بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه سنی است؟

 • خانه
 • -
 • جوان سازی پوست
 • -
 • بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه سنی است؟
بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه سنی است؟

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید پس احتمالا متقاضی جراحی زیبایی پلک می باشید و به دنبال کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی هستید. اگر چنین است باید بدانید که مقاله درستی را انتخاب کرده اید. در طول این مقاله سعی داریم تا پیرامون موضوع سن ایده آل برای انجام این جراحی، کاندید های مناسب و نکات آن صحبت کنیم.

شاید برخی افراد اینگونه فکر کنند که جراحی پلک تنها برای خانم ها انجام می گیرد. حقیقت این است که نه تنها خانم ها بلکه آقایان نیز طالب انجام این جراحی اصلاحی هستند. آیا در هر سنی می توان متقاضی این جراحی بود؟ برای انجام این جراحی باید نزد چه پزشکی رفت؟ برای پاسخ به این سوال ها و پرسش های مشابه دیگر با ما همراه شوید.

جراحی بلفاروپلاستی چگونه عملی است؟

جراحی بلفاروپلاستی چگونه عملی است؟

پیش از صحبت در مورد موضوع بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی بهتر است تا بدانیم این جراحی چیست و به چه منظوری انجام می گیرد. هدف از انجام این جراحی تصحیح شکل ظاهری پلک پایین و بالای چشم است.

برخی افراد به دلایل ژنتیکی و یا افزایش سن در قسمت فوقانی پلک خود دارای چربی و یا پف اضافه می باشند. این موضوع می توانید تاثیر منفی بر روی فیس افراد بگذارد؛ حتی ممکن است موجب اخم و یا ناراحت دیده شدن صورت افراد گردد. این مشکل ممکن است برای پلک پایین چشم نیز رخ دهد و پلک به فرم پف دار دیده شود. گاهی هم شاهد چین و چروک های غیر طبیعی در هر دو پلک هستیم.

در این وضعیت پزشکان با انجام جراحی بلفاروپلاستی مشکل را برای همیشه برطرف می کنند. با کمک این جراحی چربی های تجمع یافته، چین و چروک ها و پف های بیش از اندازه چشم حذف می شوند.

 

علل مختلفی می تواند موجب چنینی اختلالاتی شوند. ابتلا به برخی بیماری های مزمن، مصرف غذاهای ناسالم، کمبود خواب شدید، فعالیت کاری بیش از اندازه، ژنتیک و بالارفتن سن جزء فاکتورهای اصلی هستند.

چنانچه مشکل به دلیل مسائل ژنتیکی نباشد می توان تا حدودی با تغییر سبک و روتین زندگی پف و ورم پلک ها را کاهش داد. البته زمانبر بودن، هزینه بالا و احتمال عدم موفقیت؛ نکات منفی این راهکار هستند. با این تفاسیر سریعترین و موثرترین روش برای رفع این اختلال جراحی بلفاروپلاستی خواهد بود.

در قسمتی از سایت stanford در رابطه با کانتوپلاستی آمده است:

Depending on the laxity or droopiness of the lower lid, your surgeon may perform an additional procedure on the outer corner or lateral canthus of the eye. The additional procedures include a canthopexy or canthoplasty. A canthopexy, where the Greek suffix “pexy” means to bind, or surgical fixation, is a procedure that anchors the outer corner of your eye to the underlying structure to prevent additional sagging. A canthoplasty, where “plasty” means to mold, or reshaping through surgery, is typically a bit more involved and entails more rigorous dissection and reattachment.

بهترین زمان برای جراحی افتادگی پلک چه زمانی است؟

بهترین زمان برای جراحی افتادگی پلک

در مبحث بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی باید بدانیم که این جراحی نیز مانند هر عمل دیگری می تواند یک محدودیت سنی را در برگیرد. شما با هر جنسیتی و در هر سنی می توانید متقاضی انجام این عمل اصلاحی باشد. توصیه پزشکان این است که بیمار سن بلوغ خود را رد کرده باشد و بالای 18 سال سن داشته باشد.

به طور روتین افراد بالای 35_38 سال برای انجام این جراحی اقدام می کنند. علت این است که پس از این سن شاهد افتادگی طبیعی پلک و ظهور چین و چروک هستیم. شما باید توسط پزشک ویزیت شوید و با توجه به شرایط تان پزشک تشخیص می دهد که در چه سنی این عمل را انجام دهید.

با این تفاسیر بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی با توجه به شرایط بیمار تعریف می شود و تشخیص دقیق آن بر عهده متخصص است. در سنین کمتر (زیر سی سالگی) کلاژن سازی به بهترین شکل و بدون مشکل انجام می گیرد. بعد از 35 سالگی این پروسه به حداقل خود میرسد؛ پس باید با روش های کمکی پوست را تحریک به کلاژن سازی کرد. برخی هم از روش های جایگزین (جراحی) بهره می گیرند تا پوست شان همواره منعطف و لطیفت باشد. پوست پلک نیز مستثنی از این حالت نیست و با افزایش سن نشانه های پیری در آن ظاهر می شود.

کاندیداهای مناسب و غیرمناسب جراحی بلفاروپلاستی

هرچند در مورد سن مناسب برای عمل بلفاروپلاستی صحبت کرده ایم اما گاهی زیبا جویان شامل این گروه نمی شوند. وقتی مراجعه کننده در رده سنی حساس جای دارد بایستی متد هایی استفاده شوند که ریسک کمی دارند تا سلامت بیمار را تهدید نکنند. منظور از رده سنی حساس افرادی اند که سن بسیار بالا و یا سن کمی دارند.

هنگامی که یک جوان زیر سی سال برای این جراحی اقدام می کند یعنی مشکل او احتمالا ناشی از عوامل ژنتیکی و وراثتی می باشد. تا سی سالگی کلاژن سازی و تامین ریز مغذی ها به طور طبیعی و بدون وقفه انجام می گیرد.

کاندیداهای مناسب جراحی بلفاروپلاستی

سوال اینجاست که آیا یک فرد زیر سی سال می تواند متقاضی این جراحی باشد یا خیر؟ تنها پزشک متخصص، پس از معاینه و آزمایش می تواند در مورد انجام و یا عدم آن تصمیم بگیرد. چنانچه شما نیز در این رده سنی هستید به یک پزشک حاذق مراجعه کنید و پس از مشورت به نظر و صلاح دید او اطمینان کنید. چرا که یک پزشک با تجربه و مطمئن هرگز به منافع شخصی خود فکر نمی کند و سلامت شما را در اولویت قرار می دهد.

در سنین بالاتر علاوه بر مسائل ژنتیکی فاکتور های دیگری چون کاهش سطح اسید هیالورونیک پوست، عدم مصرف ویتامین های ضروری و کلاژن ساز، مصرف دارو و … می توانند تاثیرگذار باشند. همه این موارد باعث دفرمه شدن آناتومی پلک های پایین و بالا می‏شوند و نیاز است تا با روش موثر دیگری مشکل را برطرف نمود.

شما می توانید کاندید مناسبی برای اجرای این جراحی باشید در صورتی که پزشک مشکلی برای انجام آن نبیند. با این تفاسیر مبحث بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی به عنوان یک ضرورت اجباری و قطعی مطرح نمی شود و محدودیتی برای انجام آن نیست. البته لازم به ذکر است که محدودیت سن یعنی رسیدن به سن بلوغ بایستی رعایت شود.

 

یک نکته دیگر که حائز اهمیت می باشد، این است که آیا وضعیت سلامت عمومی شما در سطح مطلوب است یا خیر؟ در این باره کلینیک صدف در سایت خود نوشته که:

مثل هر عمل جراحی دیگر، بازده و نتیجه عمل جراحی پلک نیز تا حد زیادی به وضعیت سلامت عمومی و عادات شما به مصرف دخانیات بستگی دارد. علاوه بر این، شما باید از نتیجه و بازده این عمل جراحی، توقع واقع‌بینانه و منطقی داشته باشید. عمل جراحی پلک، نواحی اطراف چشم و پلک‌ها را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد؛ اما اگر درصدد جوان‌سازی کلّ صورت خود هستید، به شما توصیه می‌کنیم که به جای جراحی پلک، سراغ عمل‌های زیبایی دیگر مثل لیفت صورت یا عمل جوانسازی پوست صورت بروید.

مزایای جراحی بلفاروپلاستی

مزایای جراحی بلفاروپلاستی

پس از موضوع بهترین زمان برای جراحی افتادگی پلک حال می توانیم به سراغ مزایای عمل بلفاروپلاستی برویم. در سال های گذشته تنها از تیغ جراحی برای این عمل استفاده می شد. این روش می توانست مزایا و عوارض خود را داشته باشد. اما در حال حاضر تکنیک‏های موثر تری چون Microsurgery و laser پا به میدان پزشکی گذاشته اند که با کمک مدرن ‏ترین تجهیزات انجام می‏گیرند. در ادامه به شرح ویژگی های مثبت این جراحی می پردازیم:

_ جراحی سبک و کم عارضه: این جراحی در گروه عمل های سبک و ساده جای دارد و دوره نقاهت آن نسبتا کوتاه است. پس از گذشت مدتی کوتاه می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید.
_ تاثیرات طولانی مدت: تاثیرات این جراحی تا ده سال باقی می ماند.
_ افزایش اعتماد به نفس: بدون شک بهبود و رفع اختلالات چهره می‏تواند بر روی اعتماد به نفس و امید به زندگی افراد تاثیرات پررنگی بگذارد.
_ رفع چالش های بهداشتی: گاهی پف و پوست‏های اضافه اطراف چشم موجب کاهش محدوده دید فرد میگردد و عواقبی چون سردرد و یا تاری دید را به دنبال دارد.
_ پیشگیری در انجام سایر جراحی ها: تجربه نشان داده که انجام این جراحی می تواند لزوم اجرای سایر جراحی ها مثل لیفت صورت را به حداقل برساند.

جراحی بلفاروپلاستی باید توسط چه پزشکی انجام گیرد؟

بهترین جراح بلفاروپلاستی

علاوه بر فاکتور بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی، انتخاب پزشک با تجربه و کلینیک معتبر نیز حائز اهمیت است. این جراحی بایستی توسط متخصص پلاستیکی که در این حوزه تمامی بردهای تخصصی را طی کرده است انجام گیرد. (در مطلب بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران، برترین پزشکان این رشته را معرفی کرده ایم.) پیش از انجام این کار از میزان تجربه و حاذق بودن متخصص مطمئن شوید تا ریسک های احتمالی را به حداقل برسانید.

 

سوالات متداول

1- عمل بلفاروپلاستی برای چه سنی مناسب است؟

سن مناسب عمل بلفاروپلاستی 35 سال به بالا است زیرا پس از این سن شاهد افتادگی طبیعی پلک و ظهور چین و چروک هستیم. اما باز هم تشخیص درست آن باید توسط پزشک انجام شود.

2- مزایای جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

برطرف شدن پف و یا شلی پوست، رفع چین و چروک های پلک پایینی، رفع افتادگی پلک پایین و برطرف شدن تورم زیر چشم اط شایع ترین مزایای جراحی پلک است.

به این مطلب امتیاز دهید!

4 دیدگاه ‌ها

 • بسیار عالی و مفید بود. سپاس از مطالب خوبتون

  • سلام وقت بخیر
   ممنون که حس رضایتتون رو با ما به اشتراک می گذارید.

 • برای رفع گودی زیر چشم هم میتونیم بلفاروپلاستی انجام بدیم و اینکه هزینه ش چقدر میشه؟

  • سلام وقت بخیر
   عمل بلفاروپلاستی برای از بین بردن پف و چربی اضافه پلک انجام میشه و برای رفع گودی زیر چشم با تشخیص پزشک از خدمات دیگر باید استفاده کنید برای مشاوره رایگان با شماره تماس 02144027503 تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط