کربوکسی تراپی ترک پوستی چیست؟ درمان همیشگی ترک پوستی

کربوکسی تراپی ترک پوستی
دسته‌بندی مجله سلامت
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

امروزه افراد زیادی هستند که با ترک‌های پوستی مواجه می‌شوند. دلایل متعددی برای ایجاد این ترک‌ها روی پوست وجود دارد که بررسی این دلایل به شما کمک می‌کند تا بدانید که چه روشی می‌تواند بهترین گزینه برای درمان آنها باشد. کربوکسی تراپی ترک پوستی یکی از بهترین متدهایی است که در این زمینه وجود دارد و می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده روی پوست خود را درمان کنید. با این حال استفاده از این متد درمانی نیازمند داشتن اطلاعاتی درباره مزایا و شرایط آن خواهد بود.

به همین علت نیز در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره کربوکسی تراپی برای رفع و درمان ترک‌های پوستی صحبت کرده و نکات مهمی را درباره مزایای استفاده از این متد در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر علاقه‌مند به استفاده از کربوکسی تراپی هستید حتما ادامه این مطلب از کلینیک آنیل را با دقت مطالعه کنید.

ترک پوستی چیست؟

ترک پوستی معمولا شامل خطوطی قرمز یا صورتی می‌شود که در هر نقطه‌ای از بدن شما ممکن است تشکیل شوند. یکی از اصلی‌ترین نقاطی که معمولا می‌توانید این ترک‌های پوستی را مشاهده کنید معمولا نقاطی است که شما میزان چربی زیادی در آن‌ها دارید و در حال حاضر این چربی‌ها را می‌سوزانید. معمولا زمانی که مقدار زیادی چربی زیر پوست جمع می‌شود پوست کشیده خواهد شد و وقتی که میزان این چربی‌ها کاهش پیدا می‌کند ترک‌های پوستی نیز روی پوست شما ایجاد می‌شوند.

این ترک‌های پوستی معمولا در روزهای نخست به رنگ قرمز و صورتی هستند؛ ولی هرچه زمان از ایجاد آنها می‌گذرد آنها تغییر رنگ داده و بیشتر شبیه به رنگ پوست می‌شوند. به همین علت بعد از مدتی می‌توانید انتظار داشته باشید که آنها مانند خطوطی همرنگ پوست روی بدن شما باقی بمانند. نکته مهم این است که این ترک‌ها معمولا به‌خودی‌خود از بین نمی‌روند. به همین علت شما باید از راهکارهای درمانی برای از بین بردن آن استفاده کنید.

یکی از کاربردهای کربوکسی تراپی، درمان جای جوش است. برای کسب اطلاعات بیشتر به به مقاله کربوکسی تراپی جای جوش مراجعه کنید.

دلایل ایجاد ترک پوستی

پیش از آن‌که بخواهیم درباره کربوکسی تراپی صحبت کرده و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم، اجازه دهید تا کمی بیشتر درباره دلایل ایجاد این ترک‌ها صحبت کنیم. از جمله مهم‌ترین دلایلی که برای بروز انواع ترک‌های پوستی روی پوست شما وجود دارد عبارت‌اند از:

 1. ممکن است این موضوع کاملا ارثی و ژنتیکی باشد.
 2. این احتمال وجود دارد که در اثر بارداری این ترک‌های پوستی روی پوست شما به وجود آمده باشند.
 3. در صورتی که افزایش وزن یا کاهش وزن ناگهانی داشته باشید نیز می‌توانید این ترک‌ها را روی پوست خود مشاهده کنید.
 4. گاهی اوقات برخی از عمل‌های زیبایی باسن یا سینه نیز می‌توانند منجر به ایجاد چنین ترک‌هایی شوند.دلایل ایجاد ترک پوستی

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی چطور عمل می کند؟

به طور کلی بهترین راهکاری که برای از بین بردن این ترک‌های پوستی وجود دارد این است که شما بتوانید با راهکارهای مختلف کلاژن سازی در آن ناحیه از پوست خود را افزایش دهید و باعث جوانسازی پوست شوید. حال باید بدانید که کربوکسی تراپی ترک پوستی متدی است که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید این کلاژن‌سازی را افزایش دهید. این راهکار مراحل زیر را طی می‌کند تا بتواند کلاژن‌سازی پوست شما را افزایش دهد:

 • در اولین قدم میزان مشخصی از کربن دی اکسید با استفاده از سوزن‌های مزوتراپی به زیر پوست شما تزریق می‌شوند.
 • در قدم بعدی این کربن دی‌ اکسید توسط سلول‌های پوستی که در آن ناحیه وجود دارند مصرف شده و سپس مقدار زیادی اکسیژن تولید می‌شود.
 • تولید اکسیژن در این ناحیه نیز باعث می‌شود تا فعالیت‌ سلول‌های پوستی بیشتر شده و در نتیجه در این ناحیه از پوست کلاژن بیشتری تولید شود.

به این ترتیب می‌توانید تاثیر کربوکسی تراپی بر ترک پوستی را مشاهده کرده و بتوانید یک راهکار درمانی بسیار قوی را استفاده کنید.

برای کربوکسی تراپی ترک پوست به چند جلسه نیاز است؟

یکی از نکات مهمی که باید درباره کربوکسی تراپی ترک پوستی به آن توجه داشته باشید این است که شما تنها در یک جلسه نمی‌توانید این درمان را انجام دهید. برای این‌که بتوانید بهترین نتایج را در این زمینه دریافت کنید نیازمند این هستید که حداقل بین ۴ تا ۶ جلسه این درمان را انجام دهید. با این حال باید توجه داشته باشید که این تعداد جلسات معمولا توسط پزشک متخصص و براساس معیارهای زیر تعیین خواهد شد:

 1. میزان ترک پوستی و عمق آنها
 2. نوع تجهیزات به کار رفته توسط پزشک متخصص در این زمینه
 3. میزان تجربه و تخصص پزشکمدت زمان کربوکسی تراپی ترک پوست

ماندگاری کربوکسی تراپی ترک پوستی چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مزایایی که کربوکسی تراپی ترک پوستی می‌تواند به همراه داشته باشد این است که شما تنها طی یک بازه زمانی ۱۰ روزه می‌توانید نتایج کامل آن را روی پوست خود مشاهده کنید. در واقع ۱۰ روز بعد از هر جلسه از درمان معمولا می‌توانید میزان پیشرفت صورت گرفته را بررسی کنید. از طرف دیگر نباید فراموش کرد که اثرات این متد معمولا بین ۶ تا ۸ ماه روی پوست شما باقی می‌ماند و تقریبا می‌توان گفت که متدی است که ماندگاری بالایی دارد. با این حال میزان ماندگاری آن نیز به عوامل زیر وابسته خواهد بود:

 • میزان تخصص پزشکی که برای کربوکسی تراپی انتخاب کرده‌اید.
 • تعداد و عمق ترک‌های پوستی که روی پوست شما به وجود آمده است.
 • نوع مراقبت‌هایی که بعد از کربوکسی تراپی آنها را رعایت می‌کنید.

مزایای کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

کربوکسی تراپی ترک پوستی نیز مانند هر متد دیگری می‌تواند مزایای مخصوص به خود را همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای کربوکسی تراپی برای درمان ترک‌های پوستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. این متد کاملا غیرتهاجمی است و به همین علت نیز دوران نقاهت کوتاه‌تری نسبت به سایر متدها دارد.
 2. شما می‌توانید از این متد درمانی برای انواع نقاط مختلف بدن استفاده کنید و از این نظر محدودیت خاصی برایتان وود نخواهد داشت.
 3. این متد می‌تواند تاثیر مثبت زیادی روی افزایش ضخامت پوست شما داشته باشد.
 4. از طرف دیگر می‌تواند خاصیت ارتجاعی پوست شما را نیز بهبود دهد.

عوارض کربوکسی تراپی برای ترک پوست

به طور کلی کربوکسی تراپی در کنار تمام مزایایی که به شما ارائه می‌دهد ممکن است معایبی را نیز به همراه داشته باشد. این عوارض و معایب معمولا جزئی هستند؛ ولی آشنایی با آنها برای شما مفید خواهد بود. از جمله عوارض کربوکسی تراپی برای درمان ترک‌های پوستی عبارت‌اند از:

 1. ممکن است احساس سوزش جزئی در ناحیه تزریق داشته باشید.
 2. این احتمال وجود دارد که کمی احساس یخ‌زدگی داشته باشید.
 3. ایجاد احساس کشش در ناحیه پوست
 4. ایجاد احساس خارش در ناحیه تزریقعوارض کربوکسی تراپی برای ترک پوست

مراقب‌ بعد از کربوکسی تراپی

بعد از این‌که کربوکسی تراپی ترک پوستی را انجام می‌دهید برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید نیازمند این خواهید بود که مراقبت‌های خاصی را رعایت کنید. از جمله نکات مراقبتی بعد از کربوکسی تراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در اولین قدم باید بدانید که تا ۲۴ ساعت اجازه نخواهید داشت که دوش بگیرید.
 • تا یک ماه بعد از کربوکسی تراپی سعی کنید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • در نهایت باید بدانید که تا دو هفته بعد از تزریق بهتر است سعی کنید از انجام فعالیت‌های سنگین و به خصوص ورزش‌های سنگین خودداری کنید.

قیمت کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به استفاده از خدمات کربوکسی تراپی ترک پوستی هستند. با این حال یک نگرانی بسیار مهم برای این افراد وجود دارد و آن هزینه کربوکسی تراپی است. عوامل و فاکتورهای مختلف روی هزینه کربوکسی تراپی به منظور درمان ترک‌های پوستی تاثیرگذار هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نوع تجهیزاتی که برای کربوکسی تراپی شما مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 2. میزان دانش تخصصی و همین‌طور تجربه پزشک یا کلینیکی که در این زمینه انتخاب کرده‌اید.
 3. تعداد خطوط و ترک‌های پوستی که روی پوست شما قرار دارند.
 4. عمق خطوط و ترک‌های پوستی

در صورتی که شما هم تمایل دارید به لیست هزینه‌های دقیق این خدمات دسترسی پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با کارشناسان مجموعه ما تماس گرفته و یک مشاوره کامل را از آنها دریافت کنید.

جمع‌بندی

کربوکسی تراپی ترک پوستی یکی از بهترین راهکارهای درمانی است که امروزه به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن ترک‌های پوستی خود را درمان کنید. معمولا برای این‌که بتوانید از این خدمات استفاده کنید نیازمند این خواهید بود که یک پزشک یا کلینیک معتبر را برای این کار انتخاب کنید. اگر شما هم به دنبال چنین پزشکی هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مجموعه ما نیز در زمینه کربوکسی تراپی بهره‌مند شوید. با استفاده از این خدمات می‌توانید با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین هزینه ممکن ترک‌های پوستی خود را درمان کنید.

قیمت کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

سوالات متداول کربوکسی تراپی ترک پوستی

کربوکسی تراپی چیست؟

به طور کلی باید توجه داشته باشید که کربوکسی تراپی ترک پوستی یک متد درمانی برای درمان ترک‌های پوستی است که در آن گاز co2 با کربن دی اکسید به زیر پوست تزریق می‌شود. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا سلول‌های پوستی اقدام به تولید میزان بیشتری از کلاژن کرده و این موضوع نیز در نهایت روی رفع ترک‌های پوستی تاثیرگذار خواهد بود.

آیا کربوکسی تراپی برای ترک پوستی دارای عوارض است؟

بله این متد نیز مانند هر متد دیگری دارای عوارض مخصوص به خود است؛ ولی عوارض آن بسیار جزئی بوده و بعد از چند روز رفع می‌شوند. از جمله مهم‌ترین عوارض کربوکسی تراپی می‌توان به مواردی همچون احساس سوزش در ناحیه تزریق، احساس خارش در این ناحیه، ایجاد احساس کشش در پوستی که تزریق روی آن انجام شده است و احساس یخ‌زدگی در ناحیه‌ای که تزریق در آن انجام شده است اشاره کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *