پاک کردن تاتو با لیزر چگونه انجام می شود؟ عوارض + مراقبت ها

پاک کردن تاتو با لیزر
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

فرقی نمی کند در کدام قسمت بدن خودتان از تاتو استفاده کرده اید. ممکن است بالاخره یک روزی از آن خسته شوید و بخواهید طرح تاتو را پاک کنید. واقعیت این است که پاک کردن تاتو به سادگی پاک کردن آرایش نیست. شما باید از روش های مناسبی استفاده کنید تا تاتوی روی پوست شما به صورت ایمن پاک شود و دیگر نگران باقی ماندن جای تاتو روی پوست خودتان نباشید. پاک کردن تاتو با لیزر بهترین روش است و می تواند زیبایی پوست شما را به حالت اولیه بازگرداند. اما آیا می توانید لیزر پاک کردن تاتو چگونه عمل می کند؟ عوارض پاک کردن تاتو با لیزر چیست و چقدر باید برای این کار هزینه پرداخت کنید؟ این مقاله را بخوانید تا بیشتر با فرآیند پاک کردن تاتو با لیزر آشنا شوید.

پاک کردن تاتو با لیزر چگونه است؟

پاک کردن تاتو با روش های مختلفی مانند استفاده از اسیدها، لایه برداری پوست و … امکان پذیر است. اما در میان تمامی روش های موجود، پاک کردن تاتو با لیزر می تواند اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد و باعث از بین رفتن تمامی اثرات تاتو شود. لیزر از دو فرآیند لایه برداری و متلاشی کردن رنگ های استفاده شده در تاتو، فرآیند پاک کردن تاتو را انجام خواهد داد.

پاک کردن تاتو با لیزر چگونه است؟

بنابراین می بایست برای پاک کردن تاتو با لیزر، نوع لیزر مناسب انتخاب شود و سپس بر اساس آن فرآیند از بین بردن رنگ تاتو انجام گیرد. مزیت پاک کردن تاتو با نور لیزر، بدون عارضه بودن آن است که باعث می شود افراد بتوانند به طور کامل خالکوبی زده شده روی پوست خود را از بین ببرند.

پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ یکی از بهترین لیزرهایی است که برای پاک کردن تاتو مورد استفاده قرار می گیرد. این لیزر از فناوری مشخصی استفاده می کند که می تواند نور را در عرض میلیاردم ثانیه به پوست بتاباند. پالس های قوی ارسال شده به واسطه این دستگاه، باعث پاک شدن تاتو با بهترین اثربخشی خواهد شد. ارسال سریع نور به پوست باعث اثربخشی این لیزر برای رفع مشکلات پوستی شده است. از لیزر کیوسوئیچ برای رفع مشکلات پوستی مختلفی از جمله رفع لکه های پوستی، جوانسازی پوست، تقویت استحکام پوست و … استفاده می شود. یکی از کاربردهای مهم لیزر کیوسوئیچ که تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی پوست نیز خواهد داشت، پاک کردن تاتو است.

پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ

پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ یک روش غیر تهاجمی و موثر برای از بین بردن رنگ خالکوبی و تاتو است. بدون اینکه این روش جای زخمی را روی پوست به جای بگذارد، باعث برطرف شدن تاتو می شود. اثربخشی این لیزر به گونه ای است که در هنگام استفاده از آن، رنگ های تاتو متلاشی می شوند و به قطعات ریز تبدیل خواهند شد. این قطعات ریز رنگ به راحتی قابل دفع هستند. به همین خاطر با کمک این لیزر کم کم شاهد از بین رفتن رنگ خالکوبی خواهید بود. البته میزان جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تاتو با لیزر بستگی به  نوع خالکوبی و میزان مهارت فردی دارد که خالکوبی را انجام داده است. معمولا افراد باید ۳ تا ۸ جلسه برای رفع جای تاتو با لیزر اقدام کنند.

برای استفاده  از بهترین دستگاه لیزر پاک کردن تاتو، حتما باید به یک مرکز معتبر برای پاک کردن تاتو مراجعه کنید. سپس به آرامی روی تخت دراز می کشید و یک محافظ چشمی در اختیار شما قرار داده خواهد شد. حال هندپیس لیزر کیوسوئیچ روی سطح پوست و تاتو قرار می گیرد و نور لیزر به جوهر تاتو تابیده خواهد شد. معمولا تاتوهای کوچک در عرض چند دقیقه پاک می شوند و می توانید پس از انجام کار به منزل بروید. ولی اگر تاتو شما بزرگ تر باشد، باید کمی صبوری پیشه کنید تا فرآیند پاک کردن تاتو به طور کامل انجام شود. پس از اینکه هر جلسه درمانی شما تمام شد، می توانید شاهد کمرنگ شدن رنگ تاتو باشید و در نهایت با چند جلسه درمانی، رنگ تاتو به طور کامل رفع خواهد شد.

فاصله جلسات پاک کردن تاتو با لیزر

عوارض پاک کردن تاتو با لیزر

یکی از نگرانی های افراد برای پاک کردن تاتو با لیزر، عوارض انجام این کار است. لیزر پاک کننده تاتو، به صورت غیر تهاجمی و بدون اینکه عارضه خاصی را به همراه داشته باشد، باعث کمرنگ کردن تاتو و پاک کردن آن خواهد شد. البته ممکن است برخی از افراد پس از اتمام هر جلسه درمانی، متوجه تورم در پوست خودشان شوند یا اینکه زخم ها و تاول های پوستی را مشاهده کنند. این عوارض موقتی هستند و به مرور زمان از بین می روند.

بهتر است که برای به حداقل رساندن عوارض پاک کردن تاتو با لیزر، حداقل ۴ هفته میان جلسات فاصله داده شود. در صورت نیاز در این ۴ هفته، باید آنتی بیوتیک های مناسب نیز مصرف شود تا احتمال عفونت به حداقل برسد. از جمله سایر عوارض پاک کردن تاتو با لیزر، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

عوارض پاک کردن تاتو با لیزر

 • ممکن است پس از اتمام جلسه درمانی لیزر، متوجه لکه های سفید روی پوست خودتان شوید. این لکه ها در اثر خونریزی های بسیار خفیف و جذب هموگلوبین اتفاق می افتند و پس از گذشت ۷ الی ۱۰ روز به طور کامل از بین خواهند رفت.
 • برخی از افراد بسته به حساسیت پوست خودشان، ممکن است پس از انجام لیزر برای پاک کردن تاتو با مشکل تیرگی پوست مواجه شوند. احتمال بروز این مشکل فقط در برخی از افراد وجود دارد و ممکن است در هر جلسه درمانی این شدت تیرگی پوست افزایش پیدا کند.
 • در صورتی که در مواد تاتو، فلزاتی نظیر آهن به کار رفته باشد، ممکن است این فلزات با لیزر واکنش دهند و رنگ بافت را تیره کنند. به همین خاطر باید قبل از اینکه لیزر به طور کامل برای پاک کردن تاتو استفاده شود، روی یک نقطه کوچک امتحان شود.
 • حساسیت به لیزر از دیگر عوارض پاک کردن تاتو با لیزر می باشد. در واقع تاتو دارای فلزات نمکی مانند کبالت، کروم و جیوه است که ممکن است در پوست باعث ایجاد حساسیت شوند. زمانی که از لیزر استفاده می شود، احتمال تشدید واکنش های آلرژیک (آلرژی پوستی) نیز بالاتر می رود. با این حال در صورت تجویز پزشک می توان از کورتیکواستروئیدها موضعی برای از بین بردن واکنش های آلرژیک استفاده کرد.

مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیزر

قبل از انجام لیزر پاک کردن تاتو باید بیماری های خاص فرد بررسی شوند. ممکن است فرد نیاز به رعایت یک سری نکات داشته باشد که حتما باید پزشک این موارد را به فرد یادآوری کند. پس از انجام فرآیند پاک کردن تاتو با لیزر همچون برداشتن خال با لیزر، نوبت به آن می رسد که افراد به نکات توصیه شده از سوی پزشک توجه داشته باشند تا دچار عوارض احتمالی نشوند. بنابراین مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیزر شامل موارد زیر هستند:

مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیزر

 • بهتر است که بلافاصله پس از پاک کردن خالکوبی با لیزر، از پمادهای مخصوص استفاده شود و روی سطح پوشانده شود.
 • ناحیه لیزر شده حتما باید تمیز نگه داشته شود.
 • پس از گذشت ۴۸ ساعت بعد از لیزر، نباید از داروهای مختلف و موادی که پوست را تحریک می کنند مانند هیدروکینون و لایه بردارها استفاده کنید.
 • بعد از پایان هر جلسه درمانی لیزر، می بایست از کمپرس آب سرد در ناحیه تاتو استفاده کنید.
 • پس از ۲۴ ساعت بعد از لیزر پاک کردن تاتو به حمام نروید و به ناحیه لیزر شده آب نزنید.
 • در صورتی که قصد خارج شدن از منزل را دارید، باید حتما از کرم های ضد آفتاب روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید یا آن ناحیه را به طور کامل بپوشانید.
 • در صورتی که زخم های پوستی در ناحیه لیزر شده به وجود آمده اند، آن ها را دستکاری نکنید و اجازه دهید خودشان درمان شوند. در غیر این صورت باعث وجود اسکارهای پوستی خواهند شد.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

یکی از سوالات رایجی که از سوی افراد برای پاک کردن تاتو با لیزر پرسیده می شود، این است که هزینه لیزر برای پاک کردن تاتو چقدر است؟ عوامل زیادی می توانند روی هزینه پاک کردن تاتو با کمک لیزر موثر باشند و توجه به این موارد بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال مهم ترین عاملی که روی هزینه پاک کردن خالکوبی با لیزر موثر است، اندازه خالکوبی است. در صورتی که اندازه خالکوبی بزرگ باشد، مدت زمان جلسه لیزر افزایش پیدا می کند و به همین وابسته هزینه پاک کردن تاتو نیز بالاتر می رود.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

علاوه بر این موضوع، هزینه پاک کردن تاتو با لیزر تحت تاثیر نوع دستگاه استفاده شده نیز می باشد. هر چقدر دستگاهی که بدین منظور استفاده می شود، تکنولوژی بروزتری داشته باشد؛ هزینه پاک کردن تاتو نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بهتر است که برای اطلاع دقیق از قیمت پاک کردن تاتو با کمک لیزر، با کارشناسان مجموعه های لیزر در ارتباط باشید تا بر اساس اندازه خالکوبی، پیچیدگی کار و … قیمت دقیق را به شما اعلام کنند.

سخن پایانی و سوالات متداول

در این مقاله شما را با نحوه پاک کردن تاتو با لیزر آشنا کردیم. در حال حاضر بهترین دستگاه لیزر پاک کردن تاتو، دستگاه کیوسوئیچ است که می تواند به خوبی نقاط تاتو را از روی پوست پاک کند. پالس های قوی این لیزر، رنگ های تاتو را به دانه های ریز تبدیل می کند و به مرور زمان باعث کاهش رنگ خالکوبی خواهد شد.

۱- هزینه پاک کردن تاتو با لیزر چقدر است؟

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر به نوع جوهر تاتو، اندازه خالکوبی یا تاتو و سیستم ایمنی بدن فرد بستگی دارد. اما به طور میانگین هزینه هر جلسه ۴۰۰ هزار تومان می باشد.

۲- فاصله بین جلسات لیزر تاتو چقدر است؟

فاصله بین جلسات لیزر تاتو حدود یک ماه است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *