مزوتراپی جای جوش چگونه است؟

دسته‌بندی جوان سازی
نویسنده کلینیک زیبایی آنیل
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 31 می 2021
0
(0)

مزوتراپی یکی از روش های درمانی و پیشگیری است که طرفداران بسیاری دارد. از آنجا که میتوان به سرعت تغییرات مثبت را از طریق مزوتراپی مشاهده کرد، بسیاری از افراد تمایل دارند این کار را انجام دهند. اما اگر شما روی پوستتان جای جوش داشته باشید احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که آیا مزوتراپی می‌تواند جای جوش را از بین ببرد؟

پاسخ این است که یکی از مواردی که برای درمان آن از مزوتراپی استفاده می‌شود، جای جوش است. در مزوتراپی جای جوش با تزریق مواد مغذی و ویتامین ها به زیر پوست، نواحی آکنه دار و دارای جای جوش؛ فیبروبلاست ها و کلاژن ها تکثیر می‌شوند و همچنین فرآیندهای زیر پوستی تحریک می‌شود. به این ترتیب در اثر مزوتراپی جای جوش، پوست تغذیه و جوانسازی پوست می شود.

مطلب پیشنهادی: جوانسازی پوست با لیفت صورت با نخ

فواید مزوتراپی جای جوش چیست؟

مزوتراپی می تواند بلافاصله پوست مات، خسته و چین و چروک‌های سطحی را به ارمغان آورد. اما همچنین می تواند به بهبود گردش خون کمک کند. این روش درمانی همچنین می‌تواند برای رفع جای جوش و درمان آکنه و درخشش پوست استفاده شود.

کوکتل های ویتامین مزوتراپی می توانند سلول فیبروبلاست موجود در پوست را تحریک کرده و کلاژن بیشتری برای مقابله با علائم پیری و لک های پوستی تولید کنند. از جمله لیست گیاهان سازگار با پوست، ویتامین‌ها، فاکتورهای رشد، اسید هیالورونیک، پپتیدها، آنتی اکسیدان‌ها و عناصر کمیاب است که محیط ایده آل برای پوست سالم را فراهم می‌کند که با روند پیری بهتر کنار می‌آید.

یک کوکتل مزوتراپی ممکن است بیش از 50 ماده مفید برای تغذیه، ترمیم و جوان سازی پوست داشته باشد. اگر رویدادی دارید که می‌خواهید برای رفع سریع آن می‌توانید آن را در کنار تزریقات ضد چروک و مواد پرکننده ترکیب کنید، ارزش انجام آن را دارد.

مطلب پیشنهادی: مزوتراپی مو

تاثیر مزوتراپی روی صورت چیست

مزوتراپی جای جوش چگونه انجام می‌شود؟

جای جوش روی پوست هم در ظاهر افراد تاثیر منفی میگذارد و هم باعث کاهش اعتماد به نفس آنها میشود. روش های گوناگونی نیز برای انجام آن وجود دارد و شاید بتوان گفت بهترین و موثرترین روش، مزوتراپی جای جوش است. در مزوتراپی جای جوش، ابتدا پوست پاکسازی می‌شود و کرم بی حس کننده به آن تزریق می‌شود. سپس با استفاده از یک قلم دستی کوچک که دارای 12 سوزن کوچک است، برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌شود. استفاده از این سوزن ها میزان جذب موارد تزریقی را افزایش میدهد.

برای مزوتراپی لک صورت جای جوش، از فرآورده هایی استفاده می‌شود که کلاژن سازی پوست را افزایش میدهد. در مواد تزریقی به پوست از هیالورونیک اسید و سرم ویتامین C برای تغییر رنگدانه های پوست استفاده می‌شود و به این ترتیب و با تحریک پوست به فعالیت باعث از بین رفتن جای جوش می‌شود.

مطلب پیشنهادی: درمان جای جوش با لیزر co2 فرکشنال

انواع جای جوش

برای اینکه پزشک تشخیص دهد برای درمان جای جوش فقط از مزوتراپی جای جوش استفاده کند یا از روش های کمکی هم به همراه آن استفاده کند، باید به نوع آکنه توجه شود. آکنه اسکار یا جای جوش در اثر تولید غیرعادی کلاژن در زمان بهبود جوش ایجاد می‌شود. جوش‌های دوران نوجوانی حتی در صورت درمان موفقیت‌آمیز جوش‌ها برای دوران بزرگسالی به جا می‌گذارد. انواع جای جوش را می توان به شکل زیر بیان کرد:

 • جای جوش واگنی

جای جوش واگنی سطحی فرورفته‌ است که لبه‌های عمودی تیزی روی سطح مقطع دارد و از بالا دایره‌ای یا بیضی شکل دیده می‌شود.

 • جای جوش دره‌ای شکل

این نوع جای جوش حالتی موج مانند روی پوست ایجاد می‌کند.

 • جای جوش چکشی

حفره‌های کوچک اما عمیقی روی پوست جای جوش چکشی نام دارد.

 • اسکار هیپرتروفیک (گوشت اضافه)

 این جای جوش به صورت برآمده و غالباً رنگی است.

 • جای جوش لکه‌ای

به ضایعه‌های صافی که به صورت کمرنگ و پررنگ دیده می‌شود، جای جوش لکه ای گفته می‌شود.

 • جای جوش عمقی divots

جای جوش عمقی همانطور که مشخص است بسیار عمیق است و در نتیجه از بین رفتن بافت زیر پوستی ایجاد می‌شود.

 • جای جوش کلوئیدی

جای جوش کلوئیدی به صورت برآمده، قرمز/ ارغوانی رنگ است که به بزرگی ضایعه پوستی اولیه نیست.

مزوتراپی جای جوش چقدر زمان میبرد؟

زمان درمان مزوتراپی جای جوش بسته به اندازه منطقه درمان از 15 الی 30 دقیقه متغیر است. همچنین تعداد جلساتی که برای درمان کامل لازم است توسط پزشک و با توجه به میزان جای جوش و وسعت آن تعیین می‌شود. اما بی شک شما میتوانید آثار ان را در همان جلسه اول مشاهده کنید.

چه کسانی مزوتراپی نکنند

عوارض استفاده از مزوتراپی جای جوش

عوارض مزوتراپی جای جوش موارد خفیف و کمی را شامل میشود که به سرعت رفع می‌شود. اکثر افراد به مدت 24 تا 48 ساعت قرمزی و تورم خفیفی را روی پوست خود مشاهده میکنند. همچنین ممکن است به صورت نقطه ای خونریزی یا کبودی را تجربه کنند. هرچند چند ماه طول میکشد تا شما اثرات کامل درمان را مشاهده کنید ولی شما میتوانید طی یک تا 2 هفته اثرات مزوتراپی جای جوش را به وضوح مشاهده کنید.

مزوتراپی جای جوش به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

مزوتراپی جای جوش را میتوان با اطمینان به همه افراد با هر نوع پوستی پیشنهاد کرد. مزوتراپی جای جوش میتواند مناطقی را که امکان درمان آن با سایر روش های درمانی وجود ندارد را درمان میکند. اما علی رغم اینکه این روش برای اکثر افراد بی خطر است، افرادی با شرایط زیر از این کار منع می‌شوند:

 • کسانی که بریدگی، ساییدگی یا زخم های باز روی پوستشان دارند.
 • کسانی که در منطقه جای جوش عفونت پوستی، بیماری یا هرپس سیمپلکس داشته باشند.
 • افرادی که طی سه ماه گذشته از آکوتان استفاده کرده اند.
 • مادرانی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند.
 • افرادی که سابقه زخم های هیپرتروفیک یا کلوئیدی دارند یا سابقه عدم بهبود زخم دارند.
 • کسانی که طی سال گذشته تحت درمان با اشعه روی پوست قرار گرفته اند.

هزینه مزوتراپی صورت برای جای جوش

از آنجا که درمان برای هر فرد به طور جداگانه و براساس شرایط او در زمان مشاوره مشخص می‌شود، میتوان براساس آن میزان هزینه مزوتراپی جای جوش را تخمین زد. همچنین ممکن است براساس تشخیص پزشک، مزوتراپی با سایر روش ها مانند میکرونیدلینگ ترکیب شود و در نتیجه هزینه نهایی تغییر کند.

به علاوه هزینه مزوتراپی به هزینه کوکتل های مزوتراپی نیز بستگی دارد. به مواد تزریقی به مزودرم کوکتل نیز می گویند که حاوی یک سری ترکیبات مفید برای پوست مثل فاکتور های رشد، پپتید ها، آنتی اکسیدان ها و عناصر کم دیگری است که محیط را برای بهبود شرایط پوست ایجاد میکند. کوکتل Brightening anti acne برای رفع جای جوش، آکنه، روشن کننده و ضدلک دقیقا موادی را شامل می‌شود که برای درمان جای جوش استفاده می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله از آنیل سعی شد نکاتی که باید درباره مزوتراپی جای جوش بدانید، بیان شود ولی ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در صورتی میتوان از مزوتراپی انتظار نتیجه مطلوبی داشت که آن را به افرادی متخصص و با تجربه در این زمینه سپرد تا علاوه بر کسب نتیجه، عوارض آن را به حداقل میزان ممکن رساند. کلینیک زیبایی آنیل،  آنیل با داشتن کادری مجرب و تجهیزاتی به روز بهترین خدمات زیبایی را به شما ارائه می دهد.

هر جلسه مزوتراپی جای جوش چقدر طول می‌کشد؟

هر جلسه مزوتراپی جای جوش 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد. تعداد جلسات مورد نیاز را پزشک مشخص می‌کند.

آیا بعد از مزوتراپی نیاز به استراحت است؟

این روش یک روش غیر تهاجمی است و نیاز به استراحت خاصی نیست.

آیا مزوتراپی جای جوش درد دارد؟

مزوتراپی جای جوش با سوزن‌های ظریف انجام می‌شود . پزشک قبل از شروع به کار از کرم‌های بی حسی استفاده می‌کند و احساس درد تا حد خوبی کنترل می‌شود. اگر بعد از مزوتراپی دردی وجود داشته باشد می‌توانید با مصرف مسکن آن را کنترل کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 0 / 5. تعداد رای: 0

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات
یک دیدگاه در "مزوتراپی جای جوش چگونه است؟"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *