پلاسماجت پلک چیست؟ مزایای پلاسماچت برای پلک + هزینه

پلاسماجت پلک
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 24 ژانویه 2024
3
(1)

در سال های اخیر مراکز و مجموعه های درمانی زیادی در نقاط مختلف کشورمان تاسیس شده اند که به انجام درمان پلاسماجت پلک می پردازند. نیاز است که بدانید، این روش درمانی به دلیل بازدهی فوق العاده خود، توانسته است گزینه فوق العاده ای برای تمامی مردم جهان که دچار افتادگی پلک هستند، شناخته شود. بنابراین امروزه میزان استفاده از این روش درمانی تا مقدار قابل توجهی افزایش یافته است و این موضوع ناشی رضایت بالای مراجعین می باشد. توجه داشته باشید که متقاضیان روش درمان پلاسماجت برای پلک، باید قبل از هر چیزی اطلاعات زیادی را در رابطه با این روش درمانی داشته باشند. در این صورت قطعا کیفیت نهایی درمان شما تا سطح قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

پلاسماجت پلک چیست؟

نیاز است که بدانید، پلاسماجت پلک به عنوان یکی از جدیدترین روش های درمانی در کشور ایران به شمار می رود که گزینه ایده آلی برای رفع چین و چروک، لیفت پلک و رفع افتادگی پلک می باشد. لازم به ذکر است که از روش پلاسماجت می توان برای نقاط مختلف صورت نیز استفاده نمود، اما میزان تاثیر گذاری این روش بر روی پلک بسیار بیشتر از سایر نقاط پوست است. توجه داشته باشید که فرآیند رفع افتادگی پلک و سایر موارد ذکر شده در پلاسماجت، بدون هر گونه تزریق یا جراحی صورت می گیرد. در این روش دستگاه مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این دستگاه با تبدیل جامد به گاز، فرآیند لیفت صورت یا رفع افتادگی پلک را به بهترین شکل انجام می دهد.

پلاسماجت پلک چیست؟

پلاسماجت پلک چگونه انجام می شود؟

تحقیقات زیادی در رابطه با نحوه درمان در پلاسماجت پلک انجام گرفته که همین مسئله موجب شفاف شدن این روش درمانی شده است. نیاز است که بدانید، در این روش درمانی قبل از هر چیزی، از کرم بی حس کننده موضعی بر روی محل درمان شما استفاده می شود. این کرم بی حس کننده باید به مدت زمان 30 دقیقه بر روی محل درمان قرار داشته باشد. لازم به ذکر است که این کرم به منظور کاهش درد و ناراحتی مراجعین استفاده می شود. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، پروسه درمان آغاز خواهد شد.

توجه داشته باشید که نوک این دستگاه در یک فاصله مشخص به اندازه 0.2 میلی متر قرار می گیرد. در صورت برخورد نوک دستگاه سطح پوست، دستگاه پلاسماجت به صورت خود در کمترین زمان ممکن از سطح پوست دور خواهد شد. این مسئله به دلیل جلوگیری از هر گونه آسیب خواهد بود.

مزایای پلاسماجت پلک

مزایای پلاسماجت پلک

یکی از موضوعاتی که می تواند در انتخاب روش پلاسماجت برای پلک توسط مراجعین موثر باشد، مزیت های مربوط به این روش است. نیاز است که بدانید، در روش درمانی پلاسماجت پلک، مزیت های مختلفی وجود دارند که شما را مجاب به استفاده از این روش می کنند. اولین مزیت این روش درمانی، احساس درد کمتر در مقایسه با سایر روش های رفع افتادگی پلک می باشد. همچنین تاثیر بسیار سریع و عدم نیاز به بی هوشی از دیگر مزایای پلاسماجت پلک به شمار می رود. در این روش هیچ گونه برشی بر روی سطح پوست انجام نمی شود و همین مسئله موجب می شود تا شما دچار خونریزی در ناحیه موردنظر نشوید. عدم محدودیت سنی و همچنین سرعت بالای انجام این روش درمانی از دیگر مزیت های مربوط به پلاسماجت به شمار می رود.

درمان افتادگی پلک با پلاسماجت

همان طور که گفته شد، از پلاسماجت، اغلب برای زیباتر کردن پوست صورت افراد استفاده می شود، اما اصلی ترین ویژگی پلاسماجت، از بین بردن مشکلات مربوط به پلک می باشد. افتادگی پلک همواره به عنوان یکی از مشکلاتی بوده که افراد مختلفی در کشور ایران نیز از آن رنج می برند. تاکنون نتایج رضایت بخشی از افتادگی پلک حاصل شده که تمامی این نتایج از طریق درمان به وسیله پلاسماجت یا عمل بلفاروپلاستی صورت گرفته است. با این شرایط می توان این روش را به عنوان گزینه مناسبی برای درمان افتادگی پلک شناخت.

عوارض پلاسماجت پلک

عوارض پلاسماجت پلک

بسیاری از افراد بر این باور هستند که روش پلاسماجت برای پلک مانند سایر روش های رفع افتادگی پلک، دارای عوارض گوناگونی می باشد. نیاز است که بدانید، بسیاری از پزشکان فعال در زمینه زیبایی معتقد هستند که این دستگاه هیچ گونه خطر و عوارضی را برای انسان ندارد. البته این مسئله وابسته به رعایت قواعد و اصول خاصی از سوی مراجعین نیز می باشد. توجه داشته باشید که عارضه های موقتی پس از انجام این درمان وجود دارند که شامل کبودی یا تورم در ناحیه درمان، تغییرات در رنگ پوست صورت و زخم های موقتی می شوند.

موارد ذکر شده از اصلی ترین عارضه های پلاسماجت پلک هستند که تمامی آن ها موقتی می باشند. توجه داشته باشید که اگر پزشک بهتری را در این زمینه انتخاب کنید، موجب کاهش زخم های ناشی از این درمان خواهید شد. پزشک متخصص با انجام این درمان، با ظرافت بیشتر، می تواند عوارض موقتی شما را نیز کاهش دهد.

مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک

  • تا 24 ساعت پس از انجام این روش درمانی به هیچ عنوان محل درمان را شستشو ندهید و پوست های اضافه آن را جدا نکنید. توجه داشته باشید که عدم صبوری می تواند موجب اختلال در درمان شود.
  • از کرم ضد آفتاب حتما در طول روز استفاده کنید و مدت زمان قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید را کاهش دهید.
  • استفاده از کرم های مرطوب کننده تا چندین ماه پس از پلاسماجت برای پلک و همچنین استفاده از کلاه های لبه دار برای جلوگیری از برخورد نور خورشید به محل درمان، ضروری است.
  • مصرف لوازم آرایشی تا 5 روز پس از پلاسماجت، امکان پذیر نیست.
  • از پانسمان کردن بدون نظر گرفتن از پزشک، خودداری کنید، چرا که پوست شما برای ترمیم نیازمند اکسیژن خواهد بود.
  • طبق نظر پزشک، از حضور در استخر، سونا، بخار تا چند روز پس از پلاسماجت خودداری کنید. همچنین ورزش سنگین موجب ایجاد مشکل در نتیجه نهایی پلاسماجت می شود.

ماندگاری پلاسماجت پلک چقدر است؟

به طور کلی، یکی از دغدغه های اصلی مراجعین برای انجام درمان پلاسماجت پلک، این مسئله بوده که ماندگاری این روش درمانی چقدر می باشد؟ نیاز است که بدانید، ماندگاری پلاسماجت وابسته به عوامل مختلفی می باشد که یکی از آن ها، نوع پوست شما است. همچنین عوامل دیگری مانند پزشک و نحوه درمان نیز وجود دارند که در نتیجه نهایی پلاسماجت موثر خواهند بود. به طور کلی، ماندگاری پلاسماجت در مقایسه با سایر روش ها کمتر می باشد، اما کیفیت اثرگذاری آن بیشتر است. بر اساس تحقیقات انجام شده، مدت ماندگاری پلاسماجت برای پلک، تقریبا دو الی سه سال خواهد بود.

هزینه پلاسماجت پلک

هزینه پلاسماجت پلک

قطعا هزینه پلاسماجت پلک نیز به عنوان یکی دیگر از دغدغه های اصلی مردم کشورمان برای انجام این روش درمانی شناخته می شود. نیاز است که بدانید، هزینه پلاسماجت می تواند تحت عامل های مختلفی تغییر کند. این روش درمانی معمولا در چندین جلسه انجام می شود و هزینه های مربوط به آن با توجه به تعداد جلسات قابل تعیین خواهد بود. همچنین نیاز است که بدانید، پزشک زیبایی در کیفیت نهایی پلاسماجت پلک شما تاثیر بسیار زیادی را خواهد گذاشت، بنابراین طبیعی است تا در صورت معتبر بودن کلینیک زیبایی موردنظر شما، هزینه های بیشتری دریافت شود. بدین ترتیب می توان دریافت که هزینه این روش درمانی، به صورت دقیق قابل تعیین نیست.

سخن پایانی و سوالات پلاسماجت پلک

در سال های اخیر مجموعه های زیبایی بسیار زیادی در سراسر کشورمان احداث شده اند که به ارائه خدمات لازم در حوزه زیبایی می پردازند. یکی از خدمات اصلی بهترین مرکز پلاسماجت در تهران، پلاسماجت پلک می باشد که مراجعین بسیاری زیادی را به خود اختصاص داده است. پیشنهاد می کنیم در این روش درمانی، حتما از پزشکان متخصص استفاده کنید تا علاوه بر افزایش کیفیت این درمان، رضایت بیشتری را نیز داشته باشید.

1- ماندگاری پلاسما جت افتادگی پلک چقدر است؟

ماندگاری پلاسما جت افتادگی پلک به عوامل متعددی بستگی دارد؛ اما میانگین ماندگاری این نوع درمان معمولا بین ۲ تا ۵ سال است.

2- هزینه پلاسما جت پلک در سال 1403 چقدر است؟

هزینه پلاسما جت پلک در سال 1403 از 2 میلیون تومان شروع می شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 3 / 5. تعداد رای: 1

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *