‌شود.

۲- فواید فیشیال صورت چیست؟

پاکسازی عمقی پوست، لیفت پوست صورت، درمان سیاهی و گودی زیر چشم، صافی و یکدست به نظر رسیدن پوست، کاهش چین‌وچروک و شادابی بیشتر صورت و درمان مشکلات پوستی مثل آکنه خفیف از مزایای فیشیال صورت می باشند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *