سیر تا پیاز جراحی پلک – هزینه ۱۴۰۲، مزایا و مراحل

 • خانه
 • -
 • تزریق
 • -
 • سیر تا پیاز جراحی پلک – هزینه ۱۴۰۲، مزایا و مراحل
سیر تا پیاز جراحی پلک – هزینه ۱۴۰۲، مزایا و مراحل

جراحی پلک یکی از روش های درمانی و زیبایی به شمار می آید که با اعمال تغییراتی در افتادگی پلک ، حالت چشم تغییر می کند. این عمل یک عمل سرپایی به شمار می آید. افتادگی پلک به مرور زمان و افزایش سن باعث بوجود آمدن پوست اضافی و چربی انباشته می شود.

همین امر باعث بوجود آمدن مشکلات جدی در بینایی می شود. در جراحی پلک پزشک پوست اضافی و چربی انباشه را بر می دارد. علاوه بر افزایش کیفیت دید بیمار باعث تغییر حالت چشم می شود. هزینه جراحی پلک در کیلینیک زیبایی آنیل 8/000/000 تومان است.

جراحی پلک بالا یکی از انواع جراحی پلک و البته رایج ترین است. برخی به دلیل افزایش سن و برخی به صورت ژنتیکی پشت پلک افتاده ای دارند. این دسته افراد برای جلوگیری از مشکلات باید عمل جراحی پلک بالا را انجام بدهند. از طرفی برخی برای تغییر حالت چشم خود و صرفا برای زیبایی درخواست عمل پلک بالا دارد. کشیده شدن پشت پلک یا به اصلاح چشم گربه ای از جمله دیگر دلایل مهم مراجعه به کلینیک های زیبایی است.

جراحی پلک پایین بر خلاف بالا رایج نیست. اگر به چهره افراد مسن توجه کرده باشید احتمالا برجستگی هایی زیر چشم مشاهده می کنید. این برجستگی ها به دلیل چربی انباشه شده است و همچنین افتادگی پوست پلک پایین که باعث افزایش برجستگی می شود. این عمل هم مانند پلک بالا سرپایی است و به دلیل صاف شدن پوست زیر چشم قطعا در زیبایی تاثیر گذار است.

جراحی پلک چیست؟

عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی امروزه به دلیل حساسیت افراد به چهره افزایش یافته است. تعداد مراجعین برای انجام این عمل جهت زیبایی با کسانی که به تجویز پزشک باید عمل کنند، برابری می کند. با توجه به اهمیت بالای این عمل سرپایی و البته کم دردسر لازم بود تا در این مورد با جزئیات بالایی بپردازیم. کیسه های چربی که در اطرف پلک بالا و پایین قرار می گیرد، علاوه بر اینکه بر کیفیت بینایی تاثیر گذار است، ظاهر مسن و شکسته ای دارد. با از بین بردن پوست اضافه و البته برداشتن کیسه چربی زیبایی و شادابی دوباره به چهره بر می گردد.

جراحی پلک چیست

جراحی پلک بالا چیست؟

اگر در فیلم جراحی پلک بالا دیده باشید، پس از از بین چربی و بخیه و کشیدن پوست پلک بالا حالت چشم به طور کلی تغییر می کند. البته که حالت چشم زیباتر و برای افراد مسن جوان تر می شود. با در نظر گرفتن عوارض جراحی پلک بالا که به صورت تخصصی در مقاله ای مجزا به آن پرداخته ایم، در صورت تایید پزشک بدون هیچ نگرانی اقدام کنید. کلینیک زیبایی آنیل جراحی پلک را با تجهیزات به روز انجام می دهد و همین امر در افزایش کیفیت تاثیر گذار است.

جراحی پلک پایین چیست؟

در جراحی پلک پایین، که نوعی از انواع بلفاروپلاستی حساب می‌شود؛ کیسه‌های چربی و سیاهی دور چشم درمان می شود. در بیشتر موارد، این مشکل به دلیل از بین رفتن استحکام پوست و عضلات صورت است. افتادگی پلک پایین به بیمار، ظاهری خسته می‎دهد و در نتیجه دلیلی برای نارضایتی بسیاری از افراد است. خوشبختانه جراحی پلک پایین یک عمل بی خطر است و طول درمان بلفاروپلاستی پایین خواهد بود. در واقع باید گفت که در مورد پلک پایین، کیسه پلک یکی از بارزترین علائم پیری است. کیسه‌های پلک چیزی جز چربی موجود در پلک‌ها نیستند و با گذشت زمان، تمایل به برجسته‌تر شدن دارند.

بلفاروپلاستی تحتانی نیز یک عمل جراحی زیبایی است که هدف آن حذف چربی‌های اضافی است و ظاهری شاداب‎تر و جوان‌تر به فرد می‌بخشد. یکی دیگر از علل مکرر تغییر در ظاهر پلک پایین مربوط به شل شدگی بیش از حد ماهیچه‌ای است که ناحیه چشم را احاطه کرده است. به طور کلی، بلفاروپلاستی شامل تکنیک‌هایی برای اصلاح این تغییر و تقویت عضلات است.

کاندیدای جراحی پلک

اگر قصد بلفاروپلاستی پلک پایین را دارید، ابتدا باید به یک پزشک جراحی پلاستیکی مراجعه کنید تا وضعیت شما را مورد بررسی قرار گیرد و بتواند برای شما بهترین راهکار را پیشنهاد دهد. در کل، افرادی که می‌توانند کاندیدای خوبی برای بلفاروپلاستی پلک پایین باشند عبارتند از:

 • افرادی که چشمانشان پفکی و خسته به نظر می‌رسند و به دلیل پوست لاغر زیر چشم، چشمانشان به نظر بیشتر پفکی هستند.
 • افرادی که چشمانشان به دلیل چین و چروک و یا چشمان پفکی به نظر پیرتر از سن واقعیشان می‌رسند.
 • افرادی که چشمانشان به دلیل پوست اضافی زیر چشم و پشت چشم به نظر پفکی و غیر طبیعی می‌رسند.
 • در هر صورت، قبل از تصمیم گیری برای بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید راهکار مناسبی را برای بهبود ظاهر چشمانتان پیدا کنید.

کاندیدای جراحی پلک

علل پفی چشم

علل پف زیر چشم می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. برخی از این علل عبارتند از:

 • سن: با پیر شدن، بافت‌های پوستی زیر چشم‌ها نیز ضعیف‌تر شده و باعث پف زیر چشم می‌شود.
 • ژنتیک: اگر پدر و مادر شما هم پف زیر چشم داشته باشند، شما نیز احتمال دارید پف داشته باشید.
 • عوامل خارجی: استفاده از الکل، سیگار، برخی داروها، خشکی و رطوبت کم محیط، افزایش فشار خون و یا عدم تغذیه صحیح می‌تواند باعث پف زیر چشم شود.
 • التهاب چشم: التهاب چشم می‌تواند باعث پف زیر چشم شود.
 • عفونت چشم: عفونت‌های چشمی نیز می‌توانند باعث پف زیر چشم شوند.
 • عوارض بلفاروپلاستی : در برخی موارد، عمل جراحی پلک و یا گوشت چشم نیز می‌تواند باعث پف زیر چشم شود.

در صورتی که پف زیر چشم شما ناگهانی و ناشی از مسمومیت، حساسیت و ناراحتی‌های دیگر باشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

جراحی پلک چگونه انجام می شود؟

جراحی پلک به سه روش زیر انجام می‌شود:

 • برداشتن چربی اضافی
 • برداشتن چربی و بهبود افتادگی پلک
 • جراحی پلک با لیزر

انتخاب روش مناسب، به ارزیابی پزشکی و نتیجه مورد انتظار بیمار بستگی دارد. به طور کلی، زمانی که مشکل تنها با برداشتن چربی قابل حل است، از روش بلفاروپلاستی از طریق ترانس ملتحمه استفاده می‌شود، که در آن نیازی به ایجاد برش در پوست نیست؛ زیرا چربی به صورت داخلی قابل دسترسی است. این تکنیک هیچ جای زخمی بر جای نمی گذارد.

هنگامی که علاوه بر چربی اضافی، افتادگی پوست وجود داشته باشد، می‌توان برشی را در امتداد خط مژه یا چین‌های طبیعی پلک‌ها ایجاد کرد، بنابراین جای زخم عملا نامحسوس است. سیاهی دور چشم با تیره شدن پوست اطراف چشم و گونه‌ها مشخص می‌شود. غالباً این مشکل می‌تواند با وجود چربی تشدید شود. در این موارد، بلفاروپلاستی تحتانی با جابجایی بافت چربی ممکن است یک جایگزین با نتایج بسیار رضایت بخش باشد.

جراحی پلک با لیزر

جراحی پلک با لیزر یک روش جراحی کاملا غیرتهاجمی است که برای بهبود مشکلات پلک کاربرد دارد. در این روش یک لیزر قدرتمند برای تراشیدن بافت های پلک استفاده می شود. به دلیل خاصیت غیر تماسی لیزر و دقت بالای آن می توان گفت که به کمک لیزر به طور دقیق روی منطقه انجام می شود. جراحی پلک با لیزرباعث رفع افتادگی پلک بالا و پاینن، از بین بردن توده چربی پشت پلک و پایین پلک می شود. با توجه به اینکه این روش جدید بدون خونریزی، بخیه و هیچ برشی انجام می شود، سرعت بهبود بالایی دارد. نتایج حاصل از لیزر پلک به سرعت قابل مشاهده است و این روش مدرن در پزشکی به شما پیشنهاد می شود.

جراحی پلک چگونه انجام می شود

مزایای جراحی پلک پایین و پلک بالا

از جمله مزایای این عمل، عبارت است از:

شل شدن یا افتادگی پوست که چین‌خوردگی ایجاد می‌کند یا خطوط طبیعی پلک بالایی را به هم می‌زند و گاهی اوقات بینایی را مختل می‌کند و با جراحی پلک بالا قابل درمان است.

 • جراحی پلک پوست اضافی و چین و چروک‌ها را از بین می‌برد.
 • کیسه‌های زیر چشم را می‌توان با بلفاروپلاستی اصلاح کرد.
 • جراحی پلک می‌تواند افتادگی پلک را اصلاح کند.

اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی پلک

اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی پلک بر نتیجه نهایی تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل به طور جداگانه به بررسی نکانت مهم در مورد این اقدامات پرداخته ایم. دریافت مشاوره با پزشک، داروها و مکمل ها ، قطع سیگار، آزمایشات قبل از جراحی و تغذیه سالم از جمله این نکات مهم در مراقبت ها بعد به شمار می آیند. در ادامه همین بخش هر کدام از نکات گفته شده را علت یابی می کنیم. قبل از جراحی پلک، مراقبت‌هایی که می‌توانید انجام دهید عبارتند از:

 • دریافت مشاوره با پزشک: پیش از اینکه برای جراحی پلک تصمیم نهایی را بگیرید، مشورت و ملاقات با یک متخصص را جدی بگیرید. در جلسه مشاوره تمام نیازهای شما متناسب با شرایط بدن توسط پزشک تایید یا رد می شود.
 • داروها و مکمل ها: پیش از عمل جراحی پلک لیستی از تمام داروها اعم از درمانی، ویتامین و مکمل هایی که به صورت روزانه مصرف می کنید و یا اخیرا مصرف کردید را به پزشک خود ارائه دهید. در صورت نیاز برخی از داروها باید قطع شود.
 • آزمایشات قبل از جراحی: قبل از هر نوع جراحی سری آزمایشاتی به درخواست پزشک باید انجام دهید. نتایج آزمایشات نشان می دهد شما برای جراحی فرد مناسبی هستید یا خیر؟
 • قطع سیگار: اگر هنوز نمی دانید چرا قطع سیگار یک هفته پیش مهم و ضروری است، باید بدانید سیگار عامل افزایش خون ریزی است. به همین دلیل لطفا 1 هفته پیش از عمل جراحی پلک سیگار را به طور کامل قطع کنید.
 • تغذیه سالم: حتما قبل و بعد از عمل جراحی تغذیه سالم داشته باشید چراکه باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود. قبل از جراحی باعث کاهش عارضه ها و پس از جراحی باعث افزایش سرعت بهبود می شود.

نقاهت و طول درمان جراحی پلک چقدر است؟

برای اینکه مسیر درمانی را شروع کنید، ابتدا شما را نسبت به طول درمان جراحی پلک آگاه می کنیم. حداقل طول درمان 3 تا 4 هفته طول می کشد. در نظر داشته باشید از زمانی که عمل جراحی انجام می شود تا بهبودی کامل پس از گذران دوره نقاهت 1 ماه تا حداکثر 3 ماه طول می کشد. در صورت هر گونه نشانه های نگران کننده پس از عمل می توانید با متخصصین و مشاورین کلینیک زیبایی آنیل در تماس باشید.

علاوه بر اینکه در مجموعه مقالات مرتبط با عمل جراحی پلک نکاتی در مورد دوره ی نقاهت و مراقبت های بلفاروپلاستی پرداختیم اما می توانید برای جلوگیری و یا کاهش درد جراحی پلک به صورت تخصصی مقاله مربوط را مطالعه کنید.

مراقبت های پس از عمل جراحی

یکی از نکات مهم در هر نوع جراحی، توجه و دقت به مراقبت های پس از عمل است، این امر از در مورد عمل جراحی پلک افتاده هم صدق می کند. بنابراین، برای اینکه مراقبت های بلفاروپلاستی را به خوبی انجام بدهید، اقدامات  زیر را انجام دهید.

 • به طور متوسط ​​یک تا دو هفته طول می‌کشد
 • از پمادهایی که جراح تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • از آرایش چشم خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم، کمپرس سرد روی چشم‌ها قرار دهید.
 • همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید تا جای زخم تیره نشود.
 • هنگام خروج از خانه از عینک آفتابی استفاده کنید تا از دور چشم در برابر نور خورشید محافظت کنید.
 • به پشت بخوابید و یک بالش روی گردن و نیم تنه قرار دهید و سر خود را بالاتر از آن قرار دهید.

طول درمان جراحی پلک

عوارض جراحی پلک

عمل جراحی پلک شامل پلک بالا و پایین می شود که با نظارت پزشک و دقت بیمار تمام مشکلات بعد از عمل رفع شود. به تفکیک پلک بالا و پلک پایین به عوارض ناشی از بلفاروپلاستی پرداختیم.

عوارض جراحی پلک بالا

عوارض های جراحی پلک بالا را با بررسی جزئیات در این بخش می گوییم. توجه داشته باشید که رایج ترین عوارض عمل جراحی پلک بالا باز ماندن پلک است. از  این نظر برای پیشگیری باید در انتخاب کلینیک و پزشک معالج و جراح خود وسواس داشته باشید تا به دلیل نداشتن مهارت کافی پزشک نتیجه عکس را دریافت نکنید. برخی از این دسته عوارض شامل خشک شدن چشم و یا قرمزی آن می شود. با این وجود در صورتی که پزشک بر انجام این عمل تاکید می کند، این عمل ضروری است و با رعایت نکات در دوره نقاهت می توانید عوارض را تا حد زیادی کاهش داده و حتی به طور کل از بین ببرید.

عوارض جانبی عمل پلک پایین

در جراحی پلک پایین یک جراحی با خطر کم در نظر گرفته می‌شود. بعد از عمل ممکن است، لکه‌های کوچک یا کبودی ظاهر شود که در اولین هفته بعد از عمل ناپدید می‌شوند. همچنین، پس از برداشتن بخیه‌ها، جای زخم‌ها معمولا پیدا نمی‌شوند. شایع‌ترین عارضه این عمل، خونریزی، به ویژه در بیماران مبتلا به فشار خون بالا است و  افراد مبتلا به بیماری‎های مزمن مانند دیابت، باید قبل از انجام جراحی، این بیماری را کنترل کنند. زنان باردار نیز نمی‌توانند این روش را انجام دهند و باید بعد از زایمان به این جراحی فکر کنند.

نکته پایانی

در این مقاله از کلینیک زیبایی آنیل که در مورد جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین است، برش پلک پایین می‌تواند خارجی و از طریق پوست، درست زیر مژه‌ها، یا می‌تواند داخل پلک پایینی، از طریق ملتحمه باشد. بنابراین باید گفت که بلفاروپلاستی پلک تحتانی، یک عمل جراحی با هدف تجدید و احیای صورت با کاهش افتادگی پلک، پوست اضافی و کیسه‌های چربی ایجاد شده در زیر چشم است. این نوع روش نتیجه‌ای طبیعی، رضایت بخش و ماندگار را برای بیمار فراهم می‌کند. ظاهر کل صورت به میزان قابل توجهی تغییر کرده و بسیار جوان‌تر می‌شود.

سوالات متداول

آیا با جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، سیاهی دور چشم برطرف می‌شود؟

بله و سیاهی دور چشم با تیره شدن پوست زیر چشم، بین پلک پایین و گونه‌ها مشخص می‌شود. غالباً این مشکل می‌تواند با وجود چربی تشدید شود. در این موارد، بلفاروپلاستی تحتانی با جابجایی بافت چربی ممکن است یک جایگزین با نتایج بسیار رضایت بخش باشد.

آیا عوارض ناخوشایندی بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، ایجاد می‌شود؟

خیر، شایع‌ترین عارضه این عمل، خونریزی، به ویژه در بیماران مبتلا به فشار خون بالا است و افراد مبتلا به بیماری‎های مزمن مانند فشار خون بالا و دیابت باید قبل از انجام عمل جراحی این بیماری را کنترل کنند. زنان باردار نیز نمی‌توانند این روش را انجام دهند و باید بعد از زایمان به این جراحی فکر کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

دکتر امیر آذری فر

پزشک عمومی دارای مدرک دوره زیبایی و کاسمتیک از کمپانی پرومو ایتالیا از کشور ایتالیا دارای گواهینامه جهت انجام پروسیجرهای زیبایی درای 15 سال سابقه کار در فیلد زیبایی دارای مجوز پزشکی در تهران نماینده انحصاری کمپانی پرومو ایتالیا در ایران

4 دیدگاه ‌ها

 • سلام من جراحی پلک پایین انجام دادم و دکترم ایران نیست که باهاشون تماس بگیرم، تورم پلک پایین چقدر طول می کشه که خوب بشه؟ یکم نگرانم

  • سلام و عرض ادب
   سرکار خانم تورم تا حدودی زیادی طبیعیه اما اگر نگران هستید می تونید یک جلسه ویزیت کنید تا در صورت مشکلی پی گیری بشه

 • سلام خوب هستید؟
  برای زیبایی می خوام جراحی پلک پایین انجام بدم، خواستم بدونم به بینایی آسیب نمی زنه؟

  • سلام و عرض ادب
   جناب در صورتی که جراحی پلک پایین آسیب به بینایی وارد کنه، این عمل انجام نمیشه.
   برای اینکه با خیال راحت برای عمل جراحی پلک پایین اقدام کنید با مشاورین ما جهت هماهنگ کردن جلسه حضوری در تماس باشید.

دیدگاه ها بسته شده است.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ
برای رزرو وقت تماس بگیرید

021-44027503
021-44027589

ارتباط با ما

روز و ساعت کاری

شنبه الی پنجشنبه: 19.00 - 10.00
جمعه : تعطیل

کلینیک آنیل، بهترین کلینیک کاشت مو و زیبایی در غرب تهران است. آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

همین حالا جهت اطلاع از هزینه کاشت مو ، هزینه کاشت ابرو و هزینه هایفوتراپی و اخذ نوبت تماس حاصل فرمایید تا ما تجربه حس خوش زیبایی را به شما هدیه دهیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای کلینیک زیبایی آنیل محفوظ است.

طراحی و سئو سایت توسط سئواینجا