لبخند لثه ای چیست؟ درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

لبخند لثه ای
دسته‌بندی مجله سلامت
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

معمولا زمانی که شروع به خندیدن می‌کنید مقدار کمی از لثه‌های شما نیز همراه با دندان‌ها دیده می‌شود. حال اگر بیشتر از دو میلیمتر از لثه‌های شما در این حین دیده شود می‌توان گفت که شما با مسئله لبخند لثه ای درگیر هستید و باید به دنبال راهکاری برای درمان آن باشید. معمولا زمانی که با این مشکل درگیر هستید باید بدانید که دلایل زیادی برای بروز این مشکل وجود دارند که حتما باید این دلایل را با دقت بررسی کنید. از طرف دیگر نباید فراموش کرد که درمان این مشکل معمولا راهکارهای مختلفی دارد که بهتر است سعی کنید این راهکارهای درمانی را نیز بشناسید.

 در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این نوع لبخند صحبت کرده و دلایل بروز آن و همین‌طور راهکارهای درمانی که برای درمان آن وجود دارند را به شما معرفی کرده و توضیحات جامع و کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم با مشکل لبخندهای لثه‌ای درگیر هستید تا انتهای این مقاله از کلینیک آنیل همراه ما باشید.

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند زدن یکی از مهم‌ترین عناصری است که می‌تواند روی زیبایی ظاهری شما تاثیرگذار بوده و به شما کمک کند تا بتوانید خیلی راحت اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. یکی از مشکلاتی که در حین لبخند زدن برای اکثر افراد به وجود می‌آید مسئله لبخند لثه ای است. در این نوع لبخند معمولا بخش زیادی از لثه‌های شما همراه با دندان‌هایتان در زمان لبخند زدن دیده می‌شود و همین موضوع نیز در نهایت باعث می‌شود تا شما نتوانید لبخند چندان زیبایی داشته باشید و در نتیجه اعتماد به نفستان کاهش پیدا می‌کند.

معمولا اصلی‌ترین دلیلی که باعث بروز این مشکل می‌شود ساختار دهان و فک شماست که در ادامه به بررسی این دلایل نیز می‌پردازیم. امروزه با استفاده از برخی راهکارهای تهاجمی و غیرتهاجمی می‌توان این نوع از لبخند را درمان کرده و به شما کمک کرد تا بتوانید لبخند زیباتری داشته باشید.

لبخند لثه ای چیست؟

علت ایجاد لبخند لثه ای چیست؟

دلایل زیادی وجود دارند که می‌توانند باعث بروز این نوع لبخند شوند. از جمله رایج‌ترین دلایل لبخند لثه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دلایل ژنتیکی: برخی از افراد این نوع لبخند را از والدین خود به ارث برده‌اند. به طور کلی گروه‌های خاصی از افراد هستند که ساختار فک و دندان خاصی دارند و این مووع باعث رشد بیش از حد لثه‌های آنها شده است.
  • عوامل محیطی: در صورتی که عادت‌های خاصی داشته باشید نیز ممکن است در طول زمان با این نوع لبخند مواجه شوید. برای مثال ممکن است عادت داشته باشید که لب‌ها و صورت خود را به شکل خاصی حرکت دهید. در نهایت باید بدانید که مصرف برخی از داروها و قرارگرفتن در شرایط پزشکی خاص نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.

درمان لبخند لثه ای

اصلاح لبخند لثه ای معمولا با استفاده از راهکارهای مختلفی قابل انجام خواهد بود که شما هم می‌توانید این تکنیک‌ها و متدها را بررسی کرده و مطمئن شوید که کدام‌یک از آنها می‌توانند گزینه بهتری برای شما باشند. در این بخش قصد داریم برخی از راهکارهای درمان لبخند لثه ای را برای شما توضیح داده و توضیحاتی را درباره هریک از آنها به شما ارائه دهیم:

درمان لبخند لثه ای

تزریق ژل لبخند لثه ای

تزریق ژل یکی از متدهای غیر تهاجمی است که امروزه برای درمان لبخند لثه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این متد پزشک متخصص تلاش می‌کند تا با تزریق مقداری ژل به ناحیه لب‌ها و لثه سعی کند مقدار کمتری از لثه را در حین خندیدن به نمایش بگذارد. نکته مهمی که باید دانست این است که در اصلاح لبخند لثه ای با تزریق ژل معمولا ژل به برخی از عضلات خاصی که در لب‌های بالا وجود دارند تزریق خواهد شد.

بوتاکس لبخند لثه ای

در متد بعدی که برای درمان لبخند لثه ای استفاده می‌شود شما می‌توانید از بوتاکس نیز استفاده کنید. تزریق بوتاکس نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی درمان این نوع لبخند داشته باشد و باعث شود تا مقدار کمتری از لثه‌های شما در حین تزریق دیده شود. درمان لبخند لثه ای با بوتاکس می‌تواند هزینه مناسب‌تری برای شما داشته باشد. از طرف دیگر نباید فراموش کرد که بوتاکس لب برای لبخند لثه ای معمولا می‌تواند نتایج کاملا طبیعی را به همراه داشته باشد.

هزینه درمان لبخند لثه

هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای با بوتاکس

وقتی که قصد درمان لبخند لثه ای با کمک تزریق بوتاکس را دارید معمولا نگرانی‌های زیادی در خصوص هزینه‌های انجام این کار برای شما هم به وجود می‌آید. در خصوص این هزینه باید بدانید که هزینه این کار به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع موادی که برای بوتاکس مورد استفاده قرار می‌گیرند و البته برندی که این محصولات را تولید کرده است.
  • این موضوع که چقدر از لثه‌های شما در حین لبخند زدن دیده می‌شود عامل مهم دیگری است که روی این هزینه تاثیرگذار خواهد بود.
  • میزان تجربه و تخصص پزشکی که برای این کار انتخاب کرده‌اید.
  • میزان مواد شیمیایی و البته نوع تکنولوژی‌هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند.

در صورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات بیشتری را درباره هزینه دقیق تزریق بوتاکس برای درمان لبخندهای لثه‌ای به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با کارشناسان مجموعه ما در این زمینه تماس گرفته و مشاوره کاملی را دریافت کنید.

مطلب پیشنهادی: سن مناسب برای بوتاکس چه زمانی است؟

سخن آخر

لبخند لثه ای یکی از مشکلاتی است که معمولا برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید و شما هم باید به دنبال پیدا کردن دلیل اصلی بروز این مشکل باشید. در قدم بعدی می‌توانید با راهکارهایی مانند تزریق ژل یا بوتاکس اقدام به درمان این مشکل کنید. البته برای این‌که بتوانید این کار را انجام دهید نیازمند این خواهید بود که حتما از خدمات ارائه شده توسط یک پزشک و کلینیک معتبر در این زمینه استفاده کنید. در صورتی که شما هم به دنبال پیدا کردن چنین پزشک متخصصی هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مجموعه ما نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

سوالات متداول لبخند لثه ای

برای درمان لبخند لثه ای به چه دکتری مراجعه کنیم؟

برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه را از درمان این نوع لبخند دریافت کنید باید پزشکی را انتخاب کنید که اعتبار کافی داشته باشد و از سطح تخصص و تجربه خوبی نیز برخوردار باشد. در قدم بعدی باید به دنبال پزشکی باشید که با جدیدترین روش‌های روز دنیا و البته با کمترین هزینه ممکن اقدام به درمان این نوع لبخند در شما کند.

قیمت بوتاکس لبخند لثه ای چقدر است؟

معمولا این هزینه به عواملی مانند میزان تخصص و تجربه پزشک و البته میزان مشاهده شدن لثه شما در حین لبخند زدن بستگی دارد. از طرف دیگر نباید فراموش کرد که نوع موادی که برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند نیز به طور مستقیم می‌تواند روی هزینه نهایی شما تاثیرگذار باشد که حتما باید به آن توجه کرد.

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای چقدر است؟

به طور میانگین باید توجه داشته باشید که میزان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای معمولا ۴ ماه خواهد بود. با این حال نباید فراموش کرد که ماندگاری آن نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به میزان تخصص و تجربه پزشکی که انتخاب کرده‌اید، نوع و برند مواد بوتاکس و در نهایت نوع مراقبت‌هایی که بعد از تزریق بوتاکس رعایت می‌کنید اشاره کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *