جراحی زیبایی واژن چیست؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 10 دقیقه

در سال‌های اخیر جراحی زیبایی واژن از جمله جراحی‌های زیبایی زنان بوده است که مورد توجه بانوان زیادی قرار گرفته است. داشتن واژنی زیبا با لابیاهای متقارن و کوچک می‌تواند باعث اعتماد به‌نفس بیشتر یک خانم شود. در صورتی که شما نیز راجع به این جراحی زیبایی (که گاهی اوقات به عنوان جوانسازی واژن نیز شناخته می‌شود) کنجکاو شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کرده و پاسخ تمامی سوالات خود در این مورد را پیدا کنید.

جراحی زیبایی واژن به عمل جراحی گفته می‌شود که طی آن بخش‌های اضافی لابیاهای مینور حذف شده و ظاهر قسمت بیرونی واژن تغییر می‌کند. طی جراحی زیبایی واژن، عمل کوچک‌سازی و متقارن‌سازی لابیاهای مینور انجام می‌شود. لابیاهای مینور (Labia Minora) بخشی از واژن است که درون لابیاهای ماژور (Labia Majora) قرار گرفته‌اند.

جراحی زیبایی واژن

عوامل مؤثر در بدشکلی لابیاهای مینور و نیاز به عمل زیبایی واژن

در کل چندین عامل وجود دارند که می‌توانند سبب بزرگ شدن، شل شدگی، نامتقارن شدن، تیره شدن و کشیدگی لابیای کوچک شوند. از جمله این عوامل می‌تواند به زایمان (مخصوصاً زایمان‌های متعدد)، کم شدن وزن به میزان زیاد و ناگهانی، بالا رفتن سن و سال و عوامل ارثی و ژنتیکی اشاره کرد.

این اتفاق می‌تواند باعث ایجاد نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس فرد، اشکال در برقرار رابطه جنسی، ناراحتی حین انجام تمرینات ورزشی و اذیت شدن هنگام پوشیدن لباس شود. همه این موارد حس ناخوشایندی را در فرد ایجاد می‌کنند.

مهم‌ترین مزایای عمل زیبایی واژن چه مواردی هستند؟

 • دادن شکل و ظاهری زیباتر به قسمت بیرونی واژن
 • روشن کردن واژن در قسمت لابیاهای مینور
 • برطرف کردن نامتقارن بودن لابیاها
 • افزایش اعتماد به نفس حین برقراری ارتباط جنسی
 • انجام بهتر فعالیت‌های روزانه و تمرینات ورزشی مختلف
 • راحتی بیشتر در هنگام پوشیدن لباس‌ها و شلوارهای جذب
 • برطرف کردن درد حین مقاربت که بخاطر بزرگ بودن لابیای مینور ایجاد می‌شد.

بهترین شکل واژن

تا کنون معیار جهانی برای سایز و اندازه لابیاها بیان نشده است، اما بنا به سلیقه اکثر بانوان کوچکتر بودن لبه‌های داخلی اندام تناسلی نسبت به لبه‌های بیرونی برتری دارد. در عمل جراحی لابیاپلاستی بخش‌هایی از لابیاها که باعث نامنظم شدن شکل ظاهری، نامتقارن بودن، شل و آویزان بودن آن می‌شوند، حذف می‌گردند.

در کل می‌توان گفت که در عمل زیبایی واژن، ظاهر آن منظم شده و لابیاها کوچکتر و متقارن خواهند شد. و البته بخشی از کلاهک کلیتوریس هم می‌تواند حذف شود.

آیا کلاهک کلیتوریس نیز در حین جراحی لابیاپلاستی کوچک می‌شود؟

در برخی از جراحی‌های لابیاپلاستی لازم است که بخشی از کلاهک کلیتوریس نیز حذف شود. به این دلیل که اگر بخش‌هایی از لابیای داخلی حذف شود، تناسب این قسمت با کلاهک کلیتوریس از بین می‌رود و ظاهر نامناسبی به آن می‌دهد. پس جهت ایجاد تناسب و زیبایی بیشتر ممکن است نیاز باشد که بخشی از کلاهک را حذف کرد، پس کاملاً به شکل اولیه قسمت‌های بیرونی واژن بستگی دارد.

مدت زمان انجام جراحی زیبایی واژن چقدر است؟

این که عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چقدر طول می‌کشد، هم به میزان مهارت و تجربه جراح و هم روش انجام لابیاپلاستی بستگی دارد. ولی به طور معمول کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد. این عمل جراحی در اکثر موارد نیازی به بیهوشی نداشته و تنها با استفاده از بی‌حسی موضعی قابل انجام است.

عوارض جراحی زیبایی لابیاپلاستی چیست؟

این عمل جراحی یکی از عمل‌هایی است که با سهولت انجام شده و از جمله جراحی‌های بی‌خطر به حساب می‌آید و اکثریت قریب به اتفاق افرادی که این عمل را انجام می‌دهند دارای رضایت کامل از آن هستند. این‌ها به شرطی است که این جراحی توسط متخصصی مجرب و در یک کلینیک معتبر انجام شود.

فضای انجام عمل بایستی کاملاً بهداشتی و ضدعفونی شده باشد. از انجام این عمل توسط افراد غیر متخصص به شدت خودداری کنید.

در صورت رعایت نکات فوق، هیچ مشکل و عارضه‌ای پس از عمل جراحی رخ نخواهد داد.

انجام لابیاپلاستی در کلینیک تخصصی آنیل توسط متخصصین برتر تهران این اطمینان را به شما می‌دهد که با خیالی آسوده این جراحی را انجام دهید.

پس از انجام لابیاپلاستی لازم است که در چند جلسه فرد توسط پزشک خود معاینه شده و نتیجه عمل را بررسی نماید.

جراحی زیبایی واژن در کلینیک آنیل
 • جهت دریافت مشاوره رایگان فرم را پر کرده و ارسال نمائید.

مراقبت‌های پس از جراحی زیبایی لابیاپلاستی

ناحیه واژن پس از لابیاپلاستی به سرعت بهبود می‌یابد. اما برای داشتن نتیجه بهتر بایستی شخص چند مورد را رعایت کند:

 • بهتر است روز اول بعد از جراحی روی ناحیه واژن کمپرس یخ قرار داده شود و به توصیه‌های پزشک عمل شود.
 • داشتن یک شخص جهت همراهی شما تا منزل
 • بهتر است دو روز اول را استراحت مطلق داشته باشید.
 • در صورتی که شخص تا سه روز پس از جراحی در ناحیه واژن احساس درد داشته باشد، می‌تواند از داروهای مُسکن برای تسکین آن استفاده نماید، این درد کاملاً طبیعی است.
 • نهایتاً تا یک هفته پس از عمل جراحی می‌توانید به کارها و فعالیت‌های روزمره خود بپردازید، هرچند اکثر افراد پس از 5 روز می‌توانند به راحتی کارهای خود را انجام دهند.
 • بعد از 24 ساعت می‌توانید دوش بگیرید اما به هیچ عنوان با قسمت جراحی شده تماس نداشته باشید.
 • از پوشیدن شلوارها و لباس زیر جذب و چسبان خودداری کنید، بجای آن از لباس‌های نخی و گشاد استفاده کنید.
 • تورم ناحیه جراحی تا حدود 20 روز پس از عمل طبیعی است و پس از آن به مرور کمتر خواهد شد.
 • تا بهبودی کامل از ورزش‌هایی همانند سوارکاری جداً خودداری نمائید.
 • سعی کنید بجای بالا و پائین رفتن از پله‌ها از آسانسور استفاده کنید.
 • در چند روز پس از جراحی لابیاپلاستی از استعمال دخانیات و خوردن مواد کافئین‌دار خودداری نمائید زیرا روند بهبودی را به تأخیر می‌اندازند.
 • استخر، حمام‌های طولانی مدت و یا استفاده از وان را برای دوران بهبودی کامل بگذارید.
 • در صورتی که بخواهید ارتباط جنسی برقرار کنید، بهتر است این کار را به حدود 4 هفته پس از جراحی موکول کنید. هرچند بهتر است تا 6 هفته ارتباط جنسی نداشته باشید تا محل بخیه‌ها به طور کامل بهبود یابند.
 • تا چند روز بعد از جراحی لابیاپلاستی میوه و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی خود داشته باشید و از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید.
 • اگر مشاهده کردید که جای بخیه‌ها دارای خونریزی می‌باشد و یا اینکه درد ناحیه جراحی بسیار زیاد شد، هرچه سریع‌تر پزش خود را در جریان بگذارید.
 • در مدت پس از عمل زیبایی واژن از مواد دارای ویتامین E استفاده نمائید.

برای داشتن نتیجه بهتر، تمامی نکات و هر آنچه پزشک شما توصیه می‌کند را مد نظر قرار دهید. البته این موارد ممکن است در اشخاص مختلف تا حدی متفاوت باشد، چیزی که شما بایستی حتما آن را رعایت نمائید تشخیص و توصیه پزشک معالجتان است.

جراحی لابیاپلاستی

بهترین سن انجام جراحی زیبایی واژن چه سنی می‌باشد؟

تمامی بانوان بالای 20 سال و زیر 50 سال می‌توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند. دختران زیر 20 سال بهتر است از انجام آن خودداری کنند به این دلیل که رشد و بلوغ جنسی هنوز در آن‌ها ادامه داشته و در نتیجه تا پایان بلوغ جنسی افزایش سایز لابیاها ادامه دارد.

و انجام جراحی لابیاپلاستی بالای 50 سالگی نیز توصیه نمی‌شود زیرا به دلیل افزایش سن، ممکن است روند بهبودی جای زخم و بخیه‌ها به خوبی صورت نگرفته و فرد را با مشکل مواجه کند.

فرصت استثنایی مشاوره رایگان تلفنی

جهت مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت می توانید با شماره 44027503-021 تماس بگیرید.

همچنین می توانید فرم های مربوطه در لینک های زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

هزینه عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چقدر است؟

مساله مهمی که ذهن بانوان را راجع به لابیاپلاستی درگیر می‌کند، هزینه عمل زیبایی واژن در تهران است. هزینه لابیاپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان رقم دقیقی را برای آن بیان نمود. قبل از هر چیز، بانویی که قصد تجربه عمل لابیاپلاستی را دارد، بایستی به پزشک متخصص و جراح بانوان جهت معاینه، مراجعه نماید.

هزینه جراحی زیبایی واژن بسته به شکل و نوع واژن متفاوت است و پس از بررسی پزشک متخصص، هزینه دقیق به فرد اعلام می‌شود.

البته باید بدانیم که این عمل، به این دلیل که جزء جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود، تحت پوشش هیچ گونه بیمه‌ای قرار ندارد و پرداخت تمام هزینه‌های بیمارستان با خود شخص می‌باشد.

برای برخی از بانوان این سوال پیش می‌آید که آیا می‌توان چند عمل زیبایی واژن را در آن واحد و همزمان با لابیاپلاستی انجام داد یا خیر؟

باید جواب داد که نه تنها می‌توان این کار را انجام داد، بلکه بهتر است در صورت نیاز و تشخیص پزشک متخصص چند عمل همانند واژینوپلاستی، تزریق ژل یا چربی به واژن و … در زمان انجام لابیاپلاستی در کلینیک زیبایی آنیل برای شخص انجام شود.

در این صورت دوره نقاهت همه آن‌ها با هم سپری شده و همچنین در هزینه‌های بیمارستان نیز صرفه‌جویی می‌شود، علاوه بر این معمولاً برای این گونه عمل‌ها به صورت همزمان، تخفیف‌های قابل‌ملاحظه‌ای نیز در نظر گرفته می‌شود و قیمت جراحی‌های زیبایی واژن در صورتی که به طور همزمان انجام شوند، پائین‌تر از حالتی است که این عمل‌ها جداگانه و با فاصله زمانی باشند.

دریافت مشاوره رایگان

جهت اطلاع از قیمت جراحی زیبایی واژن کلیک کنید

دریافت مشاوره رایگان
دریافت مشاوره رایگان

جهت اطلاع از قیمت جراحی زیبایی واژن کلیک کنید

دریافت مشاوره رایگان

سایر عوامل مؤثر بر هزینه لابیاپلاستی

 • تکنیک جراح متخصص: اینکه که تخصص پزشک جراح در چه حد باشد و از چه تکنیکی برای جراحی استفاده کند، می‌تواند در هزینه عمل مؤثر باشد. تکنیک‌های جراح در چگونگی برش لابیاها و روش انجام آن است و می‌تواند نقش بسزایی در بهبودی و رسیدن به نتیجه بهتر داشته باشد.
 • فرم اندام تناسلی: در عمل لابیاپلاستی بخش‌هایی از لابیاهای مینور حذف می‌شوند. اینکه فرم واژن به چه صورتی باشد و به چه میزان نیاز باشد که از قسمت‌های اضافی لابیاها حذف شود، در هزینه لابیاپلاستی تأثیر دارد. هر اندازه که لابیاها بزرگ‌تر بوده و چروک بیشتری داشته باشند، قیمت جراحی زیبایی واژن بالاتر خواهد بود.
 • ضخامت و تقارن لابیاها؛ همچنین میزان ضخامت لابیاها، میزان نامتقارن بودن آن‌ها، اندازه کلاهک کلیتوریس و سایر مواردی که نیاز به تغییر برای ایجاد شکل بهتر واژن دارند، در هزینه تأثیرگذار خواهند بود.
 • نوع نخ بخیه مورد استفاده؛ عمل جراحی لابیاپلاستی جزء جراحی‌های زیبایی می‌باشد و نوع نخی که برای بخیه آن استفاده می‌شود، بسیار مهم است. جراحی زیبایی واژن در کلینیک آنیل با استفاده از بهترین نوع نخ بخیه که تولید کشور ایتالیا می‌باشد، انجام می‌شود. این نخ‌ها کیفیت بالایی داشته، به سرعت جذب پوست شده و هیچ‌گونه اثری از خود روی پوست باقی نمی‌گذارند.
 • تعداد جلسات معاینه؛ هر شخص به منظور انجام لابیاپلاستی نیاز است که یک جلسه قبل از عمل جهت معاینه واژن داشته باشد. پزشک متخصص شخص را معاینه کرده و نکات لازم را بیان می‌کند. همچنین آزمایشات لازم قبل عمل را برای شخص تجویز می‌کند. پس از عمل لابیاپلاستی نیز دو تا سه بار معاینه لازم است. این معاینات به منظور چک کردن واژن برای اطمینان از مساعد بودن وضعیت آن است. و اگر شخص بخواهد رابطه جنسی را شروع کند، پزشک بهترین زمان را برای ایشان بیان می‌کند.
 • مکان انجام لابیاپلاستی؛ اینکه عمل لابیاپلاستی در چه مکانی انجام شود روی قیمت لابیاپلاستی تأثیرگذار خواهد بود. هرچه مکان مناسب‌تر و مجهزتری باشد، طبیعتاً هزینه بالاتر خواهد بود.
دریافت مشاوره رایگان

جهت اطلاع از هزینه فیلر اسکین فیل کلیک کنید

دریافت مشاوره رایگان
دریافت مشاوره رایگان

جهت اطلاع از هزینه فیلر اسکین فیل کلیک کنید

دریافت مشاوره رایگان

سوالات متداول در زمینه جراحی زیبایی واژن

 • آیا شخص در زمان انجام لابیاپلاستی درد احساس می‌کند؟

خیر، شخص پس از استفاده از بی‌حسی موضعی هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

 • آیا جراحی لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد یا فقط با بی‌حسی انجام می‌شود؟

از آن‌جا که لابیاپلاستی یک عمل زیبایی سرپایی محسوب می‌شود و از عمل‌های سبک می‌باشد، نیازی به بیهوشی نداشته و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

 • آیا بعد از انجام لابیاپلاستی شخص نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

خیر، شخص پس از عمل کمی استراحت کرده و پس از آن می‌تواند به منزل برگردد.

 • آیا بیمار نیاز به همراه دارد؟

بله، نیاز است یک شخص همراه با فردی که لابیاپلاستی را انجام می‌دهد به بیمارستان بیاید تا برای انجام کارها و کمک به شخص همراه او باشد.

 • شخصی که لابیاپلاستی را انجام داده است تا چند روز نمی‌تواند ارتباط جنسی برقرار کند؟

تا یک ماه پس از انجام جراحی زیبایی واژن شخص نباید به هیچ وجه ارتباط جنسی برقرار کند، هرچند بهتر است این دوره به 40 تا 60 روز افزایش یابد. به این دلیل که بهبودی کامل واژن نیاز به زمان دارد و ممکن است در صورت رعایت نکردن، شخص با مشکل مواجه شود.

 • پس از لابیاپلاستی تا چند روز نباید حمام رفت؟

پس از گذشت 24 ساعت شخص می‌تواند یک دوش کوتاه مدت بگیرد، اما نباید واژن را لمس کند. ولی برای بهبودی سریع‌تر واژن، باید از حمام کردن طولانی مدت و نشستن در وان حمام تا چندین روز خودداری شود.

 • انجام لابیاپلاستی چقدر زمان می‌برد؟

این عمل جراحی جزء جراحی‌های زیبایی سبک محسوب می‌شود. مدت زمانی که عمل جراحی طول می‌کشد بستگی به شکل و سایز لابیاهای مینور دارد، اما به طور معمول کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

 • محدوده سنی افرادی که می‌توانند لابیاپلاستی را انجام بدهند، چقدر است؟

این عمل را تمام بانوان در محدوده و رِنج سنی حدود 20 سال تا 50 سال می‌توانند انجام دهند. بهتر است خانم‌های خارج از این محدوده سنی از انجام آن خودداری کنند. خانم‌های زیر 20 سال به این دلیل که هنوز رشد و بلوغ جنسی‌شان کامل نشده است بهتر است این کار را بعد از 20 سالگی انجام دهند. به این دلیل که رشد لابیاها تا کامل شدن بلوغ جنسی ادامه دارد. و در خانم‌های بالای 50 سال به این دلیل که بهبود زخم‌ها و بخیه‌ها ممکن است با مشکل مواجه شود، انجام جراحی لابیاپلاستی برای این دسته نیز توصیه نمی‌شود.

 • آیا شخصی که عمل لابیاپلاستی را انجام می‌دهد به عفونت دچار می‌شود؟

باید گفت که اگر خانمی که جراحی زیبایی لابیاها را انجام داده است به تمامی توصیه‌ها پزشک عمل کرده و تنها در 7 روز پس از عمل یک‌سری نکات را رعایت کند، به هیچ وجه دچار عفونت در ناحیه بخیه‌ها نخواهد شد.

در صورتی که این جراحی را در کلینیکی معتبر و توسط پزشک متخصص و مجرب انجام دهید، هیچ گونه عوارضی نخواهید داشت به این دلیل که جراحی لابیاپلاستی از جمله جراحی‌های سبک می‌باشد.

 • آیا در زمان بارداری می‌توان عمل جراحی لابیاپلاستی را انجام داد؟

در زمان حاملگی تا حدود 60 روز پس از آن بهتر است جراحی لابیاهای مینور انجام نشود، به این دلیل که در دوران بارداری و تا دو ماه پس از آن لابیاهای مینور حالت ورم و افزایش حجم پیدا می‌کنند که دلیل آن تغییرات هورمونی می‌باشد. پس اگر شخصی تمایل به انجام جراحی لابیاهای مینور داشته باشد، بهتر است عمل زیبایی واژن بعد از زایمان و حدود دو ماه پس از آن موکول شود.

 • چه متخصصی عمل زیبایی واژن زنان را انجام می‌دهد؟

این عمل زیبایی معمولاً توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان انجام می‌شود، البته متخصص جراحی‌های زیبایی نیز این عمل را انجام می‌دهد.

سوالات خود در زمینه جراحی زیبایی واژن را در قسمت کامنت‌ها مطرح نمائید، مشاوران ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد.