شرایط کاشتن مو بدون تراشیدن سر

 • خانه
 • -
 • مو و ابرو
 • -
 • شرایط کاشتن مو بدون تراشیدن سر
شرایط کاشتن مو بدون تراشیدن سر

برای کاشتن مو بدون تراشیدن سر، با توجه به اینکه تکنیک های زیبایی هر روزه در حال پیشرفت و گسترش می باشند، در حوزه کاشت و پیوند مو، با توجه به روش های متعددی که از آن وجود دارد، بعضی از این روش ها نیازمند برش جزئی مو و بعضی تراشیدن کامل می باشند. از انواع روش های آن می توان به روش FIT، Micro FIT، SUT، FUE، DHI و موارد این چنینی اشاره کرد که به منظور کاشتن مو بدون تراشیدن سر، از روش های FUE (Follicular unit extraction) یا همان استخراج واحدهای فولیکولی و DHI (direct hair implantation) یا همان کاشت مو به روش مستقیم، استفاده می شود.

نحوه کاشتن مو بدون تراشیدن سر 

به منظور این کار، پزشک مورد نظر با انجام 3 مرحله، فرایند کاشتن مو بدون تراشیدن سر را آغاز می کند. این 3 مورد عبارت است از:

 1. با استفاده از ابزارهای مخصوص مانند میکرو موتورها، پس از اعمال یک بی حسی موضعی در مکان مشخص شده توسط پزشک، اقدام به برش های بسیار ریز به منظور استخراج فولیکول ها که معمولا در پشت سر می باشد، می شود.
 2. نگهداری واحدهای فولیکولی استخراج شده در محلول ها مخصوص و آماده سازی آن ها برای فرایند کاشت.
 3. در نهایت با استفاده از سوزن های مخصوصی که به جهت باز کردن کانال های پوستی استفاده می شود، لایه های بریده شده را در ناحیه مشخص شده قرار می دهند. (یکی از این ابزارها، قلم choi می باشد)

کاندیدای مناسب کاشتن مو بدون تراشیدن سر 

به دلیل اینکه در این روش، مو به طور کلی تراشیده نمی شود، برای اشخاصی مناسب می باشد که دارای طاسی کامل نیستند و صرفا دارای کم پشتی جزئی و یا برای کسانی مناسب می باشد که خط رشد مو در قسمت جلویی سر به عقب رفته است. در روش کاشتن مو بدون تراشیدن سر، حدود 1000 گرافت مو کافی می باشد.

روش‌های کاشتن مو بدون تراشیدن سر 

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، به منظور انجام این کار، دو روش کلی وجود دارد. این 2 مورد عبارت است از:

 • کاشتن مو به روش مستقیم DHI

یکی از روش های کاشتن مو بدون تراشیدن سر که بدون درد است و جای هیچ بخیه ای بر روی سر باقی نمی ماند، این متد می باشد که تفاوت آن با روی FUE در این می باشد که، برای ایمپلنت مو، از قلم CHOI استفاده می شود.

 • کاشتن مو به روش FUE

دقیقا مانند روش DHI می باشد و تنها تفاوت آن در این است که پس از استخراج واحد فولیکولی، برای قرار دادن آن ها بر روی ناحیه مشخص شده، از پنس های مخصوص به جای قلم استفاده می شود. یکی از محبوب ترین متدهای کاشتن مو بدون تراشیدن سر، همین روش می باشد.

کاشتن موی سر با استخراج فولیکول

 مزایای کاشتن مو بدون تراشیدن سر 

از جمله مزایایی که کاشتن مو بدون تراشیدن سر دارد، عبارت است از:

 • نیاز به اصلاح سر نمی باشد.
 • به دلیل اینکه کاندیدا مناسب برای این فرایند، دارای کم پشتی جزئی می باشد، این روش از دقت بسیار بالایی برخوردار است. کمتر کسی متوجه کاشت می شود.
 • زمان ریکاوری بسیار سریع؛ تقریبا پس از گذشت 24 ساعت، افراد می توانند به زندگی عادی خود باز گردند.
 • یکی از کم خطرترین و کم عوارض ترین روش های کاشت می باشد.
 • لخته های خون که پس از برداشت مو ایجاد شده، توسط موهای اطراف سر پوشانده می شود و قابل رویت نیست.

مقاله پیشنهادی: بهترین روش کاشت مو

معایب کاشتن مو بدون تراشیدن سر

 • به دلیل اینکه کاشتن مو بدون تراشیدن سر نیازمند تخصص و تجربه یک پزشک حرفه ای می باشد، انجام این روش توسط افراد غیر متخصص می تواند خطرات بسیار جدی را به دنبال داشته باشد.
 • همانطور که گفته شد به دلیل اینکه گرافت ها برداشته شده محدود می باشند، برای افرادی که دارای طاسی زیاد می باشند اصلا توصیه نمی شود.
 • یکی از پیامدهای طبیعی این روش، ریزش موهای کاشته شده در 1 ماه ابتدایی می باشد.
 • با توجه به پیچیدگی زیادی که دارد، نسبت به بقیه روش ها نیازمند زمان بیشتری می باشد.
 • به علت نتراشیدن مو، ممکن است میدان دید پزشک کاهش یابد.
 • بعضی ها بر این باورند که در روش کاشتن مو بدون تراشیدن سر، ممکن است باعث انتقال عفونت شود.
 • هزینه بالا.

قیمت کاشتن مو بدون تراشیدن سر چقدر است؟

همانطور که گفته شد، به دلیل پیچیدگی که این فرایند دارد، نسبت به وقتی که موها تراشیده می شود، دارای هزینه و قیمت بالاتری می باشد. البته تقریبا هر کلینیک زیبایی، نرخ خاص خودش را دارد. از جمله مواردی که می تواند در تعیین کردن هزینه در کاشتن مو بدون تراشیدن سر، موثر باشند، عبارت است از: میزان طاسی، ضخامت و تراکم مو، سن و سال، روش های مختلف و موارد این چنینی. به عنوان نمونه در روش DHI به دلیل اینکه از دستگاه های مخصوص و جدیدی استفاده می شود، هزینه های بیشتری را نیز شامل می شود. برای مشخص شدن هزینه، بهتر است ابتدا با مشاور یا پزشک مربوطه مشورت کنید.

کاشتن موی سر به روش DHI یا FUE؟

با توجه به روش های نام برده شده، به دلیل موفقیت بیشتر روش DHI، افرا بیشتری این متد را ترجیح می دهند. اما دلیل آن چیست؟ از جمله مواردی که باعث ارجحیت این متد شده است، عبارت است از:

 • تعداد گرافت های می توان برداشت تا 3000 عدد می باشد و زمان آن بین 4 الی 6 ساعت است. این در حالی است که در روش FUE این تعداد تنها 2500 الی 3000 تا و در زمان 6 الی 8 ساعت می باشد.
 • دلیل دیگر آن، مهارت پزشک است. دکترایی که این روش را انجام می دهند تا تخصص و تبحر بیشتری می باشند.
 • روش بسیار مناسبی برای بانوان می باشد.

کاشتن موی سر بدون تراشیدن

کاشتن مو بدون تراشیدن سر در کلینیک زیبایی آنیل

با توجه به موارد گفته شده در این مقاله در ارتباط با کاشتن مو بدون تراشیدن سر، در می یابیم که با توجه به روش های متعددی که وجود دارد، میزان تاثیرپذیری آن ها نیز متفاوت است. به عنوان نمونه روش DHI در مقایسه با روش  FUE دارای میزان موفقیت بیشتری در پیوند مو طبیعی می باشد. با توجه به تحقیقات انجام شده، به دلیل اینکه روش DHI چیزی حدود 90 درصد موفقیت داشته است، بیشتر افراد این روش را ترجیح می دهند.

کلینیک کاشت مو آنیل با در اختیار داشتن ماهرترین تیم پزشکی و سابقه درخشان در انواع عمل های زیبایی، می تواند در انواع زمینه های زیبایی نظیر: کاشت مو، کاشت ابرو، مزوتراپی مو، لیزر موهای زائد و غیره خدمات ارزشمندی را به متقاضیان ارائه دهد. هم‌چنین کلینیک زیبایی آنیل (بهترین کلینیک کاشت مو در غرب تهران) جهت رفاه حال مراجعان عزیز، برای افرادی که امکان پرداخت هزینه کاشت مو به صورت یک‌جا را ندارند شرایط کاشت مو قسطی را نیز فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با کلینیک آنیل تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر امیر آذری فر

پزشک عمومی دارای مدرک دوره زیبایی و کاسمتیک از کمپانی پرومو ایتالیا از کشور ایتالیا دارای گواهینامه جهت انجام پروسیجرهای زیبایی درای 15 سال سابقه کار در فیلد زیبایی دارای مجوز پزشکی در تهران نماینده انحصاری کمپانی پرومو ایتالیا در ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط سئواینجا