بوکال فت (تخلیه چربی) چیست؟

بوکال فت
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 3 ژانویه 2024
5
(1)

یکی از جراحی‌های زیبایی که امروزه محبوبیت بسیار زیادی را در بین مردم به دست آورده است، بوکال فت یا همان تخلیه چربی از صورت می‌باشد. مردم برای جراحی بوکال فت، به دنبال کلینیک معتبر هستند تا بتوانند این جراحی را با اطمینان کامل انجام دهند. این جراحی به افرادی که صورت گرد دارند یا افرادی که به دلیل داشتن چربی در گونه‌های خود، از فرم صورتشان ناراضی هستند، کمک می‌کند تا بتوانند صورت موردعلاقه خود را داشته باشند و چربی‌های اضافه، دیگر در صورت آن‌ها وجود نداشته باشد.

برای انجام جراحی بوکال فت باید از کلینیک‌هایی که دارای متخصصان حرفه‌ای در این زمینه هستند و خدمات آن‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است استفاده کرد؛ مانند آنیل کلینیک که خدمات خود را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد و  برای جراحی بوکال فت از متخصصان حرفه‌ای استفاده کرده است. شما قبل از انجام جراحی توسط متخصصان کلینیک آنیل بررسی می‌شوید و بعد از مشاوره و بررسی جراحی بوکال فت یا همان تخلیه چربی از صورت شما انجام می‌شود.

جراحی بوکال فت چیست

بیشتر بدانید: تزریق ژل و فیلر

عمل جراحی بوکال فت (تخلیه چربی) چیست؟

جراحی بوکال فت برای کسانی که قصد دارند فرم صورت خود را بهبود دهند و چربی‌های اضافی را که در صورت آن‌ها قرار دارد را از بین ببرند یک روش بسیار عالی است.  بوکال یک نوع چربی می‌باشد که در ناحیه توخالی قرار گرفته که بین عضله بوکسیاناتور و سایر عضلات صورت می‌باشد.

جراحی بوکال فت از نوع جراحی پلاستیک و زیبایی است؛ این عمل را با بی‌حسی موضعی انجام می‌دهند و به همین دلیل است که این جراحی در خود کلینیک آنیل انجام می‌شود. این کلینیک معتبر نه تنها خدمات بوکالفت را انجام می دهد، خدمات دیگری مانند کاشت مو، کاشت ابرو و غیره را در لیست خدمات خود قرار داده.

به نقل از سایت iranianclinic:

میزان بوکال فت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از افراد نسبت به دیگران چربی بیشتری دارند که می تواند ظاهری پرتر به گونه های آنها بدهد. برخی دیگر چربی کمتری دارند، که می تواند ظاهری گودافتاده به گونه های آنها بدهد. میزان چربی بوکال فت نیز با افزایش سن تغییر می کند. با افزایش سن افراد، پدهای چربی کوچک می شود. این می تواند منجر به کاهش حجم صورت و ظاهری ضعیف تر شود.

نحوه انجام جراحی بوکال فت

برای شروع عمل، بی‌حسی را اجرا می‌کنند تا فرد هنگام جراحی درد را متوجه نشود؛ جراح دو تا سه‌سانتی متر بر روی سمت داخلی گونه‌ها برش ایجاد می‌کند، چربی‌های اضافه را دکتر از طریق همین برش‌های ایجاد شده، خارج می‌کند. این کار در کلینیک آنیل بادقت بالا انجام می‌شود و تمام چربی‌های اضافه خارج می‌شود.

بعد از به‌پایان‌رسیدن مراحل خارج‌کردن چربی، دکتر اقدام به بخیه‌زدن برش‌ها می‌کند. شاید در ذهن شما این سؤال به وجود بیاید که چربی‌ها با چه ابزاری خالی می‌شوند باید به شما بگوییم که متخصصان از انبرهای مخصوصی استفاده می‌کنند تا چربی‌های که در صورت است را خارج کنند.

تخلیه چربی با روش بوکال فت

بوکال فت مزایای بسیار زیادی دارد و امروزه یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی است.

مزایای عمل بوکال فت صورت

جراحی بوکال فت دارای مزایای است که امروزه باعث شده افراد بیشتری از این جراحی استفاده کنند تا زیبایی خود را افزایش دهند؛ البته برای این که از مزیت‌های جراحی بوکال فت، استفاده کنید باید به کلینیک معتبر و شناخته شده مراجعه کنید تا بتواند این جراحی را با بالاترین کیفیت انجام دهد و شما از مزیت‌های آن برخوردار شوید.

برجسته‌شدن گونه: یکی از مزیت‌های که عمل بوکال فت با خود به همراه دارد برجسته‌شدن گونه‌ها و بی نیاز شدن شما از تزریق ژل گونه است، این مزیت باعث فرم بهتر صورت می‌شود.

جوان‌تر شدن چهره: مزیت بعدی که با عمل بوکال فت آن را به دست می‌آورید جوان‌تر شدن صورتتان است.

بهبود زاویه فک: به دلیل ازبین‌رفتن چربی‌های اضافه فرم صورت شما بهبود پیدا می‌کند و باعث می‌شود خطوط و زاویه فک شما نمایان شود.

بدون زخم و خط جراحی: اگر جراحی بوکال فت را در کلینیک معتبر و شناخته شده؛ مانند آنیل انجام دهید هیچ زخم و ردی از جراحی بر روی صورت شما نخواهد ماند و این نکته را فراموش نکنید که برش‌ها از داخل دهان ایجاد می‌شوند.

عوارض بوکال فت

در حقیقت در  هر نوع جراحی عوارض و مشکلات احتمالی وجود دارد. از این رو ممکن است برخی از افراد پس از انجام جراحی بوکال فت با مشکلاتی روبرو شوند که این موارد عبارتند از:

ورم و تورم: بعد از انجام جراحی بوکال فت ممکن است برخی از افراد از ورم و تورم در ناحیه مورد نظر رنج ببرند. این وضعیت معمولا به طور طبیعی پس از چند هفته بهبود می‌یابد. خوب است بدانید برای کاهش ورم و تورم باید دارو ضد التهابی و یخ مصرف شود.

کشیدگی پوست‌: ممکن است پس از جراحی بوکال فت پوست کشیده شود که این امر باعث جمع شدن و تغییر شکل صورت می‌گردد. برای درمان این مشکل جراحان روش‌های اصلاح کشیدگی پوست را توصیه می‌کنند. علاوه بر این ماساژ، کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌ کننده مفید می‌باشند.

اختلالات حسی: برخی از افراد بعد از جراحی از اختلالات حسی رنج می‌برند. این مشکلات معمولا به مرور زمان بهبود می‌یابند. اما در صورتی که مشکل حسی برای مدت طولانی باقی بماند، امکان دارد به جراحی دوباره، تجویز فیزیوتراپی یا درمان‌های دیگر نیاز باشد.

عفونت: همانند هر جراحی دیگری، در بوکال فت خطر عفونت وجود دارد که ممکن است به دلیل شرایط جراحی و یا مراقبت‌های نامناسب پس از عمل رخ دهد. در حقیقت عفونت‌های جراحی با داروهای ضد باکتری درمان می‌شوند. اما در موارد شدیدتر ممکن است نیاز به بازسازی جراحی و خارج کردن بافت‌های آلوده باشد.

خونریزی: در واقع گاهی اوقات خونریزی بعد از جراحی بوکال فت رخ می‌دهد که با داروهای مربوطه کنترل می‌شود. اما خونریزی غیرعادی نیاز به پیگیری جدی دارد.

به ‌طور کلی باید توجه داشته باشید که بوکال فت با ریسک‌ و عوارض همراه است. بنابراین پیشنهاد می‌شود که با پزشک متخصص مشورت کنید و تمامی مزایا و معایب جراحی مورد نظر را به دقت مورد بررسی قرار دهید. با این حال پیروی از توصیه‌ها و دستورات پزشک پس از جراحی بسیار حیاتی است؛ چرا که عوارض کمتری برای شما ایجاد می‌شود.

مراقبت‌های بعد از جراحی بوکال فت

مراقبت‌های بعد از جراحی بوکال فت

بعد از هر نوع جراحی نیاز به مراقبت‌های است؛ با مراقبت می‌توان به روند بهبود سرعت بخشید و به بهترشدن عمل کمک کرد. در این بخش مراقبت‌های را که بعد از جراحی بوکال فت نیاز است انجام دهید را به شما خواهیم گفت تا بعد از انجام جراحی از آن‌ها مطلع باشید.

  • پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های الکلی
  • تمام سعی خود را کنید که به‌هیچ‌عنوان با زبان یا دست محل بخیه خورده را لمس نکنید.
  • حداقل 14 روز از استعمال دخانیات جلوگیری کنید.
  • از دهان‌شوی برای بهداشت دهان خود استفاده کنید.
  • تا زمانی که بهبود کامل نشده از غذای سفت استفاده نکنید.
  • سعی کنید سرخود را روبه‌پایین نگه ندارید.
  • اگر بعد از جراحی؛ دچار خونریزی یا عفونت شد به پزشک مراجعه کنید.

ماندگاری بوکال فت چقدر است؟

ماندگاری بوکال فت برای افرادی که به دنبال این نوع جراحی هستند، اهمیت بسیاری دارد. مدت زمانی که اثرات این جراحی برای فرد حاصل می‌شود وابسته به چندین عامل است. از جمله این موارد می‌توان به روش انجام عمل، نوع تغییراتی که اعمال می‌شود و نحوه مراقبت و بهره‌وری پس از جراحی، وضعیت فیزیکی و سلامت کلی فرد، استفاده از داروها و محصولات پوستی، سن و غیره اشاره کرد. به طور کلی می‌توان گفت که ماندگاری این جراحی حدود 10 الی 15 سال است. پس از گذشت این مدت امکان دارد نیاز به تمدید جراحی باشد.

معمولا با رعایت رفتارهای سالم پس از عمل جراحی و مراقبت به موقع از پوست و بافت صورت می‌توان به مدت طولانی از نتایج بوکال فت بهره برد. همچنین مراجعه منظم به پزشک و مراکز جراحی زیبایی معتبر می‌تواند به ماندگاری بهتر نتایج کمک کند. در نهایت فرد باید با پزشک متخصص مشورت نماید و تمام جوانب مربوط به جراحی و نتایج آن را مورد بررسی قرار دهد تا بهترین تصمیم گیری را داشته باشد.

کاندیدهای مناسب جراحی بوکال فت چه کسانی هستند؟

همانطور که می‌دانید بوکال فت یک نوع جراحی است که برای اصلاح یا تغییر شکل فک و صورت مناسب می‌باشد. این جراحی برای افرادی که با مشکلات فک و صورت روبرو هستند گزینه مناسبی محسوب می‌شود. همچنین جراحی مورد نظر برای افرادی که با مشکلاتی همانند فک پهن و بزرگ، چانه بزرگ، جمجمه پهن و یا دیگر مشکلات و ناهنجاری‌های صورت روبرو هستند، توصیه می‌گردد. کاندیدهای مناسب برای جراحی مورد نظر افرادی می‌باشند که به شدت از ظاهر خود ناراضی هستند و قصد دارند ظاهر فک و صورت خود را تغییر دهند. همچنین افرادی که ساختار فک و صورت آن‌ها ناهنجار است و در هنگام تعامل با دیگران، صرف غذا و در حین گفتار با مشکل مواجه می‌شوند، مفید می‌باشد.

علاوه بر این بوکال فت برای افرادی که با چانه بزرگ مواجه هستند و مایل به داشتن یک چانه کوچک تر می‌باشند، کاربردی به نظر می‌آید. همچنین افرادی که دارای مشکلات برجستگی یا فرورفتگی دندان‌ها و فک هستند و نیاز به اصلاح آن دارند، می‌توانند به جراحی مورد نظر بپردازند. در نهایت اشخاصی که مایل به انجام این جراحی می‌باشند باید با جراح پلاستیک مجرب مشورت نمایند تا بتوانند بهترین تصمیم را برای انجام این نوع جراحی بگیرند.

هزینه جراحی بوکال فت

هزینه جراحی بوکال فت بستگی به عواملی مانند کیفیت، دستمزد جراح و کیفیت مواد و تجهیزات مورداستفاده دارد. برخی از کلینیک‌ها با ارائه خدمات متوسط قیمت‌های بسیار زیادی را برای انجام جراحی بوکال فت در نظر می‌گیرند.

کلینیک آنیل که یکی از معتبر‌ترین کلینیک‌ها است و از افراد حرفه‌ای و متخصص برای جراحی استفاده می‌کند قیمت جراحی بوکال فت را 6 میلیون تومان در نظر گرفته است. برای اطلاعات بیشتر از تعرفه خدمات آنیل می‌توانید به صفحه تعرفه خدمات  مراجعه کنید.

جراحی بوکال فت

جراحی بوکال فت با خالی کردن چربی‌های اضافه از صورت باعث بهبود فرم صورت افراد می‌شود.

جمع‌بندی و سوالات بوکال فت

در این مقاله متوجه شدیم جراحی بوکال فت چیست و با کلینیک آنیل آشنا شدیم که توانسته با ارائه خدمات باکیفیت تمام مراجعین خود را راضی نگه دارند و از این کلینیک نسبت به سایر رقبای خود از قیمت مناسب‌تری برخوردار است. امیدواریم مطلب این مقاله، برای شما مفید بوده باشد. اگر قصد جراحی بوکال فت را دارید حتماً از کلینیک‌های باکیفیت استفاده کنید.

بوکال فت چیست؟

بوکال فت یک روش جراحی پلاستیک است که برای تخلیه کردن چربی‌های اضافه صورت استفاده می‌شود.

آیا جراحی بوکال فت به زیبایی کمک می‌کند؟

بوکال فت به زیبایی و فرم دهی صورت کمک بسیار زیادی می‌کند، یکی از مزیت‌های این جراحی فرم دهی و بهبود زاویه فک صورت است که باعث زیبایی و جذابیت می‌شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 5 / 5. تعداد رای: 1

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *