تزریق پروفایلو

تزریق ژل پروفایلو
دسته‌بندی تزریق
نویسنده دکتر امیر آذری فر
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
۵
(۱)

تزریق پروفایلو برای جوانسازی پوست، رفع افتادگی‌های پوست صورت و گردن و حتی دست استفاده می‌شود. تزریق پروفایلو یک نوع درمان پیشرفته با تکیه بر فناوری مهندسی است که به جای پر کردن چروک‌ها، آنها را با سطح پوست هم سطح می‌کند. این روش درمانی، تولید کلاژن و الاستین طبیعی در سطح پوست را تحریک کرده و پوست صورت را از لایه‌های عمیق‌تر جوانسازی می‌کند. در این مقاله درباره مزایا، قیمت، نحوه و نقاط تزریق ژل پروفایلو باهم به گفتگو می‌پردازیم.

تزریق پروفایلو اولین اقدام یک درمان غیر جراحی، تحول آفرین و جدید در زمینه پوست است. این اقدام زیبایی موثر علاوه بر رفع چروک و خطوط صورت، مواردی همچون حالت ارتجاعی، بافت و رطوبت پوست را نیز بهبود می بخشد.

تزریق پروفایلو برای کسانی که بر روی پوست صورت یا گردن خود دارای چین و چروک های سطحی یا عمیق هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. همگام با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش پیدا می‌کند. کلاژن و الاستین موادی هستند که سبب ایجاد ظاهر تندرست و پر حجم پوست می‌شوند.

ژل پروفایلو از هیالورونیک اسید ساخته شده است و بافتی شبیه به همین مواد طبیعی داخل پوست دارد؛ به این ترتیب با تزریق پروفایلو به بخش های مختلف پوست صورت و گردن می تواند مشکلات ظاهری ناشی از افزایش سن را برطرف کند. در این مقاله از کلینیک آنیل با ما همراه باشید.

مزایای تزریق پروفایلو

 پروفایلو برخلاف فیلرهای پوستی دیگر به جای جایگزینی حجم از دست رفته، قادر است، حجم از دست رفته را دوباره احیا کند و به دلیل توزیع پذیری بالای خود در نواحی نیازمند حجم، قرار بگیرد. این ویژگی پروفایلو آن را به یک روش درمانی  مناسب برای بهبود حالت ارتجاعی و سفتی پوست در نواحی مثل: گردن، اطراف دهان و دست‌ها بدون ایجاد ظاهری مصنوعی، تبدیل کرده است. اغلب افراد جهت افزایش سفتی و رفع افتادگی پوست، متقاضی انجام تزریق پروفایلو در نواحی بین گونه و چانه هستند.

مزایای تزریق پروفایلو

پروفایلو نتیجه قابل توجهی را در زمینه لیفت صورت به ارمغان آورده و ظرف مدت ۸ هفته ظاهر بین گونه و چانه را بهبود می‌بخشد. توصیه ما این است که این فرایند در دو جلسه درمانی با فاصله ۴ هفته انجام شود. به طور کلی، تزریق پروفایلو مزایای زیادی را برای متقاضیان این روش به همراه دارد. در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

افزایش قوام و حالت ارتجاعی پوست

احیای درخشندگی پوست صورت

بهبود بافت و رنگ پوست

آبرسانی پوست

نحوه و نقاط تزریق پروفایلو

بعد از طی کردن مرحله مشاوره توسط پزشک متخصص، بی حسی موضعی به‌صورت یک پماد به ناحیه درمان زده می‌شود. ۲ میلی‌لیتر از مواد پروفایلو را در ۵ نقطه از هر طرف صورت تزریق می‌شود. این تکنیک تزریق برای یک سوم پایینی صورت طراحی و انجام می‌گیرد، زیرا قسمت پایینی صورت به‌دلیل افزایش سن، آماده ابتلا به آتروفی یا کاهش حجم پوست است. نقاط تزریق پروفایلو شامل گونه، چانه، شانه، دکلته،بازو، روی دست‌ها و فک است.

ماندگاری ژل پروفایلو

تزریق پروفایلو در این نقاط باعث افزایش حجم زیر پوستی شده و در نتیجه به از بین رفتن چین و چروک‌های سطحی یا عمیق کمک می‌کند. برای موثر بودن نتیجه درمان تزریق ژل و فیلر برای افراد زیر ۴۵ سال، باید یک دوره درمانی دو جلسه‌ای طی شود. اما برای افراد بالای ۴۵ سال که پوستشان قابلیت ارتجاعی خوبی ندارد، ممکن است به سه جلسه نیز ختم شود و بعد از آن هر ۶ ماه یکبار تکرار تزریق کافی است.  

مطالعه بیشتر: ژل لب روسی

هزینه تزریق پروفایلو

موارد بسیار زیادی در تعیین قیمت و هزینه پروفایلو موثر هستند که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

قیمت پروفایلو صورت

۱. نوع ژل: با وجود ویژگی‌های جدید و چشم گیر این ژل و هم‌چنین میزان بالای اسید هیالورونیک موجود در آن، هزینه درمان با این ژل زیاد هم از ژل‌های دیگر پوستی گران‌تر نیست.

۲.   تاثیر دستمزد پزشک و کلینیک در هزینه تزریق پروفایلو: این ژل به شدت انتشار پذیر است و به همین علت تزریق آن هم برای پزشک و هم بیمار آسان است زیرا تنها پنج تزریق در هر سمت صورت کافی است و ژل خود زیر پوست انتشار پیدا می‌کند و آبرسانی انجام می‌شود. به همین علت بیمار احساس ناراحتی نمی‌کند و حتی به بی حسی نیز نیاز نیست.

۳. تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق ژل پروفایلو: برخلاف ژل‌های دیگر پوستی که یک جلسه درمانی برای تزریق آن‌ها کافی است، ژل پروفایلو بسته به میزان مورد نیاز آن طی چند جلسه با فاصله دو تا چهار هفته تنظیم می‌شود. به طور مثال برای صورت هایی که دچار افتادگی و خطوط ریز هستند ۶ سی سی از این ژل پیشنهاد می‌گردد که در سه جلسه با فاصله یک ماه سه تزریق دو سی سی صورت می‌گیرند. اگر چروک‌ها زیاد و عمیق باشد ژل پروفایلو می‌تواند به میزان ۸ سی سی و در چهار جلسه نیز نیاز باشد. میزان ژل مورد نیاز را در جلسه مشاوره پزشک به شما اطلاع خواهد داد.

تعرفه خدمات تزریق پروفایلو ارزان است و اگر در تزریق پزشک و تکنسین اختلاف قیمتی وجود دارد، حق انتخاب دارید، جای نگرانی نیست که تکنسین را انتخاب کنید. شهرت پزشک یا کلینیک تنها در این مورد اهمیت دارد که کیفیت خدمت رسانی و اطمینان از اصل و استاندارد بودن ژل پروفایلو را تضمین می‌کند. معمولا بعضی از کلینیک‌ها برای مشتریان همیشگی خود تخفیف قائلند یا اگر همراه درمان دیگری انجام شود فرد شامل تخفیف می‌شود.

سوالات متداول

آیا بعد از تزریق پروفایلو به استراحت نیاز خواهیم داشت؟

مدت استراحت بعد از این تزریق پروفایلو ،خیلی کوتاه است. هنگامی که از تکنیک ۵ نقطه در هر طرف صورت برای تزریق استفاده می شود، هر نقطه بلافاصله قابل دیدن است. با این حال، این نقاط به سرعت شروع به فروکش کردن کرده و تا روز بعد به طور کامل از بین می‌روند. پس از این درمان، توصیه می‌شود تا از انجام ورزش و فعالیت‌های فیزیکی به مدت ۲۴ ساعت اجتناب شود. لطفا علاوه بر آن، به مدت ۴۸ ساعت، از انجام فرایندهای زیبایی بیشتر خودداری نمایید. همچنین، رفتن به سونا یا حمام بخار در چند روز اول پس از درمان توصیه نمی گردد. در صورت بروز هر گونه کبودی یا تورم مداوم بهترین کار اجتناب از قرارگیری در معرض نور خورشید است.

تزریق پروفایلو چقدر دوام دارد؟

افراد در نتیجه تزریق پروفایلو ، پوستی مستحکم، یکنواخت و با میزان آب پایدار و عمیق خواهند داشت. ما پیشنهاد می‌کنیم پس از گذشت شش ماه الی یک سال از جلسه تزریقی خود، در جلسات ترمیمی شرکت کنید تا این نتایج به طور دائمی باقی بمانند.

آیا تزریق ژل پروفایلو محدودیت سنی دارد؟

نمی‌توان به طور دقیق گفت که شروع تزریق این ژل از چه سنی مناسب است. اما تجربه نشان داده است که نتایج تزریق برای افراد در بازه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال بسیار بهتر است. بنابراین توصیه ما این است که پیش از ۳۰ سالگی از این شیوه درمانی استفاده نکنید. اما برای سنین بالاتر نیز این روش می‌تواند بسیار موثر باشد. تنها نکته مهم اینجا است که افراد بالای ۶۰ سال بهتر است شرکت در جلسات مشاوره و معاینه را جدی‌تر بگیرند تا مقدار و نوع ژل مورد استفاده با دقت بیشتری تعیین شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *