شماره تماس

021-44027589

آدرس آنیل

تهران، صادقیه، بلوار کاشانی، قبل از پمپ بنزین، پلاک 118، واحد 6

انواع جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

 • خانه
 • -
 • تزریق
 • -
 • انواع جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین
انواع جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

با افزایش سن، ظاهر پلک‌ها شروع به تغییر می‌کند، ظاهری پیرتر به فرد می‌دهد، چین و چروک، پوست اضافی، سیاهی و پف‌کردگی ایجاد می‎شود که در مجموع ظاهری خسته‌تر را به همراه دارد و باعث کاهش عزت نفس می‌شود. جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین یک جراحی پلاستیک است که وظیفه برداشتن پوست اضافی از ناحیه چشم را بر عهده دارد و می‌توان آن را در قسمت فوقانی یا تحتانی پلک یا مانند اکثر موارد در هر دو ناحیه انجام داد.  هنگامی که این عمل زیر چشم انجام شود، جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین نامیده می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین بسته به میزان تغییرات انجام شده به طور متوسط ​​یک یا دو ساعت طول می‌کشد و قبل از شروع عمل، ناحیه مورد نظر تمیز و از یک ماده بی حس کننده استفاده می‌شود. متخصص همچنین ممکن است بیهوشی عمومی را انتخاب کند که بیمار در تمام طول عمل متوجه نشود.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، که نوعی از انواع جراحی پلک حساب می‌شود؛ کیسه‌های چربی و حتی سیاهی دور چشم را درمان می‌کند. در بیشتر موارد، این مشکل به دلیل از بین رفتن استحکام پوست و عضلات صورت است. افتادگی پلک پایین به بیمار ظاهری خسته می‎دهد و در نتیجه دلیلی برای نارضایتی بسیاری از افراد است. خوشبختانه بلفاروپلاستی پلک پایین یک عمل بی خطر با بهبودی سریع است.  در واقع باید گفت که در مورد پلک پایین، کیسه پلک یکی از بارزترین علائم پیری است. کیسه‌های پلک چیزی جز چربی موجود در پلک‌ها نیستند و با گذشت سال‌ها تمایل به فتق دارند، یعنی برجسته‌تر می‌شوند.

مطالب پیشنهادی : تزریق بوتاکس

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

در این مورد، بلفاروپلاستی تحتانی نیز یک عمل جراحی زیبایی است که هدف آن حذف چربی‌های اضافی است و ظاهری شاداب‎تر و جوان‌تر به فرد می‌بخشد. یکی دیگر از علل مکرر تغییر در ظاهر پلک پایین مربوط به شلی بیش از حد ماهیچه‌ای است که ناحیه چشم را احاطه کرده است. بلفاروپلاستی شامل تکنیک‌هایی برای اصلاح این تغییر و تقویت عضلات است.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه انجام می‌ شود؟

در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین به دو روش انجام می‌شود: روش اول، فقط برداشتن چربی اضافی یا برداشتن چربی و افتادگی پوست است که انتخاب روش به ارزیابی پزشکی و نتیجه مورد انتظار بیمار بستگی دارد. به طور کلی، زمانی که مشکل تنها با برداشتن چربی قابل حل است، از روش بلفاروپلاستی از طریق روش ترانس ملتحمه استفاده می‌شود، که در آن نیازی به ایجاد برش در پوست نیست، زیرا چربی به صورت داخلی قابل دسترسی است. با این تکنیک هیچ جای زخمی وجود ندارد. هنگامی که علاوه بر چربی اضافی، افتادگی پوست وجود داشته باشد، می‌توان برشی را در امتداد خط مژه یا چین‌های طبیعی پلک‌ها ایجاد کرد، بنابراین جای زخم عملا نامحسوس است.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه انجام می‌شود؟
جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چگونه انجام می‌شود؟

سیاهی دور چشم با تیره شدن پوست زیر چشم، بین پلک پایین و گونه‌ها مشخص می‌شود. غالباً این مشکل می‌تواند با وجود چربی تشدید شود. در این موارد، بلفاروپلاستی تحتانی با جابجایی بافت چربی ممکن است یک جایگزین با نتایج بسیار رضایت بخش باشد.

مطلب پیشنهادی : تزریق چربی

مزایای جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

 • شلی یا افتادگی پوست که چین‌خوردگی ایجاد می‌کند یا خطوط طبیعی پلک بالایی را به هم می‌زند و گاهی اوقات بینایی را مختل می‌کند و با جراحی پلک بالا قابل درمان است.
 • بلفاروپلاستی پلک پایین پوست اضافی و چین و چروک‌های ریز پلک پایین را از بین می‌برد.
 • کیسه‌های زیر چشم را می‌توان با بلفاروپلاستی اصلاح کرد.
 • جراحی پلک پایین می‌تواند افتادگی پلک پایین را اصلاح کند.

مراقبت های پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بهبودی پس از جراحی به طور متوسط ​​یک تا دو هفته طول می‌کشد و در این دوره توصیه می‌شود اقدامات  زیر را انجام دهید:

 • از پمادهایی که جراح تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • از آرایش چشم خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم، کمپرس سرد روی چشم‌ها قرار دهید.
 • همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید تا جای زخم تیره نشود.
 • هنگام خروج از خانه از عینک آفتابی استفاده کنید تا از دور چشم در برابر نور خورشید محافظت کنید.
 • به پشت بخوابید و یک بالش روی گردن و نیم تنه قرار دهید و سر خود را بالاتر از آن قرار دهید.

مراقبت های پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

عوارض جانبی بلفاروپلاستی پلک پایین

در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین یک جراحی با خطر کم در نظر گرفته می‌شود. بعد از عمل ممکن است، لکه‌های کوچک یا کبودی ظاهر شود که در اولین هفته بعد از عمل ناپدید می‌شوند. همچنین، پس از برداشتن بخیه‌ها، جای زخم‌ها معمولا پیدا نمی‌شوند. شایع‌ترین عارضه این عمل، خونریزی، به ویژه در بیماران مبتلا به فشار خون بالا است و  افراد مبتلا به بیماری‎های مزمن مانند فشار خون بالا و دیابت باید قبل از انجام عمل جراحی این بیماری را کنترل کنند. زنان باردار نیز نمی‌توانند این روش را انجام دهند و باید بعد از زایمان به این جراحی فکر کنند.

مطلب پیشنهادی : تزریق ژل و فیلر

نکته پایانی

در مقاله از آنیل که در مورد جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین است، برش پلک پایین می‌تواند خارجی و از طریق پوست، درست زیر مژه‌ها یا می‌تواند داخلی و داخل پلک پایینی، از طریق ملتحمه باشد. بنابراین باید گفت که بلفاروپلاستی پلک تحتانی، یک عمل جراحی با هدف تجدید و احیای صورت با کاهش افتادگی پلک، پوست اضافی و کیسه‌های ایجاد شده در زیر چشم است. این نوع روش نتیجه‌ای طبیعی، رضایت بخش و ماندگار را برای بیمار فراهم می‌کند. ظاهر کل صورت به میزان قابل توجهی تغییر و بسیار جوان‌تر می‌شود.

سوالات متداول

آیا با جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، سیاهی دور چشم برطرف می‌شود؟

بله و سیاهی دور چشم با تیره شدن پوست زیر چشم، بین پلک پایین و گونه‌ها مشخص می‌شود. غالباً این مشکل می‌تواند با وجود چربی تشدید شود. در این موارد، بلفاروپلاستی تحتانی با جابجایی بافت چربی ممکن است یک جایگزین با نتایج بسیار رضایت بخش باشد.

آیا عوارض ناخوشایندی بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، ایجاد می‌شود؟

خیر، شایع‌ترین عارضه این عمل، خونریزی، به ویژه در بیماران مبتلا به فشار خون بالا است و افراد مبتلا به بیماری‎های مزمن مانند فشار خون بالا و دیابت باید قبل از انجام عمل جراحی این بیماری را کنترل کنند. زنان باردار نیز نمی‌توانند این روش را انجام دهند و باید بعد از زایمان به این جراحی فکر کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ

برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط سئواینجا