ماساژ تایلندی چیست؟ (تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی)

ماساژ تایلندی چیست
دسته‌بندی مجله سلامت
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 11 ژوئن 2024
5
(1)

امروزه انواع مختلفی از ماساژها وجود دارند که هریک از آنها دارای خواص مخصوص به خود بوده و می‌توانند از جنبه‌های مختلف برای شما مفید و سودمند باشند. در میان انواع این ماساژها، ماساژ تایلندی حرف اول را می‌زند. این سبک ماساژ می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید خیلی راحت ریلکس کرده و فشردگی که در عضلاتتان وجود دارد را برطرف کنید. این متد ماساژ، محبوب‌ترین متدی است که در حال حاضر در دنیا وجود دارد و استفاده از آن به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین نتایج را دریافت کنید.

در ادامه این مطلب از کلینیک آنیل قصد داریم، کمی بیشتر درباره این نوع ماساژ صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر درباره این نوع ماساژ هستید پیشنهاد می‌کنیم، حتما ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

ماساژ تایلندی چیست؟

وقتی که صحبت از یک ماساژ اصولی و استاندارد می‌شود، باید بدانید که یک ماساژ خوب، ماساژی خواهد بود که هم بتواند روی فشردگی و گرفتگی عضلات کار کرده و هم بتواند احساس خوبی را به شما منتقل کند. سبک‌های مختلفی از ماساژ وجود دارند که هر یک ویژگی‌های خاص خود را به شما ارائه می‌دهند. ماساژ تایلندی یکی از انواع این سبک‌هاست که متعلق به حوزه پزشکی در شرق آسیاست. طب سنتی در شرق آسیا جایگاه ویژه‌ای دارد و ماساژ تایلندی ترکیبی از یوگا و علم پزشکی در این منطقه است.

یکی از مهم‌ترین اهدافی که این نوع ماساژ دنبال می‌کند، این است که بتواند، میزان استرسی که در بدن افراد وجود دارد را کاهش دهد. به همین علت نیز آن را با نام ماساژ ریلکسی نیز می‌شناسند. از طرف دیگر شاید برای شما جالب باشد که بدانید ماساژ به سبک تایلندی می‌تواند به طور مستقیم انعطاف‌پذیری عضلات مختلف شما را افزایش داده و باعث شود تا بدن منعطف‌تری نیز داشته باشید.

ماساژ سنتی تایلندی

خواص و فواید ماساژ تایلندی چیست؟

از جمله مهم‌ترین خواصی که ماساژ تایلندی می‌تواند، برای شما به همراه داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تسکین سردرد

افرادی که با سردردهای میگرنی یا سایر انواع سردردها درگیر هستند، می‌توانند، خیلی راحت از این متد برای ماساژ گرفتن استفاده کرده و سردرد خود را متوقف کنند. بهبود گردش خون با کمک این متد باعث می‌شود تا خیلی سریع سردردهای شما نیز بهبود پیدا کند.

کاهش کمردرد

فرقی ندارد که کمردرد شما از نوع عضلانی باشد یا این‌که کمردرد در بانوان به علت ورود به دوران قاعدگی باشد. در هر صورت این نوع ماساژ می‌تواند تا حد زیادی گرفتگی که در عضلات کمر وجود دارد را باز کرده و به این ترتیب به طور مستقیم روی کاهش کمر درد شما نیز تاثیرگذار باشد. پس اگر شما هم با کمردردهای شدید درگیر هستید، حتما از این فواید ماساژ تایلندی بهره‌مند شوید.

فواید ماساژ تایلندی

تسکین درد مفاصل

گاهی اوقات ممکن است مفاصل شما هم با دردهای شدیدی مواجه شود. در این شرایط معمولا تفاوتی ندارد که چه نوع دردی سراغ شما آمده باشد. در هر صورت شما نیازمند این خواهید بود که بتوانید دردی که در ناحیه مفاصل وجود دارد را تسکین دهید. برای این‌که بتوانید این کار را انجام دهید، می‌توانید، از خواص ماساژ تایلندی در این زمینه بهره‌مند شوید. ماساژ در سبک تایلندی می‌تواند تاثیر زیادی روی درد مفاصل شما داشته باشد.

افزایش انعطاف پذیری

یکی از خواص ماساژ تایلندی این است که می‌توانید انعطاف‌پذیری خود را افزایش دهید. ماساژ درمانی می‌تواند دامنه حرکتی عضلات شما را گسترش داده و به این ترتیب روی بهبود انعطاف‌پذیری شما تاثیرگذار باشد.

کاهش اضطراب

ماساژ تایلندی از نظر ذهنی و روحی نیز می‌تواند، تاثیر زیادی روی شما داشته باشد. این نوع ماساژ می‌تواند به آرامش بیشتر شما کمک کرده و منجر به کاهش اضطراب و استرس در شما شود.

افزایش انرژی

در قدم بعدی باید بدانید که این نوع ماساژ می‌تواند به طور مستقیم روی افزایش میزان انرژی شما تاثیرگذار باشد. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که با کمبود انرژی در طول روز مواجه هستید، رفتن به یک جلسه ماساژ از نوع تایلندی می‌تواند، بهترین گزینه برای شما باشد.

عوارض ماساژ تایلندی

عوارض ماساژ تایلندی

در خصوص ماساژ تایلندی باید بدانید که در کنار تمام مزایایی که دارد می‌تواند معایب و عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین عوارضی که در این نوع ماساژ می‌تواند برای شما به وجود بیاید می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • ممکن است باعث شود که با فشار خون بالا درگیر شوید.
  • این نوع ماساژ می‌تواند منجر به بیماری دیابت شود.
  • پوکی استخوان از دیگر عوارضی است که استفاده از ماساژ نوع تایلندی به میزان زیاد می‌تواند به همراه داشته باشد.
  • در نهایت ممکن است شما با بیماری عروق کرونر درگیر شوید که حتما باید این موضوع را در نظر داشته باشید.

انواع ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی دارای انواع مختلفی است که هریک از آنها می‌توانند خواص مخصوص به خود را برای شما به همراه داشته باشند. در ادامه به معرفی انواع این ماساژها پرداخته و توضیحاتی را درباره هریک از آنها به شما ارائه خواهیم داد:

ماساژ تایلندی جنوبی

یکی از انواع ماساژ تایلندی به شمار می‌آید که بیشتر تمرکز آن روی خطوطی است که در بدن انرژی را منتقل می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مزایایی که این نوع ماساژ می‌تواند به همراه داشته باشد این است که روی فشار بیشتر تمرکز دارد و در نتیه می‌تواند خطوط طبی فشاری را تحت تاثیر خود قرار دهد.

ماساژ تایلندی شمالی

نوع دیگری از انواع ماساژهای سبک تایلندی ماساژ شمالی است. بیشتر تمرکزی که این متد دارد این است که روی حرکات کششی و یوگا تمرکز دارد. این سبک از ماساژ امروزه در سراسر دنیا محبوبیت زیادی دارد و اصلی‌ترین تمرکز آن نیز روی این است که بتواند فشار متوسطی را به وسیله دست و پا ایجاد کند.

تفاوت ماساژ سوئدی و تایلندی

اگر با انواع روش‌های ماساژ آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که سبک سوئدی نیز در کنار سبک تایلندی یکی از سبک‌های محبوب در ماساژ به شمار می‌آید. درک تفاوت بین این دو به شما کمک می‌کند تا بررسی کنید که کدام‌یک از این دو نوع ماساژ می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد. ماساژ سوئدی بیشتر روی این موضوع تمرکز دارد که با آرامش بیشتری با عضلات شما برخورد کند. بیشتر تکنیک‌هایی که در این نوع ماساژ هستند روی نوازش، ورز دادن و لرزش تمرکز دارند.

در واقع در این متد تلاش می‌شود تا تنشی که در بدن شما وجود دارد با استفاده از برخی متدها آزاد شود. این در حالی است که ماساژ تایلندی معمولا بیشتر روی ایجاد فشار تمرکز داشته و از حرکات یوگا نیز در این زمینه کمک می‌گیرد. در ماساژ از نوع تایلندی معمولا از عناصر مختلف مانند دست‌ها، انگشتان، آرنج‌ها، ساعت و حتی پاها برای ایجاد فشار روی نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود.

ماساژ تایلندی قیمت

قیمت ماساژ تایلندی در کلینیک آنیل

معمولا وقتی که صحبت از گرفتن یک ماساژ خوب می‌شود دغدغه‌های زیادی برای افراد به وجود می‌آید که یکی از مهم‌ترین آنها این است که هزینه دریافت ماساژ تایلندی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این هزینه و قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیرگذار روی قیمت ماساژ تایلندی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان تجربه و تخصص فردی که برای ماساژ گرفتن انتخاب کرده‌اید.
  • مدت زمانی که طول می‌کشد تا فرایند ماساژ شما تکمیل شود.
  • نوع ماساژ تایلندی که قصد دریافت آن را دارید.

اگر قصد دارید به لیست قیمت و هزینه‌های این نوع ماساژ دسترسی پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با کارشناسان سالن ماساژ تایلندی مجموعه ما تماس گرفته و یک مشاوره کامل را در این زمینه دریافت کنید.

  • قیمت ماساژ تایلندی برای 30 دقیقه: 600 هزار تومان
  • قیمت ماساژ تایلندی برای 45 دقیقه: 840 هزار تومان

مشاهده تعرفه ماساژ در کلینیک آنیل

جمع بندی و سوالات ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یکی از انواع روش‌های ماساژ به شمار می‌آید که امروزه محبوبیت زیادی نسبت به سایر متدهای ماساژ دارد و نتایج آن نیز کاملا شگفت‌انگیز هستند. این نوع ماساژ می‌تواند سردرد و کمردرد شما را برطرف کرده و از طرف دیگر تاثیر زیادی روی آرامش و کاهش اضطراب شما داشته باشد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید این نوع ماساژ را با بالاترین کیفیت ممکن دریافت کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایای این خدمات بهره‌مند شوید.

آیا ماساژ تایلندی برای لاغری خوب است؟

ماساژ تایلندی به طور مستقیم برای لاغری و کاهش وزن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. با این حال باید دقت داشته باشید که در این نوع ماساژ سطح انرژی شما افزایش پیدا کرده و البته جریان گردش خون شما نیز بهبود پیدا می‌کند. همین موضوع نیز باعث افزایش سوخت و ساز شده و می‌تواند تاثیر مستقیمی روی فرایند کاهش وزن داشته باشد.

فرق ماساژ تایلندی با ریلکسی چیست؟

معمولا ماساژ تایلندی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما قصد داشته باشید فشار بیشتری را به عضلات خود وارد کنید و به این ترتیب اقدام به آزادسازی گرفتگی این عضلات کنید. این در حالی است که ماساژ ریلکسی معمولا با فشار کمتری صورت می‌گیرد و بیشتر با اهداف آرامش بیشتر انجام می‌شود که حتما باید این موضوع را مدنظر قرار دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای 5 / 5. تعداد رای: 1

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *