عمل جراحی کانتوپلاستی چشم گربه ای

عمل کانتوپلاستی
دسته‌بندی مو و ابرو
نویسنده samira-admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 25 فوریه 2023

یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک، به جز جراحی پلک، عمل جراحی کانتوپلاستی چشم گربه ای است. این عمل گاهی برای درمان و گاهی به عنوان عمل زیبایی و به درخواست مراجع (بیمار) انجام می‌شود. کانتوس در علم کالبد شناسی به بیخ چشم گفته می‌شود، با تغییر زاویه این قسمت ، حالت چشم تغییر می‌کند. در این مقاله سعی کردیم به مواردی بپردازیم که آگاهی شما در مورد چگونگی عمل جراحی پلک کانتوپلاستی را بیشتر کند.

لیفت چشم با عمل کانتوپلاستی

اگر برای انجام عمل زیبایی چشم، کانتوپلاستی را انتخاب کردید به ادامه این مقاله و شرح جزئیات عمل توجه کنید. اولین نکته در این مورد، عوارض بعد از عمل است. بسیاری از روش‌های غیر تهاجمی برای زیبایی انجام می‌شوند، عمل کانتوپلاستی اما از جمله روش تهاجمی است. اگر تحمل عوارض بعد از عمل را دارید، برای کانتوپلاستی اقدام کنید.

جراحی کانتوپلاستی چگونه انجام می شود

جراحی کانتوپلاستی با جراحی چشم گربه متفاوت است. تفاوت این دو عمل در میزان تهاجمی بودن آن‌ها است. این جراحی به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این جراحی بر روی گوشه خارجی پلک انجام می‌شود. با انجام این روش درمان، شکل پلک و چشم تغییر می‌کند. روش انجام جراحی کانتوپلاستی به تشخیص پزشک معالج انجام می‌شود اما به طور کل در این جراحی تاندون پایین استخوان توسط جراح برداشته می‌شود و با بخیه محکم گوشه پلک، تغیراتی در حالت چشم ایجاد می‌شود. به عنوان پیشنهاد در زیبایی چشم ها عمل کاشت ابرو را به شما پیشنهاد می کنیم تا اگر ایرادی در حالت یا پرپشتی ابرو وجود دارد را رفع کنید. با این عمل در کنار جراحی کانتوپلاستی چشم های شگفت انگیزی خواهید داشت.

کاندیدهای عمل جراحی کانتوپلاستی

کانتوپلاستی به دو هدف، درمانی و زیبایی انجام می‌شود. با بالا رفتن سن، پوست چروک و افتاده می‌شود. افتادگی پلاک یکی از عارضه‌های افزایش سن است. در بعضی افراد افتادگی پلک مشکلاتی را بوجود می‌آورد، خیس شدن و دشواری در بسته شدن پلک حتی هنگام خواب و کاهش دید افراد به دلیل سنگین شدن پوست بر روی پلک، از جمله مواردی است به تشخیص پزشک و برای درمان انجام می شود.

کانتوپلاستی چشم

دیگر کاندیدهای کانتوپلاستی صرفا برای زیبایی و تغییر حالت چشم خود به پزشک مراجعه می‌کنند. با وجود اینکه نوع عمل توسط مراجع انتخاب شده اما روش و چگونگی انجام عمل کانتوپلاستی برای هر کسی متفاوت است. با انجام این عمل جراحی، گوشه خارجی چشم اصلاح می‌شود و به طور کلی تغییراتی در حالت چشم ایجاد می‌شود.

مراقبت های بعد از عمل جراحی کانتوپلاستی

هر عمل جراحی، عوارضی دارد، با شناخت این عوارض می‌توانید مراقبت‌های بعد را با کیفیت بهتری انجام دهید. دوره نقاهت برای این عمل حداقل 2 هفته و حداکثر 4 هفته طول می‌کشد. با توجه به اینکه عمل جراحی چشم با هر روش و متدی عوارض های نسبتا مشابهی را دارند با در نظر داشتن نظر پزشک خود می توانید مراقبت های مربوط به عوارض بلفاروپلاستی را مطالعه کرده تا در این زمینه اطلاعات خود افزایش دهید. چشم یکی از اعضای حساس و مهم بدن است و انجام آن با ظرافت و دقت بالایی انجام می‌شود و اهمیت مراقبت‌های بعد از عمل را بیشتر می‌کند. نگاه جامعی به عوارض‌ها داشتیم و با ارائه مراقبت‌ها به آن‌ها می‌پردازیم.

 • ورم و کبودی چشم: این عارضه با کمی صبر و گذر زما رفع خواهد شد و جای نگرانی نیست. برای سرعت بهبود ورم و کبودی به نکات کبودی بعد جراحی پلک مراجعه کنید.
 • عفونت چشم: برای پیشگیری از این عارضه، از پزشک معالج خود بخواهید داروهای آنتی بیوتیک تجویز کند، عدم استفاده از سیگار، الکل و عدم استفاده از وسایل آرایشی و مالیدن چشم، از دیگر راه‌ها برای پیشگیری از عفونت است.
 • خشکی چشم: این عارضه در بعضی افراد بروز می‌کند. با اشک مصنوعی امکان رفع خشکی چشم وجود دارد و نگران نباشید.
 • سوزش چشم: سوزش و التهاب چشم و پلک تا پایان بهبودی با بیمار هست اما با استفاده از عینک دودی استاندارد و دوری از تابش مستقیم نور خورشید، تا حد زیادی سوزش چشم کم می‌شود.

هزینه عمل کانتوپلاستی

روش‌های مختلف عمل چشم گربه ای

برای تغییر مدل چشم به شکل گربه ای راهکار های گوناگونی وجود دارد. با توجه به درخواست فرد و مشورت با پزشک متخصص مربوطه خود، پزشک تصمیم می گیرد یک روش مناسب را پیشنهاد دهد. پس حتما با متخصص جراحی پلاستیک خود مشورت لازمه را داشته باشید تا با بهترین روش چشمان خود را زیبا کنید. با توجه به اینکه عمل بلفاروپلاستی درمان افتادگی پلک یکی از روش های درمان چشم به شمار می آید اما با رفع پف و افتادگی تاثیر بسیاری روی زیبایی چشم را مشاهده می کنید. در ادامه چند مورد از روش های عمل را توضیح می دهیم:

 • اپیکانتوپلاستی: یکی از روش های جراحی است که پوست از بالای خط مژه پلک برداشته می شود و به منظور ایجاد یک شکل متناسب بین بخش پایینی و بالایی چشم، در بالای خط مجدد قرار داده می شود.

این روش جراحی معمولا برای چشم هایی است که ظاهری خسته و خوابیده دارند و اپیکانتوپلاستی می تواند به آن ها چشم هایی جوان تر و شاداب تر بدهد.

 • کانتوپکسی: در این روش هیچ برشی روی سطح چشم داده نمی شود، برای کشیدن چشم با استفاده از بخیه عضله حلقوی پلک و تاندون کانتال را به هم نزدیک می کنند . این امر سبب می شود پایین پلک مقداری پوست اضافه پدید آید که در ادامه این پوست های اضافه برداشته می شود.
 • کانتوپلاستی: یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی چشم است که با بی حسی موضعی انجام شده و 2تا 4 ساعت به طول می انجامد. این نوع عمل به روش داخلی و خارجی چشم ها انجام می شود. در روش داخلی، جراحی در داخل پلک صورت می گیرد . عضلات پلک و ماهیچه چشم برش داده شده و با استفاده از دوخت مجدد و برش کوچک چشم را به حالت دیگری تغییر می دهد.

کانتوپلاستی چیست

در روش خارجی جراحی از بیرون پلک برش ها و دوخت ها انجام می شود. به این منظور که جراح یک برش کوچک در خارج از پلک های بالایی چشم ایجاد می کند، سپس بافت های زیر پوستی از عضلات را جدا کرده و سپس تنظیم می کند. در آخر هم پوست را به حالت قبلی خود بر می گرداند و با دوخت آن برش ایجاد شده، جراحی به اتمام می رسد.

این نوع جراحی باعث شده که حالت خستگی چشم ها برطرف گردد و کشیدگی مناسبی بر چشم ها حاصل شود.

 • لترال کانتوپلاستی: یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی چشم است که با هدف تغییر شکل و اندازه زاویه چشم انجام می شود در عمل لترال کانتوپلاستی موارد زیر انجام می شود:
 1. برش کوچک در بخشی از چشم در پلک های پایینی ایجاد می شود.
 2. بعد از برش عضلات چشم که مسئولیت حرکت چشم را برعهده دارند بازسازی و ترمیم می شوند.
 3. بعد ازاتمام کاربا دوختن بخشی از پوست در محل برش شده، عمل لترال کانتوپلاستی پایان می رسد.

از مزایای این عمل می توان به بهبود ظاهر چشم ها، کاهش خروپف و بهبود دید اشاره کرد. با همه ی این ها ممکن است باعث ایجاد درد، عفونت زیر چشم و خونریزی شود که بعد از گذشت چند روز اگر همچنان ادامه داشت باید با پزشک خود در ارتباط باشید. کلینیک آنیل ارائه دهنده خدمات زیبایی با کیفیت بالا می باشد.

عوارض  عمل چشم گربه ای

جراحی عمل زیبایی چشم هم همانند جراحی های دیگر دارای عوارض هایی است که بعد از مدتی از بین می رود در ادامه به چند مورد از عوارض عمل چشم گربه ای اشاره می کنیم:

 1. خشکی چشم: یکی از عارضه های بسیار رایج بعد از این جراحی است، معمولا پس از عمل ایجاد و تا مدت کوتاهی ادامه دارد. با  استفاده از قطره چشم و انجام ماساژ می توانید به کاهش خشکی چشم خود کمک کنید.
 2. افزایش حساسیت به نور: معمولا در دوره ی کوتاه بعد از جراحی رخ می دهد. سپس در مدت کوتاهی هم کاهش میابد.
 3. دید دوگانه: برخی افراد ممکن است بعد از عمل دچار دید دوگانه یا کدری چشم شوند، معمولا تا چند ماه بعد این عارضه کاهش میابد.
 4. قرمزی و کبودی زیر چشم: یکی دیگر از عوارض های رایجی است که در بیشتر افراد بعد از عمل رخ میدهد و بعد از چندروز از بین می رود.
 5. تغییر دید در شب: بعد از عمل معمولا برخی دچار مشکل دید در شب می شوند، ممکن است تحمل این شرایط مقداری سخت باشد که در شب و در تاریکی اشیا را ببینند. این مشکل ممکن است به دلیل تغییر قرنیه چشم باشد و بعد از چند هفته حتما بهبود میابد

عوارض عمل چشم گربه ای

مراقبت های بعد از عمل

این نوع از جراحی زیبایی نیز همانند دیگر جراحی ها نیاز به مراقبت های خاصی دارد که باید برای حفظ سلامتی و بهبود شما حتما صورت گیرد. در ادامه برخی از مراقبت های بعد از جراحی چشم گربه ای را اشاره می کنیم:

 • مصرف داروهای ضد التهابی که پزشک برای شما تجویز کرده است.
 • بعد از عمل تا 8 ساعت حمام نکنید.
 • از قرار دادن چشم ها رو به روی نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • حتما بعد از عمل چشم های خود را استراحت دهید.
 • بدون تجویز پزشک هیچ دارویی جز نسخه خود مصرف نکنید.
 • تا حد ممکن در خانه بمانید، در صورت خروج از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • به هنگام خوابیدن، زیر سر خور بالشت بلند قرار دهید تا فشار کمی به چشم وارد گردد.
 • همانند عمل لیزر چشم تا چند وقت نباید به مانیتور لپتاپ یا تلفن همراه نگاه کنید.
 • تا یک هفته از مطاله کردن خودداری نمایید.
 • از مصرف الکل تا چند روز پس از جراحی بپرهیزید.

در آخر باید گفت، ممکن است که انجام این عمل زیبایی شما را تا حدی نگران کند، اما اگر با پزشک خوب مشورت کنید قطعا جای نگرانی نخواهد بود. زیرا این عمل بسیار حساس و نسازمند یک متخصص حرفه ای است. پس حتما از آن کلینیکی که برای عمل خود مراجعه می کنید مطمئن شوید.

قیمت عمل چشم گربه ای

عمل کانتوپلاستی به عنوان یک جراحی سرپایی اما حساس با توجه به مهارت و تسلط پزشک و تجهیزات جراحی، متفاوت است. اگر برای زیبایی اقدام می‌کنید، با نگاهی به نمونه کارهای جراح متوجه کیفیت عمل جراحی می‌شوید. در واقع امکان ارائه لیست قیمت یا یک هزینه مشخص وجود ندارد، با برگزاری یک جلسه معاینه حدود قیمت جراحی توسط پزشک اعلام می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم، مفهوم کلی از کانتوپلاستی را ارائه دهیم. انواع عمل‌های کانتوپلاستی از جمله روش درمانی و زیبایی را شرح دادیم. با شناخت کامل در مورد چگونگی انجام این عمل جراحی، عوارض آن و نگاهی کلی به مراقبت‌های بعد از عمل، دوره بهبود را آسان کردیم. امیدواریم از این مقاله راضی باشید.

سوالات متداول

کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی در هدف درمان است، در عمل بلفاروپلاستی پوست و چربی اضافه که پشت پلک انباشته شده است را بر می داریم و

بلفاروپلاستی ماندگار است یا موقت؟

با توجه به اینکه بلفاروپلاستی یک عمل جراحی پلاستیک به شمار می آید، میزان ماندگاری بسیار بالایی دارد. توجه به توصیه های پزشک هم به شما کمک می کند تا میزان ماندگاری و کیفیت نتیجه را بالا ببرید.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
dots
مطالب مرتبط بیشتر بخوانید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *