کاشت ریش و سبیل و شرایط و مراحل آن

کاشت ریش و سبیل در کلینیک آنیل

یکی از خدماتی که این روزها بسیاری از آقایان در پی آن هستند، کاشت ریش و سبیل توسط پزشک متخصص است. همان طور که می‌دانید، جمعی از آقایان ممکن است از کم‌پشتی موضعی در نواحی‌ای از صورت خود رنج ببرند. این امر ممکن است به دلایل متنوعی اعم از تغذیه و سبک زندگی نامناسب، بیماری‌های پوستی و مهم‌تر از هر چیز، از ویژگی‌های ژنتیکی ارثی ناشی گردد.

دلایل کاشت محاسن

کاشت ریش و سبیل برای این دسته از آقایان می‌تواند گزینه‌ای بسیار جذاب باشد. امروزه محاسن صورت از معیارهای جذابیت در استایل آقایان به شمار رفته، و بسیاری آقایان در سرتاسر جهان در پی استایل جدیدی از آرایش موهای صورت و چهره‌ی خود هستند که با معیارهای دهه‌های پیشین متفاوت است. از سوی دیگر محاسن نامرتب می‌تواند منظره‌ی ناخوشایندی به صورت داده، و القای حس فقدان تمیزی و جذابیت مردانه را دیگران ایجاد کند.

البته برخی نیز ممکن است به دلایلی مانند ایجاد زخم‌های جدی و گسترده روی محل رویش موهای صورت دچار ریزش مو شده باشند. کاشت ریش و سبیل در این دسته افراد این امکان را فراهم می‌آورد تا هم بخش از وضعیت طبیعی چهره‌ی خود را به کف آورند و هم روی جای آسیب‌دیدگی‌ها را بپوشانند. البته برای تحقق این امر باید خونرسانی به آن نقاط به خوبی صورت پذیرد تا فولیکول‌ها بتوانند مواد مغذی لازم خود را دریافت کنند.

اما دیگر نباید نگران این موضوع باشید؛ چرا که پزشکی مدرن می‌تواند با کاشت ریش و سبیل مشکل را به کلی رفع کرده و آن را مسأله‌ای جزئی مبدل سازد. البته باید اذعان داشت که کاشت ریش و سبیل تنها یکی از روش‌های رایج در مورد این مشکل است و گزینه‌هایی مانند سرم تراپی، مزوتراپی مو و موارد مبتنی بر رساند مواد شیمیایی معدنی یا آلی لازم به فولیکول‌ها هم مطرح می‌باشند.

البته این را هم باید گفت که قطعا هیچ‌کدام از این موارد از نظر نتایج قابل مقایسه با کاشت ریش و سبیل نیستند. در روش اخیر فولیکول‌ها از بانک مو به شکل مستقیم برداشته و در محل مطلوب کاشته می‌گردند. در حالی که در روش‌های پیشین تنها سعی در تقویت فولیکول‌ها خواهیم نمود.

شاخصه های طبیعی کاشت ریش و سبیل

عبارتند از :

 1. زاویه خواب
 2. تراکم مناسب
 3. حالت رویش طبیعی

چنانچه در کاشت ریش وسبیل طبیعی این فاکتورها به بهترین شکل پیاده سازی شوند ریش و سبیل کاشته شده بسیار دقیق و نزدیک به ریش وسبیل طبیعی خواهد بود. لازم به ذکر است که هر مرکز کاشت مویی توانایی پیاده سازی این پارامترها را ندارد. چنانچه شما متقاضی کاشت ریش، با کیفیت بالا و به شکل طبیعی هستید حتما پیش از هر تصمیم نهائی با دیدن نمونه کارهای کاشت انجام شده توسط آن مرکز از تبحر تیم پزشکی آن مجموعه اطمینان حاصل فرمایید.

مشکلات رایج در رویش محاسن آقایان

پیش از توضیح روش‌های کاشت ریش و سبیل بد نیست تا رایج‌ترین مشکلات در این زمینه را تجزیه و تشریح کنیم.

در مبحث ناهنجاری در موهای صورت، می‌توان گفت که به طور کلی مشکلات در رابطه با محاسن به چند صورت ممکن است بروز یابد. در برخی آقایان موهای صورت به شکل یکنواخت توزیع گشته‌اند، اما از تنکی رنج می‌برند. این دسته آقایان حتی اگر اراده کنند، امکان بلند کردن ریش خود را ندارند. برخی نیز در نواحی‌ای دارای تراکم مناسبی هستند، اما متاسفانه این امر به شکل یکنواخت توزیع نگشته و در بعضی نقاط مانند لپ‌ها تراکم به اندازهخ‌ی کافی وجود ندارد. بعضی از آقایان نیز به صورت کامل، در چهره‌ی خود فاقد ریش هستند.

کاشت ریش و سبیل در تهران

دلایل ریزش ریش و سبیل

عوامل متعددی وجود دارند که باعث ریزش ریش و سبیل فرد می گردند و یا بر رویش آن تاثیر گذار هستند که رایج ترین آن ها همواره عبارتند از :

 1. ژنتیک(وراثت یا همان سابقه خانوادگی)
 2. سابقه هورمونی خاص
 3. تصادف و سوانح ناگوار،بریدگی ،سوختگی و یا حتی جای اسکار و بخیه
 4. افسردگی و استفاده از داروهای خاص
 5. کمبود آندروژن (هورمون مردانه) قبل از سن بلوغ
 6. التهابات
 7. عفونت
 8. خارش
 9. قارچ های پوستی

مراحل کاشت ریش و سبیل

در حالت کلی این کار در ۵ گام صورت می‌پذیرد.

 • در گام نخست، از قسمت اهدا کننده که به بانک موسوم است، گرفت برداشته می‌گردد. این قسمت اهدا کننده معمولا ناحیه‌ی پشت سر است. برای این کار ممکن است از روشهایی از قبیل موارد زیر کمک گرفته شود.
 1. اف‌آی‌تی که در آن گرفت‌ها به وسیله‌ی پانچ یا نگه‌دارند‌ی دستی برداشته می‌گردند. این متد امروزه منسوخ شده و با روش‌های بعدی در حال تعویض است.
 2. اف‌یو‌ای در این روش کاشت ریش و سبیل برداشت گرفت‌ها به وسیله‌ی ابزار رباتیک انجام می‌گیرد که دقت و سرعت بالایی را به همراه خواهد داشت.
 3. اس‌یوتی نیز نامی است که در افواه عامه به روش فوق نسبت داده شده است.
 4. در کنار روش‌های فوق، روشی موسوم به سوپر اف‌یو‌ای نیز مطرح است که به طور کلی مشابه اف‌یو‌ای بوده، اما در نحوه‌ی عملکرد درای تفاوت‌های جزئی است. در این روش از کاشت ریش و سبیل، دستگاه گرفت‌های برداشت شده را کات و سورت نموده و در محل‌هایی تعیین شده کاشت می‌نماید. این روش از کاشت ریش و سبیل با گسترش حوزه‌ی دخالت ماشین، می‌تواند هر چه بیشتر طبیعی انجام شدن پروسه را تضمین کند.
 5. آخرین متد رایج نیز، متد اف‌یو‌تی است. در این روش، گرفت‌ها به جراحی و به کمک یک نوار باریک موسوم به فلپ برداشته شده و کاشته می‌شوند. می‌توان گفت این روش از بهترین روش‌ها با توجه به نتایج حاصل شده از آن است.
 • گام بعدی، مرتب سازی گرفت‌های برداشت شده بر اساس مشخصات آنان اعم از ضخامت یا نوع آنان است. در این مرحله، گرفت‌ها به کمک میکروسکوپ، کات و سورت می‌گردند.
 • سومین گام برای کاشت ریش و سبیل، تعیین محل کاشت، و تصمیم‌گیری درباره‌ی جزئیات و ظاهر مورد انتظار پس از پایان پروسه‌ی کاشت ریش و سبیل است.
 • در چهارمین قدم، در محل دریافت‌کننده‌ی پیوند، شکاف‌هایی در پوست ایجاد می‌گردد. فاصله‌ی این شکاف‌ها در پوست صورت با یکدیگر کم بوده، و تعدد، عمق و زاویه‌ی آنان در نتیجه‌ی نهایی اثر چشم‌گیری دارد.
 • آخرین مرحله از کاشت محاسن نیز، نهادن گرفت‌های یاد شده در مراحل پیشین درون شکاف‌های ایجاد شده است. در این مرحله دو عنصر دقت و سرعت در نتیجه‌ی حاصل شده بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

کاشت سبیل در آنیل

بهترین روش کاشت ریش و سبیل

برای کاشت ریش و سبیل روش‌های زیادی در کلینیک‌های زیبایی وجود دارد. این کاشت به روش‌های SUT،FIT،FUT،BHT و micro FITاز پرطرفدارترین روش‌ها تاکنون بوده‌اند. برخی از این روش‌ها مانند FUT و FIT به علت ایجاد زخم‌هایی نواری یا پراکنده در نواحی سبیل و ریش صورت و همین‌طور ناحیه بانک مو، برای کاشت ریش و سیبیل استفاده نمی‌شوند. 

همچنین کاشت ریش و سبیل به روش BHT هم به علت برداشت مو از بدن و قرار دادن آن در ریش و سیبیل، گاهی منجر به عفونت و یا مطلوب نبودن کاشت می‌شود. حال به این نتیجه می‌رسیم که روش‌های ارتقایافته، بهترین گزینه برای کاشت موی ریش و سبیل هستند؛ مانند روش‌های micro FIT ،SUT ، Super FUE و غیره.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT

یکی از جدیدترین و مورد اعتمادترین روش‌ها بین روش‌های کاشت ریش و سبیل، SUT می‌باشد. این روش با دقت کافی و سرعت بالا انجام می‌شود. در واقع با این روش شما می‌توانید گرافت‌های زیادی را در زمان کوتاه انتقال دهید. همینطور لازم است بدانید که اسکار و جای زخمی در نواحی ریش و سبیل و بانک موی شما بر جای نمی‌گذارد.

مراحل عمل کاشت ریش و سبیل

بی حسی موضعی

برای مراحل استخراج و کاشت فولیکول‌ها نیازی به بی‌هوشی عمومی نیست. هردو مرحله‌ را می‌توانیم با بی‌حسی موضعی انجام دهیم. داروی بی‌حسی موضعی به صورت تزریقی در محل بانک مو و در مراحل بعد به نواحی گیرنده (ریش و سبیل) تزریق می‌شود.

استخراج فولیکول ها از بانک مو

چگونگی انجام مرحله برداشت به روش کاشت ریش وسبیل بستگی دارد. در صورتی که از روشFUT استفاده شود برشی را در پشت سر ایجاد کرده و پوست به همراه فولیکول های مو به شکل نواری برداشته می شود. اگر از روشFIT یا سایر روش های کم تهاجم استفاده شود، فولیکول ها به شکل واحدی یا دانه دانه استخراج می شوند. در این روش ها با استفاده از ابزاری به نام پانچ سوراخی را در پوست ایجاد کرده و فولیکول را از بافت مجاور پوست جدا می کنند. سوراخ ایجاد شده حداکثر یک میلی متر ضخامت دارد برای همین خونریزی نخواهید داشت ونیاز به بخیه هم نیست.

آماده سازی گرافت ها

مرحله آماده سازی گرافت های لازم در کاشت ریش وسبیل نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد. کادر درمانی در این مرحله باید با استفاده از میکروسکوپ واحدهای فولیکولی حاوی یک الی دوتار مو را آماده کنند. بیشتر اوقات وقتی یک واحد فولیکولی را از بانک مو استخراج می کنیم کمی بافت پوستی اضافی در اطرافش وجود دارد. لازم به ذکر است که این بافت اضافی در کاشت موهای ناحیه صورت باید با دقت بیشتری حذف گردد نسبت به کاشت موی سر.

کاشت گرافت‌ها در نواحی ریش و سبیل

خط بالای ریش را باید به نحوی بکاریم که مشابه ریش طبیعی باشد. یعنی از گرافت‌های تک مویی استفاده کنیم و گرافت‌ها را به صورت پراکنده در پوست قرار دهیم. برای سایر نقاط تلاش می‌کنیم تا حداکثر تراکم را ایجاد کنیم. جهت قرار گیری فولیکول‌ها در پوست مهم است. مثلاً نباید خواب موهای ریش به سمت بالا باشد. کاشت گرافت ها در روش FUT و سایر روش های کاشت ریش و سبیل از لحاظ تکنیکی تفاوت چندانی ندارد.

در اصل در همه روش ها سوراخ هایی را در پوست ایجاد کرده و در نهایت گرافت ها را درون آن قرار می دهند. هم چنین باید گفت که در روش های جدیدتر می توان از پانچ های با اندازه متفاوت استفاده کرد. مثلا پانچ های 0.5 تا 0.7 میلی متری را برای گرافت های تک مو و 0.7 تا 0.8 میلی متر برای دو تار مویی استفاده می کنند. درنهایت وقتی امکان انتخاب ضخامت پانچ برای شما وجود دارد ، نتایج کاشت ریش وسبیل بهتر خواهد بود.

کاندیدا های مناسب کاشت ریش وسبیل

حتما تا به حال برای شما هم این پرسش مطرح شده که کاشت ریش وسبیل مناسب چه افرادی است و کاندید های مناسب کاشت ریش وسبیل چه کسانی هستند ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت، هر کسی که آرزوی داشتن موهای ضخیم ‌تر و پرتر صورت را دارد می‌تواند متقاضی خوبی برای کاشت ریش باشد اما بهترین و مناسب ترین کاندیدهای کاشت ریش وسبیل عبارتند از :

 1. افرادی که ریش وسبیل آن ها به طور ژنتیکی رشد نمی کند و یا ریش وسبیل کم پشتی دارند.
 2. اشخاصی که قسمت هایی از ریش آن ها خالی و یا اصطلاحا طاس است.
 3. افرادی که قسمتی از ریش وسبیل آن ها در اثر زخم ،سوختگی و یا بخیه رشد نمی کند .

آن ها با این کار نه تنها محل زخم خود را می پوشانند بلکه از تجربه داشتن موهای جدید لذت می برند. پس در نتیجه ظاهر زیباتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت.

 1. افرادی که دارای ریش پراکنده ای هستند.
 2. افرادی که ریش وسبیل نامنظمی دارند و دوست دارند که خط ریش مرتبی داشته باشند.
 3. افرادی که می خواهند الگوی پرپشتی و یا کم پشتی خود را در ناحیه موهای ریش و سبیل تغییر دهند.

دوران نقاهت پس از کاشت ریش و سبیل

با بهبود هر چه بیشتر تکنیک‌های کاشت ریش و سبیل و پیشرفت تکنولوژی پزشکی، دوران نقاهت در حال هرچه کوتاه و آسان‌تر شدن است. با این حال در دوران نقاهت پس از کاشت ریش و سبیل نکات مهمی مطرح است که باید به آنها توجه کافی را مبذول نمود.

 عمل کاشت موی صورت ممکن است تا ۵ ساعت به طول انجامد و بعد از آن نهایتا تا ۳۶ ساعت نیاز به استراحت خواهید داشت. البته ممکن است در برخی از موارد پزشک با درخواست بیمار، اقدام به انجام دور دوم کاشت نماید که آن موضوع متفاوتی خواهد بود. ذکر این نکته نیز ضروری است که باید تا یک هفته از اصلاح صورت چشم‌پوشی کنید. در طول این مدت، موهای کاشته شده ریزش خواهد کرد و بعد از آن، در محلی که گرفت‌ها کاشته‌ شده‌اند، مو شروع به رشد خواهد نمود.

اولین نکته، عدم وارد آوردن استرس به پوست صورت پس از انجام فرآیند کاشت است. در تشریح این امر گفته می‌شود که حتی بهتر است تا برای بازگشت به منزل، نه رانندگی کنید و نه پیاده مسیر را طی کنید. خصوصا که در مرحله‌های پیشین کاشت به صورت شما مواد بی‌حس‌کننده تزریق شده است.

نکته‌ی دیگر در پیش و پس از انجام عمل، توجه به تغذیه و مواد مغذی دریافت شده توسط بدن است. ویتامین‌های ث و کا از مهم‌ترین موادی هستند که برای بهبود هر چه بهتر شما حیاتی می‌باشند. مورد اول برای بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده و مورد دوم در افزایش فاکتورهای انعقاد خون مؤثر خواهند بود. همچنین بهتر از برای مدتی از مصرف مواد کافئین‌دار، الکل و سیگار چشم‌پوشی نمایید.

از اهم موارد دیگری که باید از آنان پرهیز نمود باید به اعمالی چون خاراندن و مالش پوست درگیر، تحریک موضع با اشعه‌ی آفتاب و یا هر نوع اشعه‌ی دیگر مانند سولاریوم- ورزش‌های دارای فعالیت شدید، استفاده از داروهای رقیق‌کننده‌ی خون و استفاده از سونا یا رفتن به محیط‌های دارای رطوبت و دمای بالا اشاره کرد.

عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل جزئی بوده و معمولا در خارش و تورم یا درد خفیف در ناحیه‌ی درگیر، و تغییرات فیزیولوژیک در خون مانند افت قند یا افزایش کلسترول خلاصه خواهد شد. البته بهتر است با مشاهده‌ی هر تغییری حتما پزشک را در جریان وقایع قرار داد.

سن مناسب کاشت ریش

سن مناسب جهت کاشت ریش و سبیل

بهترین سن برای این عمل معمولا بازه سنی 24 سالگی به بعد است. پس از این بازه سنی، ترشح هورمون‌های مردانه فرد به تکامل خود خواهند رسید و فرد آمادگی لازم برای این عمل را کسب خواهد کرد.

روند رشد موهای کاشت شده ریش و سبیل

افرادی که پیوند مو در ناحیه ریش و سبیل انجام می دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده اند، بازدهی سریع تر و بهتری را دریافت می کنند. معمولا دو ماه پس از کاشت ریش شما رشد چشمگیری را در ناحیه ی پیوند زده شده خواهید دید. هم چنین اگر علاقه مند هستید که ریش شما خیلی بلند شود باید بین 4 تا 6 ماه وقت بگذارید.

مراقبت های قبل از کاشت ریش و سبیل

 1. از 10 روز قبل ازکاشت از مصرف داروهای انعقاد خون و حاوی آسپیرین خودداری کنید.
 2. اگر سابقه دارویی یا بیماری خاصی دارید حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 3. از 3 روز قبل از کاشت باید مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات را قطع کنید.
 4. مصرف ویتامین سی از یک هفته قبل تحت نظارت و اطلاع پزشک می تواند باعث تسریع روند التیام بافت پوستی شود.
 5. در روز موعود نوشیدنی‌های کافئین دار (قهوه، چای، نوشابه و انرژی‌زا) مصرف نکنید. کافئین می‌تواند خونریزی را افزایش بدهد.
 6. از یک روز قبل از کاشت مصرف داروی فیناستراید را قطع کنید و تا 6 ماه بعد هم از آن استفاده نفرمایید.

مراقبت های پس از کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل دوره‌ی نقاهت دشواری ندارد. بعد از اتمام جلسه‌ی درمانی، معمولاً جایی از سر یا صورت فرد پانسمان نمی‌شود. فقط ممکن است از آنتی‌بیوتیک موضعی به شکل کرم یا لوسیون برای پوشش نواحی گیرنده و بانک مو استفاده کنیم.

مراقبت‌هایی که باید بعد از کاشت انجام دهید، شامل موارد زیر است:

 1. روز بعد از کاشت باید صورت خود را با محلول ضدعفونی مخصوص بشوئید.
 2. در روز دوم باید صورت خود را با مایع یا صابون با PH ملایم و آب سرد بشویید.
 3. یک روز، چهار ماه و شش ماه بعد از کاشت ریش و سبیل باید برای چکاپ به کلینیک مراجعه کنید. زمان دقیق چکاپ توسط کلینیک به شما اطلاع داده خواهد شد.
 4. ورم صورت 24 تا 48 ساعت پس از عمل به حداکثر خواهد رسید و 2 تا4 روز بعد خواهد رفت.
 5. تا3 ماه پس از کاشت، موهای کاشته شده خواهند ریخت. پس شما باید به مدت 1سال صبر کنید تا موهای کاشته شده ریخته و سپس مجددا جوانه بزنند ولی نتایج اولیه از ۴ تا ۶ ماه بعد از کاشت قابل مشاهده هستند.
 6. به مدت سه ماه از استراحت در سونا خودداری کنید.
 7. تا مدتها پس از از کاشت ریش حمام آفتاب نگیرید.
 8. تا جایی که امکان دارد پوست سر خود را لمس نکنید.
 9. تا هشت روز استراحت داشته باشید و از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 10. در صورت بروز هر نوع مشکل نگران‌کننده با مشاورین ما در کلینیک تخصصی زیبایی آنیل تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

عوارض کاشت ریش و سبیل

احتمال اینکه شما درباره کاشت ریش و سیبیل کمی مضطرب باشید و بخواهید از عوارض آن جلوگیری کنید، زیاد است. اما توجه کنید که عوارض این عمل زیبایی بیشتر مختص روش‌های قدیمی بود که همواره با خونریزی و زخم همراه بودند. هم اکنون تهاجم روش‌های کاشت ریش و سیبیل بسیار کمتر شده است. با این حال مقداری عوارض طبیعی برای این عمل وجود دارد که نام می‌بریم:

 • تورم 
 • خارش و التهاب
 • قرمزی صورت و بانک مو
 • حساسیت صورت و بانک مو
 • بی‌حسی پوست صورت و بانک مو
 • پوسته پوسته شدن و یا ریختن لخته خون ریز از پوست

رویت این عوارض روی نواحی کاشت موی ریش و سیبیل و ناحیه بانک مو، کاملا طبیعی است. تنها کافی‌ست تا با تجویز پزشک خود پیش بروید تا روز به روز بهتر شوید و بهبود یابید.

هزینه کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت موی طبیعی در ناحیه ریش با توجه به روش انتخابی تعیین می گردد. اگر شما هم از متقاضیان کاشت ریش و سبیل با قیمت مناسب هستید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا پس از مشاوره رایگان از هزینه دقیق و روش مناسب کاشت مطلع شوید .

بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل در تهران

موضوعی که همواره باید در مراقبت‌های ترمییم زیبایی در نظر داشت اهمیت صبر، مراقبت و توجه به جزئیات گوناگون برای دستیابی به بهترین نتایج است.

در کاشت ریش و سبیل نتایج حقیقی تنها از حدود انتهای ماه سوم قابل مشاهده خواهد بود. در این مدت باید بتوانید تا بهترین مراقبت و توجه را از سلامت پوست خود به عمل آورده و اطمینان حاصل کنید تا بدن شما کلیه‌ی مواد مغذی خود را دریافت می‌کند.

همچنین در انتخاب متد کاشت، بهتر است سعی در کاهش هزینه‌های خود نداشته باشید تا بتوانید از بهترین سرویس‌ها برای این وضع بهره برید. عنایت داشته باشید که این عمل احتمالا تنها یک بار قابلیت انجام خواهد داشت. البته این نباید باعث گردد تا شما هزینه‌ی دریافتی را برای انتخاب پزشک و کلینیک معیار قرار دهید. یگانه رزومه‌ی قابل اعتنای هر پزشک، نمونه کارهای پیشین وی است که می‌تواند معرف توانایی‌ها و عملکرد ایشان قرار گیرد. هزینه‌های یاد شده نیز می‌تواند ریشه‌هایی جز توانایی و شهرت پزشک مانند جلسات مشاوره یا تعداد فولیکول و برش مورد نیاز، یا مواردی غیر از این‌ها باشد.

 • آیا شما از متقاضیان کاشت ریش و سبیل هستید؟ آیا به دنبال مرکزی معتبر برای کاشت ریش و سبیل خود هستید؟
 • آیا به دنبال روش مناسب برای کاشت مو خود هستید و نمی دانید کدام روش مناسب شماست؟

برای دریافت نتیجه‌ای مطلوب از کاشت موی ریش و سبیل باید از بهترین خدمات در یک کلینیک کاشت مو استفاده کنید. قطعا یک کلینیک معتبر با جذب پزشکان و متخصصان باتجربه، تحت عنوان بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل شناخته می‌شود. کلینیک زیبایی آنیل در غرب تهران با چندین سال تجربه موفق در کنار شما زیباجویان عزیز، آماده خدمت‌رسانی می‌باشد. در آنیل، بهترین عمل زیبایی خود را بدون عوارض تجربه کنید.

نمونه کاشت مو

ما به شما کلینیک تخصصی زیبایی آنیل یکی از به روزترین و مجهزترین مراکز زیبایی واقع در غرب تهران را پیشنهاد می کنیم. شما می‌توانید جهت اخذ نوبت و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ماهر و باتجربه ما تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید جهت بازدید از نمونه کارهای کاشت ریش و سبیل در آنیل از صفحه گالری ما دیدن فرمایید. همچنین شما زیباجوی عزیز می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر کاشت موی طبیعی کلینیک آنیل، صفحه اجتماعی ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اگر به دنبال کاشت موی طبیعی با قیمت مناسب و یا تخفیف شگفت انگیز کاشت موی طبیعی هستید بازدید از پیشنهادات ویژه آنیل را از دست ندهید.

مطلب پیشنهادی: لیزر موهای زائد آقایان

نظرات
3 دیدگاه در "کاشت ریش و سبیل و شرایط و مراحل آن"
هحسن ماشمی گفت:

میشه یک مدلی ریش کاشت که کسی نفهمه؟

کلینیک زیبایی آنیل گفت:

کاشت ریش اگر توسط پزشک ماهر انجا شود کاملا طبیعی خواهد بود

طاها سعیدی گفت:

سلام ، من بوکس کار میکنم چه مدت بعد کاشت میتونم به ورزش برگردم؟ با توجه به ضربات صورت مداوم که وجود خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *