مزوتراپی زیر چشم چیست؟ ماندگاری مزوتراپی زیر چشم + 3 کاربرد آن

مزوتراپی زیر چشم
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 22 ژانویه 2024
0
(0)

امروزه زیبایی به عنوان یکی از دغدغه های بزرگ بسیاری از بانوان و آقایان به شمار می رود. همان طور که می دانید، با بالاتر رفتن سن انسان، نشانه های مختلف از پیری بر روی صورت آن ها ایجاد می شود. برخی از این نشانه ها دیرتر و برخی از آن ها بسیار زود به سراغ شما خواهند آمد. همچنین عامل های دیگری مانند ژن می تواند در مشکلات مربوط به پوست شما موثر باشد. در چنین شرایطی روش های پزشکی مختلف به کمک شما خواهند آمد تا بتوانید مشکلات مختلف پوست خود را از بین ببرید. یکی از این روش ها مزوتراپی زیر چشم است که قطعا نام آن را شنیده اید.

در حال حاضر مجموعه های پزشکی بسیار زیادی در سراسر کشورمان به ارائه خدمات مربوط به مزوتراپی زیر چشم می پردازند. برخی از این مراکز توانسته اند با فعالیت بهتر در این زمینه اعتبار بیشتری را در این عرصه به دست آورند. نیاز است که بدانید، متقاضیانی که قصد دارند تا از روش درمانی مزوتراپی زیر چشم استفاده کنند، باید قبل از هر چیزی اطلاعات کاملی را در رابطه با این فرآیند درمانی داشته باشند. لازم به ذکر است که مزوتراپی به عنوان یکی از روش های ایده آل برای رسیدن به یک پوست بی نظیر شناخته می شود. بنابراین برای هر فرد مهم است تا مبانی مربوط به این روش را مورد بررسی قرار دهد.

مزوتراپی زیر چشم چیست؟

قطعا در طول زندگی خود، افرادی را مشاهده کرده اید که دارای مشکلاتی مانند پف زیر چشم، گودی یا سیاهی دور چشم هستند. این مشکل دارای جلوه زیبایی نبوده و می تواند ناشی از مسائل مختلفی باشد. در همین راستا مزوتراپی زیر چشم می تواند به رفع آن بپردازد و سیاهی دور چشم را به همراه پف زیر چشم، از بین ببرد. توجه داشته باشید که در مزوتراپی از تزریق استفاده می شود که محتویات آن شامل حجم مشخصی از آمینو اسید ها، مواد معدنی و برخی دارو های مختلف است. توجه داشته باشید که این روند درمانی حتما باید توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام بگیرد.

کاربرد مزوتراپی زیر چشم

کاربرد مزوتراپی زیر چشم

به طور کلی پزشکانی که در عرصه مزوتراپی زیر چشم به فعالیت می پردازند، نظریه های مختلفی را در رابطه با این روش درمانی مطرح کرده اند. در این بین نظریات برخی از منتقدین، به واقعیت بیشتر نزدیک بوده است. به طور کلی کاربرد های مزوتراپی شامل، از بین بردن چین و چروک های نواحی چشم، گودی زیر چشم، سیاهی دور چشم، پف و … می شود. همچنین ترک های پوستی به وجود آمده در این ناحیه، می تواند به وسیله مزوتراپی از بین برود. توجه داشته باشید که موارد ذکر شده در بسیاری از نتایج به دست آمده مربوط مزوتراپی زیر چشم نیز، قابل مشاهده است.

مزوتراپی پف زیر چشم

همان طور که گفته شد، یکی از کاربرد های مزوتراپی زیر چشم، از بین بردن پف به وجود آمده در زیر چشم می باشد. پف زیر چشم می تواند به دلایل مختلفی در نواحی زیر چشم به وجود بیاید. در حال حاضر تنها راهکار از بین بردن پف زیر چشم، مزوتراپی می باشد.

مزوتراپی تیرگی زیر چشم

سیاه شدن اطراف چشم همواره به عنوان یکی از معضل های بسیاری از بانوان و آقایان شناخته شده که موجب جلوه نامطلوب در چهره شما خواهد شد. یکی دیگر از فواید مزوتراپی زیر چشم، از بین بردن تیرگی زیر چشم می باشد. این تیرگی می تواند ناشی از رسیدگی نامناسب به پوست و همچنین تغذیه نامطلوب پوست باشد. بسیاری از پزشکان علت به وجود آمدن تیرگی دور چشم را، کمبود اکسیژن در پوست شما می دانند.

مزوتراپی گودی زیر چشم

گودی زیر چشم نیز به عنوان یکی دیگر از مشکلات پرتکرار مردم کشورمان به شمار می رود که موجب می شود چشمان شما، جلوه فوق العاده ای را نداشته باشند. مزوتراپی زیر چشم توانسته است در این عرصه نیز موفق عمل کند و به رفع گودی زیر چشم شما بپردازد. بنابراین اگر از مشکل گودی زیر چشم نیز رنج می برید، می توانید از روش درمانی مزوتراپی برای رفع این مشکل استفاده کنید. تاکنون نتایج ایده آلی برای بر طرف سازی گودی زیر چشم از طریق مزوتراپی حاصل شده است.

عوارض مزوتراپی زیر چشم

عوارض مزوتراپی زیر چشم

بسیاری از مردم کشورمان بر این باور هستند که مزوتراپی زیر چشم می تواند عوارض نامطلوبی را داشته باشد. نیاز است که بدانید، تاکنون میزان رضایت از انجام این روش درمانی، فوق العاده بوده است و همین مسئله مهر تاییدی بر تاثیرات بی نظیر مزوتراپی است. توجه داشته باشید که این روش درمانی غیر تهاجمی بوده و بدون هر گونه عارضه است. لازم به ذکر است که پس از تزریق در مزوتراپی، ممکن است اطراف چشم شما دچار تورم یا درد شود. همچنین برخی از مراجعین معتقد هستند که در مزوتراپی، امکان دارد سردرد نیز به مشکلات شما اضافه شود، اما جای نگرانی نیست، زیرا تمامی عوارض ذکر شده کاملا طبیعی هستند. این عوارض موقتی بوده و پس از گذشت چند روز به طور کامل بر طرف خواهند شد. همچنین برخی افراد بر این باور هستند که جای سوزن تزریق شده می تواند بر روی صورت ماندگار باشد. لازم به ذکر است که جای سوزن موردنظر نیز پس از گذشت مدتی از بین می رود.

ماندگاری مزوتراپی زیر چشم

یکی دیگر از دغدغه های بسیاری از مردم کشورمان پس از انجام روش درمانی مزوتراپی زیر چشم، این مسئله بوده که ماندگاری مزوتراپی به چه میزان است؟ نیاز است که بدانید، ماندگاری مزوتراپی وابسته به عامل های مختلفی می باشد. روش تزریق پزشک، مواد اولیه به کار رفته برای تزریق، نوع پوست، میزان گودی، سیاهی و پف چشم می تواند در میزان ماندگاری مزوتراپی موثر باشد. توجه داشته باشید که تمامی عامل های ذکر شده می توانند موجب افزایش یا کاهش ماندگاری نتایج مزوتراپی شما شوند. در معاینات حضوری معمولا این زمان به صورت دقیق تری از سوی پزشک به شما گفته می شود. با توجه به اطلاعات به دست آمده، میانگین زمان ماندگاری مزوتراپی، حدودا 12 ماه است.

فیلر زیر چشم بهتر است یا مزوتراپی؟

فیلر زیر چشم بهتر است یا مزوتراپی؟

به طور کلی، پزشکان فعال در این زمینه، فیلر ها را به عنوان پرکننده های هیالورونیک اسیدی معرفی می کنند. در واقع عمده استفاده فیلر ها به منظور آبرسانی پوست و رفع گودی های مربوط به زیر چشم می باشد. در بسیاری از شرایط نیز مشاهده شده است که پزشکان به مراجعین خود پیشنهاد می دهند تا به صورت ترکیبی از فیلر و مزوتراپی زیر چشم استفاده کنند. به طور کلی، مزوتراپی زیر چشم می تواند روش درمانی ایده آل تری برای شما باشد. همان طور که گفته شد، فیلر ها به پر کردن گودی می پردازند، اما مزوتراپی به رفع این مشکل خواهد پرداخت. علاوه بر این مسئله، در روش مزوتراپی، متابولیسم بدن فرد مراجعه کننده نیز فعال می شود. بنابراین می توان دریافت که مزوتراپی روش مناسب تری در مقایسه با فیلر به شمار می رود.

مراقبت های بعد از مزوتراپی زیر چشم

  • تا 72 ساعت از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد پرهیز کنید.
  • برای جلوگیری از تورم، مصرف نمک و الکل را کاهش دهید.
  • تا مدت زمان 24 ساعت از ورزش های بسیار شدید پرهیز کنید.
  • اگر دچار تورم شدید شده اید، می توانید در ازای هر یک ساعت، 15 دقیقه کمپرس آب یخ را بر روی محل تزریق قرار دهید.
  • به هیچ عنوان محل تزریق را ماساژ ندهید و از حرکت دادن آن خودداری کنید.
  • در صورت افزایش تورم، به صورت رو به بالا بخوابید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم چند جلسه است؟

به طور کلی اطلاعات زیادی در رابطه با تعداد جلسات مزوتراپی زیر چشم منتشر می شود که بسیاری از آن ها دارای منبع علمی صحیحی نیستند. نیاز است که بدانید، تعداد جلسات مزوتراپی قبل از هر چیزی وابسته به میزان مشکل شما می باشد. در صورت وجود مشکلات زیاد در نواحی چشم شما ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشید. به طور کلی تعداد جلسات مزوتراپی بین چهار الی هشت جلسه است. توجه داشته باشید که تعداد جلسات رابطه متقابلی با مشکلات زیر چشم شما دارد. همچنین مدت زمان هر جلسه حدودا 30 دقیقه می باشد. لازم به ذکر است که پیشرفت درمانی حاصل شده در جلسات ابتدایی ، می تواند در افزایش یا کاهش تعداد جلسات آینده موثر باشد.

هزینه مزوتراپی زیر چشم

هزینه مزوتراپی زیر چشم

بسیاری از مردم کشورمان بر این باور هستند که هزینه مزوتراپی زیر چشم بسیار بالا بوده و به همین دلیل از انجام این روش درمانی خودداری می کنند. نیاز است که بدانید، امروزه با وجود مجموعه های مطرح و معتبر، تلاش می شود تا هزینه های مربوط به این روش درمانی کاهش یابد. لازم به ذکر است که هزینه مزوتراپی وابسته به تعداد جلسات مراجعه شما برای انجام تزریق می باشد. پزشک شما در معاینات، به شما اعلام خواهد کرد که تعداد جلسات موردنیاز برای رفع گودی، سیاهی، چین و چروک و پف زیر چشم چقدر خواهد بود. پس از اعلام شدت مشکلات نواحی چشم، شما متوجه این مسئله خواهید شد که هزینه های تقریبی شما به چه میزان است.

لازم به ذکر است که مجموعه ای که برای انجام تزریق انتخاب کرده اید نیز، تاثیر مستقیمی را در هزینه مزوتراپی خواهد داشت. قطعا پزشکانی که از سابقه بیشتری در این زمینه بهره مند هستند و از مواد اولیه باکیفیت تری استفاده می کنند، مبالغ بیشتری را دریافت خواهند کرد.

سخن پایانی و سوالات

همان طور که متوجه شدید، مزوتراپی زیر چشم به عنوان یکی از ایده آل ترین روش های درمانی برای از بین بردن مشکلات اطراف چشم شناخته می شود. تاکنون نتایج حاصل شده از مزوتراپی توانسته است رضایت مراجعین بسیار زیادی را جلب کند. بدین ترتیب پیشنهاد می کنیم که در صورت داشتن مشکلات ذکر شده بر روی پوست صورت خود، از این روش برای رفع گودی، سیاهی، پف و چین و چروک اطراف چشم استفاده کنید. توجه داشته باشید که انتخاب بهترین مرکز جوانسازی پوست در تهران، می تواند کیفیت درمان شما را افزایش دهد.

1- تعداد جلسات مزوتراپی دور چشم چقدر است؟

تعداد جلسات مزوتراپی دور چشم بین چهار تا هشت جلسه است. اما بسته به بدن هر فرد، ممکن است تعداد جلسات بیشتر یا کمتر هم باشد.

2- ماندگاری مزوتراپی دور چشم چقدر است؟

ماندگاری مزوتراپی زیر چشم معمولا تا یک سال می‌باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 0 / 5. تعداد رای: 0

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *